Kas ehitus hinnad on alla läinud?

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
salam
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 01 Okt 2007, 23:27
Asukoht: Tallinn

Kas ehitus hinnad on alla läinud?

Lugemata postitus Postitas salam »

Tahaks teada, et kas ehitus hinnad on langenud või mitte, sest mu üks tuttav vahendaja käib ja räägib koguaeg, et hinnad on hetkel kohutavalt alla läinud, aga ise ma sellest nagu eriti veel aru pole saanud. Tahaks, siis kõigi arvamust selles osas teada saada.
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

No vahendaja jaoks on nad all kindlasti :roll:
Samas,need kes teevad-teevad edasi sama hinnaga ja peab ütlema, et pigem on tõusnud,kuna materjal ja ka nö. "abitööline" peab peret ülal hoidma!
Pigem on vahendajatel ja muudel ehitajatel kitsas käes,kuna meie "buumist" (mida pole kunagi olnudki) on üle jäänud neid "kah ehitusmehi" ja eks nemad viivadki hinna alla,kuna nemad makse ju maksma ei pea.
Mina räägin firma seisukohalt ja tõde see kindlasti pole. Selge on see, et firma ei suuda (ja soliidne ei hakkagi) pakkuda "mustade jõududega" samat hinda. Kahjuks, neid ikka liigub ja see pigem tellijates kinni. Mõnel trehvab hea,aga üldiselt on tagajärg halb ja tellijal raha õhus.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Eestikinnisvara kirjutas:No vahendaja jaoks on nad all kindlasti :roll:
Samas,need kes teevad-teevad edasi sama hinnaga ja peab ütlema, et pigem on tõusnud,kuna materjal ja ka nö. "abitööline" peab peret ülal hoidma!
Pigem on vahendajatel ja muudel ehitajatel kitsas käes,kuna meie "buumist" (mida pole kunagi olnudki) on üle jäänud neid "kah ehitusmehi" ja eks nemad viivadki hinna alla,kuna nemad makse ju maksma ei pea.
Mina räägin firma seisukohalt ja tõde see kindlasti pole. Selge on see, et firma ei suuda (ja soliidne ei hakkagi) pakkuda "mustade jõududega" samat hinda. Kahjuks, neid ikka liigub ja see pigem tellijates kinni. Mõnel trehvab hea,aga üldiselt on tagajärg halb ja tellijal raha õhus.
Nõus selle sõnumiga!
Enda firma on samuti 90-ndate algusest saati turul ja buumi, kui sellist pole veel näinud-töö käib ühtlase tempoga(ka siis, kui piirid olid kinni ja pidid leppima kehvemate klientidega kodumaal...)
Allahindlusi on alati tehtud, aga seda siiski AINULT ennast tõestanud klientidele.
Ja proovi töömehele üelda, et see kuu maksame vähem palka, kuna klient tahab nii-kohe on nad kadunud jõukama liiduvabariigi suunas...
Tulemus-firma kaob turult ja kliendil jääb töö ikkagi tegemata.
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Ehituses olevast rahast tugev enamus on laenuraha. Juba õige mitu kuud on näha, kuidas pangad keeravad kinnisvaralaenude kraane järjest koomale. Algas see arendajatest ja nüüd on juba täiesti selgelt jõudnud eraisikutest ostjateni. Sedasi jõuame lõpuks olukorrani, kus lihtsalt ei ole enam piisavalt ehitusteenuse tarbijaid - kui laenu ei anta, siis maja ei ehita.
Nüüd tuleb asja põnevam osa: kas konkreetne ehitusfirma on piisavalt efektiivne, et mitte kukkuda esimeste seas? Kui saksamaal (kus töömehe palgad olla korralikud) suudetakse ehitada odavamalt kui meil, siis järelikult on meil efektiivsusega kehvad lood. Üldjuhul on kehvad lood just väikefirmadel, kes konkurentsis püsimiseks on pidanud tihtipeale mustalt tegutsema. Maksuameti aktiviseerudes ja turu koomale tõmbudes ootab paljusid selliseid hääbumine. Turule jäävad ainult kõige tugevamad.
Ahjaa... ma olen üsna kindel, et ka ehitushinnad hakkavad langema. Põhjus lihtne - mitte kõik töömehed ei kõlba/ei saa minna läände. Kui nõudlus kordades alla käib, siis paratamatult jääb mingi osa ehitustöölistest päris tööta, mingi osa aga hakkab võitlema töö eest madalama hinnaga. Nõudluse ja pakkumise uus tasakaal tekib madalamal hinnatasemel - peaks olema ökonoomika esimese kursuse materjal. Kummaline, et kinnisvara müüjad/vahendajad pole seda läbinud (mõni räägib siiani stabiliseerumisest ja diferentseerumisest). Olukorrast annab kena ülevaate näiteks see koht: http://kvkvisuaal.blogspot.com/
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

