Aurusaun+tavasaun samas ruumis?

saunad, santehnika, boilerid jne
Maik--
külaline

Aurusaun+tavasaun samas ruumis?

Lugemata postitus Postitas Maik-- »

Iseenesest on plaan aurusaun teha, samas oleks võimalik ka elektrikeris nurka panna ...

Kõik tuleb muidugi plaaditud.
On üldse mõtet sellist mõtet heietada või ... ? Istumise alla saaks ju teoorias midagi panna vajadusel,et kuuma kivi peale istuma ei peaks?

Otseselt muidugi tavasauna ei vaja kuna neid vedeleb niigi kõigil kodus, samas oleks preagu see juhe lihtne ära vedada kuskile karbikusse kasvõi,et jääks see võimalus.
xjan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 390
Liitunud: 11 Juul 2008, 13:19
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 3 korda

Re: Aurusaun+tavasaun samas ruumis?

Lugemata postitus Postitas xjan »

elekter ja vesi ei istu hästi kokku. aurusauna aur=100% niiskus. Mõtle siit nüüd edasi.
Külaline
külaline

Re: Aurusaun+tavasaun samas ruumis?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tuleb tunnistada,et sellepeale otseselt tõesti ei mõelnud...

Kuid saunas on ju niigi koguaeg niiske ja elektrikeris saab samamoodi koguaeg vette peale. Sundventilatsioon on samuti olemas lisaks põrandaküttele.. Seega erilist vahest just ei ole ju tavasaunaga? Tavasaunas täpselt samamoodi suur õhuniiskus koguaeg.

Kontaktid mingi tatiga üle ja asi vask või ei ?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Aurusaun+tavasaun samas ruumis?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Liiga erinevad asjad. Teoreetiliselt võimalik aga kas on mõtet.
Keris peaks 12 V ja mingi suletud süsteem ( ei tohi lahtine tenn olla) olema, siis saaks selle elektri osa normi.
Kuid lava puidust ja pikaajaliselt see auru ei taha. Mis sa selle asemel teeksid?
Külaline
külaline

Re: Aurusaun+tavasaun samas ruumis?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ei ole lava puidust kordagi plaaninud. Nagu ülal kirjutasin tuleb põhimõtteliselt aurusaun.

Liht. aurusauna max temp on ala 45c , tavakeris lisades saaks vahest sauna ka teha näiteks 80-90C.

Ega neid korraga kasutama ei pea, kui tavasaun siis tavasaun ja siis ju ruumis mingit niiskust enam ammu ei ole,et lühist vms .kartma peaks ?

Niisama teoreetiliselt uurin kuna sauna veel ehitama pole hakanud seestpoolt.
Indrek Rebane
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 224
Liitunud: 13 Mär 2011, 17:46
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Aurusaun+tavasaun samas ruumis?

Lugemata postitus Postitas Indrek Rebane »

Kalvis kirjutas:Liiga erinevad asjad. Teoreetiliselt võimalik aga kas on mõtet.
Keris peaks 12 V ja mingi suletud süsteem ( ei tohi lahtine tenn olla) olema, siis saaks selle elektri osa normi.
Kuid lava puidust ja pikaajaliselt see auru ei taha. Mis sa selle asemel teeksid?
Miks 12V? 6 kW puhul tahaks seda 500 A ühendust ja toiteplokki näha :)

Ohutu pinge on siiski kordi kõrgem, kui 12V.

Piisab, kui kütteseadmel ja ühendustel on vastav IP klass.
Anonüümsus on uus must
Maik--
külaline

Re: Aurusaun+tavasaun samas ruumis?

Lugemata postitus Postitas Maik-- »

Ma ise muidugi mõtlen selle üle,et kas on mingi suur vahe,et üks ruum on plaaditud ja tavasaun on enamasti..hmm, puu+mingist muust materjalist sein selle all ?

Et kui kuumaks need plaadid minna võivad... tahes tahtmata võib ju vahest kuskile vastu minna . Puit on isolaator ja kuuma edasi ei anna... seda asja nagu põen rohkem.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Aurusaun+tavasaun samas ruumis?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

EE. eriseadmete all on siiski üks lisanõue, et ülivesistes asjades tohib kasutada ainult 12 V, SELV (Tavaliselt 50 V) suurema pingega ei ole lubatud.
Tavakerised ei ole projekteeritud töötama kestva õhuniiskusega üle 100%. Jah, kui on täiesti suletud küttetennide ja juhtmega süsteem (kerist võid kasutada kasvõi otse vee sees (ehk IP on juba vee klassi oma) siis probleemi ei ole ja võid vabalt 230 V RVK-ga süsteemi kasutada oma aurusaunas. Ma pole keriste sisehingeelu palju uurinud, tennid on neil küll veekindlad aga ühendusmuhvid juhtmega mitte (asuvad kerises sellises kohas, kuhu leilivesi ei pääse, kuid aurusauna aur pääseks). Kaabel jälle on veekindel. Kui on ühendusmuhvi veekindel lahendus olemas siis pole probleemi.
Mel
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 62
Liitunud: 20 Dets 2010, 13:15
On tänatud: 1 kord

Re: Aurusaun+tavasaun samas ruumis?

