Planeedi Maa päästmine

Siin arutletakse naljakate juhtumite üle ehitusvaldkonnas
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5487
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 142 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

kunn24 kirjutas: 01 Dets 2023, 16:38 PInna tolerants on esitatud vigaselt- puudu +/-. Lisaks ajab mind hämmingusse 0,2 m peal lubatud 4 mm kuhugi suunas. Sisuliselt kindaviimistlus. Urmasele peaks selline tolerants hästi meeldima, viskab kelluga pahtli paika, lükkab lõdva käega siledaks ja paneb juurde sildi: vastavalt ISO9001-le. :grin:
Veel panin tähele, et puudu on detaili temperatuur, mille juures tolerants antud (joonpaisumine ju).
Kui see on mingi ISO, siis noh jah.
See ei ole ISO
See on tehase tooteleht
Ei pea sealt tellima
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10946
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Jälle üks huvitav arusaamine jäätmete kogumise organiseerimisest ja taaskasutavate jäätmete võimalikult kiirest kasutusele võtmisest. ;) KOV väitis, et igatsugu jäätmete kogumise tühjendamise graafik ei tohi olla harvem kui 1x kuus, kuid meie majale saadeti leping, et pakendite prügikasti tühjendatakse 1x kvartalis. Möh??? :scratch: Kumbal on nüüd rohke sõnaõigust või kes kellele midagi dikteerib ehk kas KOV eraettevõtjale(Eesti Keskkonnateenused) või eraettevõtja KOV-le? Eesti Keskonnateenuste suhtumist ma tean ja olen sellest siin juba korduvalt jahunud.
Kas nüüd jälle tahab keegi väita, et kolme kuuga ei lähe vorsti või hakkalihapakendid prügikastis haisema?
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Urmas kirjutas: 01 Dets 2023, 17:09 Jälle järjekordne ämbrikolin. ;)
https://www.ohtuleht.ee/1096710/kolme-m ... ei-lainud-
See ju üritus, kus rohelisi telke köeti diisliga :)
Klassikaline kahuriga kärbse tapmine.
Kedagi ei koti, et pauk maksis tuhandeid. Kärbes on ju surnud.

PS: Ei tahaks paranoiline alla aga siin on ainult 2 varianti.
1. Asja korraldajad on majanduslikult lollpead ja loobivad võõrast raha nõrkemiseni.
2. Midagi suunati kuidagi õigesse kohta tagasi...
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1232
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

xxx111 kirjutas: 01 Dets 2023, 11:11 vali-i jutt 99,99 % - st on BS
Vaatame siis mida ma täpselt väitsin:
val kirjutas: 24 Nov 2023, 20:40
xxx111 kirjutas: 24 Nov 2023, 20:14 Aga mind ei huvita kWh...Mind huvitab kogukulu EUR (sh alternatiiv+diskonto) St kuluoptimaalsus EUR mitte kWh
Minu jaoks pole energiatõhusus mõõdetav kWh-ga (ainult kWh-ga) Mitu korda peab seda selgitama
Kuidas täht takistab alternatiivi+diskontot? Palun näidet, millest iga loll aru saaks?

Pakun, et 99,999% inimesi, kes omale eluaset ostavad või rajavad ei huvita alternatiiv+diskonto, sest kui inimesel on vaja eluaset, siis ta isegi ei kaalu alternatiivi (nt aktsia X ostmist), sest aktsia sees ei saa elada :)
Nagu näed, siis mina väitsin alternatiiv+diskonto kohta, st kui inimene ostab eluaset, siis ta ostab eluaset, mitte ei hakka selle asemel aktsiaid ostma. EUR vs kWh kohta pole ma miskit väitnud, aga sina oled. Ma ei taha segada su võitlust iseendaga - lase edasi :)

