ahju valik

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
veemees
külaline

ahju valik

Lugemata postitus Postitas veemees »

Andke palun nõu, millist ahju eelistada,kas glasuurpottidest või tellistest kaetud keraamiliste plaatidega või hoopis nunnauuni ahju?
Tänan kõiki vastajaid.
Veemees.
Ando
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 61
Liitunud: 08 Aug 2006, 12:35

Lugemata postitus Postitas Ando »

Peab see ahi sul siis kindlasti kaetud olema(nt.glasuuriga v.vapsee plaatidega).See värk halvendab ju soojuse kiirgumist,kui nii võib öelda.
kotermann
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 210
Liitunud: 28 Jaan 2005, 19:51
On tänatud: 10 korda

Lugemata postitus Postitas kotermann »

Kui valik ees, siis peaks eelistama pottkiviahju.

(Vaata, kuipalju on siin ehitusfoorumites olnud kurtmist lõhkiläinud tellisahjude pärast)
onu41
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 675
Liitunud: 09 Veebr 2006, 10:54
On tänanud: 43 korda
On tänatud: 6 korda

Lugemata postitus Postitas onu41 »

Tee tellistest ahi ja ära kata millegagi.Saab palju ilusam :D
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

nunnauuni või tulikivi ahi on nägus, kuid liiga kallis. Tema imeomadused on reklaam, sama massiga tavaline ahi on natukene parem. Muidu ahjuna on igati OK, kui tellida pikemate lõõridega isendid
Pottahi on kindla peale minek - kestab kaua, kütta üsna ohutu. ainult et potid on liiga kallid - minu arust ei tasu selliste hindadega pottahi samamoodi ära nagu nunnauuni.
lihtne telliskiviahi kannatab mittetihedal kütmisel niiskuse ja lõhkikütmishaiguste käes. Tellis sees kogub niiskust ja kui peale pikemat pausi suur tuli alla teha on kivi katki. Aitaks paremate kivide valik, kuid need kivid on palju kallimad.
Glasuurplaatidega kaetud ahju ei maksa karta. Tuleb kasutada spets segu siis ei kuku plaadid maha. Glasuurplaat on omaduselt samasugune tellismaterjal nagu tellis. Seega ta ise ei takista soojaülekannet, kuid vastavalt soojusjuhtivuse valemile mõjutab soojaülekannet sile plaadi pind. Siledam pind kiirgab vähem kui krobeline. Siit ka see paaniline hirm, et glasuurplaat on paha, kuid ka pottahju pind on sile.
teadja
külaline

Lugemata postitus Postitas teadja »

Ei tea,kust pärineb insinööriherra arvamus,et sile pind soojust vähem
kiirgab?Pealegi kipub ta unustama,et keraamilise plaadi ja ahjukivi vahele
käib ka sideaine,aga selle segu soojajuhtivus on juba küsitav.Edu!
wimms
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 54
Liitunud: 08 Nov 2006, 21:33

Lugemata postitus Postitas wimms »

Ei tea, kust pärineb teadja arvamus, et 1-2mm keraamilise plaadi sideaine kihi soojusjuhtivus on küsitav?
suurpoiss
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 262
Liitunud: 22 Nov 2006, 00:11
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas suurpoiss »

mul on kodus punasest tellisest kaminahi,klaasuks ees normaalne-soe on ka nii 2-3 päeva -materjal ja tööraha kokku oli 20 tuhat .
Kui soovi on siis mul sõber ehitab _)
onu41
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 675
Liitunud: 09 Veebr 2006, 10:54
On tänanud: 43 korda
On tänatud: 6 korda

Lugemata postitus Postitas onu41 »

