Ahju renoveerimine... Kas tasub ja miks ?

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Kirves
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 59
Liitunud: 04 Juun 2012, 02:28
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Ahju renoveerimine... Kas tasub ja miks ?

Lugemata postitus Postitas Kirves »

Plaan siis renoveerida eramaja esimesel korrusel asuv ahi koos soojamüüri ja puupliidiga.
Vahetaks kogemusi eelnevalt ahju renoveerinud inimestega. Ahi on sisse vaadates suht normaalses seisus, ainult paar potti on vaja seest korda teha ja soojamüüri sisse ilmselt mõned lisaaugud,et vaadata mis seisukorras on.

Andke nõu, kes ise asja läbi teinud.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Ahju renoveerimine... Kas tasub ja miks ?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Võiksite pildid lisada.
Kirves
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 59
Liitunud: 04 Juun 2012, 02:28
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Ahju renoveerimine... Kas tasub ja miks ?

Lugemata postitus Postitas Kirves »

Hetkel ei ole kahjuks aega pilte teha, uuriks teiste kogemustest, kuidas see protsess läinud on.
Pildi järgi pole nagunii võimalik hinnangut anda.

Tundub, et see pottseppade teema on väga kits kärneriks teema :P . Ise annan eksperthinnangu, ise teen projekti , ise ehitan ja ise teen järelevalvet, ise lahendan probleemid.

Probleemid selles,et ahjutegijad ei suuda ühtegi rahanumbrit öelda ja korralikku hinnapakkumist teha... Loogiline, et mul on seda korrektselt vormistatult ja paberil vaja.

Elektrikud saavad , katuseplekksepad saavad , vee ja kanalisatsiooni tegijad saavad..... Mööblitegija saatis joonised ja pildid...

Öelge mulle, mis kuradi moodi ma teen objekti eelarvet ja hinnapakkumist ?

Peale tänast uuringut tekkis tahtmine uurida palju samad asjamehed Lätis, Poolas ja Soomes raha tahavad.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Ahju renoveerimine... Kas tasub ja miks ?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Sellest oli võimaluste piiris juttu Kutsekojas, uue pottseppade kutsestandardi tegemisel, et mehed peaksid peale hooplemise ka midagi oskama paberile joonistada ja kirjutada. Tegelikult oldi selle vastu, vähemalt mulle :blush: näivalt. Ei saa nõuda ju võimatut :blush: Annes ütles, et ahjust ei saagi teha projekti ja Sigrid seevastu teadis, et on veel üks pottsepp neil , kes on selleks siiski võimeline. See siis selleks. Aga uue kutsesstandari kohased eksamid on ees ja no ma ei tea...Kord ämbreid kolistanud punt on endiselt nii reibas, et ära mitte üritagi midagi selle kohta küsida.
Aga vaatame, ootame ime tabamist.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kirves
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 59
Liitunud: 04 Juun 2012, 02:28
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Ahju renoveerimine... Kas tasub ja miks ?

Lugemata postitus Postitas Kirves »

Tundub, et ma tahan vist liiga palju :P

Juhul kui ikka öeldakse hinnaks 5000-9000 euri tahan mina kui tellija teada,mida ja millisest materjalist ahju ma saan ja kuidas on sellisel asjal garantii .

4000 eurot on arvestatav rahahulk ja mina 10-20000 euroste projektide puhul 8000 euroga mängida ei saa.

Uurin siit poolt kogemusi, et kas tasub üldse selliseid projekte vastu võtta ja teha.... esialgsest infost saab järeldada,et lihtsam ja kordades odavam on osta Saksamaalt valmis ahi, see siin püsti panna ja selle dokumentatsiooniga päästeametist kasutusluba küsida.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Ahju renoveerimine... Kas tasub ja miks ?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Kirves kirjutas:Tundub, et ma tahan vist liiga palju :P

Juhul kui ikka öeldakse hinnaks 5000-9000 euri tahan mina kui tellija teada,mida ja millisest materjalist ahju ma saan ja kuidas on sellisel asjal garantii .