Lugemata postitus Postitas Mel »

Ja mida peaks ütlema plaatide all olev hüdroisolatsioon kerisesauna kuumuse peale?
Ma usun, et lihtsam oleks teha soomesauna dušširuumist aurusaun kui leiliruumist.
Maik1
külaline

Re: Aurusaun+tavasaun samas ruumis?

Lugemata postitus Postitas Maik1 »

Otsustasin siiski lihtsalt aurusauna kasuks,ei hakka asja keeruliseks ajama...

kuna pilte on alati huvitav vaadata ,kui mingit möla lugeda siis aerocist istmed (penost valmisiste maksab üle 3400eeku meeter :D )

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 1026_n.jpg
Õhuke
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 198
Liitunud: 05 Sept 2008, 21:58
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Aurusaun+tavasaun samas ruumis?

Lugemata postitus Postitas Õhuke »

Millise aurugeneraatori plaanid panna? Mul ruum praktiliselt valmis aga käsi ei taha kuidagi taskusse rahakoti järele minna, et 1000 euri Harvia geneka eest välja käia. Klapid ja pumbad peale selle.
Diletant ehituses aga ehitan....
...ainult endale
Külaline
külaline

Re: Aurusaun+tavasaun samas ruumis?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hei,

ma olin samal arvamusel mis sina.... aga coral.ee ei oma laos odavamaid ja tarne 3 kuud, samuti on mul väga viimane aeg see ära tellida, seinad juba küll krohvitud aga saab veel ära panna need juhtpaneeli ja temp anduri juhtmed. Peale plaatimist oleks juba natuke kurb see lugu. Muidu ebays müüakse neid coral.ee müüdavaid asju (coast firma) ca 300 usd-ga , arvan,et pane tarne juurde miinimum 60-100usd. Teoorias nädalaga kohal. Harviaga on sellesuhtes lihtsam,et kui midagi läheb rikki siis on vähemalt eestist-soomest juppe saada. Tootja on ka neil hiinlane btw.


AGA ! Hetkel on saunamaailm.ee soodukas ! Juhuslikult üleeile avastasin.
http://www.saunamaailm.ee/tooted/aurusa ... steam/s282
9kw on 762 mis on OLULISELT soodam,kui 1000 e, vahepeal pakuti ka 1300e eest vist halot - ilmselgelt on imho tegu ülehindamisega...

Tõsi küll, ma siiski ostsin ka analoog automaatse tühjendusklapi mis on veel mingi 125 euri,selle võid ka hiljem panna,kui raha rohkem ja kopp saab ette ise tühjendamisest. Ma lihtsalt arvan,et ala saunaõhtud+jook kokkuvõttes ei ole eriti tulemuslikud manuaalse klapi protseduuri jaoks :)

:amen:


Vahepeal õnnestus teha ka hea ost läbi teiste isikute kus 9kw helo hsx pähe sokutati 3,5kw mudel, läbi suure surma politsei ja väikese ähvardamisega sain 150e-ga tagasi vahetatud (ostuhind 200) , müüa jäi muidugi arvamuse juurde,et raudselt oli 9kw kuskil kirjas... missest,et tagapaneelil selgelt 3,5kw... ahju krt.
Maik1
külaline

Re: Aurusaun+tavasaun samas ruumis?

Lugemata postitus Postitas Maik1 »

mis klappe ja pumpa silmas pead? ...pump peaks tal ju sees olema vms.
Külaline
külaline

Re: Aurusaun+tavasaun samas ruumis?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ikka tühjendusklappi ja aroomipumpa. Harvial neid kaasas pole, pead eraldi ostma. Hylol oli vist klapp komplektis aga juhtpaneel oli eraldi. On ikka kirves küll palja boileri eest. :evil:
Ma omal vedasin plaadi alla juba torud ära juhtimise ja anduri jaoks.
Terv. õhuke
Maik1
külaline

Re: Aurusaun+tavasaun samas ruumis?

Lugemata postitus Postitas Maik1 »

See aroomipump on selline naiste-tilu lilu - paar korda proovid ja ülejäänud 10 aastat mõtled,et nahhui seda vaja oli . Vähemalt nii väljendas ennast üks aurusauna omanik.
Pealegi seda kõike saad sa hiljem lisada - aga paneeli ja temp anduri juhtmed peavad küll enne veetud olema,kui mingi plaatimine tuleb.... :grin:

- mina ütlesin,et mina ei osta ja kui naine tahab , ostku oma raha eest, asi vask. :roll:
Vasta