Laborivärk EKUK-is

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Laborivärk EKK-s

Postitus Postitas kaminahi »

Mul lihtsalt ei jätku Tõnu väljaelamise mõistmiseks mõistust. Ehk polegi vaja :blush:
Viimati muutis kaminahi, 27 Veebr 2012, 09:58, muudetud 1 kord kokku.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Laborivärk EKK-s

Postitus Postitas kaminahi »

fanatic kirjutas:
tõnu kirjutas:
kaminahi kirjutas: Oled sa mõnda sellisesse ahju midagi sisse pistnud, et selline tõsiteadlik oled :scratch:
Sellisesse ahju leibu pistetud kül! Tahtsin eelnevalt öelda seda, et sellel leivaahjul on mõtet seal ahju sees vaid siis kui sa tegeled sellega pidevalt! Oled sa mõne leiva kunagi küpsetanud? Kas sa tead milline pikk protseduuur see üldse on? Küpseta seal laboris vahelduseks üks leiva päts kah, siis näed! :yahoo:
Kas selles nn leivaahjus peale leiva. siis tõesti midagi muud küpsetada, soojendada ei saa?
Küpsetusahjus saab kõike küpsetada :thumbsup:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
tõnu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 265
Liitunud: 08 Aug 2006, 23:04
Asukoht: Tartu
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Laborivärk EKK-s

Postitus Postitas tõnu »

saab ikka kui näiteks pliidil küpsetusahi puudub!
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Laborivärk EKK-s

Postitus Postitas kaminahi »

tõnu kirjutas:saab ikka kui näiteks pliidil küpsetusahi puudub!
:rotfl:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
riina123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 21 Sept 2011, 21:31

Re: Laborivärk EKK-s

Postitus Postitas riina123 »

Tere Härrased !
Teil on väga vale arusaam leivaahjust, pigem on see küpsetusahi. Olen 4 lapse ema ja oman Unibuild´i küpsetusahju, seal on võimalik tõesti kõike teha. ( Punapeeti keeta, kooke küpsetada, ahju liha ja katult teha ja loomulikult leiba )
Leivategu pole suur teadus. Ahi peab kuumenema 230 C , siis võib alles leiva sisse panna. 24 tunni möödudes, püsib ahi ikka 100 C juures. Uisu jaoks võid konksu küll panna, sest kalorid tuleb maha sõita.
tõnu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 265
Liitunud: 08 Aug 2006, 23:04
Asukoht: Tartu
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Laborivärk EKK-s

Postitus Postitas tõnu »

kahju, et "kaminahi" kokandusest muffigi ei jaga! :banghead:
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Laborivärk EKK-s

Postitus Postitas kaminahi »

tõnu kirjutas:kahju, et "kaminahi" kokandusest muffigi ei jaga! :banghead:
Vaata, Tõnu, mina ei olegi kokkaja :shock: , mina olen pottsepp :blink: , kelle ehitatud ahjus Riina kokkab ja Ain kokkab ja ....teised ka. :confused: Aga sina lase vabaks, mine uisutama. Sinul sellist ahju ju ei ole ja sa ei pea küpsetama. Ise lähen ka, poodi leiva järele.

Võtke minu juttu laupäevase meelejahutajana. :P
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
tuhatjatuline
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 03 Veebr 2011, 20:33
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 55 korda

Re: Laborivärk EKK-s

Postitus Postitas tuhatjatuline »

Sõbrad!
Aeg-ajalt lihtsalt tulevad mõned küsimused, milledele foorumist alati ammendava vastuse olen saanud. Ei pidanud sobiva pildi nägemise järel paslikuks uut teemat algatada. Oma piiratud mõistusega arvan, et kui ahju strateegilises kohas on soojust salvestava kivimassi asemel tühimik, siis see ahi lihtsalt jätab osa soojust salvestamata. Kui suur on tavaline küpsetusavaus? Kui see täita tellistega, siis kui suur on selle mass (võin ka ise välja arvutada). Ja kas ahju siseehituses toimuvad selle tõttu kardinaalsed ümberkorraldused? Aidake arutluses eksinut!
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Laborivärk EKK-s

Postitus Postitas motamees »

Vaata Tuhatjatuline viewtopic.php?f=1&t=33137 selle teema jooniste pealt, mis küpsetusahjuga kaminahjul teistmoodi oleks ja palju sealt massi puudu/üle tuleks?
.
Tel 5o9279o
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Laborivärk EKK-s

Postitus Postitas Imelik »

Seleta aga ära, kuidas see võimsuse maha tõmbamine käib.
Kuna ma olen alati püüdnud sõna võtta ennekõike "tõe huvides", siis pean ütlema- "õhk-isolatsioon"
küttepindalas , tähendab võimsuse vähenemist. Kui on küsimusi andke tulla?
Imelik.
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Laborivärk EKK-s