Rohelise kontori ja ISO-ga on nii nagu ziff ütleb. ISO on juhtimise (kvaliteet, keskkonnd, ohutus jne) sert, mitte otseselt kvaliteeti tagav dokument. Kui ziff teeb omale Rohelise kontori serdi, siis võib eeldada, et tema kontori tegevus vastab serdi nõuetele, aga see ei taga, et töötaja (nt xxx) teeb põhimõtteliselt teeb asju nõuetele mittevastavalt. Serdi eesmärk on tagada, et nõuetele mittevastav tegevus tuleks välja ja probleem saaks lahendatud.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10946
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

val kirjutas: 01 Dets 2023, 19:52 [b]Rohelise kontori[/b] ja ISO-ga on nii nagu ziff ütleb. ISO on juhtimise (kvaliteet, keskkonnd, ohutus jne) sert, mitte otseselt kvaliteeti tagav dokument. Kui ziff teeb omale Rohelise kontori serdi, siis võib eeldada, et tema kontori tegevus vastab serdi nõuetele, aga see ei taga, et töötaja (nt xxx) teeb põhimõtteliselt teeb asju nõuetele mittevastavalt. Serdi eesmärk on tagada, et nõuetele mittevastav tegevus tuleks välja ja probleem saaks lahendatud.
No ei suutnud sa, val, mulle selgeks teha, et mille kuradi pärast ja kellele on vaja seda "rohelise kontori" diplomi jaoks vajalikku bürokraatiat? Loe uuesti mu postitust "rohelise kontori" jaoks vajaliku bürokraatia kohta! Kas sellise mõtetu bürokraatiaga tegeleja ei võiks tootva tööga tegeleda, millest oleks Eesti Vabariigi majandusele rohkem kasu? Mingu kasvõi eramajade kõnniteedelt lund rookima. ;)
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2161
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 74 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Toimiv ideoloogia on hea võimalus luua sooje heapalgalisi ametikohti. Siis istudes sellisel ametikohal on võimalus luua uusi seadusi või määrusi, millega saab jälle luua uusi toredaid ametikohti jne.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5487
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 142 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Val

Nüüd ütlen mina bla bla bla
Seda 99 protsendi või enamuse juttu oled väitnud korduvalt
Et 99 protsenti toetab nn rohepöördega kaasnevaid jaburusi
Aga vot ei poolda
Kahtlen isega 10 protsendis kui juurde mainida majandulik mõju
Aga mõistan, et rohelistele on see mõistetamatu termin
So mokk maha enamuse ja 99 protsendi jutuga
Viimati muutis xxx111, 01 Dets 2023, 21:12, muudetud 1 kord kokku.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2161
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 74 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

1 rohe-hõnguline projekt jälle omadega kooma minemas https://epl.delfi.ee/artikkel/120252080 ... gaasiautot
Tänasest tuleb seisma jätta 3585 gaasiautot

Miks rohehõnguline? Tallinna bussidel on peal loosung: See buss on igast otsast roheline, sest sõidab gaasiga.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10946
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 01 Dets 2023, 21:09 Miks rohehõnguline? Tallinna bussidel on peal loosung: See buss on igast otsast roheline, sest sõidab gaasiga.
Ja kõige vahvam selle jutu juures on veel see, et buss sõidab rohe(bio)gaasiga ja siis kui kuulata biogaasitootjate juttu, et rohe(bio)gaasi tootmine ongi energiamahukas ja sellest ka biogaasi kõrgem hind, siis minu arvtes peaks selliste mõtteavaldustega isikud olema kinnises raviasutuses, mitte istuma mingite äriühingute juhatustes ja nõukogudes.
kunn24 kirjutas: 01 Dets 2023, 21:09 1 rohe-hõnguline projekt jälle omadega kooma minemas https://epl.delfi.ee/artikkel/120252080 ... gaasiautot
Tänasest tuleb seisma jätta 3585 gaasiautot
Kusjuures aastat 10 ja + aastaid tagasi gaasitoitele tuttavate üle läinute kiidulaulu ei jõudnud ära kuulda ja seda hoolimata sellest, et proovisin neile teha selgeks kulutused gaasitoitele üleminekuks, gaasi maksumuse, gaasi kulu km kohta jnejne kulutused. Küsimused olid kurtidele kõrvadele ja ainuke argument oli gaas on odav. Kauaks? Ei läinudki palju aega mööda kui turg sisse söödetud ja aeg tõsta gaasi hind samale tasemele teiste kütuste hindadega. Kõikide kütuste hinnad on omavahel korrelatsioonis ja EV-de omanikud võivad hetkel veel kilgata. Olge mureta, kauaks teile seda rõõmu ei jätku. Ei, see ei ole eestlaslik kahjurõõm, vaid lihtsalt minu väiksed tähelepanekud. Kasvõi kunagi EV-le lubatud tasuta parkimine, bussiradadel sõitmine jnejne hüved ... Mis seis nüüd on? Keeratakse vaikselt EV-de omanike hüvede kraane kinni. Üks näide on kasvõi Tartu.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1232
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

