kanalisatsioonitorust

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
kee
külaline

kanalisatsioonitorust

Lugemata postitus Postitas kee »

Mis mõõdus peaks kanalisatsioonitoru olema? Kas 110 sobib? Keegi soovitas 150, et väiksemaga võib ummistus tekkida, aga mul juba 110 ostetud. Ja kui sügavale vaja paigaldada?
Kasutaja avatar
Jaan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 440
Liitunud: 01 Veebr 2005, 22:15
Asukoht: Tartu
On tänanud: 6 korda

Re: kanalisatsioonitorust

Lugemata postitus Postitas Jaan »

Eramule 110 läbimõõdust piisab, kui ei ole väga pikk lõik kaevuni.Sügavus oleneb kuhu suunad oma reoveed - reeglina 1,2 - 1,5 m.
Paigaldada ka puhastuskaev peale hoonest väljumist.
kee
külaline

Re: kanalisatsioonitorust

Lugemata postitus Postitas kee »

Ma täitsa võhik antud alal, aga mismoodi see puhastuskaev tehakse? Kaevust majja on veetoru veetud, nüüd vaja solgitoru panna. See peaks majast
umbes 20m eemale pütti minema, aga pütti ka veel ei ole - otsin, ega täpselt teagi, millist. Sellepärast nõu küsingi:)
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 759
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: kanalisatsioonitorust

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

kee kirjutas:See peaks majast umbes 20m eemale pütti minema, aga pütti ka veel ei ole - otsin, ega täpselt teagi, millist. Sellepärast nõu küsingi:)
Kas püti asemel septikut ei ole võimalik panna? Kui paned püti ja juhul kui pead püti tühjendamise eest maksma, siis see on ikka päris suur kulu. Olen kuulnud,et mõned peavad 1x kuus seda teha laskma ja iga kord maksavad tühjendamise eest 500eek. Aastas siis 6000eek :banghead:
jörm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 222
Liitunud: 31 Mai 2008, 00:56

Re: kanalisatsioonitorust

Lugemata postitus Postitas jörm »

ponkskar kirjutas:
kee kirjutas:See peaks majast umbes 20m eemale pütti minema, aga pütti ka veel ei ole - otsin, ega täpselt teagi, millist. Sellepärast nõu küsingi:)
Kas püti asemel septikut ei ole võimalik panna? Kui paned püti ja juhul kui pead püti tühjendamise eest maksma, siis see on ikka päris suur kulu. Olen kuulnud,et mõned peavad 1x kuus seda teha laskma ja iga kord maksavad tühjendamise eest 500eek. Aastas siis 6000eek :banghead:
aga mis sul teha on , kui pinnas septikut/imbväljakut teha ei võimalda ja tsentraalset pole ...siis veadki kord kuus minema (pole ju mõttet panna 40tonnis pütti maha kui paakauto ikka ainult 12-15m3 suudab korraga ära viia (kui niigi palju).
tcumen
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 16 Juun 2006, 22:12
Asukoht: Läänemaa
On tänatud: 2 korda

Re: kanalisatsioonitorust

Lugemata postitus Postitas tcumen »

kee kirjutas: aga mismoodi see puhastuskaev tehakse?)
See on põhimõtteliselt kanalisatsioonitoru sügavuseni ulatuv kaev, kus toru korraks katkeb. Samuti on see hea võimalus vajadusel toru suunda muuta, sest maa sisse torupõlve panna on tungivalt ebasoovitav. Muidugi tuleb vältida sealt kaevust millegi välja lekkimine, või vastupidi, pinnavee sissetungimine.

Minu teadmist mööda võivad septiku paigaldamist takistada järgmised asjaolud:
1) kõrge pinnavesi
2)kaitsmata põhjavesi (nt. karstialad)
3) tiheasustusala ja/või krundi väiksus
4) ebasoodus asukoht ( sulglohk, või asub allamäge naabrimehe kaev)
Võibolla veel mõni .....
Täpse ja enamasti ka lõpliku vastuse saab kohalikust omavalitsusest ja keskonnateenistusest.

Edit: Tegelikult septiku paigaldamise kohta polegi nii väga neid piiranguid, kui just nende rajatiste kohta, mis septiku järel käivad. Imbväljakud ja peenrad nimelt. Septikut ennast võib ju ka lihtsalt mitmekambrilise mahutina käsitleda.
Viimati muutis tcumen, 05 Juul 2008, 00:07, muudetud 1 kord kokku.
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 759
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: kanalisatsioonitorust

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

BTW mingi seaduse järgi (ei mäleta täpsemalt,mis seadus see on), peaks olema nii,et salvkaevuga seoses ei ole septiku asukohal mingeid piiranguid, aga puurkaevul on, nii kummaline kui see ka ei tundu :roll:
kee
külaline

Re: kanalisatsioonitorust

Lugemata postitus Postitas kee »

