Kas ehitus hinnad on alla läinud?

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Päris huvitav! Igasuguse hariduseta tegelase jaoks on 17K ( ehk pea 2x keskmine palk) vähe?
Sellistele inimestele varsti saabuv reaalsus on küll õuduka tasemel :wink:
Aga jõudu 2K maksmisel päevas! Palgakalkulaator näitab, et sellise mehe ülalpidamine läheb firmale maksma ca 70K kuus.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Nii see on! Eks paistab mis siin saama hakkab. Enda kaitseks võin öelda, et ei maksa hariduseta inimesele tõesti 17 tuhat krooni kuus. Inimene peab selle ikkagi välja teenima ja firmast lugu pidama. Õppind töömees on õppind töömees ja tal on ka haridus ette nädiata. Kõike ei õpi ehitusel. See jutt, et kooli pole vaja---on väga rumalate inimeste jutt ja loodan,et ei pea selle üle rohkem vaidlema.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Tööde hinnad ilmselt siiski langevad kui tööd vähemaks jääb. Tean mitut arendusrajooni mis on sisuliselt seisma pandud. Lõpetatakse pooleliolevad tööd ning edasi ei tehta. Sealt vabaneb arvestatav hulk ehitajaid kes kõik hakkavad konkureerima allesjäänud töödele. Tuleb nii sitanäppe kui ka väga häid ehitajaid. Kuna süüa tahavad kõik siis langevad ka hinnad. Ka väga heal ehitajal tuleb oma hinnad üle vaadata. Kui ta on näiteks viimased 5 aastat teinud tööd ühele suurele arendajale kes nüüd oma otsad kokku tõmbab ning peab uuesti turul konkureerima hakkama.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Eestikinnisvara kirjutas:Toon sulle ühe näite! Kuna projekteerijad on siiski nö. kunstiinimesed ja nõudlus "eriskummalistele" hoonetele on suur, siis ehituslikud sõlmed on teinekord rasked ja raskesti teostavad. Kui haridusega objektijuht käseb sinul teha vastavalt projektile ja suunab teid aga teie tahate teha "lihtsamalt" ja teate,kuidas oleks teie arust parem---siis kes on loll?Mõttetu vaidlus keset tööd! Nö. spetsialistid ei oska teinekord ka projektigi lugeda. Jah, olen küll näinud ka isehakanud häid töömehi (ja neid on) aga sellist asja ,et töödejuhataja lolliks tembeldakse ---ei ole mina näinud. Tema asi on projektist kinni pidada ja vastutada teie töö eest. Siin ei saa teha kompromisse iseõppinud meestega, kuna nemad ei anna objekti tellijale/projekteerijale/järelvalvele üle.
Mina väidan siiski, et erialane haridus on edusaavutamises number 1! Mida sügavamalt oma amteit tead,seda parem sulle. Intelligendiks ei tee kool ega paber tõesti--aga teadmisi annab juurde küll, mida tulevases töös ära kasutada.

Kuna olen ehitusega tegelenud viimased 17 aastat siis olen kokku puutunud päris paljude objektijuhtidega. Enamus on mõtlevad inimesed aga on ka tõelisi ennasttäis lollpäid. Arhitektid on ka inimesed ning ekslikud. Kui mulle tundub mingi lahendus vigane siis ütlen oma arvamuse ka obiektijuhile. Tema amet on see läbimõelda ning otsustada kas nii või teisiti. Osad kahjuks ajavad ainult projektis näpuga järge ja keelduvad asja sisuliselt läbi mõtlemast.
stc 101
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 227
Liitunud: 25 Nov 2006, 12:02