See viimane variant minu arvates väga hea!
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

mul on glasuurpotist ahi, ka klaasuksega. materjali maksumus (koos uksega) oli 25 000. lisaks tööraha 15 000.
suurpoiss
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 262
Liitunud: 22 Nov 2006, 00:11
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas suurpoiss »

ja kui tahad et ahjukivid veel ilusad oleksid siis tõmba ahi linaõliga üle aga õli keeda enne ära muidu koorub maha ning kivi jääb ilus punane - vuuk tume ja kaminahi ei tolma enam.
teadja
külaline

Lugemata postitus Postitas teadja »

Härrased,mina olen pottsepp.Arvan,et ükski pottsepp ei vaidle vastu,
kui valida on glasuurpotist ahju ja kiviahju vahel,siis enamus valiks glasuurist ahju.Jah,ta hind on kallim aga ikkagi.Las plaatimisest räägivad
plaatijad,neil on vist ainult teine foorum.
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Sile pind kiirgab halvemini, on pärit soojuskiirgusteooriast. Kui kahtled, astu läbi TTÜ-st või Tartu ülikoolist või suvalisest kliimaseadmete projekteerimise firmast ning nad sulle selgitavad sinu teadmatust. Mina olen pidanud tegema ka katset, kus mõõtsime keha pinna soojuskiirgust, nii, et seda saab ka vajadusel mõõta.
Pottsepad oma ahju soovitusest ei lähtu reeglina mitte kliendi soovist vaid sellest, kummal juhul rohkem pappi makstakse või kuidas on lihtsam ehitada.
Külaline metsast
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline metsast »

et seesamuse kareda matejali pinnalaotus on tänu konarustele suurem ja suurem pind tähendab suuremat soojuskiirgust. Plekkahjude kestadki ju lainelised-üks põhjustest just suurem pinnalaotus.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Eelistused

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Olen spetsialiseerunud tellistest ,voodriga kaminahjude ehitamisele,kuna pean neid parimaks.Tehniliselt väga kvaliteetsele sisule saab valida kordumatu välimuse.Täpsemalt tel.54514881 või liistaka@hot.ee
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4250
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 87 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Eelistused

Lugemata postitus Postitas Hiid »

kaminahi kirjutas:Olen spetsialiseerunud
pilte? :P
hinnad? :shock:
kus kandis? :roll:
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Kaminahi

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Aadress on olemas,telefoni number olemas,kodulehte pildigaleriiga ei ole aga saadan ,kui tean,kuhuoodatakse.Mida ise eelistad ja mida arvad voodriga ahjust?
Vötame mönuga!
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
teadja
külaline

Lugemata postitus Postitas teadja »

No jahh,teema sai tõstatatud,eks laseme siis edasi.Ei saa mina füüsika
seaduste vastu ja ega tahagi.Kõrgesti haritud insinööriherrale tahaks aga
meelde tuletatada,et pole vaja hakata uuesti leiutama jalgratast.Pottsepa
amet on sajandeid vana ja see asi juba ammu tehtud.Miks muidu juba aastasadu tagasi ehitati ikka neid samu glasuurpott ahje.Kui veidigi rahakott kannatas.Võtke kas või mõisad.Kiviahjud jäid ikka vaesema rahva pärusmaaks.
Ega siis ahjukivi pole mingi imekivi,mis ise soojust kiirgab,kõigepealt
peab ta ikkagi küttes laadima.Nüüd mida paremini ta kiirgab,seda kiiremini ka tühjaks saab.See aga tähendab seda,et ahi jahtub ka kiiremini.Need arvutused on juba ammu tehtud kui suure ruumi jaoks ja
kui suur ja mis materjalist ahi kõlbab.Ja arvan,et need on küllalt optimaalsed.Edu ja ilusaid jõule!
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas restauraator »

Ei soovi küll õli tulle valada....
Kõik kehad kiirgavad soojust, kui nende temperatuur on ümbritsevast kõrgem.... Kas kiirgamise all võib siin siis võrdusmärgi panna soojusjuhtivusega? a`la <<rohkem kiirgab, kiiremini jahtub>>

