Ahju renoveerimine... Kas tasub ja miks ?

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Ahju renoveerimine... Kas tasub ja miks ?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Imelik kirjutas:
kaminahi kirjutas: Kus seal :scratch:
C6 Lisad Kutsealased terminid
Mina seal päris lõpuni vastu ei pidanud :confused: aga käekiri on tuttav ja on mida häbeneda seal kuhjaga.

Nüüd hakatakse selle järgi eksameid tegema. Peab väga mitmekülgne inimene olema, et ka selle "teaduse" pähe suudab suruda. Eks autorid anna mulle andeks.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
meelisvaiksaar
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 10 Veebr 2011, 20:18
On tänanud: 71 korda
On tänatud: 70 korda

Re: Ahju renoveerimine... Kas tasub ja miks ?

Lugemata postitus Postitas meelisvaiksaar »

Õhtut.
Lugupeetav teemaalgataja.
Kui kaugel oled oma heade mõtetega.?
Kui palju siis Lgp. Pottseppasid on ka oma pakkumised teinud...Kas on ainult jutupõhiseid pakkkumisi? On ka keegi päriselt kohal käinud? Kui suur on hinna vahe? Krt.. Jube huvitav on.))
Kahju,et endal sellist soovi pole....Huvitaks ennastki)))
Kolm aastat tagasi lasin oma kallil naisel teha hinnapakkumine pliidi ja soojamüüri ehituseks......Müstika mis pakkumisi tuli....))))
Seepärast ongi lahe kuulda mis on Sinu kogemused virtuaalahju renoveerimiseks ja vastavalt sellele hinnapakkumised.
Ja loomulikult jätkuvalt edu otsingutes.
Meelis Vaiksaar.
Mõned teevad külma,mina teen sooja.(Koldevaim)
Tel. 53 966 469
Kirves
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 59
Liitunud: 04 Juun 2012, 02:28
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Ahju renoveerimine... Kas tasub ja miks ?

Lugemata postitus Postitas Kirves »

Vahepeal on lihtsalt jube kiire olnud . Tööd palju ja välismaal viibitud.
Tehaseahi on ikka tehase ahi ja kahjuks korraliku kahhelahju normaalse hinnaga kohalikult pottsepalt ei saa.
Projektid ja arvutused kõik ilusti olemas .Reklaammaterjal ka olemas .
Ainuke mure on vaadata üle sobiv ühendus korstnajalaga ja et kas alus on korralik.
Hinnad jäävad vahemikku 2900- 7500 euri sõltuvalt ahju suurusest.
Garantii 5 aastat tehase poolt ja paigaldab volitatud paigldaja.

Olen saanud pakkumisi ka kohalikelt tegijatelt , aga no sorry ... kuidas ma müün maha 7000 eurise pakkumise kliendile kuhu on kirjutatud küttesüsteemi renoveerimise tööd 7000 kõik... irwww. Klient küsib , millal ahi valmis saab no vaatame irww ja kui ahju valmis teeme siis räägime ka garantiist.Ja mulle töövahendamise eest see potssepp pole nõus sentigi maksma, erinevalt tehasest.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Ahju renoveerimine... Kas tasub ja miks ?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Töövahendamise eest maksmine...kas nii hullu asja ka veel mäletatakse? Hea meister ei suuda kunagi kõike mida soovitakse ära teha ja ma ei näe põhjust :blink: , et ta peaks veel vahendajatele maksma. Ärge nüüd pahandage vanainimese peale, aga igasugune reaalsuse tajumise oskus tuleb elus kasuks kõigile..., nii ka kirevele.
Tehaseahju paigaldamist võrrelda restaureerimise või siis renoveerimisega, on muidugi eriti classic.
See, et korralikku kahhelahju odava hinnaga ka kohalikult pottsepalt ei saa, see on üks väärt värk. Aga ma ei tea ka, et oleks seda mujal sellise suhtega, korralik odavalt, võimalik saada. Korraliku, klassikalise ehitusviisiga kahhelahju saad 6000 euroga. Palju siis üle küsisin?

