ehitusfirma head ja vead.

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
janu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 08 Dets 2011, 08:46

ehitusfirma head ja vead.

Lugemata postitus Postitas janu »

tere.ma olen siin foorumis natuke hüpanud ühelt teemalt teisele ja jääb mulje,et eestis on kõige raskem olla firma omanik,kõik raiuvad oma hindasi hirmus kõrgele ja räägivad turu solkijatest ja kõrgetest maksudest.siit ka küsimus asjatundmatult inimeselt -millised soodustused ja hüved on firmadel ja ettevõtjatel :scratch: kas meie korged ehitushinnad ei hakka varsti odavat tööjõudu idast ja lõuna euroopast sisse meelitama kes teevad täitsa maksuvabalt ja kuna eesti inimese rahakott on kah suht kõhn siis ta võtab loogiliselt võttes odavama pakkumise mis tähendab,et on tekkimas täpselt sama oht mis mujal lääne euroopas,et tänased ehitus ettevõtjad ajavad ruttu taskud raha täis-ja las homme tulevad odavad ukraina ehitajad aga mina olen siis rikas mees. :hello:
Viimati muutis janu, 10 Jaan 2012, 13:44, muudetud 1 kord kokku.
uudo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 207
Liitunud: 05 Nov 2009, 09:18
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: head ja vead.

Lugemata postitus Postitas uudo »

tere

sa pead endale selgeks tegema firma toimimise põhimõtte. üks asi on see, palju töömees endale saab, sellest tulenevalt lähevad siis maksud, mis on suurusjärgus umbes pool netopalgast kui ma ei eksi(see on siis tööjõukulud) :scratch: . seejärel tulevad firma püsikulud, mis ei olene käibest s.t. kontori olemasolul selle ülalpidamine jne jne. muidugi paljukirutud ülemuste palgad ka.

mis on firmaksolemise eelisteks - minu arusaamise kohaselt erategijalt, kui ta pole just fie, on suht keerukas ametlikul tasemel teenust või kaupa sisse osta, seda siis oma kogemusest müüjana rääkides. eks põhjus peitub jälle seal maksupettuse kartuses. odavalt erategija käest teenuse ostmine ilma makse maksmata on sellesama oksa saagimine millel ise istud. kui kõik nii mõtleksid, et teeme mustalt ja makse ei maksa, saad varsti ise endal tuld kustutada, iseendal haavu ravitseda ja neid näiteid võib jällegi tuua lõputult. selline on siis minu nägemus esialgu.
janu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 08 Dets 2011, 08:46

Re: head ja vead.

Lugemata postitus Postitas janu »

mis on firma hüved? :scratch:
armering
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 227
Liitunud: 13 Sept 2009, 17:00

Re: ehitusfirma head ja vead.

Lugemata postitus Postitas armering »

Võimaldab olla ise enda peremees,saab võtta ametlikke töid,kujundada ise omale sobilik hind ja kõige tähtsam-Kõik mis teed teed omale.
Kõik betoonist ja kivist 53905131 Janno armering@carlnet.ee Viljandi
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: ehitusfirma head ja vead.

Lugemata postitus Postitas maik »

Võimaldab juhatuse-liikmetel praegusel ajal viibida soojemas kliimas komandeeringus,
Pidevalt segi ajada enda ja firma rahad st. maksta enda arveid firma bilansist jne.
Neid hüvesi on palju palju... võid rohkem kui kindel olla et, probleeme on arvatavasti samas suurus-järgus.
Mõnikord on lihtsam ja muretum olla palga-tööline, kui öösiti eelarveid vorpida ja anti-depressante õgides jõuda arusaamisele et, mitte-miski ei suju ja milleks kõik see?
:jooma
janu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 08 Dets 2011, 08:46

Re: ehitusfirma head ja vead.

Lugemata postitus Postitas janu »

ei kõla kahe vastuse peale just kuigi hasti-antidepressante sööv peremees.kujundada OMALE sobilik hind(leida aastas üks loll pügada ta võimalikult paljaks ja teine pool aastast soojal maal) ettevõtlus paistab väga kummaline.üks nutmine ja halamine maksudest jne aga iga loll teab,et maksu maksab ainult tavatöötaja.
uudo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 207
Liitunud: 05 Nov 2009, 09:18
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: ehitusfirma head ja vead.

Lugemata postitus Postitas uudo »

maksu maksab firma tavatöötaja palga pealt. sobilik hind kujunebki nendest komponentidest, millest ma ennist rääkisin. tellijale võib tunduda tõesti hind üle mõistuse, eriti kui ta mõtleb umbes nii, et poe tagant vasja teeb ju poole odavamalt. kuigi jah, võibolla vasja on tõepoolest oma ala meister ja sõpradele teeb tööd kui aega üle jääb.
janu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 08 Dets 2011, 08:46

Re: ehitusfirma head ja vead.

Lugemata postitus Postitas janu »

palju oma ala meistri brutopalk on kui küsida tohib?ja abitöölise oma.ei lole ilus küsida aga selgust oleks vaja.
uudo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 207
Liitunud: 05 Nov 2009, 09:18
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: ehitusfirma head ja vead.

