LED 220V probleem

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
duplex
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 164
Liitunud: 10 Juun 2009, 18:31
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

LED 220V probleem

Lugemata postitus Postitas duplex »

Probleem on selline, et WC laes LED lambid 220v ilma toiteplokita. Tuli ära kustutada jäävad LED-id hästi õrnalt hõõguma. Kui lülitan tule põlema mõõdan testriga valgustite harukarbis voolu 220v, kui lülitan tule välja näitab 6v. Ledid kustuvad täielikult aeglaselt kui lülitan antud ruumi valgusti kaitsme välja?
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: LED 220V probleem

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

Ega kuskil pole pole lülitit vahel millel on märgutuli, et öösel kergem leida?
Lambi sees on alaldi ja selle tühjaks laadimine võtab hetke LEDil aega. Sellist asja olen täheldanud arvuti monitori on/off tulel, kui monitor eemaldada vooluvõrgust suudab ta veel mõned korrad vilkuda täis võimsusel.
Oma ala meister..
andrjusa
külaline

Re: LED 220V probleem

Lugemata postitus Postitas andrjusa »

see et diood õrnalt hõõgub on tingitud sellest et kaablisooned on seinas nagu kondensaator ja läbi selle lekib vool mis toidab väikese voolutarbega dioodide toiteblokki(muundit). Kui tahad sellest lahti saada, tuleb led-ile šunt panna või juhtmed seinas lahutada või... ma ei saagi aru mis sind segab - kas põlemine või voolutarve.
GuidZ
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 310
Liitunud: 22 Aug 2008, 16:49
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 4 korda

Re: LED 220V probleem

Lugemata postitus Postitas GuidZ »

Mul vilkusid - paarikümne kilon 5W takisti led pirniga paralleelselt ja asi korras
Hendrik_
külaline

Re: LED 220V probleem

Lugemata postitus Postitas Hendrik_ »

andrjusa kirjutas:ma ei saagi aru mis sind segab - kas põlemine või voolutarve.
Tere tere, mul täpselt sama mure (220V LED lambid jäävad pärast välja lülitamist igavesti hõõguma).
Mind selle juures midagi ei sega, aga tunnen huvi, et ega see kuidagi LED lampidele halvasti mõju kui nad kogu aeg tuhmilt hõõguvad?
LED-id, nagu mainitud, on mõeldud otse 220V ühendamiseks.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: LED 220V probleem

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ei mõju.
duplex
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 164
Liitunud: 10 Juun 2009, 18:31
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: LED 220V probleem

Lugemata postitus Postitas duplex »

Ma lahendasin oma probleemi 2 kaabli vedamisega lülitisse. Siis ei leki vool juhtmetes lülitist katkestatud faasile üle.

Aga rõõmu ei jätkunud kauaks. Ja nüüd ongi uus probleem. Viskasin ventilaatori WC-se. 3 soonega kaabel kus 1 faas on pidevalt ja teine faas tuleb lülitist mis käivitab ventilaator. Ja see mis pidevalt annab vendile voolu jälle lekib mõne voldikese lülitist katkestatud faasile mis läheb ka ledidele. Jälle ledid hõõguvad. Kas on olemas normaalset kaablit milles ei lekitaks niimoodi voolu? Kohe ei taha 2 kaablit vedada jälle.

Probleem on just 1w led pirnidega.

Tegin veel ühe testi, mul on 100 meetrine 3g 1.5 kaabli rull. Panin korraks selle prooviks lülitikaabliks. 1 w pirnid põlesid väljalülitatult pea sama nagu sisselülitatult. Ei mõõtnud palju voolu lekkis kuid ledid pani leke sisuliselt põlema. Mida lühem on lülitikaabel seda väiksem leke on.

