akende tellimine

henrikn
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 21 Mai 2006, 01:10
Asukoht: Tallinn

akende tellimine

Lugemata postitus Postitas henrikn »

Kuidas tellida aknaid: Kui mul tellistest aknaava, kas siis arvestan igast küljest umbes 1 cm maha, et saaks paika sättida, või rohkem?
susi*
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 58
Liitunud: 28 Dets 2006, 12:44
Asukoht: Pärnu

Lugemata postitus Postitas susi* »

mina kirjutasin hinnapäringusse akna ava mõõdud (lisa infos mainisin ka veel üle), ju nad siis teavad, mis mõõduga aken peab olema.

Kes on hiljuti aknaid tellinud, siis kui kaua võtab päringule vastamine aega? Täitsin netis 5 firma kodukal päringud, ühele tuli vastus järgmine päev, teisi ootan juba pea 2 nädalat. Kas see on norm?
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Minu vastav kogemust pärineb novembrist. Vajasin aknaid ehitatavale eramule. 1 vastus tundidega, teine kolme päeva pärast, ühe sain veel ca 2 nädalat hiljem. Enamus ei vaevunud vastama.
Mind hämmastas, et kui isegi sellist pakkumist ei viitsita teha, mis siis "ühe akna vahetajad" peavad tegema?
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Ise Tegi
külaline

Lugemata postitus Postitas Ise Tegi »

Oma mõõdetud mõõtudega võid teha hinnapäringu. Tellides lase siiski, kui vähegi võimalik, firmal enesel mõõdud võtta. 1cm võib väheks jääda. Muidugi saab ju telliseid kah lõigata, kui aknad ei peaks istuma aga parem, kui seda tegema ei pea. Mis hinnapäringutesse puutub siis need panevad tõesti vahel mõtlema miks seda neti kaudu üldse pakutakse.
Kasutaja avatar
McRicco
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 65
Liitunud: 26 Mai 2007, 01:00

Re: akende tellimine

Lugemata postitus Postitas McRicco »

henrikn kirjutas:Kuidas tellida aknaid: Kui mul tellistest aknaava, kas siis arvestan igast küljest umbes 1 cm maha, et saaks paika sättida, või rohkem?
1) puhtast augumõõdust lahutad 4-5 cm kõrguses ja laiuses maha...siis jääb akna ümber sobilikud 2-2,5 cm vahuruumi....
2)kui tellised on väljaspoole akendele paledeks, st aken jääb osaliselt lengiga tellise taha siis väispalest välispaleni mõõt + 1 kuni 2 cm lisa laiusesse...kõrgus on hea kui võtad veeplekist ülemise paleni ja max cm lisaks...peaksid enam-vähem mõõdud olema...

muidugi lase enne mõõdumehel ka töö ära teha kui akna tellimiseks läheb, siis ei ole vaja ennast hiljem kiruda :D
mel777
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 290
Liitunud: 06 Mär 2006, 14:42

Lugemata postitus Postitas mel777 »

tavaliselt jäetakse 1,5cm vahe, seega aknaavast 3cm väiksemad aknad ..
Kasutaja avatar
McRicco
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 65
Liitunud: 26 Mai 2007, 01:00

Lugemata postitus Postitas McRicco »

kui demontaaziga paigaldus on siis on mõttekas tellida cm väiksema varuga..igast ettearvamatusi on teinekord vana lengi tagant tulemas....1,5 cm on miinimum mis vahule jätta...soovitavalt isegi 2...vahule jääb oma jõuruum ka et ta suruks kinni korralikult...
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4249
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 76 korda

Lugemata postitus Postitas Hiid »

McRicco kirjutas:...vahule jääb oma jõuruum ka et ta suruks kinni korralikult...
see on küll senikuulmatu jura :roll:
Kasutaja avatar
McRicco
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 65
Liitunud: 26 Mai 2007, 01:00

Lugemata postitus Postitas McRicco »

Hiid kirjutas:
McRicco kirjutas:...vahule jääb oma jõuruum ka et ta suruks kinni korralikult...
see on küll senikuulmatu jura :roll:
ütleks sama vastu :D millegipärast tuginevad minu teadmised vahutootjate koolitustelt saadud infole :roll: + igapäevane kogemus....

arvamus, mida kohtab väga palju et vaht on ainult avatäide...vahul on ka funktsioon akent hoida

see kipub juba offtopicuks

No hard feelings..
Kasutaja avatar
saepuruplaat
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 144
Liitunud: 08 Veebr 2006, 14:35
Asukoht: objektil

Lugemata postitus Postitas saepuruplaat »

see ju loogiline, et vaht hoiab akent kinni. kinnituskõrvad, millega aken kruvitakse aknaava külge on kõigest fikseerimiseks, et vaht paisudes akent paigalt ei lükkaks.
Puust ajud, kuldsed käed.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4249
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 76 korda

Lugemata postitus Postitas Hiid »

seda ma ei väidagi, et vahust abi ei ole. aga see, et rohkem ruumi on kasulikum kui vähem. Khmmkhmm. :lol:
Samas projekteerijad siiski ei loe vahtu paigaldusaineks, vaid siiski tihenduseks. Olgu ta tegelikult, mis ta on--- :roll:
Kasutaja avatar
McRicco
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 65
Liitunud: 26 Mai 2007, 01:00

Lugemata postitus Postitas McRicco »

Hiid kirjutas:seda ma ei väidagi, et vahust abi ei ole. aga see, et rohkem ruumi on kasulikum kui vähem. Khmmkhmm. :lol:
Samas projekteerijad siiski ei loe vahtu paigaldusaineks, vaid siiski tihenduseks. Olgu ta tegelikult, mis ta on--- :roll:
nendesamade projekteerijate pärast on nii mõningasedki närvirakud sinnasamusesse läinud :D :D ...ja et rohkem ruumi, miski 1 cm on liiga vähe ikka...see "silikoonimine" pole isegi tihendamine mitte :P
Vasta