Maja elektrisüsteemi kontroll.

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Külaline
külaline

Maja elektrisüsteemi kontroll.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Küsimus selline, rohkem juriidilist laadi, et mis dokumendid ja kellele tuleb esitada kui tahan maja käiku lasta ( pean elektri poolt silmas) kas piisab vaid sellest kui on olemas el.projekt või peab veel olema mingi dokument paigaldajalt?
Ja kellele üldse neid dokumente esitada tuleb?
Ning mida peab el.projekt sisaldama?
Palju küsimusi aga oleks õnnelik kui ühelegi vastuse saaks. Lihtsalt ei taha olukorda kus rahad tegijatele makstud ja siis lõpuks tuleb välja et kõik on valesti.
kotermann
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 210
Liitunud: 28 Jaan 2005, 19:51
On tänatud: 10 korda

Re: Maja elektrisüsteemi kontroll.

Lugemata postitus Postitas kotermann »

1. Elektripaigaldise ehitamiseks tuleb koostada projekt.

2. Elektritöö tegija peab koostama deklaratsiooni, kus kinnitab, et on paigaldise ehitanud kooskõlas kehtivate eeskirjadega, kasutades selleks materjale, milledel on kehtiv vastavussertifikaat. Deklaratsiooni esitamine eeldab, et elektritöö tegija on kantud MTR-registrisse vastava taseme elektritöö ettevõtjana ja omab selleks vajalikku pädevust. Võib olla ka FIE.

3. Peale elektritööde tegemist on vaja elektripaigaldises teha vajalikud mõõtmised. (Soovitav oleks elektritöö ettevõtjaga kohe algul kokku leppida, et mõõtmised laseb selleks õigust omaval ettevõtjal teha tema ning annab mõõteprotokollid Teile üle.)

4. Kui mõõtearuanded korras, siis tuleb kohale kutsuda akrediteeritud kontrolliettevõtte inspektor (suurem neist praegu näiteks Tehnokontrollikeskus, tegutseb ka teisi firmasi ja mõned FIE-d ). Selle inspektori kutsumine võiks toimuda ka töö teinud elektritöö ettevõtja poolt. Inspektor vaatab asja üle, kui kõik on korras, siis annab välja nõuetekohasuse tunnistuse.

5. Hoone omanik võtab Eesti Energiast (või selle kodulehelt) elektripaigaldise nõuetekohasuse teatise, täidab selle ära ja viib EE tegelaste kätte, kes sellel esitatud andmed fikseerivad ja kuulutavad elektripaigaldise kasutuselolevaks. Peakski kõik olema.
Külaline
külaline

Re: Maja elektrisüsteemi kontroll.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mis siis saab, kui olen ise elektri projekti järgi paigaldanud, mõõtmised on teostatud?
mg3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 287
Liitunud: 17 Apr 2007, 18:03
Asukoht: Tartu
On tänatud: 2 korda

Re: Maja elektrisüsteemi kontroll.

Lugemata postitus Postitas mg3 »

Mis seal siis ikka saab - pead kellegile maksma, et ta selle paigaldise enda peale võtaks ja teostusdokumentatsiooni vormistaks. See "keegi" on hr. kotermanni 2. punkis ära märgitud.
elektritööd ja projektid
Külaline
külaline

Re: Maja elektrisüsteemi kontroll.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Jummel milline asjaajamine. Ei usu küll, et kõik selle läbinud on. Milleks seda EE dokumenti üldse vaja on. Mul on juba paar aastat kilp õue peal ja majandan oma el. süsteemidega kuidas tahan, pole probleeme veel tulnud.
Lauri78
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 12 Veebr 2006, 23:08

Re: Maja elektrisüsteemi kontroll.

Lugemata postitus Postitas Lauri78 »

kui elektripaigaldis on pingestatud siis justkui ei olegi vaja kogu seda paberimajandust ajada aga juba eelmiseaasta lõpust ei anta enne pingestamis luba kui ei ole neid pabereid korda aetud. Enamus valdu tahab maja vastuvõtmiseks saada tehnilisekontrolli tunnistust ja seda ei saa enne kui hr. kotermanni poolt kirjeldatud 3 esimest punkti on täidetud, viimane viies punkt puudutab neid kes on teinud uue liitumise. Seega on odavam leida el. töödejaoks firma kellel on olemas Mtr number ja kes on kohustaud kõik need paberid korda ajama.
eml
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 338
Liitunud: 12 Sept 2007, 09:52
Asukoht: Suure-Jaani

Re: Maja elektrisüsteemi kontroll.