4000 eurot on arvestatav rahahulk ja mina 10-20000 euroste projektide puhul 8000 euroga mängida ei saa.

Uurin siit poolt kogemusi, et kas tasub üldse selliseid projekte vastu võtta ja teha.... esialgsest infost saab järeldada,et lihtsam ja kordades odavam on osta Saksamaalt valmis ahi, see siin püsti panna ja selle dokumentatsiooniga päästeametist kasutusluba küsida.
Pole asi teiste rahas sorida aga ütle , mida selliste summade eest pakutakse (5000- 9000).
Saaks ühtlasi teada, millega Saksa valmisahjusi meil võrreldakse?
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kirves
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 59
Liitunud: 04 Juun 2012, 02:28
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Ahju renoveerimine... Kas tasub ja miks ?

Lugemata postitus Postitas Kirves »

No vat seda ma tahaks ise ka täpselt teada , mida need kohalikud paberitega meistrid selle raha eest pakuvad ? :evil:

Saksa ahjud tunduvad pildi peal päris kobedad , panin just ühele tootjale meili , et las saadab hinnakirja koos spetsifikatsiooniga ja pakkeüksuste info.
Ahi on teatavasti suur ja õrn .... ja transpordikulu on arvestatava maksumusega.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Ahju renoveerimine... Kas tasub ja miks ?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Mis ahjusi sul siis vaja oleks ;) Ütleme 3000-5000 või + eest?

---------------------------------------------------------------------------------------

http://www.potipoiss.ee/artiklid-ja-inf ... ju-odavam/
http://www.potipoiss.ee/galerii/
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kirves
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 59
Liitunud: 04 Juun 2012, 02:28
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Ahju renoveerimine... Kas tasub ja miks ?

Lugemata postitus Postitas Kirves »

No mul on vaja erinevaid asju olenevalt projektist .....ja tarneajaga alla 1 kuu ....

Hetkel :
Väike küttekamin (kaal max 6oo kg) 2 korrusele , lisakütte seadmeks , rohkem dekoratiivelement
Suur ahi 2 meetrit kõrge koos soojamüüriga ( hetkel olemasolevale vaja ekspertiisi)
Puupliit kööki , väike aga korralik , soov glasuurpottidega.
Ümmargune Mexico tüüpi ahi ühele rikkurile aiamajja...
Sauna keris veesärgiga ( ilmselt lasen jooniste järgi Soomes eestlaste tehases teha )

Neid asju ikka tuleb, aga tegijatega on lood kehvad .... ma lihtsalt pean leidma enda jaoks kasumliku lahenduse ja selle kliendile maha müüma. Variant on leida ka mingi pädev ekspert ja renoveerija kuskilt .... aga sellesse ma väga ei usu :P
meelisvaiksaar
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 10 Veebr 2011, 20:18
On tänanud: 71 korda
On tänatud: 70 korda

Re: Ahju renoveerimine... Kas tasub ja miks ?

Lugemata postitus Postitas meelisvaiksaar »

Päevast lugupeetud Kirves.
Palju maksab punane auto???
Nii puuduliku informatsiooni olemasolul võib hinnapakkumist teha vaid tõeline meister.
Kahjuks ei küündi sinna tasemele.
Kui samasuguse küsimuse estada elektrikule....Nt. palju maksab maja elektri renoveerimine? Kui nemad niimoodi teevad hinnapakkumisi..Lahe. Ikka ei küündi sinna tasemeni. Kahjuks.
Meelis
Mõned teevad külma,mina teen sooja.(Koldevaim)
Tel. 53 966 469
Kirves
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 59
Liitunud: 04 Juun 2012, 02:28
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Ahju renoveerimine... Kas tasub ja miks ?

Lugemata postitus Postitas Kirves »

No ma tahan teada alguses:

1.Palju maksab ahjule ekspertiishinnangu andmine ? Seda tehakse koha peal ja selle kohta koostatakse akt, kus märgitakse seisukord ja puudused. Hind alates ja keskmine hind sellise tegevuse eest.