Lugemata postitus Postitas uudo »

no eks see sõltub mitmest asjast, raske on ühest numbrit välja tuua. nii palju kui on tegijaid nii palju ka numbreid.
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: ehitusfirma head ja vead.

Lugemata postitus Postitas Andresto »

janu kirjutas:palju oma ala meistri brutopalk on kui küsida tohib?ja abitöölise oma.ei lole ilus küsida aga selgust oleks vaja.
Tere!
Muidugi pole viisakas teise rahakotti piiluda! Mul on Sulle "janu" ettepanek, koosta ise õiglane hinnakiri enamlevinud ehitustöödele!
Jäta välja mullatööd ja alusta näit. vundamendist, kuni võtmeteni! Saad hinnakirja valmis, riputa siia üles!
Hea meil hommikul vaadata, palju palgaks küsida - sama ka tellijail, neilgi oma kuludele selge ülevaade ja ei mingeid vaidlusi. Andres
janu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 08 Dets 2011, 08:46

Re: ehitusfirma head ja vead.

Lugemata postitus Postitas janu »

uudo kirjutas:no eks see sõltub mitmest asjast, raske on ühest numbrit välja tuua. nii palju kui on tegijaid nii palju ka numbreid.
igal asjal on oma hind aga keegi ei taha seda millegipärast välja ütelda minu teada saab meistrimees 50 e neto ja abitööline 30e neto.2meest päevas 160e bruto koik lihtne ja loogiline.edasise arvutuse võin üksnes oletada+30 päevas tööriista amortisatsioon mis läheb maksudest muidu maha aga seda tavaliselt firmaomanikud ei maini .seega190 laheb firmale maksma 2 mehe töö päevas koos tööriista kuluga. :good:
uudo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 207
Liitunud: 05 Nov 2009, 09:18
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: ehitusfirma head ja vead.

Lugemata postitus Postitas uudo »

ma küll ei ole kindel, aga eestis minu teada viimati polnud riiklikult kehtestatud netopalka meistrile ja abitöölisele.

p.s. võibolla on see lehekülg sulle mõningaseks abiks http://palk.crew.ee/
Külaline
külaline

Re: ehitusfirma head ja vead.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

janu kirjutas:...igal asjal on oma hind aga keegi ei taha seda millegipärast välja ütelda minu teada saab meistrimees 50 e neto ja abitööline 30e neto.2meest päevas 160e bruto koik lihtne ja loogiline.edasise arvutuse võin üksnes oletada+30 päevas tööriista amortisatsioon mis läheb maksudest muidu maha aga seda tavaliselt firmaomanikud ei maini .seega190 laheb firmale maksma 2 mehe töö päevas koos tööriista kuluga. :good:
Oh, oleks see nii lihtne, mis siis viga. Aga sa mine ettevõtluskursustele, seal pead tegema praktilise tööna äriplaani ja siis saad teada, mis, kus, kuhu, kellele, kui palju jne...
Urmas
janu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 08 Dets 2011, 08:46

Re: ehitusfirma head ja vead.

Lugemata postitus Postitas janu »

uudo kirjutas:ma küll ei ole kindel, aga eestis minu teada viimati polnud riiklikult kehtestatud netopalka meistrile ja abitöölisele.

p.s. võibolla on see lehekülg sulle mõningaseks abiks http://palk.crew.ee/
pole mõtet ju tähte ka närida kui midagi tarka pole ütelda :rotfl:
uudo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 207
Liitunud: 05 Nov 2009, 09:18
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: ehitusfirma head ja vead.

Lugemata postitus Postitas uudo »

njah, ma arvasin et ehk on abiks, aga nüüd ma ei saa enam üldse aru, mis su teemaalgatuse eesmärk on. ehk selgitad, saaks võibolla midagi tarka ka õelda.
Külaline
külaline

Re: ehitusfirma head ja vead.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

uudo kirjutas: ma ei saa enam üldse aru, mis su teemaalgatuse eesmärk on.
töömees arvab et noh teeks oma firma või nii. Elaks kah rantjee elu.
janu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 08 Dets 2011, 08:46

Re: ehitusfirma head ja vead.

Lugemata postitus Postitas janu »

miks ma siin uurin on sellepärast,et mu sõber just ehitas ja vahetas kolm firmat ja maja ikka defektidega.ütles ,et raha oskavad kõik küsida aga meie kuulus kvaliteet on kadunud. tundub,et õiged ehitajad on vist piiri taga tööl.kuna omal plaanis just ehitama hakata siis käib lihtsalt närvidele kuidas kõik poevad sõna firma,ettevõtja jne taha põhjendades sellega oma kõrget hinda.
uudo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 207
Liitunud: 05 Nov 2009, 09:18
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: ehitusfirma head ja vead.