Urmas kirjutas: 01 Dets 2023, 20:09..No ei suutnud sa, val, mulle selgeks teha, et mille kuradi pärast ja kellele on vaja seda "rohelise kontori" diplomi jaoks vajalikku bürokraatiat? ..
Nõustusin ziff jutuga, mitte ei müünud sulle serti. Kuidas sa nii valesti asjadest aru saad? Minuteada on kõik need serdid (ISO, EMAS, FSC, Roheline kontor ...) vabatahtlikud. Keegi ei sunni seda bürokraatiat peale, ettevõted täiesti omal soovil (turu sunnil?) tegelevad nendega
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5487
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 142 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ei puutu küll otseselt teemasse / teisest küljest jälle puutub ka
Lõpuks ilusti välja öeldud:
Endine Euroopa Keskpanga (ECB) juht ja Itaalia ekspeaminister Mario Draghi ütles enda uue raamatu esitlemisel, et Euroopa Liit peab saama ühtseks riigiks.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10946
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

val kirjutas: 01 Dets 2023, 21:53 Minuteada on kõik need serdid (ISO, EMAS, FSC, Roheline kontor ...) vabatahtlikud. Keegi ei sunni seda bürokraatiat peale, ettevõted täiesti omal soovil (turu sunnil?) tegelevad nendega
kas sa viidatud artiklit lugesid ikka mõttega või lasid niisama silmadega üle ühe-kahe rea? Ma võin sulle saladuskatte all öelda, et Tallinna Linnavalitsus on riigi, mitte eraettevõte, kes seda propageerib. Tsitaat ikka sealtsamast artiklist.
Rohelise kontori tunnistust annab välja ja juhendab Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon. „Üha olulisemaks muutub keskkonnajälje arvutamine ja selle regulaarne uuendamine ka avalikus sektoris. Tallinna linnavalitsuse ametid ja linnaosavalitsused liitusid rohelise kontori keskkonnajuhtimisega juba 2016. aastal ning enamik asutusi on oma tunnistusi ka regulaarselt uuendanud,“ tõdeb Tallinna Strateegiakeskuse rohepöörde büroo koordinaator Pille Arjakas, et rohelise kontori sertifikaadi saamine vajab põhjalikku tööd.
Kes on Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon? Lihtsalt üks MTÜ, kes mõtles oma tegevuse õigustamiseks "Rohelise kontori". Keegi Tallinna LV ja LOV ametnikest pidi selle bürokraatiaga ju tegelema, et saada "Roheline kontor" diplomit. Otsige seost Tallinna LV ametnike hulgast. ;)

Tekkis sportlik huvi ja kiikasin, et kes on need Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon tegelased. Neil on ainult kaks koostööpartnerit. Üks on Keskkonnaministeerium? Möh? Keskkonnaministeeriumit ei ole enam olemas. Teine on keegi Eesti Kvaliteediühing. No sellest organisatsioonist sain veel vähem teada. Isegi KaPo-l on oma asutuse kohta rohkem tutvustavat infot, et kes nad on ja millega tegelevad. ;)

Oeh, kasutaja val, millal sulle jõuab kohale reaalsus? :scratch: Pettumus võib olla suur.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5487
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 142 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Oeh, kasutaja val, millal sulle jõuab kohale reaalsus?
Nagu näha - mitte kunagi...
Ja "õiget rohelist" mingi reaalsus takista...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10946
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xxx111 kirjutas: 01 Dets 2023, 22:35 Nagu näha - mitte kunagi...
Kas see on nagu omaaegses anektoodis, kus kaks Oktoobrirevolutsiooni veterani istuvad pargipingil ja üks neist ütleb, et minu silmad kommunismi vist ei näe. Teine noogutab kaasa ja ütleb, ei näe jah, aga lastelastest on kahju. ;)
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1232
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

