Töömeeste suhtumisest

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Pigilind
külaline

Töömeeste suhtumisest

Lugemata postitus Postitas Pigilind »

Lugupeetavad,
siin peaks koos käima hulk ehitus- ja remondimehi. Mul on teile üks jutt rääkida.
Lugu lühidalt järgmine: otsisin siseviimistlejaid, keda oli vaja suhteliselt kiiresti. Foorumitest ja igalt poolt korjasin kokku ca 20 numbrit. Helistasin kõik läbi. Mõned ei võtnud lihtsalt toru (ehkki olid foorumis kaevelnud tööpuuduse üle) ega helistanud ka tagasi korduva helistamise peale. Sellest kahekümnest õnnestus mul kontakt saada umbes viieteistkümnega. Sellest viieteistkümnest umbes viis olid hõivatud pikemalt muude töödega, ehkki pakkumisest huvitatud. Ülejäänud kümnest olid paari päeva jooksul kättesaadavad umbes kuus, kellega sai kokku lepitud ka kohtumine. Kuuest ilmusid kohale kaks - esimene neist lubas järgmisel päeval tööle tulla ja kadunuks ta jäigi, teine teatas, et lubatud kohe pealehakkamise asemel saab ta tulla järgmise nädala lõpus. Ülejäänud neli, kes lubasid samuti kohale ilmuda seda muidugi ei teinud, ei helistanud, et asjaolude muutumisest teada anda ega vastanud ka ise enam kõnedele.
Ei maksa muidugi öelda, et ma olen sellise suhtumise peale maruvihane - kokkulepped paistavad olema absoluutne null. Mul on lihtsalt küsimus - kui meil räägitakse majanduslangusest ja ehitusturu kokkukukkumisest, siis - kuidas on võimalik, et sellised inimesed üldse suudavad kuskilt tööd leida? Kusjuures mulle pakutud hinnad olid mõistlikus piiris ja ma olin alati nõus sellega, mida potentsiaalsed töömehed küsisid, seega rahas ei saanud probleem olla. Kas ehitusmeeste seas on helistamine ja asjaolude muutumisest teatamine mingi põlualune asi, millega hakkama saajad heidetakse tsunftist välja ja kellega enam liivakastis ei mängita? Või näkkas mul lihtsalt nii hästi, et kõik need kuus olid lihtsalt lollid, joodikud ja ebamusikaalsed?

p.
hdi128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 149
Liitunud: 14 Sept 2007, 15:54
Asukoht: Harjumaa; Võru maakond

Re: Töömeeste suhtumisest

Lugemata postitus Postitas hdi128 »

Tere siis ka. Pakun esialgu halba õnne. Olen ka palju kuulnud sellist infot et kurdetakse ja kui objekt nähtud siis kaotakse mitme tuule poole. Seal palju asju mis võisid mõjutada. Aga ise olen sedameelt et teadmatusse ei ole mõtet küll kedagi jätta.
See on täpselt selline kahe otsaga lugu. Olen ise ka töötegija,tööotsija(sisetööd) ja samuti ajab tigedaks kui kutsutakse kohale. Lähed kohale ja ootad niii 20 minutit kauem kui kokkulepitud. Siis tullakse kohale ja räägitakse asjad ära. Minnakse laiali heas usus. Teed hinnapakkumise ära; saadad ära ja ..............................Ongi kõik. Mitte mingit järelkaja ei ole. Mida sellest arvata.
Aga anna teada kust need numbrid välja peilisid. :thumbsup:
külaline2
külaline

Re: Töömeeste suhtumisest

Lugemata postitus Postitas külaline2 »

Mulle tundub, et need, kes ei ilmu kohale, hilinevad, ei täida oma lubadusi, ei teata oma mittetulemisest jne. ja teevad muid kohatuid asju on samad tegelased, kes teevad nn. "odavpakkumisi". Al`a maalritööd 25-/m2, krohvimine 30-/m2, plaatimine 70-/m2 jne., kusjuures teevad pimepakkumisi, objektil käimata. Võimalik, et nad lihtsalt ei mõista kuidas käituda vöi teha reaalseid pakkumisi. Ja siis kurdetakse, et hinnad on all ja tööd ei saa. :cray:
aivar0102
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 514
Liitunud: 30 Nov 2008, 16:13