2. Peale seda tehakse sõltuvalt ekspertiisi aktiga tuvastatud asjaoludest renoveerimisprojekt, kus on kirjas teostatavad tööd ja nende maksumus. Renoveerimisprojekti maksumus alates ja keskmine hind ?

3.Renoveerimisprojektile võetakse siis hinnapakkumised .

4. Pakkumise võitjaga allkirjastatakse renoveerimisprojekti alusel leping tööde alustamise ja lõpetamise tähtaegadega, fikseeritakse tööde vastuvõtmise üleandmise ja garantiitingimused.

Minu arvates peaks iga meister selliseid asju teadma ... Klient otsustab vastavalt iga etapi tulemustele, mida ta teeb...
Asi käib step by step.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Ahju renoveerimine... Kas tasub ja miks ?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

1. Pottsepp III ( nüüdsest 5. tase) saab anda ekspertinnangu, aga mitte teha ekspertiisi. Ei teagi, kes võib seda teha. Ajakuluga kõik rehkendus, 200.
2. Olenevalt projekti keerukusest ja mahukusest, 300. Pottsepp III võib "koostada projekti" aga seda ei tohi nimetada projekteerimiseks. Ei teagi, kes on pädev projekteerima.

Edasi by step.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kirves
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 59
Liitunud: 04 Juun 2012, 02:28
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Ahju renoveerimine... Kas tasub ja miks ?

Lugemata postitus Postitas Kirves »

kaminahi kirjutas:1. Pottsepp III ( nüüdsest 5. tase) saab anda ekspertinnangu, aga mitte teha ekspertiisi. Ei teagi, kes võib seda teha. Ajakuluga kõik rehkendus, 200.
Nii mingi hinna ma siit sain .... Kas selle eksperthinnangu eest keegi vastutab ka ?
2. Olenevalt projekti keerukusest ja mahukusest, 300. Pottsepp III võib "koostada projekti" aga seda ei tohi nimetada projekteerimiseks. Ei teagi, kes on pädev projekteerima.
See vähemalt 300 euri maksev projekt on lepingu sõlmimisel ju aluseks !!! Seega mina kui peatöövõtja tahan teada, kes vastutab, kui projekti järgi ehitatakse ahi valmis ja see ei toimi ?

Edasi by step.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Ahju renoveerimine... Kas tasub ja miks ?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

No tegija peab ka ikka olema vastutusega tegija aga projekti osas vastutab selle koostaja. Õppind mehed ju mõlemad.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Ahju renoveerimine... Kas tasub ja miks ?

Lugemata postitus Postitas looder54 »

Kirves kirjutas:
kaminahi kirjutas:1. Pottsepp III ( nüüdsest 5. tase) saab anda ekspertinnangu, aga mitte teha ekspertiisi. Ei teagi, kes võib seda teha. Ajakuluga kõik rehkendus, 200.
Nii mingi hinna ma siit sain .... Kas selle eksperthinnangu eest keegi vastutab ka ?
2. Olenevalt projekti keerukusest ja mahukusest, 300. Pottsepp III võib "koostada projekti" aga seda ei tohi nimetada projekteerimiseks. Ei teagi, kes on pädev projekteerima.
See vähemalt 300 euri maksev projekt on lepingu sõlmimisel ju aluseks !!! Seega mina kui peatöövõtja tahan teada, kes vastutab, kui projekti järgi ehitatakse ahi valmis ja see ei toimi ?

Edasi by step.
Aga minule kasutaja Kirve lähenemine asjale meeldib. Asjad peavad olema paigas. Arusaamatuks jäi võrdlus pottsepp III ja praegune V tase. See viies tase
saadakse ikka peale uut atesteerimist. Kui pottsepp pole võimeline projekteerima (ahju), siis pole tema ka pottsepp, vaid sell. Samuti peaks pottsepp olema võimeline eksperthinnangut andma. Loomulikult pannakse kõik need oskused paikka kvalifikatsiooni tunnistavale paberile. Enne seda aga koolitus.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Ahju renoveerimine... Kas tasub ja miks ?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Mida sa seal "kursustel" küll õpid :confused:
Meerits, ära sodi ära kõiki teemasi. :beg: :beg: Las mõnigi olla ilma sinu risustamiseta. Ära targuta asjadest, millest sa kohe midagi ei tea, pole kuulnud ja ei saagi teadma.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
looder54
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 14 Jaan 2014, 22:18
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Ahju renoveerimine... Kas tasub ja miks ?