Urmas kirjutas: 01 Dets 2023, 22:24 ...
Oeh, kasutaja val, millal sulle jõuab kohale reaalsus? :scratch: Pettumus võib olla suur.
Kurb, kui inimene näeb oma hädades riigi, roheliste, kollaste vms vandenõud. Kui <2%-se toetusega ja Riigikokku mitte kuuluvad rohelised tõesti kõike seda suudavad, mis x-ga siin väidate, siis on nad tõepoolest üks võimas jõud. Võitjate poolt tasub olla ja kui ma nüüd õigesti aru sain, siis soovitate kõikidel rohelisi valida?

Mulle tuli ka üks anekdoot meelde:
"Sa oled hakanud prille kandma?"
"Jah, hakkasin musti täppe nägema."
"Ja prillid aitavad?"
"'Muidugi, nüüd näen neid täppe palju selgemini!"
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5487
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 142 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

@ val

Kui tähele paned siis "rohelised" on jutumärkides
Siin mõeldakse "roheliste" all Sinu mõttemaailmaga / reaalsusest irdunud / absurdseid / jaburaid / utoopilisi plaane pooldavaid isikuid
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10946
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

val kirjutas: 01 Dets 2023, 23:38 Kui <2%-se toetusega ja Riigikokku mitte kuuluvad rohelised tõesti kõike seda suudavad, mis x-ga siin väidate, siis on nad tõepoolest üks võimas jõud.
Riigikogulased on nagu üraskid, kes instinkti ajel lähevad sinna "metsa", kus on midagi närida ja saab hetkeks ja tulevikuks(pension) kõhu täis!!! ;) Muide, riigikogulased ei surematud nagu Lenin, kes kellegi südames ikka veel on elusolendid. Kas sa mäletad kõiki II EV Riigikogu esimest koosseisu? Mina ei mäleta. :blush: Kõikse kurvem on see, et mõningad populistid või mis iganes lollide mooduste põhjal saavad Riigikogusse. Minu arvates üks selliseid populistide viimaseid näiteid on Hanah Lahe. Meie alevi Petrovits on temast 10x taibukam ja teravama mõistusega. ;)
Kas ministritel on mingi vastutus? Ei!!! Kurat, nendel praegustel ja endistel on nii palju apsakaid, et mõne tähelepanelikuma välismaalase ees hakkaks häbi meite valitsuse tegevuse põhjendamisel.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1232
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

xxx111 kirjutas: 01 Dets 2023, 23:43 Kui tähele paned siis "rohelised" on jutumärkides
Siin mõeldakse "roheliste" all Sinu mõttemaailmaga / reaalsusest irdunud / absurdseid / jaburaid / utoopilisi plaane pooldavaid isikuid
Tänan ilusate sõnade eest. See teeb meele rõõmsaks, sest näitab, et mu jutt läheb korda.

Mina väidan jätkuvalt, et utoopiline ja samal ajal reaalne on nii naftapidu kui rohepööre, mis toimuvad samal ajal ja samas ruumis, sest demokraatlik enamus seda tahab.

Ise ootan huviga mis saama hakkab. Kas mõlemad utoopiad jooksevad ummikusse ja asenuvad nt AI juhitud utoopiaga nagu pakkus prof Mander või hakkab järgmine Riigikogu orientalistika abil uurima kliimakatastroofide, usumüsteeriumite ja marksistlik-kommunistlike majandusmudelite huvitavaid seoseid mida te Urmasega väga soovite. Kes seda teab, aga vähemalt on meil mitmeid valikuid.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1232
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