Ei ole küll tellispinnaviimistlusega ahju fänn ja ei oma ka sellist, aga eelnevast kommentaarist jääb vägisi mulje, et potid telliste ümber (sisuliselt pottahi) jaotavad paremini soojust ümbritsevale. Kas saan õigesti aru?
Iga ehitus on norm iseendale.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Kaminahi

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Erinevad materjalid kiirgavad erineva lainepikkusega soojusenergiat ja mida pehmemast,sametisemast materjalist on ahju pind seda sametisem on tema paitus.Kerge on vahet teha plekkahju ja igasuguse kiviahju kiirgusel.Raskem on vaielda erinevate kivimaterjalide soojuskiirguse üle ja kes üldse maitse üle vaidleb.Plekkahju ei oska küll kellelegi kiita.
Pottahjude kaasaegne alternatiiv on voodriga ahi.Seda nii tehniliselt kui dekoratiivselt.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas restauraator »

No tänase päevani olin ma ikka arvamusel, et ahju hääduse üle otsustatakse (ja kui jätaksime ahju välimuse kõrvale) ikka selle järgi kui hästi soojus tema seinast välja pääseb. ...et, kui võrdleme kõiki võrdse paksusega ahjuseinatüüpe, siis millisel on kõikse parem soojusjuhtivus, siis see ka parim! Olen ma siis asjadest valesti aru saanud?

Sellest loogikast lähtudes pean kõige paremaks ahjuseinatüübiks tavalist tellist. Siis tuleb krohvitud tellisseinaga ahi, siis lihtpottidest ahi, siis glasuurpottidest isend, siis ehk glasuurplaatidega kaetud ahi ehk koos plekk-kestaga ahjuga.... (ühesuguse ehitusega ahjud ju annaks neis ka ehitada) On järjekord vale?


kaminahi! Miks see plekkahi siis nii kiita pole? Kas on mõni tõsine põhjus?
Iga ehitus on norm iseendale.
teadmatu
külaline

Lugemata postitus Postitas teadmatu »

See ahju paituse teooria on kohe midagi uut ja huvitavat. Aga kui see kaminahju vaatepunkt, siis igaühele oma. Kuigi olen teadjaga aegajalt vaielnud, tahan antud teema puhul märkida, et 100% sama meelt. Restauraatorile niipalju, et kui nüüd paituse teooria välja jätta, siis plekk kestaga ahju soojusjuhtivus ja salvestus sõltub sellest,mis jääb kesta sisse. Voodriga kaminahjud on küll head ja stabiilsed, kuid oma suure inertsi tõttu sobivad ruumidesse, mida pidevalt köetakse. Samuti on oht, et vanade elamiste tarbeks, mis pole hästi soojustatud jääb voodriga kaminahju pinnatemperatuur kärekülmadel talvepäevadel veidi madalaks.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Kaminahi

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Jään oma seisukohtade juurde ja mulle pole istekohta vaja pakkuda.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas restauraator »

Tavalistel ahju tellijatel peaks ikka nii palju oidu olema, et ahi tellida ikka pottsepalt. Igasugustel müürseppadel, kes vähegi oskavad kellut käes hoida, on teised seisukohad ja alternatiivid.... Niipalju võiks neil ikka ausust olla, et nimetaks neid monstrumeid kaminateks edasi, mitte ahjudeks.
Iga ehitus on norm iseendale.
veemees
külaline

Lugemata postitus Postitas veemees »

restauraator kirjutas:Tavalistel ahju tellijatel peaks ikka nii palju oidu olema, et ahi tellida ikka pottsepalt. Igasugustel müürseppadel, kes vähegi oskavad kellut käes hoida, on teised seisukohad ja alternatiivid.... Niipalju võiks neil ikka ausust olla, et nimetaks neid monstrumeid kaminateks edasi, mitte ahjudeks.
Aru ma ei saa, kes sin vastajatest on pottsepp, kes müürsepp? :(
Vasta