Lugemata postitus Postitas stc 101 »

rokikas kirjutas:
Eestikinnisvara kirjutas:Toon sulle ühe näite! Kuna projekteerijad on siiski nö. kunstiinimesed ja nõudlus "eriskummalistele" hoonetele on suur, siis ehituslikud sõlmed on teinekord rasked ja raskesti teostavad. Kui haridusega objektijuht käseb sinul teha vastavalt projektile ja suunab teid aga teie tahate teha "lihtsamalt" ja teate,kuidas oleks teie arust parem---siis kes on loll?Mõttetu vaidlus keset tööd! Nö. spetsialistid ei oska teinekord ka projektigi lugeda. Jah, olen küll näinud ka isehakanud häid töömehi (ja neid on) aga sellist asja ,et töödejuhataja lolliks tembeldakse ---ei ole mina näinud. Tema asi on projektist kinni pidada ja vastutada teie töö eest. Siin ei saa teha kompromisse iseõppinud meestega, kuna nemad ei anna objekti tellijale/projekteerijale/järelvalvele üle.
Mina väidan siiski, et erialane haridus on edusaavutamises number 1! Mida sügavamalt oma amteit tead,seda parem sulle. Intelligendiks ei tee kool ega paber tõesti--aga teadmisi annab juurde küll, mida tulevases töös ära kasutada.

Kuna olen ehitusega tegelenud viimased 17 aastat siis olen kokku puutunud päris paljude objektijuhtidega. Enamus on mõtlevad inimesed aga on ka tõelisi ennasttäis lollpäid. Arhitektid on ka inimesed ning ekslikud. Kui mulle tundub mingi lahendus vigane siis ütlen oma arvamuse ka obiektijuhile. Tema amet on see läbimõelda ning otsustada kas nii või teisiti. Osad kahjuks ajavad ainult projektis näpuga järge ja keelduvad asja sisuliselt läbi mõtlemast.
5+vastus!
Teistele! Näidake mulle see Eestis toimiv ehitusfirma, kelle eest paneksite käe südamele ja ütlete, et tema on aus maksumaksja! Unistage aga! :lol:
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

rockiga viimase postitusega 100% nõus ! olen küll mõne aasta vähem ehitajana leiba teeninud ja ehitusalast paberit ettenäidata pole (mööblitehnoloogiat õppinud) aga olen veendunud, et paber spetsialistiks ei tee. See käib eriti projekteerijate ja objektijuhide kohta. Projektides ikka kozmaarseid vigu, ja kui Eestikinnisvara soovitab mitte vaielda ja vaikselt projekti järgi teha, siis oleks ikka jama küll kui majakarp vundamendile ära ei mahu või kui paberitega töödejuhataja soovitab (nõuab) ilmselgeid tootjapoolsele juhendile vastukäivaid töövõtteid. Närvikulu vähendmiseks olen juba aastaid omalkäel tegutsenud.
maaler
külaline

Lugemata postitus Postitas maaler »

Ma lubasin ,et enam sellel teemal ei vaidle aga väga meeldiv oli lugeda viimaseid postitusi.Ma läheks hulluks kui juhtuksin kokku sellisega nagu eestikinnisvara
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

maaler kirjutas:...Ma läheks hulluks kui juhtuksin kokku sellisega nagu eestikinnisvara
JA mitte ainult Sina :lol:
Mees küsib vist enne tere-käe andmist isikuttõendavat dokumenti ja enne tööle asumist ametikooli tunnistust...
Endal isa on olnud eriala omandanud ja sellega juba 35+aastat leiba teeninud ja mõni aeg tagasi küsis objektil harvanähtav "objektijuhist" tattnina
temalt enne tööle asumist ametitunnistust...Pärast vabandas firmajuht oma alluva üleoleva suhtumise pärast( "paremaid pole kuskilt saada...")ja tatti pole seal enam nähtud, aga selle EESTIKINNISVARA-nimelise tegelase teksti lugedes tuli see bravuuritsev tegelane/olukord jälle meelde...

