reovee arvesti

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
pudru ja kapsad
külaline

reovee arvesti

Lugemata postitus Postitas pudru ja kapsad »

teema järgmine: paar aastat tagasi sai ostetud onn kohta kus ühisvee ja kanalka eest tasuma ei pidanud. nüüd lõpuks ärkas üks kes hakkas tegelema kanalkaga. leping sai ka sõlmitud. (remondi ajal paigaldasime ise ennatlikult veearvesti. antud ettevõte vett ei anna. vesi tuleb kellegilt teiselt kel pole veemüügiluba ja seoses sellega ei saa me teha temaga lepingut aga raha nõuab ta küll ja täielikult nõus ka maksma kui oleks leping.)
kanalka ettevõte arvestab kanalkaraha veenäidu järgi. seadus ütleb, et kui kui ettevõte vett ei anna, aga võtab vastu reovee, siis on võimalik paigaldada reovee arvesti.

siit siis küsimus teadjatele: millisest kohast on võimalik osta reovee arvestit, mis see maksta võib ning palju maksab selle paigaldamine umbkaudu?
samas kelle poole oleks kõige mõtekam pöörduda kui on tekkinud kahtlused, et leping (kanalka ettevõttega)on vastuolus seadusega ning samas kanalka ettevõte keeldub kategooriliselt arvet esitamast kuna neil pidi olema nn. müügipõhimõte? KOV-st vähe kasu, sest kõik omad joped.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: reovee arvesti

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Veemüügiloaga on lihtsam, see pole üldse oluline. Veega on lihtne, kui sa vett ei taha, ei pea sa talt ostma. Kui tahad siis on teie omavaheline asi, kuidas kokkuleppele saate. Tea, et sa ei saa kuidagi sundida inimest müüma vett, kui ta ise seda ei soovi. Veeleping on kasulik mõlemale, ostja jaoks on fikseeritud hind, müüja saab aga õiguse nõuda veeeeest välja raha, kui ostja ei maksa. Kui aga pole lepingut siis müüja ei saa sult nõuda ka raha välja, kui jätad maksmata. Saab vaid vee kinni keerata. Seega on täiesti võimalik elada ka ilma lepinguta nagu turul - sina mulle pangetäis vett, mina sulle raha.

Kanalisatsiooniga on lihtne - sealne firma paigaldab plommitud mõõtja sinu sissetulevale veetorule vahele. On sul leping vee müüjaga või ei ole, pole üldse oluline. Kanalisatsioonifirma sõlmib sinuga lepingu, kus määratletakse, et sina maksad nende plommitud mõõtja alusel. Kui neile see ei meeldi, võivad nad ka oma kulu ja kirjadega paigaldada reoveemõõtja.
Kui ikka ei taheta kanalka tegeleda siis on tegemist otsitud põhjusega ning nad ei tahagi sinuga tegemist teha ega mõistlikku lahendust saavutada.

Lepingu punktid, mis on vastuolus seadustega, on õigustühised ning neid punkte ei pea täitma. Kuid see ei tähenda, et sul on õigus jätta muud punktid täitmata, need kehtivad edasi (näiteks kohustus maksta).
Kui ettevõte rikub mingeid ehitusnõudeid (ole ettevaatlik, väga paljud nõuded on tegelikult soovituslikud), saastab pinnast või mis iganes siis esimene asi on saata kaebus KOV. Kuigi KOV on õigus trahvida siis minu silmad pole veel seda näinud. Seal leitakse uskumatuid vabandusi, miks neil pole aega tegeleda. Järgmine aste on TJI (nüüd on tal uus nimi) siis ministeerium, edasi minister ja ja lõpuks õiguskantsler. Kui need astmed pole tulemusi andnud siis veel vaid "Võsareporter" või "kaua võib"
Et asi huvitam oleks siis tõestisündinud näide. Ühistu paigaldas tuleohutusnõuetega karjuvalt vastuolus lahenduse. KOV saatis kohe pikalt. TJI viitas, et neil pole aega tegeleda, saatku probleem KOV. Ministeerium pole üldse vastanud. Ja nüüd uba - käisime joonistega päästeametis. Kohapealne ametnik räägib - ma olen tallinna hirm, kohe trahvin neid, see on karjuv seaduserikkumine, andke vaid oma avaldus ametlikult sekretäri juures sisse. Andsime. Kuu pärast pikk vastus saja otsitud vabandusega samalt ametnikult, miks ta ei pea vajalikuks mitte midagi ette võtta.
Täpselt needsamad ametnikud valetavad televisioonis rahva ees, et inimesed - ehitage seaduste järgi - me trahvime kõiki seaduserikkujaid. Ise vorbivad aga vastuseid, kus nad leiavad, et seaduserikkumine ei ole patt.
pudru ja kapsad
külaline