No mina ütlesk selle peale, et kui minna saksamaa näitele siis ennem kalkuleerida,kas see ikka on tõene. Toome näiteks, et Eesti keksmine ehitusfirma ehitab maja 13500 krooni/m2. See teeb 865.4 Eurot /m2.
See ei ole reaalne. Tõesti,võib näida, et sakslane on oma tööpostil aktiivsem. See odavus tuleb välja just sellest, et NEIL ei ole nii kallis ehitada. Nende majandustase on kordi parem ,kui meil. Ei saa sa maksta 865 eurost/m2 kohta ehitusmeetele saksas head palka.

Maksuamet on juba aktiviseerunud ja seda mitte ainult eelmine aasta..Juba varem. Sularaha liigub ringi-see on fakt! Ja usu mind, et täpselt sama süsteem on ka "Üli-Suurtel"! Hind ,ei saa kukkuda madalamaks,kui on materjali hind ja kekmise Eesti töölise palk.Just siin meie EHITAJAD olemegi, et kui maksad maksud,materjali ja muud kulud-ega oledki nullis. Ei nuta-ei naera!Elu on selline. Arendajaid ei tasu ehitajatega ühte patta panna,kuna nemad olid rahadega inimesed õigel ajal õiges kohas. Lollid said peksa ja tugevad jäid!
Sama saatus ootab tõesti ka ehitusturul. Suured enam ei ehita, alltöövõtt puudub---samas teise liini (kus ehitus siiski käib) ei suuda nad enam trügida,kuna ka siin on kohad suhteliselt täis.
Laguneb firma,tekivad "brigaadid"---leidub veel tellijaid,kes riskivad. Tööd on,aga kauaks? Reeglina (pole küll 100% kindel) võtavad juba ka nemad nö. firma hinda...
Effektiivsuse vastu ei vaidlegi. Kuna ka meie asutusse tekib vahepeal ikka uusi nägusid ka võin sellest rääkida.
Reeglina nad kaua vastu ei pea.Kas lähevad ise minema või saadetakse!
Põhjus lihtne! Kuna mehed on jooksnud viimastel aastatel firmast-firmasse,brigaadist-brigaadi,siis nõudmised on meeletud aga saavutused väga-väga väiksed. Distsipliin??Mis see on? Pole olemas,kuna kõik on iseenda peremehed.
Vot sellistest meestest on minul isiklikult täiesti suva! Ehitus ei olegi nende koht! Olen mõelnud,et kuhu kuradisse selline inimene üldse tööle saab/jääb? Ma ei ole seda siiani välja mõelnud.....
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Eestikinnisvara kirjutas:Hind ei saa kukkuda madalamaks,kui on materjali hind ja kekmise Eesti töölise palk.
Meil on vist erinev arusaam keskmise eesti töölise palgast, õigemini selle õigustatud suurusest. 30K kätte, nagu õige paljud väidavad end ehitusega teenivat, on minu arvates kaugelt üle õigustatud taseme. Tavalise töömehe palk peaks jääma alla KESKMISE palga, nagu mujal maailmas see üldiselt on. Arvestame nüüd sellise mehe palgaks 10K ja selgub, et tegelikult võivad ehitushinnad langeda küll ja üpris kõvasti. Materjalide hinnas näen ka langemise võimalust, kui selgub, et paljud äsja valminud tehased toodavad materjali, mida enam keegi osta ei jaksa/taha.