Kahhelahi klassikalie ehitusviisiga moodulahjust soodsamalt-.jpg
Kahhelahi klassikalie ehitusviisiga moodulahjust soodsamalt-.jpg (46.86 KiB) Vaadatud 2400 korda
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kirves
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 59
Liitunud: 04 Juun 2012, 02:28
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Ahju renoveerimine... Kas tasub ja miks ?

Lugemata postitus Postitas Kirves »

Peatöövõtja vastutab kliendi ees kogu objekti valmimise organiseerimise eest.
Peatöövõtjana on vajalik leida kliendile sobivaim lahendus, endale töö teostamiseks mugavam lahendus ja see kliendile maha müüa
Projektijuhtimine ei ole tasuta töö. Samuti tuleb kliendilt kätte saada raha, klient peab olema rahul, sest siis ta tellib veel.

See kõik maksab ja miks peaks mul objektil olema keegi, kelle pealt ma ei teeni ?

Nendel ahjudel on piisavalt marginaali vahel,et turul kakelda :D

Võrdluse osas veel nii palju, et härrased pottsepad suutsid renoveerimise osas nii palju mulli ajada ja kosmilisi hindu öelda,...et võin kindlalt öelda,et tavalist ahju renoveerida ei tasu.... asi läheb liiga keeruliseks ja töödele garantiisid ei ole.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Ahju renoveerimine... Kas tasub ja miks ?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Kõigest sain hästi aru, aga kas sa ei pea mitte teenima organiseerimise eest omanikult, mitte pottsepalt?

Alati on võimalus kõik ise valmis laduda ja kogu rull jääb endale ;)
Kirves kirjutas: miks peaks mul objektil olema keegi, kelle pealt ma ei teeni ?
:confused:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kirves
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 59
Liitunud: 04 Juun 2012, 02:28
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Ahju renoveerimine... Kas tasub ja miks ?

Lugemata postitus Postitas Kirves »

kaminahi kirjutas:Kõigest sain hästi aru, aga kas sa ei pea mitte teenima organiseerimise eest omanikult, mitte pottsepalt?

Alati on võimalus kõik ise valmis laduda ja kogu rull jääb endale ;)
Kirves kirjutas: miks peaks mul objektil olema keegi, kelle pealt ma ei teeni ?
:confused:
No vaadake siinse seltskonna suhtumise peale .... sry pottsepp on kunn ja klient m... imestan ma üldse, et nendel pottseppadel tööd on .... Kahjuks ei õnnestunud mul siit saada ühtegi pottseppa , kes teeks korraliku projekti, hinnapakkumise ja annaks oma tööle ka garantii . No mulle lihtsalt ei meeldi miinimängu mängida .... keegi kunn potsepp ehitab midagi... ja mina pean kliendi ees vastutama ... äkki tuleb välja ja kui ei tule siis minu oma asi kuidas kliendiga klaarin :P
see renoveerimise eksperthinnnang on veel hullem pläma kui juristidel, annan hinnangu aga selle eest ma ei vastuta .... Ma ei ole hiromant ja kõik asjad käivad mul objektil projekti või vähemalt eskiisi järgi , mis on meistritega kokkulepitud.
Ma juba jõudsin sellele järeldusele kui ise ei tee, siis ei saa ja hetkel käivitame uut tehaseahjude projekti.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Ahju renoveerimine... Kas tasub ja miks ?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Lase nüüd kirves korra maha ka. :) Sa siin lased mind hea ja paremaga üle ja ikka kõigi eest, aga mida sa siis minult oled küsinud või saanud? Ma ise ka muigan ju nende ekspertide :cray: peale, kes on ikka need kõige kõvemad eksperdid ilma vajaduseta ise millegiga, mis avalikku valgust kannataks ka hakkama saada.
Aga vastutusega on küll siiski nii, et pottsepp ehitab, pottsepp vastutab. Sinul pole siin võimalik oma seadust korraldada ja pottsepatööde vastutust võtta. Aga seda pead siiski suutma hinnata, kas valid pott- või sosssepa. Omal jama vähem. Küsi teinekord meistri kohta siin üle kui otsustama pead ;)
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Vasta