Re: reovee arvesti

Lugemata postitus Postitas pudru ja kapsad »

asi selles, et tahame kasutada st. osta vett ja ka kanalkat. samuti soovime maksta teenuste eest, aga seda kõike ikka seaduslikus korras. kindlasti ei ole huvitatud nt.vee kinni keeramisest. kui oleks suur summa raha võtta tagant taskust, oleks esimene asi paigaldada septik ja ka puurkaev. kirja järgi peaks me olema ühisvee ja kanalka trassil, aga...reaalselt see ei toimi. ettevõtte juhid ise KOV-s asjapulgad, sestap KOV ei tule kõne allagi.
kuna on tegemist eramuga, siis päris hulga on vett mis läheb mujale kui kanalkasse nt. kasvuhoone (suvel 2*4ämbrit), 2 suurt looma (joogi-söögivesi), toalilled (3ämbrit vett korraga), 2a tagasi ostetud onn 400m2- pidev remont- segud jne. kuna kanalkasse minev kogus ei ole kindlasti võrdne tarbitud veega, siis tuligi vajadus hakata uurima reovee arvesti ja paigalduse hinna kohta.
kanalka leping on sõlmitud, aga ettevõte ei ole nõus ka arveid esitama kuna neil pidavat olema nn. müügipõhimõte. ühesõnaga täielik pudru ja kapsad, asjad korraldamata ning eraisik see loll kes ringi sebib.
sorry kui miskit valesti läks, aga suht võhik sel alal.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: reovee arvesti

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kanalka puhul asi lihtne - kõik on lepingus kirjas. Kuna ma seda lepingut näinud pole ei oska rohkem vastata. Arve osas lihtne - tähitud kiri firmale, et soovid arvet. Kui firma keeldub arvet väljastamast siis polegi arvet ja maksma ei pea. Seega kasuta tasuta kanalisatsiooni edasi. Kord aastas saada ikka tähitud kiri arve sooviga firmasse
Vee ostmisel naabri käest enne ütlesin, et seaduslik on ka ilma lepinguta ostmine. Nagu kuldse trio laul raha sulle, kurgid mulle. Ma kahtlustan, et kanalisatsioonifirma tahab, et sa naabri asemel neilt vett ostaks, see seletaks kõik.

Enamus eesti riigis on see probleem, et osad kastavad tarbitud veega aeda jne. mis ei lahku kanalisatsiooni kaudu. Kuid seni on nad rahul sellise ebaõiglusega, mõned on siiski oma (salv)kaevu kastmise jaoks rajanud. Ma olen kuulnud vaid tööstuslikest reoveemõõtjatest, nende hinnaklass ja mõõtmed pole sulle taskukohased. Eraisikutele sobivatest ei tea midagi.

Kui sulle naabrilt vee ostmine ei meeldi siis võid ka omale kaevu rajada ja solgi korral kogumiskaev või biopuhasti. KOV on õigus tiheasustuse korral õigus nõuda piirkondliku monopoolse ettevõttega liitumist (õigemini, sulle ei anta kaevu puurimise ja solgipüti paigaldamise luba KOV-ist. Salvkaevu võib ehitada ilma loata, liitumine ei ole kohustuslik, kuid midagi muud ka teha ei või). See on üldlevinud rahateenimise allikas, et KOV peajuhid on teinud piirkonnas oma monopol ettevõtte ja müüvad jube kalli hinna eest vett ja kanalisatsiooni. Selle vastu ei aita muud, kui kähku oma solgipütt maasisse ja oma kaev, kui veel luba antakse. Valimistel ei tohi loomulikult ära unustada KOV tegelasi vaid valida opositsioonist kedagi.
Minu soovitus on tõsiselt kui vähegi veel saab mõelda oma biopuhasti ja kaevu rajamisele. On küll kallis, kuid alternatiivid kipuvad sul probleemide korral minema veel kallimaks.
uibokas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 05 Jaan 2008, 14:25

Re: reovee arvesti

Lugemata postitus Postitas uibokas »

Sellistel puhkudel lahendatakse asi järgmiselt. Kanalisse mitte voolavad veed paigaldatakse eraldi toruga,mis algab peale peaveemõõtjat ja millele paigaldatakse eraldi veemõõtja. Kõige lihtsam siis nt nii, kui on veemõõdusõlmes kuulkraan-veemõõtja-tagasilöögiklapp-kuulkraan, siis peale neid paned kolmiku ja selle harule teed väikse veemõõdusõlme kuul-veemõõtja-kuul. Sellest edasi on maitse asi, võid panna voolikukraani, võid vedada toru kastmiskraani või isegi mitmesse. Kanalisse minev vesi käib siis edaspidi läbi peaveemõõtja ja kanalisse mitte minev nii läbi pea- kui ka harul oleva veemõõtja. Ja ongi arvestus lihtne, peaveemõõtja näit - haruveemõõtja näit = kanali näit.
Vasta