Lugemata postitus Postitas looder54 »

kaminahi kirjutas:Mida sa seal "kursustel" küll õpid :confused:
Meerits, ära sodi ära kõiki teemasi. :beg: :beg: Las mõnigi olla ilma sinu risustamiseta. Ära targuta asjadest, millest sa kohe midagi ei tea, pole kuulnud ja ei saagi teadma.
Kas jälle vaimud..? Ei tunne sellist kasutajanime nagu sa siin mainid aga küsin sinult Koppeli Raivo ühe küsimuse. Mis sina arvad, miks sina kakled pottsepafoorumis pidevalt pottseppadega. Ametimehi käib siin niigi vähe, oled nad lihtsalt minema peletanud. Arvan teadvat. Sina pole huvitatud sellest. et
foorum saaks alaliseks nõuandekohaks abivajajatele. Kus oma ala spetsid annaks nõu
küsijatele. Sinu huvid on mujal. Ehk räägid meile sellest? Miks sinule, kui "Ahjumaailma" esindajale ei meeldi pottsepad?
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Ahju renoveerimine... Kas tasub ja miks ?

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Kirves kirjutas:.Renoveerimisprojektile võetakse siis hinnapakkumised .

4. Pakkumise võitjaga allkirjastatakse renoveerimisprojekti alusel leping tööde alustamise ja lõpetamise tähtaegadega, fikseeritakse tööde vastuvõtmise üleandmise ja garantiitingimused.
Mulle jääb selline mulje, et sa ootad tehaseahjude tarneprotsessi professionaalsust üksiktellimusel unikaalahjusid püstitavate pottseppade seltskonnalt. Oodata ju võid, kuid ooteaeg võib kujuneda pikaks (ja milline pottsepp sul tööta on, et 30 päevaga ahi püsti lüüa).

Sellise protsessi juures pead ilmselt leppima komplekteeritavate standardsete tehaseahjude valikuga.
Kirves
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 59
Liitunud: 04 Juun 2012, 02:28
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Ahju renoveerimine... Kas tasub ja miks ?

Lugemata postitus Postitas Kirves »

madis64 kirjutas:
Kirves kirjutas:.Renoveerimisprojektile võetakse siis hinnapakkumised .

4. Pakkumise võitjaga allkirjastatakse renoveerimisprojekti alusel leping tööde alustamise ja lõpetamise tähtaegadega, fikseeritakse tööde vastuvõtmise üleandmise ja garantiitingimused.
Mulle jääb selline mulje, et sa ootad tehaseahjude tarneprotsessi professionaalsust üksiktellimusel unikaalahjusid püstitavate pottseppade seltskonnalt. Oodata ju võid, kuid ooteaeg võib kujuneda pikaks (ja milline pottsepp sul tööta on, et 30 päevaga ahi püsti lüüa).

Sellise protsessi juures pead ilmselt leppima komplekteeritavate standardsete tehaseahjude valikuga.
No renoveerimine on ju hoopis teine asi .... Ma mõtlen hirmuga sellele, et kui peaks selle seltskonnaga muinsuskaitsealust ahju renoveerima, siis ma pean vist valmistuma vangiminekuks. Seal protsessis tuleb seda projekti mitmed korrad kooskõlastada.
Töö alustamise ja lõpetamise ajad pannakse paika lepinguga ja see protsess võtab ikka aega ka.
Ma lihtsalt ei saa siinsest pottseppade seltskonnast aru .... tisler suudab antiikse kapi renoveerimise joonised ja plaanid teha ...summad on 10 neid kordi väiksemad.... oht möödapanekute puhul ka ...
see on täpselt nii nagu mul oli üks tellija , kes ütles ,et ehitage mulle garaazile ja kuurile üks korrus peale .... ma siis küsisin ,et kas Teil projekt on ? vastus oli ,et tehke midagi siis vaatame ,et mis välja tuleb... me loomulikult seda tööd ei võtnud .... tulemus oli kuldsebörsi meestel nii ,et üks sein varises ehituse käigus kokku....olen näinud ka saunaahju mis on lihtsalt 30 cm maa sisse vajunud , sest ei viitsitud alust valada ....
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Ahju renoveerimine... Kas tasub ja miks ?