Postitus Postitas Imelik »

Kui aga küpsetusahju uks peaks tahtlikult või tahtmatult "lekkima", siis küttepindala...
Pean nentima, et.... küttepindala suureneb ilmselt. Tänud viitamast hr. Kaminahi (see aspekt jäi tõesti
minu poolt tähelepanuta). Küll aga on vist enamasti see suurem soojusvahetuspind otsesele soojusvahetusele suletud (uks suletud, siis toimub soojusvahetus ukse pinnalt + ukse vahelt konvektiivselt liikuv õhk)? Lahtise uksega on küttevõimsus suurem?
mis häirib?
Isiklikult miski. Väike arutelu (kui on sisu), "tõe huvides" ei tee ehk paha?
Samuti ei vähenda see ka salvestavat massi.
Kui ahju üldmass jääb samaks, siis loomulikult mitte.
Mister Kaminahi, võtke neid kui asjatundmatu küsimusi, mitte anonüümse autori "ärapanemissoovi". :D
Lugupeetaval ei maksa pahandada :hello:
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Laborivärk EKK-s

Postitus Postitas Imelik »

Imelik kirjutas: Labori olemasolu iseenesest, peaks rõõmsaks tegema kõiki antud ala ametimehi? Arvud on karmid asjad, nendega on raske vaielda (sellejagu kibedamaks "andmiseks" läheb arvutusmetoodika üle?) ;)
Jätkuteemat vaadates tundub "ennustus" täitunud olevat? Pole veel numbreid ja kokkuvõtteid
kuid "ennustamine"on juba teoksil. Pikka meelt Teile ametimehed. Ka eksimise tunnistamine või selle tõestamine on areng.
muhlui
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 92
Liitunud: 27 Okt 2008, 21:19
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Laborivärk EKUK-is

Postitus Postitas muhlui »

Kurb on lugeda , kuidas te selle teema siin üksteise materdamise peale olete ära risustanud. Algus on paljulubav, mind tõesti huvitab ju milline ahi siis puud ja õhku säästab. Aga siit teemast leiab ainult igasuguseid spetse , kes teiste spetsialistida ahjusi Eestis ja Soomes ringi teevad. Mis selle laborivärgi kokkuvõte siis on ? Leiti siis mingisuguseid sisulisi eeliseid ka või koguneti niisama seal ja keerutati kive ?
Jõudu Henry
raga
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 505
Liitunud: 22 Apr 2009, 23:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 22 korda

Re: Laborivärk EKUK-is

Postitus Postitas raga »

Ee, mul meister on ka nigu öelnud, et küpetusahi kahandab nõksu effetiivsust. Ja selge see, et kui mass ei muutu ja massi kütavad 2 tulekera, siis võiks hetkevõimsus isegi tõusta, aga järelpõlemiskamber pole enam arvestatav või kuidas...? Valumass on parem aku kui kivi või ei? Kindlasti vuugivabam. :)
onuaivar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 01 Dets 2011, 20:31

Re: Laborivärk EKUK-is

Postitus Postitas onuaivar »

Kui härra nii lahke on kõike lahti rääkima-ära seletama siis küsiks sellist asja: palju maksab selline küpsetamisega ahi (oletame, et puhas antiikkrohv). Eraldi siis materjalide maksumus ja töötasu.
Opinions are like assholes, everybody has one.
onuaivar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 01 Dets 2011, 20:31

Re: Laborivärk EKUK-is

Postitus Postitas onuaivar »

No ei saa just väita, et selline vastus minu küsimusele on hästi ja ausalt lahti seletatud. Pigem kisub sinna hämamise poole. Aga olgu siis pealegi, kallivõitu tundub küll.
Lisaks märkasin, et foorum on huvitavalt üles ehitatud - mida suurem mölapidamatus, seda suurem ehitusspetsialist sa oled :lol:
Opinions are like assholes, everybody has one.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Laborivärk EKUK-is

Postitus Postitas kaminahi »

onuaivar kirjutas:No ei saa just väita, et selline vastus minu küsimusele on hästi ja ausalt lahti seletatud. Pigem kisub sinna hämamise poole. Aga olgu siis pealegi, kallivõitu tundub küll.
Lisaks märkasin, et foorum on huvitavalt üles ehitatud - mida suurem mölapidamatus, seda suurem ehitusspetsialist sa oled :lol:
Mina ei saa aru, mis sind minu vastuses häirib? Miks sinu mölapidamatus on seotud foorumi ülesehitusega :)
Sellegi poolest ei saa sa teada Ahjumaailm OÜ palganumbreid :blush: Tee omale mõni äritava selgeks ja mõistad isegi küsimuse totrust :)
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Laborivärk EKUK-is