Kinnisvara hinnaralli pole ainult Eestile omane nähtus. Samasugust rallit on viimastel aastatel teinud ameerika, suurbritannia, taani, portugali ja paljude teiste riikide kinnisvarad. Kui nüüd selgub, et kogu sellele varale tegelikult maksujõulisi tarbijaid pole, siis võib juhtuda, et ka läänes ei ole meie töömehi ootamas sajad kõrgepalgalised töökohad. Vot siis kukub meie keskmise ehitustöölise palk kolinal sinna, kus ta on lääne kolleegidel oma majanduskeskkonnas. Kõrget hinda võivad küsida ehk mõned spetsiifiliste tööde meistrid, kelle turg on niikuinii ainult kõige kõrgema klassi kinnisvaras (sealt tuleb tööd igasuguses majanduskeskkonnas).

Ees on põnevad ajad 8)
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Sellega olen ma 100% nõus, et mehe palk ei saa olla 30 000.- kätte! See on ajulage ja mina ei tea mitte ühtegi tuttavat ega pole kuulnudki,et keegi räägiks sellisest summast. Jah,mõni tõesti teenib, aga mitte isegi 20% ehitajatest. Selles mõttes saab hind küll jah alla tulla natuke, aga omadest kogemustest võin öelda, et meie siin ei teeni 30 tuhat ja hind on selline odavam,kui turul liigub ja ega sealt midagi erilist objekti lõpus alles ei jää. Ehk natuke garantii raha,mitte enamat. Võibolla on liigapalju "kohustusi" kaela võetud? Samas ilma seadmeteta tööd ju ei tee :roll:
Kinnisvara hinnad on küll kõrged aga selline tavaline ehitushind--ei usu. Paljudel firmadel on probleemisk see, et on korraga ainult üks objekt ja siis soovitakse seda "lüpsta nagu lehma" , et oma kulusid katta. Samas ,kui sul on hea hind ja palju objekte, tuleb see igas mõttes kasulikum. Kulud on jaotatud ja ei teki ulmelisi hindu.
Aga eks põnevad ajad on veel ees küll :wink:
Praegu on kõik mõnes mõttes konkurendid ja paistab, et see esimene allatulek neil seal pilvepealt polnud just meeldiv...

Siin tuleb veel üks "halb üllatus", mida näiteks alltöövõtja ei näe ennem,kui tunneb seda omal nahal. (kogetud ja pahandus oioi kui suur).
Nimelt "suur isand" peatöövõtja pakub näiteks arendajale madala hinna, et võita rajooni ehitus, kuid EI TULE oma kalkullidega toime ja jääb töö teostajatele võlgu. Seda oli näha juba eelmine aasta, et ehitavad ja arendavad "pimedad" ja oskamatud inimesed. Kellel lõpuks see suur jama kodus on? Ikka väiksemal, kuna temal sõltub KÕIK rahavoogudest ja teostatud tööde mahust. Kui mahud on paigas aga raha ei tule,siis oled sina vastutav oma tööliste ja "usaldajate" ees. Sipleme siis :evil:
Teadjamees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 29 Sept 2007, 02:54
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Kas ehitus hinnad on alla läinud?

