arutleks

Siia ei postita tööpakkumisi ega otsimisi!
euro
külaline

arutleks

Lugemata postitus Postitas euro »

kes on puitsõrestiku maja,või mingi muu puidust maja väljast katnud penoga.paljud teist on seda teinud ja mis on tulemus...mis on selise töö karantii,lihtsalt huvitab...
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: arutleks

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Olen vana puitsõreestiku seest lahti võtnud ja saepuru minema tassinud ning siis sõrestiku sisse vastu välislaudist pannud 50 mm EPS-i ja vahuga servad kinni. See on tuuletõkkeks ja siis 150 mm villa, aurupaber ja kips selga. Soe ja hingav.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: arutleks

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Enam valemini vist teha ei annagi...
vanaema on sul veteran...
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 759
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: arutleks

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

euro kirjutas:kes on puitsõrestiku maja,või mingi muu puidust maja väljast katnud penoga.paljud teist on seda teinud ja mis on tulemus...mis on selise töö karantii,lihtsalt huvitab...
Mul on IIk otsaviilud vahtplastiga tehtud. 100mm on karkassi vahel ja siis nii karkassist väljaspool kui ka seespool kummaski veel 50mm karkassiga ristipidi. Teise maja teeks villa ja tuuletõkkega, sest raisku läheb palju ning mitte kõik lõiked ei saa 100% täpsed jne jne. Vaht läheb küll vahel, aga see vaht ka selline nagu vigade parandus :)
Aga muidugi kui karkassi vahel on juba mingi vill ja siis väljapoole mõtled panna vahtplasti, siis see on bäääd.

PS: Karantii kirjutatakse garantii :wave:
lMaxl
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 612
Liitunud: 14 Nov 2009, 10:22
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 13 korda

Re: arutleks

Lugemata postitus Postitas lMaxl »

Tere, olen siin mõnes postituses kahtluse alla seadnud, et peno puit kark. vahel toimib tuuleõkkena( kindlast on paljud märganud mingil põhjusel seisma jäänud ehtiusel, et ilmselt algselt korekselt vahutatud või üksteise vastu surutud peno on mingi aja jooksul 2-3mm vahed sisse rebinud). Ei pretendeeri apsoluutsele tõele, lihtsalt kuidagi kahtlane tundub sellise konst. tuulepidavus ka aasta pärast. Ühtegi argumenteerivat vastuväidet pole postitatud. Kas on tegemist vaikiva nõusolekuga?

Sellepärast ongi k, sest garantiid pole;)

Max
Puutööd
Külaline
külaline

Re: arutleks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Ma ei tunne ühtegi materjali, millega saaks fassaadipinna teha ilma liideteta, et tuult 100 % kinni peaks .(Lamekatuse materjali tean) Äkki aitad! Ja kui on juba liide, siis on liite defektsus alati võimalik. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
lMaxl
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 612
Liitunud: 14 Nov 2009, 10:22
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 13 korda

Re: arutleks

Lugemata postitus Postitas lMaxl »

See on kindel, et 100% või sellelähedast selles kontekstis pole olemas. Kuigi selline puit/peno konstr. laialt levinud ja viga (terve trammipeatus) juba sisse programmeeritud.
Kas ei peaks see tuuletõkkega päädima? Kaalun ka ise erinevate lahenduste vahel ja ootan kaasamõtlemist.

Max
Puutööd
euro
külaline

Re: arutleks

Lugemata postitus Postitas euro »

ok,nii palju kui on võimalusi nii palju on ka arvamusi,vaidlen ise tellijaga...no ma ei ole selle peno pool.tal plaan voodrile kohe peno panna ja uus laudis,,,no ei taha,,,maja ise saepuru täidisega,tuuletõkeks on ainult roheline papp.minu arvamus on et tekib kontents enne penot,kuna seespool pole aurutõket. :hello:
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 759
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: arutleks

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Voodrilauad ei ole ju siledad (igasugu soone jms paksemad ja õhemad kohad). Kui vahtplast või isegi tuuletõke otse laudvoodrile panna, siis jäävad ju tuuletõkke (või siis epsi) ja laudvoodri vahele suht suured õhukanalid või...:scratch: ???
Mis praegu tahab tellija panna: saepuru- laudvooder-tuuletõke-eps-tuulutus-uus vooder?
Külaline
külaline

Re: arutleks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

hetkel seis selline,kips ,papp,laudis, saepuru,papp,laudis ja siis voodrilaud .no ja siis sinna voodrile tal plaan panna peno ja siis uus vooder,,,samas puudub majas ventilatsioon,kas ja kui õige see on.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: arutleks

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Vähemalt soomlased küll penot sedasi ei julge kasutada ja isiklikult arvan, et ainukesed õiged soojustusmaterjalid on tselluvill, saepuru lubjaga, roomatt ja looduslikest kiududest tuuletõkkeplaat.Muu on kahtlane.
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: arutleks

Lugemata postitus Postitas Veikko »

kaminahi kirjutas:Olen vana puitsõreestiku seest lahti võtnud ja saepuru minema tassinud ning siis sõrestiku sisse vastu välislaudist pannud 50 mm EPS-i ja vahuga servad kinni. See on tuuletõkkeks ja siis 150 mm villa, aurupaber ja kips selga. Soe ja hingav.
Mis asi see hingab?
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Külaline
külaline

Re: arutleks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Lausejupist "..samas puudub majas ventilatsioon.." võib siis nii aru saada, et maja omanik otsib oma majale soojustusüsteemi kustläbi ta siis oma värske õhu sisse ja paha õhu välja saab? Sellist soojustussüsteemi võib ehitada küll, ainult sooja peab ta tuulega 0 m/s. SEIN PEAB OLEMA ÕHUTIHE JA ÕHU LIIKUMIST EHK VENTILATSIOONI LÄBI SEINA EI TOHI ESINEDA. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
ega ikka ei tea küll
külaline