Re: Töömeeste suhtumisest

Lugemata postitus Postitas aivar0102 »

Nojah eks ta ole.
Siin foorumis ju ka tööpakkumiste peale hunnikute kaupa pakkumisi a la helista saame kaubale.Numbrid enamikel salastatud või lihtsalt kaardid.
Ja iga pakkumisele saab viisakalt ära öelda aga kui midagi on kokku lepitud peab seda pidama.
Ja sealt tuleb tellijapoolne suhtumine tagasi nagu bumerang ja nagu ikka halb kogemus võimendub :banghead:
Busta
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 283
Liitunud: 22 Nov 2008, 23:16
On tänanud: 6 korda

Re: Töömeeste suhtumisest

Lugemata postitus Postitas Busta »

Tegu buumiaegse suhtlemismaneeriga, kus ehitaja oli boss, tellija oli aga lihtsalt lüpsilehm. Külm ja nälg on parimad abimehed, mis viisakust ja kokkulepetest kinnipidamist õpetavad.
KõikOnRahul
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 396
Liitunud: 11 Jaan 2008, 19:48
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Töömeeste suhtumisest

Lugemata postitus Postitas KõikOnRahul »

Busta kirjutas:Tegu buumiaegse suhtlemismaneeriga, kus ehitaja oli boss, tellija oli aga lihtsalt lüpsilehm. Külm ja nälg on parimad abimehed, mis viisakust ja kokkulepetest kinnipidamist õpetavad.
:good: Väga õigesti öeldud :!:
Isetean
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 200
Liitunud: 26 Dets 2008, 15:12
On tänatud: 1 kord

Re: Töömeeste suhtumisest

Lugemata postitus Postitas Isetean »

[quote="hdi128"]
See on täpselt selline kahe otsaga lugu. Olen ise ka töötegija,tööotsija(sisetööd) ja samuti ajab tigedaks kui kutsutakse kohale. Lähed kohale ja ootad niii 20 minutit kauem kui kokkulepitud.

Oi oi kui paju kordi olen pidanud tellijat ootama tunde.Kuigi mitu päeva varem kõik kenasti paika pandud. Ja millegi pärast ei pea kokkulepitud aegadest kinni just pealinna rahvas. Nii imelik kui see aga poleks siis peale seda esimest halba kogemust on edaspidine töösuhe kõik üli super.Imelik ! Nüüd juba ootamegi ,et tellija hilineks kokkusaamisele :D
Manowar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 840
Liitunud: 07 Jaan 2008, 19:31
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Töömeeste suhtumisest

Lugemata postitus Postitas Manowar »

Pigilind kirjutas:Lugupeetavad,
siin peaks koos käima hulk ehitus- ja remondimehi. Mul on teile üks jutt rääkida.
Lugu lühidalt järgmine: otsisin siseviimistlejaid, keda oli vaja suhteliselt kiiresti. Foorumitest ja igalt poolt korjasin kokku ca 20 numbrit. Helistasin kõik läbi. Mõned ei võtnud lihtsalt toru (ehkki olid foorumis kaevelnud tööpuuduse üle) ega helistanud ka tagasi korduva helistamise peale. Sellest kahekümnest õnnestus mul kontakt saada umbes viieteistkümnega. Sellest viieteistkümnest umbes viis olid hõivatud pikemalt muude töödega, ehkki pakkumisest huvitatud. Ülejäänud kümnest olid paari päeva jooksul kättesaadavad umbes kuus, kellega sai kokku lepitud ka kohtumine. Kuuest ilmusid kohale kaks - esimene neist lubas järgmisel päeval tööle tulla ja kadunuks ta jäigi, teine teatas, et lubatud kohe pealehakkamise asemel saab ta tulla järgmise nädala lõpus. Ülejäänud neli, kes lubasid samuti kohale ilmuda seda muidugi ei teinud, ei helistanud, et asjaolude muutumisest teada anda ega vastanud ka ise enam kõnedele.
Ei maksa muidugi öelda, et ma olen sellise suhtumise peale maruvihane - kokkulepped paistavad olema absoluutne null. Mul on lihtsalt küsimus - kui meil räägitakse majanduslangusest ja ehitusturu kokkukukkumisest, siis - kuidas on võimalik, et sellised inimesed üldse suudavad kuskilt tööd leida? Kusjuures mulle pakutud hinnad olid mõistlikus piiris ja ma olin alati nõus sellega, mida potentsiaalsed töömehed küsisid, seega rahas ei saanud probleem olla. Kas ehitusmeeste seas on helistamine ja asjaolude muutumisest teatamine mingi põlualune asi, millega hakkama saajad heidetakse tsunftist välja ja kellega enam liivakastis ei mängita? Või näkkas mul lihtsalt nii hästi, et kõik need kuus olid lihtsalt lollid, joodikud ja ebamusikaalsed?