Lugemata postitus Postitas Teadjamees »

Mina ole tegelenud ehitamisega 18 aastat nii Eestis ,Soomes kui ka mujal
Euroopas.
Minu arvates on ehitushind on tõusnud nii professionaalide väljarände tõttu kui ka Eurotsooni hinna ühtlustuse mõjul.
Samas minu arvates korrekteerib hetke olukord turgu solkijatest kes üritavad teha enamat, kui on endal teadmisi.
Seega HEADEL tegijatel on alati tööd.
Halturtsik võib kallimaks minna, eelistage ikka ametlikku tegevust.
Teadjamees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 29 Sept 2007, 02:54
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Teadjamees »

Eestikinnisvara kirjutas:Sellega olen ma 100% nõus, et mehe palk ei saa olla 30 000.- kätte! See on ajulage ja mina ei tea mitte ühtegi tuttavat ega pole kuulnudki,et keegi räägiks sellisest summast. Jah,mõni tõesti teenib, aga mitte isegi 20% ehitajatest. Selles mõttes saab hind küll jah alla tulla natuke, aga omadest kogemustest võin öelda, et meie siin ei teeni 30 tuhat ja hind on selline odavam,kui turul liigub ja ega sealt midagi erilist objekti lõpus alles ei jää. Ehk natuke garantii raha,mitte enamat. Võibolla on liigapalju "kohustusi" kaela võetud? Samas ilma seadmeteta tööd ju ei tee :roll:
Kinnisvara hinnad on küll kõrged aga selline tavaline ehitushind--ei usu. Paljudel firmadel on probleemisk see, et on korraga ainult üks objekt ja siis soovitakse seda "lüpsta nagu lehma" , et oma kulusid katta. Samas ,kui sul on hea hind ja palju objekte, tuleb see igas mõttes kasulikum. Kulud on jaotatud ja ei teki ulmelisi hindu.
Aga eks põnevad ajad on veel ees küll :wink:


See lõhnab ju teadliku pettuse järgi, või on tegemist info manipuleerimisega.
Kui ikkagi müük on soodsa hinnaga siis tuleb alltöövõtjate hinda korrigeerida, leida soodsam tegija või hankest loobuda.


Praegu on kõik mõnes mõttes konkurendid ja paistab, et see esimene allatulek neil seal pilvepealt polnud just meeldiv...

Siin tuleb veel üks "halb üllatus", mida näiteks alltöövõtja ei näe ennem,kui tunneb seda omal nahal. (kogetud ja pahandus oioi kui suur).
Nimelt "suur isand" peatöövõtja pakub näiteks arendajale madala hinna, et võita rajooni ehitus, kuid EI TULE oma kalkullidega toime ja jääb töö teostajatele võlgu. Seda oli näha juba eelmine aasta, et ehitavad ja arendavad "pimedad" ja oskamatud inimesed. Kellel lõpuks see suur jama kodus on? Ikka väiksemal, kuna temal sõltub KÕIK rahavoogudest ja teostatud tööde mahust. Kui mahud on paigas aga raha ei tule,siis oled sina vastutav oma tööliste ja "usaldajate" ees. Sipleme siis :evil:
Halturtsik võib kallimaks minna, eelistage ikka ametlikku tegevust.
Teadjamees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 29 Sept 2007, 02:54
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Teadjamees »

Teadjamees kirjutas:
Eestikinnisvara kirjutas:Sellega olen ma 100% nõus, et mehe palk ei saa olla 30 000.- kätte! See on ajulage ja mina ei tea mitte ühtegi tuttavat ega pole kuulnudki,et keegi räägiks sellisest summast. Jah,mõni tõesti teenib, aga mitte isegi 20% ehitajatest. Selles mõttes saab hind küll jah alla tulla natuke, aga omadest kogemustest võin öelda, et meie siin ei teeni 30 tuhat ja hind on selline odavam,kui turul liigub ja ega sealt midagi erilist objekti lõpus alles ei jää. Ehk natuke garantii raha,mitte enamat. Võibolla on liigapalju "kohustusi" kaela võetud? Samas ilma seadmeteta tööd ju ei tee :roll:
Kinnisvara hinnad on küll kõrged aga selline tavaline ehitushind--ei usu. Paljudel firmadel on probleemisk see, et on korraga ainult üks objekt ja siis soovitakse seda "lüpsta nagu lehma" , et oma kulusid katta. Samas ,kui sul on hea hind ja palju objekte, tuleb see igas mõttes kasulikum. Kulud on jaotatud ja ei teki ulmelisi hindu.
Aga eks põnevad ajad on veel ees küll :wink:


Kuidagi valesse teatesse läks???????
Sorry kannatajatele.



See lõhnab ju teadliku pettuse järgi, või on tegemist info manipuleerimisega.
Kui ikkagi müük on soodsa hinnaga siis tuleb alltöövõtjate hinda korrigeerida, leida soodsam tegija või hankest loobuda.


Praegu on kõik mõnes mõttes konkurendid ja paistab, et see esimene allatulek neil seal pilvepealt polnud just meeldiv...

Siin tuleb veel üks "halb üllatus", mida näiteks alltöövõtja ei näe ennem,kui tunneb seda omal nahal. (kogetud ja pahandus oioi kui suur).
Nimelt "suur isand" peatöövõtja pakub näiteks arendajale madala hinna, et võita rajooni ehitus, kuid EI TULE oma kalkullidega toime ja jääb töö teostajatele võlgu. Seda oli näha juba eelmine aasta, et ehitavad ja arendavad "pimedad" ja oskamatud inimesed. Kellel lõpuks see suur jama kodus on? Ikka väiksemal, kuna temal sõltub KÕIK rahavoogudest ja teostatud tööde mahust. Kui mahud on paigas aga raha ei tule,siis oled sina vastutav oma tööliste ja "usaldajate" ees. Sipleme siis :evil:
Halturtsik võib kallimaks minna, eelistage ikka ametlikku tegevust.
Kasutaja avatar
veebimeister
Administraator
Administraator
Postitusi: 474
Liitunud: 28 Jaan 2005, 13:05
Asukoht: Tartu
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 18 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas veebimeister »

teadjamees, redigeeri veits oma postitusi :evil:
Teadjamees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 29 Sept 2007, 02:54
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Teadjamees »

Südamlikud vabandused!!!!!

Ei saa veel hakkama selle elektroonilise süsteemiga.

Lugupidamisega: Ago Arro
Halturtsik võib kallimaks minna, eelistage ikka ametlikku tegevust.
maaler
külaline

Lugemata postitus Postitas maaler »

Ehitaja kuusissetulek võib küll olla 30 000 ja enamgi aga see tähendab 10-12t.tööd päevas,ilma laup.pühap.-ta ja tõesti töötegemist aga mitte töö mängimist ja mitte pikka aega.Ise tegin 5a.tagasi..sain ka ligi30000 kätte,tööle ei läinud ainult siis ,kui hommikul enam voodist tõusta ei jõudnud.Ligi 5 kuud pidasin vastu.Nüüd ravin surmani liigeseid ja südame rütmihäireid.Töö kvaliteet kannatas samuti.Tahan siinkohal hoiatada tõsiseid töömahi-ärge tehke järgi,tahaks elu ka nautida aga mitte vanuigi ainult tööd meenutada.Ma räägin siin ikka töötegemisest ,mitte tööl seltsielu arendamisest!
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Lp. maaler!