Postitus Postitas motamees »

onuaivar kirjutas:... Aga olgu siis pealegi, kallivõitu tundub küll...
Tee üks selline jurakas ahi valmis ja siis proovi uuesti oma ütlemist kirjutada.
.
Tel 5o9279o
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Laborivärk EKUK-is

Postitus Postitas Leevi »

kaminahi kirjutas:
onuaivar kirjutas:Kui härra nii lahke on kõike lahti rääkima-ära seletama siis küsiks sellist asja: palju maksab selline küpsetamisega ahi (oletame, et puhas antiikkrohv). Eraldi siis materjalide maksumus ja töötasu.
Ahjumaailma härra :thumbsup: ehitab sellise ahju hinnaga alates 3500 €. Sellele hinnale lisanduvad kõik lisatöödena tehtav, mis ei ole otseselt ahjuga koosluses. Näiteks korstnasiibri paigaldus, vundamenditööd, jne. Kui palju Ahjumaailm OÜ maksab töötasusi, see klente ei puuduta. Samuti ei kasuta Ahjumaailm OÜ viimistluseks ilma kliendi tungiva nõudmiseta vaid antiikkrohvi.
Härrad küsivad Wienerbergeri telliselasu eest häbitut hinda.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Laborivärk EKUK-is

Postitus Postitas kaminahi »

Leevi kirjutas: Härrad küsivad Wienerbergeri telliselasu eest häbitut hinda.
Millega ise kaupled :rotfl: Tühja tünni häälega :rotfl:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
teadja
külaline

Re: Laborivärk EKK-s

Postitus Postitas teadja »

kaminahi kirjutas:Töötoa kättesaadavuse hõlbustamiseks oleme meie valmis seda läbi viima kahel esimesel märtsikuu nädalavahetusel. Kõik töötoas osalejad saavad põhjalikud teadmised kõigile ehitusnormidele vastava kvaliteetahju ehitusest. Uudseks saab pidada ka Uninaksi uue segu avalikku esmakasutust. Segu jõuab müügile aprillis.

kena köik
Ma väga vabandan aga kas ikka saab pöhjalikud teadmised ehitusnormidest? Kui nn.labori pildil oleva plekkahju koldekaar on valesti ehitatud,siis minul tekib kahtlus tegijate pädevuses!edu!
teadja
külaline

Re: Laborivärk EKUK-is

Postitus Postitas teadja »

Mitte ykski meister ei ehita tellija soovil valesti,raiu sinagi see omale pähe!
teadja
külaline

Re: Laborivärk EKUK-is

Postitus Postitas teadja »

Mul savi mida yks diletandist eputrilla endast arvab,ainult kahju on tösistest eesti meestest,kes lootes teadmistele ahjundusest peavad leppima mingi hullumeelse kondiitri unenägudes soigumise ja soolokontsertitega!
tellija soov
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 17 Mär 2012, 09:40

Re: Laborivärk EKUK-is

Postitus Postitas tellija soov »

kaminahi: Meie ehitasime tellija soovil ahju nagu mainitud ajal ehitati ja õpetati.

Kui keegi soovib veel teada kuidas Teadja pool aastat Vancouveris kanadalastele koldekaarte ja ringlõõride ehitust pähe raius, siis ühinege palun aplausiga
Kas suurmeister kaminahi tellija soovide arvestamisega äkki natuke liiale ei lähe :?:
Sulu küla rahvamaja näide peaks ju veel meeles olema :grin:
Seal nukrutsev leivaahjuga kaminahi on äravahetamiseni sarnane EKUK-is valmiva soepingiga ahjuga.
Mäluvärskenduseks viide:
viewtopic.php?f=1&t=20352&start=50#p149525
tellija soov
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 17 Mär 2012, 09:40

Re: Laborivärk EKUK-is

Postitus Postitas tellija soov »

kaminahi » 17 Mär 2012, 10:20

tellija soov kirjutas:
kaminahi: Meie ehitasime tellija soovil ahju nagu mainitud ajal ehitati ja õpetati.

Kui keegi soovib veel teada kuidas Teadja pool aastat Vancouveris kanadalastele koldekaarte ja ringlõõride ehitust pähe raius, siis ühinege palun aplausiga


Kas suurmeister kaminahi tellija soovide arvestamisega äkki natuke liiale ei lähe
Sulu küla rahvamaja näide peaks ju veel meeles olema
Seal nukrutsev leivaahjuga kaminahi on äravahetamiseni sarnane EKUK-is valmiva soepingiga ahjuga.
Mäluvärskenduseks viide:
viewtopic.php?f=1&t=20352&start=50#p149525

Selleks tegidki omale uue konto
Konto tehakse ikka siis kui soovitakse foorumis osaleda. ;) Kas see peaks kuidagi postituse sisu mõjutama,et ma siin foorumis uus olen :scratch:
Suletud