Lugemata postitus Postitas eml »

Mul on just käsil ajutine liitumine ehitustööde ajaks.
Protsess on umbes nii, et tuleb leida firma või FIE, kes paigaldab ajutise kaabli ning kilbi. Kuna mina paigaldasin kaabli ise, siis sellega oldi õnneks nõus. Siis tehakse mõõtmised maandusele, et see vastab nõuetele. Siis see firma väljastab paberi, et nii kaabel kui maandus on korras. Kilbil peab olema ka sertifikaat ja katsetuste protokoll. Mina tellisin valmiskilbi, siis sain need paberid kaasa. Kui kõik need tehtud, siis tuleb hr. inspektor ja vaatab asja üle ning annab paberi, et kõik on nõuetekohane ning siis paneb EE voolu sisse. Huvitav on see, et enamus elektrifirmadel vähemalt siin viljandimaal pole õigust seda paberit anda vaid siinkandis on üks isik, kellel on vastavad õigused.
Külaline
külaline

Re: Maja elektrisüsteemi kontroll.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Aga milleks mul üldse vaja seda valla kasutusluba? Saan muidugi aru, et nõutakse aga maal - olgem ausad, ehitan maja üles ja kui tulevad nõudma, küsin et mitmel majal üldse see luba on, mida Sa minu kallal nokid. Kui tahavad, et mina loa taotleks, siis selgitagu miks peab valmimise järjekorras just 453-l majal luba olema aga 1 - 452 elavad rahus edasi. Tahaks tõesti seda olukorda näha kui tulevad minu maja selle pärast lammutama.
Üldse mille kuradi pärast neid jorsse ( "ehitusnõunikke" )sinna valda vaja on, kui neist grammigi tegelikult kasu ei ole, meie valla " ehitusnõunikul " tekkis ühel objektil töömeestega vaidlus prusside vahe pärast. Töömehed panid prussid 60cm sammuga ehk siis 55cm vahe, et saaks ilusti villa vahele panna. Nõunik aga nõudis näost lilla, et vahe peab olema 60cm. Läks vihaga minema, lubas netist välja printida, et peab 60cm vahe olema. Tagasi ta ei tulnud.....
Need jorsid võiks ju natukenegi nii pädevad olla, et ise kontrolle teostada ja allkirjastada pabereid. Miks pean mina neile tõestama et kõik on õieti tehtud, tõestagu nemad et midagi on valesti tehtud.
mg3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 287
Liitunud: 17 Apr 2007, 18:03
Asukoht: Tartu
On tänatud: 2 korda

Re: Maja elektrisüsteemi kontroll.

Lugemata postitus Postitas mg3 »

Nii "müstiline" kui see pole, on korras elektripaigaldis, inimeste enda huvides - vähem laipu ja põlenud maju.
.
.
Tõsi küll, "sõbrad" suurettevõtetest, on viimasel paaril aastal, bürokraatiat suurendanud. Ja loomulikult lõpptarbija rahakoti arvelt ja enda kauka täitmise eesmärgil. EE jäi ainult hiljaks - liitumishindade duubeldus tehti alles nüüd kui ehitusbuum on juba vaibunud.
elektritööd ja projektid
oot nüüd
külaline

Re: Maja elektrisüsteemi kontroll.

Lugemata postitus Postitas oot nüüd »

Minul küll mingeid imevigureid teha ei tulnud, läksin enne ehitust EE-sse ja täitsin paberidning vool lasti krundikilpi nagu naksti. Tõsi kasutusluba pole, kuid vool on majas ja ei kurda,praegu veel.
eml
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 338
Liitunud: 12 Sept 2007, 09:52
Asukoht: Suure-Jaani

Re: Maja elektrisüsteemi kontroll.

Lugemata postitus Postitas eml »

oot nüüd kirjutas:Minul küll mingeid imevigureid teha ei tulnud, läksin enne ehitust EE-sse ja täitsin paberidning vool lasti krundikilpi nagu naksti. Tõsi kasutusluba pole, kuid vool on majas ja ei kurda,praegu veel.
Millal see oli, kas enne juulit 2007 või pärast seda?
Kui ennem, siis nii oligi aga nüüd peaks olema keerulisem.
oot nüüd
külaline

Re: Maja elektrisüsteemi kontroll.

Lugemata postitus Postitas oot nüüd »

Kui järgi mõelda siis jah, meie alustasime ehitust 2006 suvel... Elame juba sees, kuid valmis pole veel saanud ja ei tahaks mõeldagi kui peaks nii keeruliselt asju ajama. Ja see laibajutt on ikka extreem, sest olgem ausad on ju võimalik teha igasugu asju, kuid need on erandid ikka.Meil ka ei ole elektriprojekti.Aga elektri tegi pädevusega elektrik. :amen:
Vasta