p.
Mitte, et ma ehitusmeeste sellist käitumist kuidagi heaks kiidaksin, aga võiksid ikka vähe valgust heita nende meeste tööde hindadele s.t. milliseid konkreetseid pakkumisi said, see et hinnad on mõistlikkuse piirides, kahjuks hetkeolukorras ei ütle palju!
Viimistlus Duo OÜ
Siseviimistlus: krohvi-, maalri-, kipsitööd, põrandad, vannitubade ehitus, plaatimine, fassaaditööd.
viimistlusduo@gmail.com
53425657
Kõik kurdavad, et raha on vähe, aga pole kedagi kuulnud kurtmas, et mõistust napib.
Isetean
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 200
Liitunud: 26 Dets 2008, 15:12
On tänatud: 1 kord

Re: Töömeeste suhtumisest

Lugemata postitus Postitas Isetean »

[quote="hdi128"]Teed hinnapakkumise ära; saadad ära ja ..............................Ongi kõik. Mitte mingit järelkaja ei ole. Mida sellest arvata.



Hullult tigedaks ajab küll. Nagu iseendale saadaks neid . :oops:
aivar0102
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 514
Liitunud: 30 Nov 2008, 16:13

Re: Töömeeste suhtumisest

Lugemata postitus Postitas aivar0102 »

Isetean kirjutas:
hdi128 kirjutas:Teed hinnapakkumise ära; saadad ära ja ..............................Ongi kõik. Mitte mingit järelkaja ei ole. Mida sellest arvata.



Hullult tigedaks ajab küll. Nagu iseendale saadaks neid . :oops:
Teeb küll, ise otsin tööd 1/3 saadetud CV-dega sama jama.
mrWilson
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 92
Liitunud: 16 Veebr 2008, 13:58
On tänanud: 3 korda

Re: Töömeeste suhtumisest

Lugemata postitus Postitas mrWilson »

Üks võimalik põhjus miks pakkumistele vastust ei saada on see, et VÄGA palju on libakuulutusi lihtsalt erinevate tööde hindade teada saamiseks vms. Tavaliselt ongi kontaktiks pandud ainult e-maili aadress. Kurat kui sa tõesti kuulutad siis lisa ka oma kontakttelefon, et saaksid rääkida üks konkreetne jutt mis on jutt. :banghead:
külaline2
külaline

Re: Töömeeste suhtumisest

Lugemata postitus Postitas külaline2 »

Busta kirjutas:Tegu buumiaegse suhtlemismaneeriga, kus ehitaja oli boss, tellija oli aga lihtsalt lüpsilehm. Külm ja nälg on parimad abimehed, mis viisakust ja kokkulepetest kinnipidamist õpetavad.
Arvan, et siin ei ole buumiga mingit pistmist. Küsimus on selles, kas inimene oskab käituda või mitte. Eks need laiajad ongi kõige suuremas pigis. Alati on oluline mõista, kuidas inimsuhted töötavad. Korrektne käitumine ja lubaduste täitmine on ka töösuhetes kõige alus. :wave:
entu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 129
Liitunud: 09 Veebr 2009, 17:18

