Põranda tuulutus

põrandad, põrandatööd
public
külaline

Põranda tuulutus

Lugemata postitus Postitas public »

Tere,

Sai edasi ehitama hakatud ammu vanemate poolt alustatud maja (ilma keldrita). Seinad põsti ja katus peal. Maja vundament ulatub ca 40cm ma sisse ja 40 cm maapeale. Vundamendile on sisse jäetud tuulutusavad. Plaanis hakata vundamenti soojustama. Küsimus siis selline, et kas on vajalik need tuulutusavad alles jätta, või tohib kinni panna. Ei oska ise seisukohta võtta.
Kuna WC ja esikus tuleeb põrand kõrgemale valada, nii et need augud jäävad segu sisse. Teistes tubades tuleb laudpõrand, kuhu ma plaanin põranda laagide vahele soojustuseks panna villa, aga siis ei toimu ju ikka tuulutust põranda all, kuna vill takistab õhu liikumist. Sellisel juhul ei ole siis tuulutusavadest kasu. Ilma põranda soojustuseta kardan et põrand jääb külmaks.

Mida teha?
joekas
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 90
Liitunud: 29 Juul 2007, 12:17
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Põranda tuulutus

Lugemata postitus Postitas joekas »

Kui on endale selgeks tehtud see, et kas põrand on alt tuulutatav (põrandatalad toetuvad otstest vundamendile ja taladele siis juba omakorda laagid) või otse pinnasele, siis vastus nigu olekski käes.
Külaline
külaline

Re: Põranda tuulutus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Põrandalaagid hakkavad toetuma valatud betoonpõrandale, enne betooni valamist oli pandud kile ja 100 peno
joekas
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 90
Liitunud: 29 Juul 2007, 12:17
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Põranda tuulutus

Lugemata postitus Postitas joekas »

...järelikult pole põrand alt tuulutatav. Ja kui ka vundamendi soojustamiseks läheb, siis pole vist ka mõtet seda mingite aukude abil eraldi jahutada.
Külaline
külaline

Re: Põranda tuulutus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ma ise arvan ka seda sama, aga kuna ise spetsialist ei ole, siis soovisin oma mõttele erapooletut kinnitust.
Vasta