Urmas kirjutas: 01 Dets 2023, 19:29 ... KOV väitis, et igatsugu jäätmete kogumise tühjendamise graafik ei tohi olla harvem kui 1x kuus, kuid meie majale saadeti leping, et pakendite prügikasti tühjendatakse 1x kvartalis. ...
Tavaliselt on valla eeskiri paindlik, et klient saaks oma vajadustele vastava lahenduse valida. Küsi kirjalikult järgi, miks sa ei saa 1x kuus, palu täpsed §-id või lepingu punktid välja tuua ja kontrolli need ise üle.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10946
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

val kirjutas: 02 Dets 2023, 01:00 Tavaliselt on valla eeskiri paindlik, et klient saaks oma vajadustele vastava lahenduse valida. Küsi kirjalikult järgi, miks sa ei saa 1x kuus, palu täpsed §-id või lepingu punktid välja tuua ja kontrolli need ise üle.
Eks loomulikult esialgu seedin ja uurin§-e enne nedega kirjalikku suhtlemist. Oeh, val, ära ole nii lihtsameelne erafirma Eesti Keskkonnateenuste osas! Jutt sellest ongi, et küsiti kirjalikult ja vastus tuli ka kirjalikult ja ongi selline, et 1x kvartalis ja võta või jäta. Palju õnne ja palju närve selle firmaga suhtemisel! Nende suhtlemisel aitab ainult seaduste tundmine ja meedia. Negatiivset meediakajastust nad millegipärast kardavad. Ma tean millest ma räägin! Mõned aastad tagasi kui meie majal oli selle firmaga probleem, siis isegi KOV ametnik helistas mulle tagasi ja kurtis, et ei saa firmast mitteühegi ülemusega ühendust peale firma infoliini. Ja selline, madalam kui muru erafirma ees ongi siis tavakodanikku esindav Eesti Vabariigi täitevvõimu riigiorgan? Kui KOV ähvardas mind politseiga ja saatsin nad poliitkorrektselt pikalt, kuid ikka saadetigi politsei kaela nende enda tegemata jätmise eest. Ja see peab olema KOV, kes peaks seisma oma valla maksumaksjate õiguste eest? Politseiga lahenes asi positiivselt, sest nemad helistasid tol korral mulle ja küsisid, et kas see on meie maja prügikast, mis on maja juures kasvava kase all. ;) Miks pidi Politsei tegelema meie kortermaja prügikasti probeemidega? :scratch: Varsti hakkab Eesti Vabariigis toimuv mulle meenutama ühte head lugemist- "Jah, härra peaminister". ;)
Kasutaja val, kas su praegune elukoht on ikka Eesti Vabariik või oled samasugune kommentaator nagu mingi aeg tagasi oli siinses foorumis keegi Valetz, Valets666 jnejne, kes kommenteeris vist USA-st(täpselt ei tea, sest IP aadressi tuvastamine eraisiku poolt ei ole vist seaduslik)?

Mida rohkem ma süvenen sinu kommentaaride sisusse, seda enam mul tekib tunne, et su IP aadress on tuletatav Leningradi lähistes olevast Wagneri looja igavikuse teele läinud asutatud trollivabrikust. ;) Paranda kui eksin!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5487
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 142 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

...näitab, et mu jutt läheb korda...
Konkreetselt Sinu jutt ei lähe korda
Küll läheb korda selle ajamine "kõrgemal tasemel" ja sellega kaasnev lollus
utoopiline ja samal ajal reaalne on nii naftapidu kui rohepööre
Kõik nafta mis saada on "võetakse ka välja"
Lühema või pikema aja jooksul - see pole utoopia, see on reaalsus
Ja peoga pole siin midagi pistmist

Rohepöörde "reaalsusest" on viimasel ajal palju juttu
Võetud eesmärgid / eesmärkide saavutamiseks ette nähtud tegevused on demokraatias / turumajanduses utoopilised
Võimalik küll, aga vaid plaanimajanduse keeldude / käskudega (ja täpselt see toimubki)
Mis on sellise majanduse tulemus me vist teame
Sisuliselt on 3 võitu: sitavõitu, kehvavõitu ja vähevõitu
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1232
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas val »

Urmas, moskoovia osas olen end üsna konkreetselt väljendanud nagu nt: viewtopic.php?p=423325#p423325 ja viewtopic.php?p=427006#p427006 Kui loed sealt välja Leningradi, siis ... loogika vist ei ole su tugevaim külg.

Eelnev selgitab ka sinu raskusi §-st arusaamisel. Tean, et vedaja võib olla ***, aga kui lugeda Märjamaa valla jäätmehoolduseeskirja, siis on vedaja kohustatud § 5 lg 1 p 6 järgi "tagama kogumismahutite tühjendamise sagedusega, mis väldib nende ületäitumise, ümbruse reostumise, haisu ja kahjurite tekke ning leviku".