Edu EHITAJATELE!
Oleme siis ikka vennaskond ja ärme lase tattninadel ennast nagu kelgunööre tirida/tõmmata, eks!
Must mees
külaline

Lugemata postitus Postitas Must mees »

Mnjah. Omades kunagi OÜ-d, ja olles ausalt ära maksnud kõik maksud, sattusin huvitava portsu otsa: et tööd teha, peab omast taskust veel juurde maksma. Kuna head ehitusmehed tahavad head palka ja teevad ka vastavalt tööd, siis oma peavalu vähendamiseks palkadki ainult korralikud mehed. Ja makstes neile head palka ja vastavalt sellele ka siis makse, oledki lõhkise küna ees. Kahjuks meie riiklik maksupoliitika lausa tõukab selleni, et paljud head ehitajad kas teevad siis "mustalt" või lähevad põhjanaabrite juurde. Ja kulla "kinnisvarad" ja teised omanikud, ärge palun ainult tehke hirmausat nägu, et te olete ausalt kõik kinni maksnud. Elu sees ei usu seda jura. Ja veel. Kes oskab öelda, milleks on hea haigekassa kindlustus? Kui midagi juhtub, maksad erakliinikutes ikka ise kõik kinni, kuna jäädes ootama oma järjekorda, võid lihtsalt otsad anda(kurb, aga isiklik kogemus olemas).
maaler
külaline

Lugemata postitus Postitas maaler »

Tänan.Lõpetuseks tahan öelda,et meie ehitajad peame kokku hoidma ,rääkima hindadest,firmadest ja objektijuhtidest ,kes petavad rahadega aga ausalt,internet seda ju võimaldab.
maaler
külaline

Lugemata postitus Postitas maaler »

MUSTALE MEHELE-kahjuks on meie ehitus hullem kui lootsikuga orkaanisel merel
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Paar aastat tagasi läksin ka mina soome tööle puhtalt selle pärast et saada normaalset ametlikku palka. Eestis teenisin peaaegu samapalju aga mustalt. Elamistingimused tahtsid parandamist kuid ka 30000 t. sissetulekuga korterit ei osta. Panka polnud loomulikult asja kuna arvele ei laekunud sellest suurt midagi. Eesti firmades sai siis max 5000 ametlikku ülejäänud sulas.
Soomes sai tehtud ka oma oü. Seal on kuradi rahulik töötada ja firmat pidada sest kõik hinnad on arvestatud koos maksudega. Pakkumised kõiguvad suhteliselt vähe ja otsustavaks saab tihti just kes on kellega varem koostööd teinud. Kuna mina tegin alltöövõttu soome firmale kelle omanik oli eestlane siis lõppes see kõik kahjuks minujaoks 14000 eurise miinusega ( soome firma läks pankrotti ning mina olin liiga usaldav olnud) :lol: Tulin Eestise tagasi ja üritasin siin firmana tööd teha kuid kuna siin peab selleks finants imesid tegema siis loobusin. Olen siin mõned hanked korraldanud ja pakkumised sisult sellised - töö maksab 100000 eek.i kui ametlikult siis pluss käibemaks. Kuidas selliste turuhindadega firmas ametlikku palka maksta seda mina ei suutnud välja mõelda.
kaidu
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 89
Liitunud: 24 Mär 2006, 17:54

Lugemata postitus Postitas kaidu »

jah olen siiamaani tunkesi kandnud ja kannan edsi . aga need tattninast ehituspetsid(ehitusspetsid) paneks küll ajja äärde ja t... niiet tatti ninast lendab ,
maaler
külaline

Lugemata postitus Postitas maaler »

