Elektriradikad.

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Cass
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 90
Liitunud: 23 Okt 2007, 09:58
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 3 korda

Elektriradikad.

Lugemata postitus Postitas Cass »

Ei teagi kas tegu nüüd ärifoorumi alla kuuluvaga aga küss oleks elektriradikate kohta millel oleks elektrooniline termostaat või kuidas seda nimetataksegi.
Poodides olen nagu uurinud kuid suht väha olen kohanud üldse elektriradikaid.
Asja mõte oleks siis saada radikad mis hoiaks toas kindlat kraadi ja vastavalt selle järgi ka kütavad. Eriti hea variant oleks muidugi kui saaks programmeerida öötariifi peale kütmise. 8)
Öötariifi peale progemise saaks ehk lahendada pistikusse pandava taimeriga. :roll:
mg3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 287
Liitunud: 17 Apr 2007, 18:03
Asukoht: Tartu
On tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas mg3 »

Kui raha palju siis vaata Glamoxit - http://www.glamox.ee
Kasutaja avatar
Tupsik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 308
Liitunud: 16 Juul 2005, 12:35

Lugemata postitus Postitas Tupsik »

Öötariifiga kütmiseks on soojust salvestavad radikad. Samas on need ka piisavalt kallid ja üsnagi rasked, kuna salvestavad kividesse.
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Su soov ehitatakse tavaliselt nii, et taimer ja ruumi termostaat on järjest. Enamus radikatel on juba poes termostaat küljes.
Cass
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 90
Liitunud: 23 Okt 2007, 09:58
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 3 korda

Lugemata postitus Postitas Cass »

Kalvis kirjutas:Su soov ehitatakse tavaliselt nii, et taimer ja ruumi termostaat on järjest. Enamus radikatel on juba poes termostaat küljes.
Termostaat küljes küll aga ma ei pea silmas seda vaskjupatsiga nn. termostaati mis ei ole teps mitte see mida ma tahaks.
Võibolla ma ei oska kasutada õigeid termineid aga mõte selles, et digitaalselt/elektroonselt juhtida radikat. :roll:
ketas
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 202
Liitunud: 11 Mär 2007, 18:28
Asukoht: Saue / Tallinn

Lugemata postitus Postitas ketas »

http://www.glamox.ee/glx/DesktopDefault ... mid=131672

Siin ju on kõik olemas.


On sul siis vaja täpselt kraadides temperatuuri reguleerida? Või midagi veel keerulisemat? Näiteks süsteemi, kus oleks ka välisandur, et saaks ennetavalt kütma hakata. Kuigi tavalise elektriradika puhul läheb tuba kiirelt soojaks. Aga nagu välja võtad, on tuba kohe külm ka. Nii et nagu öeldud, öötariifiga kütmisel peab soojust kuhugi salvestama.

Aga temperatuuri hoiab ka tavaline radikas. Sobiv võimsus, termostaat paika ja korras. Kuna skaalal on numbrid, siis pead küll temperatuuri ise leidma.
Hea valik oleks näiteks õliradiaatorid. Kui arvad, et bimetalli plõksumine hakkab närvidele käima, siis võta elektroonilise termostaadiga (s.o. kontaktivaba küttekeha lülitamine).


Millegipärast ma arvan, et sa ei tahtnud mingit väga kallist lahendust. Tahtsid lihtsalt ruumi kütta. Aga eks sa ise tead seda paremini.
Cass
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 90
Liitunud: 23 Okt 2007, 09:58
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 3 korda

Lugemata postitus Postitas Cass »

Ok mõistlik jutt ketas. Ulme süsteemi jah ei olnud plaanis kuid see nö numbrite järgi temperatuuri otsimine on üks paras ... .

Millisest kohast neid salvestava soojusega radikaid leida võiks üldse, et saada mingit ülevaadet nende hinnaklassi kohta. :roll:

Kas see glamox ongi siis nagu ainus kes pakub digitaalse juhtimisega radikaid? :roll:
ketas
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 202
Liitunud: 11 Mär 2007, 18:28
Asukoht: Saue / Tallinn

Lugemata postitus Postitas ketas »

Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Sul polnud algses küsimuses nii vinget asja küsitud.
Kuid see mida soovid, on tavaline koduautomaatika. Ka küttesüsteemi automaatika võimaldab sinu soove. Neil on nii temperatuuriandurid kui taimerid sisse ehitatud.
Vasta