Tühju sõnu ei maksa loopida. 5 aastaga taguse ajaga on terve liivakell kuhjaga täis jooksnud. Ei usu mina, et suutsid teenida 30 tuhat ehitusel 5 aastat tagasi. Siis polnud mingit põuda ehitusmeestest ja valikut oleks olnud küllaga--kindlasti ka soodsamat. Keskmine ehitaja palk siiski täna ei küündi 17 tuhandeni kuus. Nö. "brigaadade" palka ma ei tea... Siis kuidas saab mees 10 tunnise tööpäevaga ja ilma nädalavahetuseta teenida 30 ja pluss tuhat krooni? Kindlasti on selliseid spetsialiste aga mitte lihttööline. Olgem ausad--ehitaja tänases eestis nagu ka eilses on lihttööline.
Tean seda omast käest,kui aasta 2000 sai töötatud sellises asutuses nagu Ilmre ehituses,mis oli ikkagi arvestatav firma ja kindlasti on ka nüüd. Ei makstud 5 aastat tagasi 14 tuhandet ka väga tasemel töömehele---raba palju tahad. Siis olid inimesed ka 7-8 tuhande krooniga õnnelikud,kuna elu oli odavam ja polnud sellist "rikastumise võidujooksu".
Võidujooksu all pean silmas seda, et viimasel 2 aastal on ikka tööjõu liikumine olnud meeletu! Kui keegi kuskil rääkis 19 tuhandest kätte jooksid ka teised tuttavad sinna tööle! Hiljem oli muidugi paljudel mokk töllakil,sest sõbrake ei rääkinud miks ja kuidas ta oli selle HETKELISE 19 tuhat teeninud :D Siis joosti aga edasi,sest onud foorumis rääkisid ,et normaalne töömees peab saama 200 krooni kipsi paigalduse eest. Siis tuli poleemika ,et kas selle hinna sees on karkassi paigaldus kah? :D Kuna hinnad olid nagu "muinasjutus" siis mine sa tea, parem küsida....
Stabiilne suur palk on siiski riigikogu liikmel! :roll:
maaler
külaline

Lugemata postitus Postitas maaler »

viis aastat tagasi oli aeg ,kui tööd said siis rabelesid ööd ja päevad,kunagi ei teadnud millal seisak tuleb Kui veel said kaks objekti,tegid mõlemat.Põhiliselt toimus enesetappmine suviti ja enne jõule.Konkurents oli mitte ainult firmade vahel ,vaid ka tööliste seas.
maaler
külaline

Lugemata postitus Postitas maaler »

Sellised suured palgad olid siis ja on ka nüüd nagu loterii võidud.Saad hea töö hea hinnaga-rabeled end sandiks,inime on ju ahne ja ikka loodetakse tööga rikkaks saada.Ega minagi erand ei olnud.
maaler
külaline

Lugemata postitus Postitas maaler »

Ehitusel töötavad enamuses spetsialistid ning selliseid rahasid said n.n.vabakutselised ,kes töötasid mitmele firmale ja omasid oma klientuuri.Ei oodanud ,vaid otsisid ise töid ja keda ka taheti sest nad on spetsialistid!!!Sellised mehed ei joo ja on suure töö võimega.Ja nad on hingega ehitajad ka raskemat ja parematel aegadel.Nad ei jookse teisele amatile esimeste raskuste juures.Need mehed on põhiliselt ühe ameti mehed aga mitte need ,kes panevad küll kyproci küll plaati küllvundamenti ja teevad kahhhhh!!! maalritöid.SINA VIST OLID JA JÄÄD OMA HINGELT LIHTTÖÖLISEKS!
salam
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 01 Okt 2007, 23:27
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas salam »

Selles osas ma olen maalriga nõus,et need ehitajad kes tegelevad, vaid ühe alaga on oma ala spetsialistid ja nad oskavad seda, sest neil on välja kujunenud omad töövõtted kuidas tööd kiiremini ja kvaliteetsemalt teha, kuid oskavad ka need kes tegelevad mitme alaga, sest ka neil on välja kujunenud,et mida nad oskavad paremini ja kiiremini teha ning mida mitte.

Teadjamehega olen selles osas nõus,et HEADEL MEESTEL on alati tööd, sest nad on suutnud endale nime teha, et nad ei pea ise tööd otsima, sest neile tullakse ja pakutakse ning neile makstakse ka hästi.