Ma olen töötanud omal käel pea 20 aastat,vahepeal mõned kuud ka firmas(ühest paluti lahkuda sest olevat liiga iseseisev).Maalrina juba üle 30aasta ja kardan,et ennem jõuan liivaannuse juurde,kui eesti ehitusturul kord majja saab.Töötama peab aga surmani ,sest pensioni me tänu sellele kaosele saama ju ei hakka.
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Aitähh mulle kingitud nimede eest!
Ma ei ole kordagi öelnud, et kui projekteerija teeb vea siis nii peabki ehitama (loe valesti/vigaselt) Siis tuleb leida lahendus ja tuleb ka leitud lahendus märkida projketi. Tavaline ehitaja seda ei tee.
Jääme ikkagi reaalsuse piiridesse. Hariduseta projekteerijat pole mina varm näinud :roll: Annaks jumal, et ei näe ka!(Saatuslikud tagajärjed)
Reeglina olen ma väga salliv inimene ja üldse mitte ülbe ega üleolev! Minujaoks poel alluvaid, vaid on tiim! Firmat ei ole ilma kõikide täälisteta--seda olen mina alati oma meestele öelnud! Kellele meeldib-kellele siis järelikult mitte...
Alati küsin töövestlusel pabereid. See on elementaarne! Mina tahan ennast ümbritseda mõistust ja töökaid käsi omavate inimestega. See on osa ka kindalsti firma mainest.Loomulikult ei kella ma nende paberitega tellijate ees nagu kloun 8)
Eks objektijuhte ole kah igasuguseid ja suhtumine on siiski inimeses endas kinni.Nii nagu kodune kasvatus lubab...
Tuletan meelde, et ennast ma siidinäpuks ei pea ja tööd teen samuti, nagu kõik teised objektil.
Eks see ,et haridus ON tähtis ei jõuagi meile kõigile kohale. See on olnud läbi aegade nii..
"Maha-teha" ma kedagi ei soovinud ja ei soovigi. Kõigil meil on õigus oma enese arvamusele!
Aga mõelge sellele,kui (lähtun nüüd Teie teooriast) polekski ehituses haridusega spetsialiste? Mis nõuetele me siis vastaksime oma "ehitus kultuuriga(-tuseta) "?? Eks igasuguseid inimesi läheb vaja ja iga mees vormistab oma elu ikka nii,nagu tahtmist on-oli nooruses. Paljud on võimalused käest lasknud ja ´ma ei eeldagi, et 40 aastane mees läheb kooli. Kuid näiteks võin tuua, et näen ka selliseid mehi piisavalt ja austus neile!
Mõistvat suhtumist! Keegi pole meist "üli-inimene", et suudaks oma mõistusega kõike!
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

tõenäoliselt ei saagi "paberiteta" projekteerida ametlikult ja "paberit" ilma kooli läbi käimata ka naljalt ei saa. See aga ei tähenda veel et iga projekteerija ja objektijuht HARITUD on. Vigu projektides on rohkem kui küll. Sama kehtib ka nn. lihttöölise-spetsialisti kohta - kolmemehe läbihäda saadud "paber" on praktikas nullilähedane. Samas kogemustega "paberiteta" iseõppinu võib nii mõnelegi insenöörile nö. teadmistega tuule alla teha.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Eestikinnisvara kirjutas:Tähendab minuarust ongi juba palgad tulnud normaalse tasemeni. Ei tea ,mis tallinnas toimub aga arvan,et sama. Tavaline ehitaja on lihttööline, eriti veel juhul,kui puudub vastav tunnistus. Loomulikult võime ju mõelda, et iga töömees on spetsialist.
Võiks ju olla alustuseks ikkagi mingigi paber, mis tunnistab sinu saavutusi. Võiks õppida selgeks põhitõed ehitusest ---siis kulub ka veel AEGA ehitusel, et sa suudaksid hoomata seda,mida oled õppinud. Mõnel kauem-mõnel vähem!
Millegipärast jääb mulje et sinu jaoks on ainult kahte liiki ehitajaid lihttöölised ja juhid. Näiteks soomes on 6 eri palga katekooriat. Algab alustava töölisega ja lõppeb väga suurte kogemustega oskustöölisega (http://rakennusliitto-fi-bin.directo.fi ... %20osa.pdf ). Seal ei ole ka midagi imelikku kui projektijuht kontsulteerib oskustöölistega.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Eestikinnisvara kirjutas:Nii see on! Eks paistab mis siin saama hakkab. Enda kaitseks võin öelda, et ei maksa hariduseta inimesele tõesti 17 tuhat krooni kuus. Inimene peab selle ikkagi välja teenima ja firmast lugu pidama. Õppind töömees on õppind töömees ja tal on ka haridus ette nädiata. Kõike ei õpi ehitusel. See jutt, et kooli pole vaja---on väga rumalate inimeste jutt ja loodan,et ei pea selle üle rohkem vaidlema.