Re: Töömeeste suhtumisest

Lugemata postitus Postitas entu »

Kas siin tahetakse nn.üliharitud jupijumalate matslikus ja puudulik "lastetuba"ka veel ehitajate kaela määrida:)))
aim179
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 195
Liitunud: 06 Aug 2007, 21:36
Asukoht: Pärnu,Haapsalu,Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Töömeeste suhtumisest

Lugemata postitus Postitas aim179 »

Endale on ka vaid neli vastust tulnud, täname, et võtsid vaevaks ja kanditeerisid aga see kord pühi küll suu puhtaks j.n.e. Aga selle 18.a jooksul seda ikka vähe küll. Ja mis viimasel ajal nagu närib on see, kui tellija räägib sinuga kui voorimehega tuleb aga ikka igasuguseid karvaseid sidesõnasid suust välja.No ei istu endale see po russki rääkimine :D

Esimestel kordadel olen ikka püüdnud täpne ja viisakas olla :grin:
kui oled ehitusega hädas helista 53477321 aitan nii nõu, kui ka jõuga
ekstaole
külaline

Re: Töömeeste suhtumisest

Lugemata postitus Postitas ekstaole »

Oleneb kõik mõlemapoolsest suhtlemisest. Mulle endale sümpatiseerivad viisakad ja asjalikud töömehed, kuid olen kuulnud nende suust ka igasugust oma ülemuste kirumist a la "ta on üks m*nnipea!" :lol: Ega rohkem küll selliseid näha ei tahaks. Praegu, kui buum on läbi ja tööd siiski vähem, on kohati üle mindud lausa agressiivsele müügitehnikale, mis tegelikult hirmutab kliendid hoopis eemale. Samas paljud firmad või firmakesed ei vasta üldse päringutele. Või kui mõni vastabki paar nädalat hiljem, siis on seal sees "magnetiline" lause: "Olin Soomes. Olin Lätis. jne". Nagu peaks klient sellise teave eest lausa kummardusi tegema. IT-poiste poolt kauniks kujundatud veebileht on vaid pealiskiht. Hiljuti oli endal kogemus, kus töömehe otsimisel ja helistamise peale vastaspool lausa röögatas telefoni: "Mul on puhkus!" Tore on, eks puhka edasi. :D Teine asi, mis mind hämmastab, on töömeeste naised, kes kas kannatlikult ootavad terve töpäeva oma meest autos, helistavad töömehele iga tunni tagant ja kiirustavad teda koju, või mis veel hullem, käivad lausa töömeestega objektil kaasas. :lol:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10949
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: Töömeeste suhtumisest

Lugemata postitus Postitas Urmas »

O tempora, o mores! Paar aastat tagasi olid ehitajad kunnid, nüüd mängivad tellijad kunne, a`la ma ei soovi sinu teenuseid, sest tahad kole palju raha. Tegin hiljuti ühele firmale pakkumise, kellel töömehi puudus. Helistasin, ütlesin hinna, kästi poole vähemaks võtta ja siis alles hakkame kauplema. Sealjuures oli objekt suhteliselt kõrvalises kohas, transport, oma tööriistad ja -riided, maksmine mustalt, minimaalsed maksud(sotsmaks) oleks pidanud ise tasuma jne. Ütlesin ilusti kohe ära, et mind jälle ei rahulda nende hind ja lõpetasime viisakalt kõne ära. Kui praegusel ajal tellijad ei viitsi isegi objekti puudutavate täiendavatele küsimustele vastata, siis juba kujuneb väike eelarvamus tema kohta ja hakkan mõtlema, kas ikka teha pakkumist või mitte. Õnneks mul on see valikuvõimalus vähesel määral veel olemas. Millal viisakus vastatikuseks muutub, ei oska öelda ja koolis seda vist samuti ei õpetata, ainult kodune kasvatus.
ekstaole
külaline

