Õhksoojuspump ja temas olevad küttekaablid

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4245
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Õhksoojuspump ja temas olevad küttekaablid

Lugemata postitus Postitas Hiid »

uurisin.
kas ka mul, ta ei mäletavat, aga nad olevat neid sildu ikka enda paigaldatavatelt seadmetelt eemaldanud.
Küttekaablid olevat poolas paigaldatud ja saanud Arctic klepsu
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4245
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Õhksoojuspump ja temas olevad küttekaablid

Lugemata postitus Postitas Hiid »

no seesama ebanormaalne elektrikulu ikka. Ja reaalselt pole siis seda ka vaja, tuleb välja minu masina põhjal vähemalt.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Õhksoojuspump ja temas olevad küttekaablid

Lugemata postitus Postitas vtl »

kunn24 kirjutas: 17 Okt 2022, 22:15 Tehniliselt julgen teha sellise põgusa kokkuvõtte, et kaablite lisamisega saavutati:
-nn Põhjamaa seade. Otsene valetamine, sest seadme madala temperatuuriga toimimise blokeeringut ei muudetud (-15 kuni -20 C)...
Olgu selle küttekaabli vajadusega kuidas on, ma ei hakka vaidlema samal teemal uuesti. Aga mis pagana madala temperatuuriga toimimise blokeering? Ma olen juba korra siia kirjutanud ja kirjutan uuesti - minul on kaks sellist soojuspumpa olnud kasutusel põhiküttena ca 16 aastat ja ei ole sellist külma veel tulnud, kus pump oleks ennast välja lülitanud või blokeerinud.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4245
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Õhksoojuspump ja temas olevad küttekaablid

Lugemata postitus Postitas Hiid »

minu oma ei ole ka blokeerunud. Mida külmem, seda tihemini käivitub. Tea, palju seda kasutegurit seal alles on, aga töötab.
Ma arvan, et eksponeeritava COPi alla need kaablid ei läinud. Võrdlustabelites olid sees nonArctic versioonid.
Selles mõttes puhas tarbija eksitamine.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Õhksoojuspump ja temas olevad küttekaablid

Lugemata postitus Postitas vtl »

kunn24 kirjutas: 18 Okt 2022, 10:34Ja palun tee vahet käivitus- ja töötamisblokeeringul.
[...]
Kui väga pressid, siis ma võin selle kritiseeritud punkti ümber sõnastada...
[...]
... ja selle tõestamisega näiteks võid sina teatepulga üle võtta. Eeldusel, et tahad teemaga haakuda.
Ma ei pressi midagi. Sa ise hakkasid rääkima "madala temperatuuriga TOIMIMISE piirangust". Mina kirjutasin, et TOIMIB ka madala temperatuuriga. Pole tulnud selle mõtte peale keset talve põhikütteks olev pump välja lülitada ja lühikesed <6h voolukatkestused ei ole ka midagi blokeerinud.

Ei, ma ei soovi midagi rohkem tõestama hakata, mul on sügavalt savi sellest. Sina jaurad juba mitmendat ringi selle küttekaablite ja inimeste petmise teemal.
Vasta