Kas ma saan õigesti aru et kui ma sinu firmas laon 1000 plokki korralikult siis saan vähem palka kui paberitega ja sind austav mees kes laob 700 plokki korralikult.
maaler
külaline

Lugemata postitus Postitas maaler »

On selline mõiste nagu autodidakt-iseõppija.Meil on palju ehitajaid kes on ameti saanud kogenud meistri juures õppides,neil ei ole mingit paberit,meil on küllalt projektijuhte,kes on algselt ehitaja olnud ise end raamatutest täiendanud,andekad mehed,taibuga.Üks TPIlõpetanud eh.insener rääkis ,kui ta õppima läks oli neid 30 lõpetas 13 ja nüüd töötab neist ehitusel 3.Ma pole nii põikpäist inimest kui eestikinnisvara siin portaalis veel kohanud.Temaga pole mõtet vaielda,lõpetame ära.
pelx
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 133
Liitunud: 01 Okt 2007, 21:41

Lugemata postitus Postitas pelx »

hallo!?? miks vaidleme. esiteks teema hakkas hinnadest mitte haridusest! kes palju teeb ? selleks ongi tükki töö! (paberiteta ehitaja paneb 3 kuuga karp püsti! paberitega 4 kuud !? teie juttu järgi see haridusega peaks ka preemijat saama????) JAMA ! ja soome ka jama! miks käiakse mujal tööl? VÄHE-VÄHE-VÄHE ! Sellepärast need poolakad ongi sees sest kõik on soomes. siin pole kedagi võtta! hinnad on ALL ! kuid kvaliteet puudub! nemad saavad küll siin hästi elatud! meie mitte !?? JAMA ! saab hakkama küll kui oskad midagi!? kui maine puhas ja kvaliteet taga! saad ka raha!! Ja veel!! ehitus hinnad lähvad odavamaks . ainult nende poolt kellel töö puudus ehk kvaliteet sitt!
Muide ka ehitaja tahab elada ja autoga sõita ja korterit osta! pere taga! miks hinnad peaks langema!?? kas leib ,sai vorst või üür läheb odavamaks!? EI mitte kunagi!! präegu ongi see aeg kuna hakkavad nõrgemad ära kukkuma !! hea kvaliteediga pole võimalik odavalt ehitada! hinnad lasevad alla nõrgemad! ja nende aeg varsti käes.! keegi ei soovi endale jama saada! hind läheb alla ainult kvaliteedi suhtes!! mitte rahaliselt! me kõik tahame elada!! ja tellija tahab kvaliteeti! kuid ei saa ju oma vabast ajast heategevusega tegeleda!?
TAHAN ELADA INIMLIKULT!! MITTE lihtsalt OLLA!!!
laseme Kõik hinnad alla!??? KAS korterit saab poole hinnaga!?? või maksude alandust!?? :D
Alustame ikka ülevalt poolt!! las me vähemalt üritame inimlikult elada!
teadmiseks!!
tellija peab alatti jääma "VÄGA rahul"
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Loomulikult on olemas iseõppinud ehitajaid, kes on väga tublid ja arukad mehed/naised! Kõigilt ei saagi tõesti paberit küsida ja ei küsigi. Paber on ikka iga mehe enda heaks aluseks. Oma preemia võid sa arvestada riigilt, kui jääd pensionile. Kui oled pool elu mustalt töötanud siis pole loomulikult midagi head loota... Sina teenid riiki ja hiljem teenindab riik sind. Nii see käib! Selle üle,kas pension on piisav võimegi vaidlema jääda. Aga fakt on see, et kes on oma elutee õigesti valinud saab ka suuremat kompensiatsiooni pensionil.
Teeme nüüd nii, et me ei vaidle rohkem teemal haridus, kuna ma ei suuda teile vastata,kuna keegi ei mõtle(ja ei üritagi) kaasa. Ma ei võida ,et teie kõigi vaatevinklid on minu jaoks valed--seda mitte! Aga ma ei hakka kommenteerimagi lauset aka:" T..ra mina paneks need objektijuhid ja "ehituspetsid" aiaäärde kevama,nii et tatti jookseb!?"