Eeskirja § 21 ütleb, et kord kuus (või kvartalis, kui kompostid kohapeal) on vaid segaolmejäätmetetel. Pakendit tuleb lg 3 alusel "tühjendada vastavalt vajadusele, vältides nende ületäitumist. Jäätmevedajal on kohustus nõustada jäätmevaldajat nii sobivaima kogumismahuti suuruse kui tühjendamise sageduse määramisel." Juhtumi detaile teadmata ei ole võimalik täpsemalt miskit arvata, aga üldiselt annab eeskiri asjalikud võimalused ja valikud. Tõsi ka see, et riidu saab alati minna, olgu need kokkulepped ja eeskirjad kui head tahes.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5487
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 142 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Rohkem kui 20 riiki kirjutasid laupäeval Dubais toimuva ÜRO kliimakonverentsi COP 28 raames alla deklaratsioonile, mille eesmärk on kolmekordistada tuumajaamade võimsus aastaks 2050.
https://www.err.ee/1609182973/ule-20-ri ... i-tootmist
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2811
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas trebla »

xxx111 kirjutas: 02 Dets 2023, 11:55
Rohkem kui 20 riiki kirjutasid laupäeval Dubais toimuva ÜRO kliimakonverentsi COP 28 raames alla deklaratsioonile, mille eesmärk on kolmekordistada tuumajaamade võimsus aastaks 2050.
https://www.err.ee/1609182973/ule-20-ri ... i-tootmist
Jah..
Selleks :

...Kohustuda mobiliseerima investeeringuid tuumaenergiasse, sealhulgas uuenduslike rahastamismehhanismide kaudu;

Kutsuge Maailmapanga, rahvusvaheliste finantsasutuste ja piirkondlike arengupankade aktsionäre julgustama tuumaenergia kaasamist oma organisatsioonide energialaenupoliitikasse vastavalt vajadusele ning toetama aktiivselt tuumaenergiat, kui neil on selline mandaat, ning julgustama piirkondlikke asutusi neil on selleks volitus kaaluda tuumaenergiale rahalise toetuse andmist;

Kohustuda toetama tuumareaktorite, näiteks väikeste modulaarsete ja muude täiustatud reaktorite arendamist ja ehitamist elektritootmiseks, samuti laiemaid tööstuslikke rakendusi dekarboniseerimiseks, näiteks vesiniku või sünteetiliste kütuste tootmiseks;...



veel

Kohustuda toetama vastutustundlikke riike, kes soovivad uurida uusi tsiviilotstarbelisi tuumarelvade kasutuselevõttu kõrgeimate ohutuse, jätkusuutlikkuse, turvalisuse ja tuumarelva leviku tõkestamise standardite alusel;

tervitada ja julgustada
erasektori, valitsusväliste organisatsioonide, arengupankade ja finantsasutuste täiendavaid kohustusi;


Siit saab järeldada, et riigile ja ka eraisikutele (Fermi?)saab peagi kusagilt täiendavat pappi küsida....?

Kust aga see raha võetakse...?
Kui nad seal araabiamaades juba parasjagu koos istuvad ja on ' deeply concerned' siis võiks ühe jutiga otsustada, et maksustavad kohe otse CO2 allika - naftapumpamise - näiteks 10 $ / barrel....?
Päevas tuleks sisse 1 miljard $ , millest annaks igasugu värki toetada.
Asja ilu seisneks selles, et bensuhind tanklas selle peale üldse ei tõuseks - börsihinda hoitakse ju niikuinii tarbijate ostujõu piiril, viimane aga ju ei muutuks.....
Viimati muutis trebla, 02 Dets 2023, 13:21, muudetud 7 korda kokku.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2161
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 74 korda

Re: Planeedi Maa päästmine

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Paneme siia kõrvale sakslaste tembu oma tuumajaamade lõhkumisel ja Vene gaasist sõltuvusse seadmisel. Ja fritsud mängivad selle juures roheliste esikisakõride rolli. Loll rahvas, muud pole öelda.
Vasta