Uus vannitoa põrand

põrandad, põrandatööd
Eeri
külaline

Uus vannitoa põrand

Lugemata postitus Postitas Eeri »

Küsimus siis vannitoa põranda kohta kuna pole erialalt ehitaja aga tahtmine ise teha. Kuidas oleks õige põranda soojustus paneelist alates kuni põrandaplaadini välja? Plaanis on muiugi paigladada ka põrandaküte.
Et põrand esikuga tasa jääks siis on selleks ruumi12- 13cm, ehk siis millest pihta hakata? Korter esimesel korrusel ja all on kelder. Kui paks eps valida? kas paigalda ka kile ning kui paks betoonikiht valada ning mitu kotti betooni kulub 5m2 pinna valamiseks? Tasandamiseks kasutaks muidugi tasanudssegu palju seda võiks kuluda(kas 2-3mm piisav)?
Andvari
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 39
Liitunud: 04 Juun 2009, 10:20

Re: Uus vannitoa põrand

Lugemata postitus Postitas Andvari »

Pole ka küll mingi proff, aga oma asjad olen ise teinud. Ja kuna keegi pole vastanud, siis vastaks. Mina teeks siis nii. Betooni ( paneeli ) peale foolium või müni muu soojust tagasi peegeldav - läbi mitte laskev õhuke materjal. Selle peale 5 cm peno. Vahet eriti pole mis peno kas sinine või valge. Selle peale armatuurvõrk ( vahet eriti ei ole milline - väga jämedat ära võta ). Vabalt võib olla ka vana võrktraataiatükk. Selle peale kinnitad EL. küttekaabli või veekütte korral veetoru. Selle peale valad siis segu. Sinu kürgusest lähtuvalt 5- 6 cm. Betoonivalu paksuse valikul arvesta laadi ja selle alla mineva plaatimisegu paksusega. Selle pinna peaks saama ka ilma tasandusseguta suht taseseks-ühtlaseks vähemalt nii palju, et plaatida kannatab. Tasandussegu maksab suht palju - selle pealt soovitan kokku hoida. Selle peale tõmbad hüdroisolatsiooni. Mingeid lahjasid - vesiseid ( aquastop või muu ) ei soovita. Võta ikka korralik asi, mis tekitab kummja pinna. Kui tahad väga korralikult teha, siis peaks seina ääred vastava teibiga ka enne ära tegema. Ja selle peale paned siis plaadi. Lõpuks vuugid. 5m2 pinna 5cm paksuse kihi valamiseks kulub 0,25m3 betooni. Kui on küsimusi, siis vastan meeleldi.
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Re: Uus vannitoa põrand

Lugemata postitus Postitas cartman »

Esiteks tavaline võrk ei sobi, peab olema nö, riffel ikka. Teiseks, betoon võiks vähemalt kuu enne kuivada kui sinna peale midagi teha plaanid. Betooni asemel kasutata Kiilto, Weber kiirsegusid. Ma paeks 50mm beno, 2 kihti põranda kipsi, sinna primer, peale võrgus kyttekaabel, ja selle peale ca 20mm Weber 5000(miinimum paksus 5mm)l edasi hydro ja plaat. Eeldusel , et põrandal on trapp ja tulevad kalded?
Staatus ei näita mu oskusi/teadmisi, vaid postituste arvu
P6randakatete paigaldus. P6randate pumpamised kiirsegudega.
Eeri
külaline

Re: Uus vannitoa põrand

Lugemata postitus Postitas Eeri »

Tänud vastamast!
Järelikult siis polnudki nii valel teel aga tekkisid mõned küsimused, kas sellest fooliumi paigladmaistest kasu ka, kui arvestada, et vesipõrandaküte toimib 24-30c vahemikus? Kas sellist temperatuuri juba foolium peegeldab?
Kaldeid põrandasse pole plaanis, paigladan dussialuse seega trapp vast jääb ära, kui siis nn "avarii" trapp iseasi kas see on mõistlik(lisakulu)?
Ise näen asja nii, et kõigepealt tasandan vana põranda(paneelid) liivaga(max5mm) siis foolium(kas on vajalik?) siis peno 50mm(kas kile peale vajalik?), mille peale armatuur koos küttetoruga(20mm) ja peale 6cm betooni, edasi juba plaadisegu ja plaadid...?
Andvari
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 39
Liitunud: 04 Juun 2009, 10:20

Re: Uus vannitoa põrand

Lugemata postitus Postitas Andvari »