Eks igal on oma arvamus ja õigus elada just nii nagu tema seda soovib. Kui mina respekteerin haritud töölist siis on see minu enda õigus.. Lihttööliseks loen neid mehi,kes ei suuda elementaarset matemaatikat ja oma peaga midagi teha ei suuda. Uskuge mind, neid mehi on ja mõnel isegi 10 ja pluss aastat nn. "ehituskogemust". Pole olemas ülemust,kes ei eksiks ja pole olemas ka töömeest ,kes ei eksiks. Paber ei teegi kõigist ülemusi.. Aga tunnistame , et nii nagu arstiks hakates läheb vaja haridust--nii läheb vaja ka ehitajal!

Kusjuures, mina seda poolakate juttu nüüd küsin,kuna mina siinkandis pole neid nagu eriti kohanud! Kas põhja-eestis on poolakad väga levinud?
Võibolla on neid siingu hordide kaupa aga pole kuulnud ega ka tähele pannud. Viimati oli kuskil uudis, et firma oli poola (vist) töölised minema ajanud,kuna kvaliteeti polnud ollagi ja kingituseks võtsid töölised kogu tööriista varu :)
maaler
külaline

Lugemata postitus Postitas maaler »

EESTIKINNISVARALE-nagu ma aru saan oled sa lõuna-eestist,see paneb kõik paika.Paremad spetsialistid on sealt ammu,kas Tallinna või piiri taha põrutanud.Selge ,et sa pead uuelt tegijalt küsima paberit mitte ainult oskuste vaid ka psüühilise tervise kohta ,kas ta pole mitte külapoe taga end lolliks joonud.Me räägime eri asjadest:mina ehitusest metropolis sina kapakohilas.Kindlasti sa oled oma kandis edumeelne aga väga eluvõõras.
maaler
külaline

Lugemata postitus Postitas maaler »

P.S.tore on jälgida ,kuidas eestikinnisvara hakkab taevast maapeale laskuma ja oma arusaamu muutma,soovitan sul oma esimesi ja viimaseid kirjutisi lugeda ning neid analüüsida.
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

No kui kapakohilas siis kapakohilas! Kui sa mõttega minu postitusi loed siis saad ka minu mõtetest kindlasti aru. Viimases postituses andsin lihtsalt järgi, kuna ei näe mõtet vaielda..Igal mehel on oma arvamus 8)
Pigem on just teie suhtumine ikka väga-väga üleolev! Kui metropol on tallinn siis jumal sellega..... Ega muu ongi ju kõnnumaa! :lol:

Kokkuvõtteks siis: Jään oma arvamusele, et haridus on tähtis. Kui tahad oma tööpostil tõusta, siis on see vältimatu. Ehitajast-töödejuhataja-objektijuht-jne...jne... See on selline tavaline arengu etapp. Loomulikult on see mõeldud inimestele,kes TAHAVAD areneda ja saada meeldivamat tööd/palka. Kuid ilma hariduseta on see suhteliselt võimatu/raske!

Rohkem siia mina enam postitusi ei tee, kuna siinne rahvas ei tahagi mõista seda! (õnneks mitte kõik)
Eks teist kriiskab ka välja natuke kibestumist...
Edu teile!
maaler
külaline

Lugemata postitus Postitas maaler »

Ei kriiska meist mingit kibestumist ,me oleme lihtsalt realistid,selline on praegu ehituse hetkeseis.
Vasta