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Kirves kirjutas:Ma mõtlen hirmuga sellele, et kui peaks selle seltskonnaga muinsuskaitsealust ahju renoveerima, siis ma pean vist valmistuma vangiminekuks. Seal protsessis tuleb seda projekti mitmed korrad kooskõlastada.
Sa säästad endale tõenäoliselt hulga närve, kui foorumi asemel selle taseme tegijate kohta muinsuskatseametnikelt infot pärid.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Ahju renoveerimine... Kas tasub ja miks ?

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Kirves kirjutas:olen näinud ka saunaahju mis on lihtsalt 30 cm maa sisse vajunud , sest ei viitsitud alust valada ....
Miks sa arvad, et pottsepad vundamente valavad?
ErgoK
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 157
Liitunud: 01 Juul 2011, 11:48
Asukoht: Tartu
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Ahju renoveerimine... Kas tasub ja miks ?

Lugemata postitus Postitas ErgoK »

Eks pottsepp peab vajadusel mõistma ka ahjule vundamendi valada.
Projekti ja joonistega peaks ka hakkama saama, aga tihti selgub see ahju renoveerimise töömaht alles siis, kui sinna ahju sisse vaadata. Niimoodi vähese ja pealiskaudse informatsiooni põhjal saadki pottseppadelt pakkumised, milles arvestatakse ahjule uue sisu ladumise ja väliskesta kohendamisega.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Ahju renoveerimine... Kas tasub ja miks ?

Lugemata postitus Postitas madis64 »

ErgoK kirjutas:Eks pottsepp peab vajadusel mõistma ka ahjule vundamendi valada.
Kas kvalifitseeritud erialaspetsialisti kasutamine üldehitustöödel ressursi raiskamisena ei tundu :roll:
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Ahju renoveerimine... Kas tasub ja miks ?

Lugemata postitus Postitas madis64 »

ErgoK kirjutas:Projekti ja joonistega peaks ka hakkama saama...
Kas ahju projekt objekti renoveerimisprojekti osana on ikka tingimata igal juhul vajalik? Või piisaks ka ahju passist tööde valmimise järel?

Eeldusel loomulikult, et pottsepale objekti projekteerija poolt vajalikud normatiivid (võimsused, ruumide soojavajadus jne) korrektselt kirjalikult ette antakse.
ErgoK
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 157
Liitunud: 01 Juul 2011, 11:48
Asukoht: Tartu
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Ahju renoveerimine... Kas tasub ja miks ?

Lugemata postitus Postitas ErgoK »

madis64 kirjutas:
ErgoK kirjutas:Eks pottsepp peab vajadusel mõistma ka ahjule vundamendi valada.
Kas kvalifitseeritud erialaspetsialisti kasutamine üldehitustöödel ressursi raiskamisena ei tundu :roll:
Eks ta mõnikord tundub, aga mina näiteks eelistan teha asja, mille eest ma vastutan, otsast lõpuni ise. Lihtne on muidugi minna ja hakata eelnevalt ettevalmistatud pinnale ahju laduma, aga alati jääb natuke kripeldama, et kui kindel ja kuidas tehtud see vundament siiski on.
Tegelen ka betoonpõrandate valamisega ja tean, et valada saab hästi ja valada saab ka nii, et jääb mulje, nagu oleks valatud hästi.
Vasta