Eestikinnisvaraga olen nõus selles osas,et vahendajate hinnad tõesti langevad,sest miks peaks sellisele inimesele raha maksma, kes ei käi objektil kohalgi kui, siis hea juhul nädalas korra. Mõtekam on,siis juba tõesti firma võtta kui vahendajale raha maksta, sest kui firmat ei taha,siis on juba parem kohe otse selliste ehitajatega ühendust võtta, kes ise ikka tööd teevad, mitte ei ürita teiste töö tegemise arvelt raha kokku ajada makse maksmata.

Minu isiklik arvamus on selline, et hinnad ei lange, vaid stabiliseeruvad, sest kuskil peab ju piir tulema, sest keegi ei taha oma kodu ehitamise eest ulmelisi hindu maksta, aga samas ei ole mõtet võtta tööle ka selliseid kes teevad odavamalt kui teised. Hind ja kvaliteet peaks ikka käsikäes käima ja ühe ala spetsialistiks ei saada üleöö, sest selle nimel ikka nähakse vaeva ning kõik tuleb kogemustega. Mida rohkem kogemusi sul on oma tööalal, seda suurem oma ala asjatundja sa oled.
maaler
külaline

Lugemata postitus Postitas maaler »

Mitte palgad ei pea langema vaid töö organisseerimine peab paranema
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Tähendab minuarust ongi juba palgad tulnud normaalse tasemeni. Ei tea ,mis tallinnas toimub aga arvan,et sama. Tavaline ehitaja on lihttööline, eriti veel juhul,kui puudub vastav tunnistus. Loomulikult võime ju mõelda, et iga töömees on spetsialist.
Võiks ju olla alustuseks ikkagi mingigi paber, mis tunnistab sinu saavutusi. Võiks õppida selgeks põhitõed ehitusest ---siis kulub ka veel AEGA ehitusel, et sa suudaksid hoomata seda,mida oled õppinud. Mõnel kauem-mõnel vähem!
Mina ennast spetsialistiks ennem ei tembelda, kui mul pole ühte (enda jaoks tähtsaim) paberit välja teenitud. (Täiesti enda heaolu nimel pingutan---EEEL)

Ei tahtnudki kellegagi norida, aga neid iseõppinud "spetsialiste" on võibolla natuke liiast. Eriti raske on nendega suhelda,kui nad tulevad juba töötavasse meeskonda ja peavad nö. alluma kellelgi ja tegema just näiteks objektijuhi näpunäidete kohaselt tööd. Raske sellepärast, et inimene mõtleb, et TEMA ju on kõiketeadja ja tekib mõtetu vaidlus teemal-kuidas töö võtted peaksid olema?.
maaler
külaline

Lugemata postitus Postitas maaler »