Kas see on normaalne, et poes müüakse sellise kvaliteediga kaablit mille isolatsioon kaablisoonte vahel on selline?
poiu
külaline

Re: LED 220V probleem

Lugemata postitus Postitas poiu »

Minu hinnangul ei ole tegu mitte voolulekke, vaid elektromagnetilise induktsiooniga. Faasi ühendatud juhtmes Narva võngutab elektrone 50 Hz, ehk on saatjaks. Ühendamata juhe on antenniks. Aitaks kas varjestamine või maandamine. Maanduseks on lihtsaim kasutada LEDide toitelülitit kus I asendis ühendub faas, 0 asendis neutraal. Sellisel juhul indutseeritud pinged LEDi toiteahelas kompenseeruvad.
Külaline
külaline

Re: LED 220V probleem

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ma ei tea kas see "normaalne" on ;) aga see on füüsika. Et seda ei oileks, tuleb:
a) suurendada kaugust pingestatud juhist (seda Sa juba tegid)
b) ekraniseerida pingestatud ja lähedal seisvad juhid
Kas ei oleks lihtsam "tundlik" tarbija lahutada pinge allikast?
andrjusa kirjutas: ...tuleb led-ile šunt panna
Eesti keeli on siis tegemist alternatiivse juhiga,ehk
haruühendusega. Ei soovita. Leedlambi "paralleelahel" on küll suurema takistusega, kuid sisaldab endas ilmselt mahtuvuslikku komponenti (ei lahenda probleemi täielikult)???
Imelik. (kasutaja)
Keegi jõudis ette . Äkki viitsib kompenseerumist kirjeldada?
Külaline
külaline

Re: LED 220V probleem

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vabandust, ülelugedes märkasin, et ajasin pada (jäin kinni nende voolude juurde). Andrjusal ja poiul on õigus.
Neutraaliga ühendamine ehk šuntimine lühistab leedlambi ja mingi mahtuvus ei ole enam määrav.
Hommikused "uitmõtted" ei ole need parimad :D .
Imelik.
Külaline
külaline

Re: LED 220V probleem

Lugemata postitus Postitas Külaline »

küsin targematelt üle
mul sama jama läbi veksel lüliti(te) jääb väljalülitatud asendis 20V peale ja lambis olevad 3x6W led-i jäävad kergelt hõõguma.
ehk kas ja mis võib juhtude nende pirnidega kui nad niimoodi hõõguvad ?
kolmest pirnist 1 ja/või 2 tk välja keerates tõuseb allesjäänud pirni(de) "hõõgumise tugevus".

lüliti(d) katkestab(vad) faasi
maandus ja null on krralikult ühendatud.

tõenäoliselt kulgeb toitekaabel kilbist osaliselt kõrvuti s.t. parallelselt lülitite vahelise ja lampi mineva kaabliga ning tekib mingi induktsioon ?
Külaline
külaline

Re: LED 220V probleem

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Nagu Kalvis enne ütles, siis LEDidele sellel hõõgumisel mõju ei ole.

Mitte et sellest teadmisest kasu oleks, aga veksellülititega võib olenevalt juhtmete pikkusest ja paiknemisest see hõõgumine erineva intensiivsusega olla, kui mõlema lüliti asendit muuta.

Üks võimalik lahendus, mida siin veel mainitud pole, on kasutada ümberlülituvat releed, mis asetseb LEDidele suhteliselt lähedal. Sellisele releele võid külge ühendada suvalise arvu impulsslüliteid.
Pilt kah ühest sellisest: http://www.osta.ee/relee-din-latile-umb ... 92020.html
sagrimees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 29 Okt 2012, 09:36
On tänanud: 2 korda

Re: LED 220V probleem

Lugemata postitus Postitas sagrimees »

Induktsioonvooluga võitlemiseks LEDide puhul on "poiu" soovitatu mugavaim lahendus.
Arxx
külaline

Re: LED 220V probleem

Lugemata postitus Postitas Arxx »

Sai siis ka led-id soetatud. Hõõguvad minulgi, ei ole ainult aru saanud kas ka tarbivad voolu sel ajal?
Kui jah siis mis sellest kokkuhoiust rääkida.
Koridoris oli mingi vanema kooli led mis hõõgus korralikult, Vahetasin kaasaegsema Kanluxi vastu ja enam ei hõõgu.
Kööki ostsin algul kahesele valgustile ühe sama firma oma prooviks, oli OK. Kui teise ledi ka panin kukkus hõõguma.
Kui ühe lambi välja keeran ja põhjaklemmid ära lühistan siis teine enam ei hõõgu.
Täiesti arusaamatu!
Külaline
külaline

Re: LED 220V probleem

Lugemata postitus Postitas Külaline »

induktsioon kahe kõrvuti asetseva kaabli vahel - üks mis on pingestatud "toidab" teist kaablit mis ei ole pingestatud
Led on väike tarbija ja suudab selle pisipingege hõõguma hakata.
ristu
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 97
Liitunud: 05 Dets 2006, 17:10
Asukoht: Harjumaa
On tänatud: 3 korda