Re: arutleks

Lugemata postitus Postitas ega ikka ei tea küll »

Tere
Mina isiklikult olen teinud epsiga puitseina soojustust, ühes kohas sai suvel osa lahti võetud ja polnud ei lõhesid ja veel vähem puudus mingi hallituse alge,,,,
fassaadimeister
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 27 Jaan 2011, 15:46

Re: arutleks

Lugemata postitus Postitas fassaadimeister »

Külaline kirjutas:Tere. Lausejupist "..samas puudub majas ventilatsioon.." võib siis nii aru saada, et maja omanik otsib oma majale soojustusüsteemi kustläbi ta siis oma värske õhu sisse ja paha õhu välja saab? Sellist soojustussüsteemi võib ehitada küll, ainult sooja peab ta tuulega 0 m/s. SEIN PEAB OLEMA ÕHUTIHE JA ÕHU LIIKUMIST EHK VENTILATSIOONI LÄBI SEINA EI TOHI ESINEDA. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Lugege mida mees räägib - jutt jumala õige
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: arutleks

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Selliseid materjale kasutades, ongi jutt õige ja ära ka põhjendatud seal. Ise aga olen leidnud, et palju mõnusam on elada majas kus seinad hingavad, kasutades ka vastavaid materjale.
Külaline
külaline

Re: arutleks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Selleks, et kõigile üheselt selgeks saaks, siis ma kohendaksin viimast lauset: "Ise aga olen leidnud, et palju mõnusam on elada majas kus seinad lasevad tuult läbi, kasutades ka vastavaid materjale." Kui on selline personaalne soov, siis pole siin midagi kriminaalset. Enamus inimesi sellist lahendit ei poolda (vähemalt peale tuulist talve). Lugupidamisega. Alar Piirfeld
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: arutleks

Lugemata postitus Postitas maik »

Olen kunagi ühele otsakelbale 2 kihti isoveri kollast tuuletõket paigaldanud ja niimoodi et, ükski vuuk ei oleks kohakuti.
Tundus vägagi tuulekindel lahendus olevat, kahjuks puudub tagasiside lahenduse otstarbekusest.
:jooma
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: arutleks

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Hingav materjal ei tähenda, et tuul peaks tuppa puhuma ja pealegi hingamatuks tehakse soojustus just toa poolt. Pealegi on korralik tuuletõke isegi tähtsam tegur kui soojustus ise.Tuuletõkke plaat peab tuult ja hingab samas ka läbi. Ise kasutasin topelt paksemat viltplaati veel, et ikka soojem ka saaks.Seinte sees on aga saepuru+lubi 25-30 cm.Ei mingit kilet kuskil.
kuutõrvaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 14 Sept 2009, 06:36

Re: arutleks

Lugemata postitus Postitas kuutõrvaja »

Täitsa nõus hr Piirfeldiga,sejuures paljude muude küsimuse osas-kütad ikke ahju ära ja ON hääolla
kuutõrvaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 14 Sept 2009, 06:36

Re: arutleks

Lugemata postitus Postitas kuutõrvaja »

No Katuserobi,mis jamajuttu Sa nüüd ajad+
Külaline
külaline

Re: arutleks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Juhul kui : "Hingav materjal ei tähenda, et tuul peaks tuppa puhuma" , siis huvitav teada, mida see võiks tähendada. Kui eelmine väide on tõene, siis tehniliselt pole olemas hingavaid materjale ja pole olemas mittehingavaid materjale. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: arutleks

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Hingavad materjalid on suutelised ka ära kuivama seina sees kui peaksid niiskust saama.
Näiteks 1kuup saepuru kannatab 10 liitrit vett aga midagi hullu sellest veel ei juhtu.
Sammuti on roog, tselluvill ja palkk hingavad. Kile aga ei hinga kuidagi kui seina sisse panna aga on vajalik tänapäeva lahenduste juures muidugi.

Katuserobi.
Külaline
külaline

Re: arutleks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. "Hingavad materjalid on suutelised ka ära kuivama ". Ma ei tunne ühtegi materjali, mis märjaks saades ei oleks suutelised ära kuivama peale H2O enda. Samuti võin näidata täiesti kuiva kilet peale ämbri sees uputatuna. Seega ei saanud ikka pihta, millised materjalid on hingavad ja millised materjalid on mittehingavad. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: arutleks

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

:D :D :D . Arvan, et tead ehitamisest 100 korda rohkem kui mina.Nüüd kui selle väikese asja ka selgeks saad, siis ei ole enam kuskile areneda.
Toon näite elust.Oletame, et vahetame katust ja hakkab äkitselt sadama.Tegemist on lahtise pööninguga ja pool katust maas.Lagi on täidetud saepuruga.Mida teha? No suvel just juhtus selline olukord, et sadas pool päeva rahumeeli sisse ja pärast oli saepuru 3 cm. märgund pealt.Ei juhtund aga mitte midagi ja kogu teema kuivas ilusti ära.Kui aga tegu villaga, siis ei tohiks mingil tingimusel lasta sisse sadada, sest villa all on kile ja kuivab väga aeglaselt, minnes ennem hallitama kindlasti.
Vanasti oli see aga suht normaalne, et pööningule tuiskas lund ja vihma, sest see ka kuivas kindlalt ära. Tänapäeval peavad katused olema tunduvalt kindlamad, sest muud materjalid on palju tundlikumad.
Vasta