paber ei tee spetsialisti ega kõrgharidus anna igale inteligentsust.Ehitusel mängib suurt rolli kogemused.Loll töödejuhataja ,kes ei kuula kogenud ehitajaid.Aga me räägime vist eestikinnisvaraga üksteisest mööda,mina räägin kogenud,aastaid ehitanud spettsidest,kes teevad hingega oma tööd.Sina pole vist selliseid kohanud.
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Toon sulle ühe näite! Kuna projekteerijad on siiski nö. kunstiinimesed ja nõudlus "eriskummalistele" hoonetele on suur, siis ehituslikud sõlmed on teinekord rasked ja raskesti teostavad. Kui haridusega objektijuht käseb sinul teha vastavalt projektile ja suunab teid aga teie tahate teha "lihtsamalt" ja teate,kuidas oleks teie arust parem---siis kes on loll?Mõttetu vaidlus keset tööd! Nö. spetsialistid ei oska teinekord ka projektigi lugeda. Jah, olen küll näinud ka isehakanud häid töömehi (ja neid on) aga sellist asja ,et töödejuhataja lolliks tembeldakse ---ei ole mina näinud. Tema asi on projektist kinni pidada ja vastutada teie töö eest. Siin ei saa teha kompromisse iseõppinud meestega, kuna nemad ei anna objekti tellijale/projekteerijale/järelvalvele üle.
Mina väidan siiski, et erialane haridus on edusaavutamises number 1! Mida sügavamalt oma amteit tead,seda parem sulle. Intelligendiks ei tee kool ega paber tõesti--aga teadmisi annab juurde küll, mida tulevases töös ära kasutada.
Sama hästi võib öelda ka panga direktorile, et haridus ei tee sinust "midagi", sest raha oskan ka mina lugeda.--- See on väiklase inimese arvamus, kes arvab, et on maailma kõige targem ja kõik teised on lollid. Miks sa siis ise ehitad---ole ise õppinud spetsialist ja mine firmasse tööle objektijuhina. Loe projekti,suuna, vastuta---mis see siis sinusugusel mehel ära ei ole? Sellistest meestest,kellel on siiski objektijuhtimiseks vastav haridus--vot nendest inimestest on puudus ja nemad on küll jah kõrgema palgaga.

NB! Hingega võid armuasju ajada--ehitatakse ikkagi mõistuse ja kuldsete kätega!
maaler
külaline

Lugemata postitus Postitas maaler »

nüüd ma olen paljus Sinuga nõus aga Sa räägid suurtest objektidest.Mina mõtlen väikeobjekte,kus töödejuhatajat pole alati kohal ja spetsialistil tuleb iseseisvalt otsuseid vastu võtta Eriti remonttöödes ,kus tekib tihti tavatuid olukordi,kus aitavad ainult kogemused.Tean küllaga spetsialiste ,kes oskavad projekti lugeda (ka ise oskan),keda võib objektile lubada,töö kätte näidata,materjalid anda ja kahe nädala pärast kvaliteetne töö vastuvõtta ja mehed polegi vahepeal kadunud ega jooma kukkunud.Kuid see on kaduv nähtus ehituses.Hinge all mõtlesin töösse suhtumist.me räägime üksteisest mööda,Sina arvad töölisest,kui hallist massist,keda tuleb piitsaga sundidaMina kui spetsialistist kes teeb tööd ausalt ja südamega.Lõpetan,aitab sest tunnen end viimse mohikaanlasena
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Tööline ei ole hall mass, aga tublid ehitajad upuvad selle "halli massi" sisse lihtsalt ära.Seda tänu ajakirjandusele,kui ka "avarale maailmale" (loe internet). Reeglina ei pea mina kedagi piitsaga sundima,kes ei taha-läheb ise minema. Mina kellegagi võitlema ei hakka,kuna see tekitab meeskonnas lisapingeid ja milleks? Elu on piisavalt keeruline ja närviline, et seda veel koormata mõttetustega.
Positiivsust igasse päeva!

Ahjaa: seda ka veel ,et ma ei pidanud silmas just suuri objekte. Meie ehitame eramuid samuti projekti järgi, mitte tuulesuuna ja oma "kõige õigema" meele järgi. Haridust ei lähe vaja ainult Merkos, seda võiks jaguda ka väiksematesse firmadesse.
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Loomulikult võite oma meestele maksta just niipalju,kui suudate. 17 tuhat on meil ikkagi amtelik palk, mitte ümbriku!
Turu hinda mina kuidagi alla ei aja ja milleks?? Minul selline vajadus puudub. Mehed on rahul, ise olen rahul ja rääkida miljonärist siis tekib küll küsimus,et kes saab ja kuna :shock:
Mustalt makstes edu teile ja ikka vaadake närviliselt uudiseid ja lugege lehti--kauaks ? Varsti ehk hoiavad ausad firmad teid oma maksudega üleval?(ja loomulikult kõik maksumaksjad)
Vasta