Re: Töömeeste suhtumisest

Lugemata postitus Postitas ekstaole »

Ma ei kasutaks seda kuulsat ja kummalist sõna "kuningas" . Kui üks pool tahab olla kuningas, siis teine pool satub paratamatult alandliku teenri rolli, kes peab tegema kükke ja kummardusi. Mõlemad osapooled peaks olema partnerid. Muidu võib tekkida piikide murdmine.:duel:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10949
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: Töömeeste suhtumisest

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ma ei mõelnud, et kõik ehitajad kunnid olid, aga siiski palju ja ka praegu ei ole kõik tellijad sellised, vaid osad. Lugedes vahest ehitusalast artikklit lehest ja kommentaare, siis seda "sappi" ehitajate kohta pritsitakse ikka hoolega. Õnneks mul on nende "sapipritsijate" jutust savi, sest mind see ei puuduta.
Vabandust
külaline

Re: Töömeestesse suhtumisest

Lugemata postitus Postitas Vabandust »

Mõtlesin, et ütleks aga ei ütle, et mõtlensin seda, et mina oma majaehituse kogemusest, TEAN, et ehitusmeestest tuleb algselt eeldada, et nad ei oska ja ei tea kuidas ehitada. Olgu neil jutt kuidas tahes. Juht võib teada kuidas, aga töömees ega ikka ei tea küll. Reaalselt ehitab töömees ja reeglina valesti, halvasti. Mitte pahatahtlikusest vaid teadmatusest. On siin süüdi juhid, kes ei viitsi töömehele (kes pole koolis-kursusel käinud asja selgeks teha) või ei oska, sest koolis jättis tunnid vahele. Kindlasti tuleb tellijal asi endale selgeks teha, sest töömees seda pole tahtnud või osanud teha. Kas kirjaoskamatusest või kui on kirjaoskaja, siis ei oska ta aru saada poindist, miks nii või naa on just vaja.
Kõigi ehitusmeeste tööd olen pidanud ise parandama. Ise nad hakkama algusest lõpuni hakkama ei saa. Aga kui saaksid siis poleksid nad enam töömehed.

Nii ongi ja ise olete sellise suhtumise teinud
:jooma
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10949
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: Töömeeste suhtumisest

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Vabandusele!
Kahju muidugi, et sul selline sitt kogemus ehitusmeestest, aga ega seda pea veel üldistama sellepärast kõigi suhtes. Oman kogemust kahjuks ainult kahe brigaadi suhtes, kelle üldehitustöid enne viimistluse tegemist üle ei pea kontrollima, sest neil on kõik viimase peal ja sealjuures veel õigesti tehtud. Nende järel olen vist mingi kuus-seitse maja+ mõned väiksemad asjad seest viimistlenud ja lustlikumalt tööd enam minna ei saa, sest pole vaja käia nende järel ning öelda, et tehke see või see ümber. Üks sellistest üldehitajate töösse suhtumise näitajatest, oli see, et pidin 300 m2 kipspinna juures AINULT 4 kruvil natuke juurde keerama. On ikka jama küll kui lähen pinda vastu võtma viimistluse tegemiseks ja lakke vaadates on kips sinna pandud 60 cm sammuga ja otsavuukidele pole ka toetusi alla pandud. Sellisele laele ei ole mõtet pahtlitki peale panna, sest ka kergel lihvimisel ma tekitas sinna otsavuuki prao sisse.
Arvetades vahepealset nõudlust ehituses, siis nägin samuti milline kaader sellesse valdkonda tuli, a`la koolitatud pagarist kinnisvara arendajaks, kes teadis ainult, et soovitakse mingisse kohta maja ehitada, aga kuidas, millest, milleks, miks jne. , need küsimused teda ei huvitanud. Tema eesmärk oli muu, mitte tellijale kvaliteetse asja üleandmine. Ei ole minu suu ka seinapragu ja seda :jooma teen isegi aegajalt.
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Töömeeste suhtumisest