Kas on ikka õige, et kanalisatsioonitoru peab nii sügaval olema, kui 1,2-1,5m? Nii sügavale panin veetoru kaevust majja. Keegi ütles, et 20-30cm sügavusest peaks piisama.
tcumen
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 16 Juun 2006, 22:12
Asukoht: Läänemaa
On tänatud: 2 korda

Re: kanalisatsioonitorust

Lugemata postitus Postitas tcumen »

Kui soovid, et need torud talvel ära ei külmuks, tasub seda juttu kuulata küll. Kanalisatsiooniga nii kriitiline pole, eriti kui pealt penoga katta ja toru kalded õiged. Aga 23-30 cm on liiga vähe, isegi penoga kattes. Sel puhul ka vast 70-80 cm ja sügavamale.

PS. See viimane number on ainult minu arvamus.
Viimati muutis tcumen, 07 Juul 2008, 19:24, muudetud 1 kord kokku.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: kanalisatsioonitorust

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

tcumen kirjutas:Kui soovid, et need torud talvel ära ei külmuks, tasub seda juttu kuulata küll. Kanalisatsiooniga nii kriitiline pole, eriti kui pealt penoga katta ja toru kalded õiged. Aga 23-30 cm on liiga vähe, isegi penoga kattes. Sel puhul ka vast 70-80 cm ja sügavamale.

PS. See viimane number on ainult minu arvamus.
Põhimõtteliselt on kanal ju isevoolne, st et toru on enamuse ajast veest tühi.
Seega külmumise oht peaks olema üsna minimaalne.
kee
külaline

Re: kanalisatsioonitorust

Lugemata postitus Postitas kee »

Rostfrei kirjutas:
tcumen kirjutas:Kui soovid, et need torud talvel ära ei külmuks, tasub seda juttu kuulata küll. Kanalisatsiooniga nii kriitiline pole, eriti kui pealt penoga katta ja toru kalded õiged. Aga 23-30 cm on liiga vähe, isegi penoga kattes. Sel puhul ka vast 70-80 cm ja sügavamale.

PS. See viimane number on ainult minu arvamus.
Põhimõtteliselt on kanal ju isevoolne, st et toru on enamuse ajast veest tühi.
Seega külmumise oht peaks olema üsna minimaalne.
Oi, seda küll tore kuulda. Tänan!
tudiludi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 30
Liitunud: 02 Juun 2008, 18:33

Re: kanalisatsioonitorust

Lugemata postitus Postitas tudiludi »

Rostfrei kirjutas:
Põhimõtteliselt on kanal ju isevoolne, st et toru on enamuse ajast veest tühi.
Seega külmumise oht peaks olema üsna minimaalne.
Ja mina ei suuda ära imestada, mis imega saavad tekkida katusele jääpurikad! :scratch: :P
Külaline
külaline

Re: kanalisatsioonitorust

Lugemata postitus Postitas Külaline »

tudiludi kirjutas:Ja mina ei suuda ära imestada, mis imega saavad tekkida katusele jääpurikad!
Sellepärast, et jääpurikate vesi on kogu aeg külmumise piiril (+/- null) aga kanali torus voolab ka kõige "halvemal" juhul, (kui lasta kraanist külma vett lihtsalt voolata) ikkagi vähemalt 4-5 soojakraadine vesi.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: kanalisatsioonitorust

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Sai 15 aastat tagsi pandud kanalitoru vaid 40 cm sügavusele, neli 110 asbesttsementtoru. Seni pole kordagi külmunud.
tcumen
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 16 Juun 2006, 22:12
Asukoht: Läänemaa
On tänatud: 2 korda

Re: kanalisatsioonitorust

Lugemata postitus Postitas tcumen »

Ma ütleks kogu selle jutu peale seda, et viimase aja pehmed talved on inimesed muretuks teinud.
Jätkame seda teemat siis, kui on olnud kaks nädalat 30miinuskraadi ja maapind 1,2m sügavuselt külmunud.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: kanalisatsioonitorust

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Ma paneks ikka min 80 cm. Igasugu tegelastega vesteldes olen aegajalt külmumiset juttu teinud ja kõige rohkem on 65 cm olnud, kahjuks ei tulnud juttu milline pinnas sel korral oli. Seda rääkis üks hauakaevaja. Tol korral oli umbes nädal aega -25 olnud. Seega see 20 või 30 mis soovitati on küll vähe, kuigi viimased talved on tõesti sellise jahtunud sauna tunde tekitanud. Aga kui ikka lajatab nädal aega 30 eeku miinust küll siis saab näha mis toimuma hakkab. Ja meie kliimas ei pruugi see üleüldse korra sajandis juhtuda. Muidugi võib ka igasugu soojendusi ja kütteid sinna toru ümber ka laduda aga kui saab siis võiks ta kohe alguses nii sügavale panna, et külmumise oht miinimumi viia.
Vasta