Re: LED 220V probleem

Lugemata postitus Postitas ristu »

Tere,
mõttetera mitteelektriku seisukohast. Olen sellises olukorras ise ka olnud, kuna kasutasin märgutulega lülitit.
Minu arust on see vetsus väga hea lahendus, kui pirn õrnalt hõõgub. Eriti hea on öösel vetsus käia, ei pea silmi pimestama ereda valgusega.
Kuna pirnile see midagi hullu ei tee, siis pole ju probleemi. Magamistuppa ilmselt selline "lahendus" ei sobiks.
Elektrikulu on ilmselt võrreldav koduseadmete "standby" reziimiga?
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6165
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 76 korda
On tänatud: 138 korda

Re: LED 220V probleem

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

ristu kirjutas:Elektrikulu on ilmselt võrreldav koduseadmete "standby" reziimiga?
Ilmselt veel suurusjärk väiksem.
saarrand
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 41
Liitunud: 01 Mär 2011, 14:40
Asukoht: Tartu/Otepää

Re: LED 220V probleem

Lugemata postitus Postitas saarrand »

Kui endal majas remonti tegin, pain trepikotta ka 3 led pirni ühes veksellülitiga. Samamoodi jäid hõõguma ja toona probleemist jagu ei saanud ning panin muud pirnid. Ma ei saanud aru, kuidas saab vool jooksma jääda, kui ma lülitist voolu ju välja lülitan?
tommy4
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 437
Liitunud: 06 Apr 2009, 09:15
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 8 korda

Re: LED 220V probleem

Lugemata postitus Postitas tommy4 »

Kui nüüd öelda, et see on induktsioonvool, siis kas sellest on abi ?
Kui sellest aga abi ei ole, siis edasi tuleks juba põhikooli füüsikaõpiku järele haarata...
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: LED 220V probleem

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

See väljalülitamine on alalispinge puhul tõesti lihtne. Vahelduva puhul on asi ikka täitsa prses, mingi lõpmatu indutseerimine toimub koguaeg. Aga lohuta end sellega, et kui seda vahelduvat poleks olemas siis poleks selle elektriga kah suurt midagi peale hakata. Raadio, mobla, GPS, SAT-TV jne oleks täiesti tundmatud asjad. Põhikooli füüsikast saab algtõed teada.
MiniAtuur
külaline

Re: LED 220V probleem

Lugemata postitus Postitas MiniAtuur »

Asjale lihtne lahendus :D lõigake kuskilt juhe läbi pange sinna 1 alandi vahele mis tarbib liikvel olevad milliamprid ja led lõpetab vilkumise :) ei mingeid lisapirne ja hullu süsteemi ümberehitamist :) testitud ja toimib
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6165
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 76 korda
On tänatud: 138 korda

Re: LED 220V probleem

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

MiniAtuur kirjutas:lõigake kuskilt juhe läbi pange sinna 1 alandi vahele
Mis asi on alandi, ja kuidas seda sinna juhtme vahele ühendada?
Carl
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 118
Liitunud: 09 Dets 2008, 11:23
On tänatud: 3 korda

Re: LED 220V probleem

Lugemata postitus Postitas Carl »

Mina lahendasin nii, et lambi väljalülitamisel peale lampi mineva faasi katkestamise ühendan selle veel vastu neutraali. Selleks siis tavalise lüliti asemel vaja ümberlülitit (veksel) ning vaba soon lülitisse minevasse kaablis, et sinna ka neutraal (mida muidu lülitis vaja pole) saada.
Ühe grupi lüliti puhul on üsna suur tõenäosus, et sinna on veetud 3 sooneline kaabel, millest üks vaba.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: LED 220V probleem

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Ei ole 16 hetkel töötavast üksi hõõguma jäänud
http://www.osram.com/osram_com/products ... /index.jsp
Lame
külaline

Re: LED 220V probleem

Lugemata postitus Postitas Lame »

Samas, kui probleem on vahelduvvoolus siis saaks ju peale lülitit alaldi panna(4 dioodiga alaldi mis kannatab vähemalt 400V pinget). Vähemalt 12V LED pirn töötab küll alaldatud 12V pealt. 4 dioodi ei maksa suht midagi.
Vasta