Lugemata postitus Postitas maik »

Tõõtan ise Soomes ja juba pikemat aega ja seda turvameeste karja kes ennast ehitajaks nimetavad ärge enam siia saatke, teevad endale ja kõigile virokatele margi täis.
Häbi hakkab. :mrgreen:
AA
külaline

Re: Töömeeste suhtumisest

Lugemata postitus Postitas AA »

Vabandust kirjutas:Mõtlesin, et ütleks aga ei ütle, et mõtlensin seda, et mina oma majaehituse kogemusest, TEAN, et ehitusmeestest tuleb algselt eeldada, et nad ei oska ja ei tea kuidas ehitada. . . . .
Kõigi ehitusmeeste tööd olen pidanud ise parandama. Ise nad hakkama algusest lõpuni hakkama ei saa. Aga kui saaksid siis poleksid nad enam töömehed.

Nii ongi ja ise olete sellise suhtumise teinud
:jooma

Tere!
Palun vabandust, aga ma pole postitaja "Vabandust" postituse ühegi lausega nõus!
Ehitaja ei saa endale seda lubada, et midagi kuidagi tegamata v. tehtud saaks. Iga materjal: detail, kruvi, nael... peab minema täpselt ja õieti paika, arvestades ka seda, et järgmise eriala mees oma töid saaks probl.deta alustada ja edukalt lõpetada. Olen rohkem kui kindel, et vabandaja kodu ehitusel pole ealeski olnud ühtegi Ehitajat, ei üheltki erialalt ehk vaid elektrik, san-tehnik ja signamees. Ei maksa nüüd küll öelda, et ehitas ikkagi FIRMA. Firma, see mu meelest nagu sõimusõna, nagu Euroremont, Euronõuded... Küllap oli ka neid firmasid, kus ei omanike ega nn. töö- v. objektijuhtide hulgas ühtegi ehitusharidusega tegelast ja "ehitajaiks" endised ära karanud kokad, turvamehed....
Alati, kui loen (ka siin foorumi teemades) tellijate äpardusi nende maja/kodu ehitusel siis on mõttes alati vähemalt 2 küsimust:
1. Kus kuradi kohast, Te need mehed küll leidsite.
2. Kas Te oma naise Tema hädas, saadaks erialaarsti või pigem siiski nurgaarsti juurde. (küsimus, kui tellijaks mees)


Ei ole see Ehitaja mure, neid Teie leitud tegelasi, Teie kodu ehituselt v. ehitusturult välja tõrjuda.
Seda teete ikkagi Teie ise, kallid Tellijad. Kahjuks jah, on see teatud häving Teie rahakotile, aga vesi Ehitajate veskile!
Loodan, et Tellijaid ja Ehitajad ikka teineteisest :hello: lugu peavad!
Andres (Andresto)
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Töömeeste suhtumisest

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Üldiselt olen Andresega vägagi sama meelt. Häid ja väga häid ehitajaid on küll ja rohkem aga ikka leitakse mehed, kes polegi nagu mehedki....
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
ekstaole
külaline

Re: Töömeeste suhtumisest

Lugemata postitus Postitas ekstaole »

Ega kellelegi pole näkku kirjutatud kas ta on Ehitaja või hoopis ärakaranud kokk. Sellest saab aimu alles siis kui töö on tehtud. On see nael siis seina taotud haamriga või hoopis pudrunuiaga. :club:
Külaline
külaline

Re: Töömeeste suhtumisest

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ekstaole kirjutas:Ega kellelegi pole näkku kirjutatud kas ta on Ehitaja või hoopis ärakaranud kokk. Sellest saab aimu alles siis kui töö on tehtud. On see nael siis seina taotud haamriga või hoopis pudrunuiaga. :club:
Kiirustamine ei tule reeglina kasuks ja tellijad võiks rohkem kodutööd teha oma maja/korteri jms. töömeeste osas, keda laseb ehitama. See nädal-paar taustauuringu ei muuda lõpptähtaja edasilükkumisel mitte midagi.
Vasta