Miks tavaline võrkaed ei sobi? Ise tegin 10 aastat tagasi sellega oma korteri vannitoa põranda ja toimib siiani. Ei oska täpselt öelda selle fooliumi kohta, aga see ei tohiks väga palju maksta. Mina igatahes panin selle kõige alla. Ise ma nn. avariitrappi ei teinud. Selle tegemisel pead rohkem plaatidega nikedama, et vesi ikka sinna sisse voolaks. Samuti ei näe mina mingit otstarvet kilel peno peal. Ka ei soovita kasutada just erilisi spets segusid nagu kasutaja cartman soovitas kuna ise segu tehes saad sama asja ikka palju palju odavamalt.
Eeri
külaline

Re: Uus vannitoa põrand

Lugemata postitus Postitas Eeri »

Eraldi tsemendi, liiva ja killuga ei hakka vast möllama, siis peaks neid nagunii ikkagi kottides varuma ja ega eriti odavam ei tule ja palju jamamist ka. Valmis seguga vast natuke lihtsam lisa ainult vett ja segu valmis.
Olen siin natuke uurinud erinevaid põranda teemasid ja kile osas jäi silma see, et peaks ära hoidma vee ära imbumise läbi peno just ühendus kohtadest. Kuna panen 1 kihi peno siis ehk imbub vesi liiga kiiresti minama ja põrand muutub liiga kiiresti kivistudes praguliseks?
Kas sellise väikse põranda puhul 5m2 peaks kasutama ka eraldi ääre-vuugilinti ja kuidas on lood külmasildadega kuna üks seina külg jääb ka välisseina vastu? Kas peaks peno sinna panema vertikaalselt vastu seina või peaks nii kõik seina ääred tegema, et tekiks segu jaoks nn: "vann"?
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Re: Uus vannitoa põrand

Lugemata postitus Postitas cartman »

Andvari kirjutas:Miks tavaline võrkaed ei sobi? Ise tegin 10 aastat tagasi sellega oma korteri vannitoa põranda ja toimib siiani. Ei oska täpselt öelda selle fooliumi kohta, aga see ei tohiks väga palju maksta. Mina igatahes panin selle kõige alla. Ise ma nn. avariitrappi ei teinud. Selle tegemisel pead rohkem plaatidega nikedama, et vesi ikka sinna sisse voolaks. Samuti ei näe mina mingit otstarvet kilel peno peal. Ka ei soovita kasutada just erilisi spets segusid nagu kasutaja cartman soovitas kuna ise segu tehes saad sama asja ikka palju palju odavamalt.
Siis oleks ju odavam osta võrkaia võrku ja väänata põrandatesse :grin:
Staatus ei näita mu oskusi/teadmisi, vaid postituste arvu
P6randakatete paigaldus. P6randate pumpamised kiirsegudega.
eh
külaline

Re: Uus vannitoa põrand

Lugemata postitus Postitas eh »

Võrkaed peab olema siiski suht jäik. Selline nagu see veneaja võrkaed oli. Ei tea kuidas tänapäevaste võrkaedade jäikusega lood on. Loomulikult on odavam kuskilt vana võrkaed kohale venitada, kui osta armatuurvõrku.
mägialvar
külaline

Re: Uus vannitoa põrand

Lugemata postitus Postitas mägialvar »

eh kirjutas:Võrkaed peab olema siiski suht jäik. Selline nagu see veneaja võrkaed oli. Ei tea kuidas tänapäevaste võrkaedade jäikusega lood on. Loomulikult on odavam kuskilt vana võrkaed kohale venitada, kui osta armatuurvõrku.
Ja see võrkaed peaks olema siis sellisel juhul ikka keevis mitte tavaline silmus. See, et see pind rihveldamata on pole erilist vahet peaasi, et asi oleks jäik ja ei hakkaks mängima betooni paisudes.
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Re: Uus vannitoa põrand

Lugemata postitus Postitas cartman »

Sry aga Tsiteerides targemaid "sellist jama on raske kommenteerida"
Staatus ei näita mu oskusi/teadmisi, vaid postituste arvu
P6randakatete paigaldus. P6randate pumpamised kiirsegudega.
Kristiano
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 08 Juun 2011, 11:01
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Uus vannitoa põrand

Lugemata postitus Postitas Kristiano »

Kui panna liivapeale peno (eps 80f) - penovahed natuke makrot - kile (paksem kasvuhoone) - seened - armatuurvõrk (1cm kilest) - seina äärde vastav lint või peno - küttekaabel - vetonit s30 (3cm) ja tasanduseks vetonit 3000 või teha kogu valamine vetoni 6000-ga? - hüdroisalatsioon (kiilto paks) + lint - plaadisegu ja plaadid - vuugisegu. Siis kas olen millegagi mööda pannud?

Vetonit s30 juhendis on öeldud, et aluspind peab olema vettimav, aga kile ei ole ju? Ning aluspind peab olema tugev - peno ei ole ju? Ja sobib betoonis või kergbetoonist pindadele?
Et mis segu võiks siis kasutada maxit toodetest?
Kui ei ole raha, tee ise.
Vasta