Lugemata postitus Postitas uudo »

kui sul firmade vastu selline foobia on, siis minu soovitus on küll ise ehitada. pole vaja pärast kedagi kiruda, peale iseenda muidugi :wave:

siit edasi arendades - loo enda ehitusfirma, kutsu soomest need õiged ehitajad tagasi eestisse (õiglast palka makstes muidugi) ja ehitus las alata ning elu on nagu lill.
Kasutaja avatar
vaaderman
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1058
Liitunud: 24 Nov 2009, 15:19
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 51 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: ehitusfirma head ja vead.

Lugemata postitus Postitas vaaderman »

janu kirjutas:miks ma siin uurin on sellepärast,et mu sõber just ehitas ja vahetas kolm firmat ja maja ikka defektidega.ütles ,et raha oskavad kõik küsida aga meie kuulus kvaliteet on kadunud. tundub,et õiged ehitajad on vist piiri taga tööl.kuna omal plaanis just ehitama hakata siis käib lihtsalt närvidele kuidas kõik poevad sõna firma,ettevõtja jne taha põhjendades sellega oma kõrget hinda.
kui endale ehitad siis oled ju rahaboss ja jumal ühes isikus, milles probleem?
maksad kellele tahad ja kuidas tahad.
janu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 08 Dets 2011, 08:46

Re: ehitusfirma head ja vead.

Lugemata postitus Postitas janu »

ära selleärast ägestu uudo :cry: mul lihtsalt nõu vaja ja kus seda veel saada. :good: ma pole ju sinu firma kohta midagi ütelnud
Kasutaja avatar
vaaderman
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1058
Liitunud: 24 Nov 2009, 15:19
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 51 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: ehitusfirma head ja vead.

Lugemata postitus Postitas vaaderman »

olen lihtne töömesilane, räägin nagu asjad on
uudo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 207
Liitunud: 05 Nov 2009, 09:18
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: ehitusfirma head ja vead.

Lugemata postitus Postitas uudo »

janu kirjutas:ära selleärast ägestu uudo :cry: mul lihtsalt nõu vaja ja kus seda veel saada. :good: ma pole ju sinu firma kohta midagi ütelnud
pole hullu, ei ägestunud, nõu andsin ka :wave:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10923
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 312 korda
On tänatud: 383 korda

Re: ehitusfirma head ja vead.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

janu kirjutas:miks ma siin uurin on sellepärast,et mu sõber just ehitas ja vahetas kolm firmat ja maja ikka defektidega...
Kui su sõber on samasugune kooner nagu sa ise (50€ Meistrile päevas küll ja ülearugi), siis ma ei imesta üldse, et maja defektidega. Näiteks Soomes jäävad vist Meistrite palgad ca 15€/h (brutto) kanti, täpselt ei tea, aga sina maksaks 6€/h (brutto). Töömehe/firma stiimul? Sinu hinnaga saab normaalse palga kvantiteedi arvelt ja südametunnistus tehtu kvaliteedi osas jääb tahaplaanile."Kvaliteet" ja "kvantiteet" on minu arvates pöördvõrdeliseld mõisted. Muidugi pole välistatud ka mõlema mõiste koostöö, aga see eeldab jällegi Meistri töökogemusi, kes reeglina ennast odavalt ei müü. See, et sõbral juba kolm firmat ühe maja peal, räägib sõbra tegemata kodutööst firmade valikul või rahakoti paksusest.
janu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 08 Dets 2011, 08:46

Re: ehitusfirma head ja vead.

Lugemata postitus Postitas janu »

kõige hullem ongi see,et maksis palju küsiti.ise ehitusel töödates tean ,et kui klient tahab liiga odavalt siis ei saa ma tööd vastu võtta kuna siis pean üle käe laskma ja kvaliteet kannatab ja pärast ei ole soovitajaid ja vanad kliendid ei helista tagasi aga ma ei ole solvunud või vihane,et mu hind ei ole vastuvõetav nagu paljudel siin foorumis .aga see on ikkagi imelik kuidas eestis tahetakse saada soome hinda.hind peab ikka lähtuma kohalikust turust mitte naabrimehe omast kus rahval natuke kõrgem elatustase.mul on lihtsalt jäänud arusaam,et kõige suurema rahaküsijaga peab olema ettevaatlik kuna küsimiseks peab olema nahaalsust ja kui sul on nahaalsust küsida siis on sul ka nahaalsust sind pärast piixu saata kui midagi on valesti. :confused:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10923
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 312 korda
On tänatud: 383 korda

Re: ehitusfirma head ja vead.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

janu kirjutas:...aga see on ikkagi imelik kuidas eestis tahetakse saada soome hinda.hind peab ikka lähtuma kohalikust turust mitte naabrimehe omast kus rahval natuke kõrgem elatustase.
Huvitav, kui Riigikogu omale aastaid tagasi palka tõstis, siis võrreldi küll arenenud naabermaadega ja mina, väike ühiskonna liige, ei või võrrelda. Ega`s ei saa riigiisakestest maha jääda, ikkagi eeskujud. :)
Üks tarkpea siin mõni aeg tagasi arvas, et ehitaja peaks saama täpselt samapalju kui tellija palka saab. Kas ehitajad oleksid pidanud sellisel juhul igalt tellijalt palgatõendit nõudma? :)
Vasta