Ioonküte

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Vasta
A
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 07 Juun 2007, 22:43

Ioonküte

Lugemata postitus Postitas A »

Tere,
meil on plaan paigaldada eramule ioonkütte süsteem. Kõetavat pinda on kokku 135 m2. Ikorrusel vesipõrandaküte ja II korrusel veeradikad. Sooviks teada, kuidas see süsteem reaalselt toimib? Kas see jutt on õige, et ioonkütte süsteem tarbib elektrit 6-8 kr/m2 ( hästi soojustatud majal ) küttepaketi kasutamisel. Kas kellelgi on sellega kogemusi?
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas virgor »

Pane sama teema ka elektri rubriiki,ma arvan ,et on kasulikum
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
Imelik
külaline

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Tutvusin ka huvipärast asjaga neti vahendusel ja arvan et oled reklaamiohvriks langenud. Elektrikuna hakkasid mul rusikad sügelema kui säärast pläma pidin lugema. Kõige mahlakamast kohast tegin copy/paste-Kui küttekehaga katel jääb algusest lõpuni tööle kindla võimsusega, siis ioonkatla võimsus kasvab vee soojenedes, kuna vee juhtivus suureneb. See annab omakorda kütteks kulutatava elektrienergia kokkuhoiu ning ioonküttekatel teeb maja soojaks kuni poole odavamalt kui tavaliste elektriradiaatoritega küttesüsteem. - :thumbsup:
Sellise pläma eest tuleks tõesti füüsiliselt karistada sest see väide rikub otseselt energia jäävuse seadust.
Kõige ausam hinnang tundus olema Energiasäästu portaalis, kust sellised nilbused olid välja jäetud.
Ülejäänud rahvale (kes asjale pihta ei saanud) teadmiseks et mitte millestki ei saa ka midagi (kui just vanajumal
ise ei ole) :banghead:
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Irwww. Mida siin üldse mõelda on vaja ? Võimsuse kasvades tekib energia kokkuhoid ? Selle lause autor on juba sündides Jaan Tatika nimelise papist Kuldauraha vääriline. Üldse teemaväline aga eelmise aasta kevadel suutsin kuskilt lehest mingi maakleri soovitust lugeda ja seal oli ülimalt kuldne lause, mille sisuks oli soovitus, et eesti tingimustes tuleks valida selline krunt kus päeval paistab päike lõunast.
maakas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 06 Jaan 2008, 21:31

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas maakas »

Imelik kirjutas:Tutvusin ka huvipärast asjaga neti vahendusel ja arvan et oled reklaamiohvriks langenud. Elektrikuna hakkasid mul rusikad sügelema kui säärast pläma pidin lugema. Kõige mahlakamast kohast tegin copy/paste-Kui küttekehaga katel jääb algusest lõpuni tööle kindla võimsusega, siis ioonkatla võimsus kasvab vee soojenedes, kuna vee juhtivus suureneb. See annab omakorda kütteks kulutatava elektrienergia kokkuhoiu ning ioonküttekatel teeb maja soojaks kuni poole odavamalt kui tavaliste elektriradiaatoritega küttesüsteem. - :thumbsup:
Sellise pläma eest tuleks tõesti füüsiliselt karistada sest see väide rikub otseselt energia jäävuse seadust.
Kõige ausam hinnang tundus olema Energiasäästu portaalis, kust sellised nilbused olid välja jäetud.
Ülejäänud rahvale (kes asjale pihta ei saanud) teadmiseks et mitte millestki ei saa ka midagi (kui just vanajumal
ise ei ole) :banghead:
Nonääd, mul on ka mõttekaaslaseid :) Mitte et ma seda ioonkütet kritiseeriksin, aga see poole odavama energia jutt ajab ikka naerma küll. Kui ma mõni aasta tagasi ühe ioonkütte paigaldaja energia jäävuse teemadel diskuteerisin, deklareeris ta, et ei ole nii koolitatud, kui mina, kuid praktikas on asjad nii, nagu kirjas (st on palju parema kasuteguriga kui elektriradikad). Me vist ei lahkunud kõige suuremate sõpradena :)
tiit001
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 596
Liitunud: 06 Veebr 2005, 11:16
On tänatud: 2 korda

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

ok, seltsimehed, seda olen aru saand, et odavam iooniga kütta pole nn tavalisest el torukatlast või tennist kuskil paagis, kuid kui ikkagi valida mingile kütteliigile el katel lisaks, kas siis valida ioon või torukatel, hinnavahet vist ju erilist pole?
arvan ise tegelikult, et selle iooniga kannataks kütta küll, kahtlustan et sallepärast eriti neid ei panda, et poemüüad nende kohta valetavad konkreetselt.
Erimööbel koos projekteerimise ja paigaldusega 5149336 tiit.sassi@gmail.com
hannes
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 03 Mai 2006, 10:36
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas hannes »

On olemas veel ka koos tarbeveeboileriga elektrikatlad, millele saab soovikorral hiljem, või kohe lisada ka õhksoojuspumba. Katel sisaldab muuhulgas juba ringluspumpasid ja ka välistemperatuurist sõltuvat kütteautomaatikat.

Kui huvi on siis...

hannes@okokute.ee
puidugraanulikyte.com
Imelik
külaline

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Lisaküttena (mugavusküte) on el.küte ilmselt omal kohal. Kas kasutada ioonkütet või mitte ei oska öelda sest avaldatud informatsioon on vastuoluline. Toon näiteks kaks väljavõtet , kus esimese autoriks on teadlane, teise autoriks katlamüügifirma esindaja.
1.Seega on ioonküte elektrikütte üks alaliik, mida iseloomustab eeskätt süsteemi kompaktsus. Ioonkütte eelised on veel mugavus ja täpne reguleeritavus.
Elektroodkatel ehk ioonkatel sobib eriti siis, kui vajatakse kiiresti energiaallikat vesiküttesüsteemile ja majapidamises on kasutada piisavalt suur elektriline võimsus.
Omaette küsimus on seadme enda ja elektroodide tööiga, kohalikust veest tingitud katlakivi mõju ning korrosiooniprobleemid.
2.Ioonküte väldib keemist ja katlakivi
Tuginedes koolifüüsikale, võiks saada sellise katla koostamisega hakkama paljud, kuid äärmiselt oluline on leida protsessis sümmeetria, mis tagaks ökonoomsuse. Katla ühtlasel soojenemisel ei teki keemisprotsessi, katlakivi ladestumist ega korrosiooni.
Suureks eeliseks on katla kompaktsus ning selle võib ära mahutada kraanikausikappi või koridori seinale.
Lisaks jäävad ära kulutused katlaruumide ehitamisele, investeeringud katlamajade lisaehitiste (korstnad, ventilatsioonid) planeerimisse ja ehitamisse. Katlas ei teki ka muid protsesse, mistõttu on see plahvatus- ja tulekindel ning lastesõbralik.
Kõik see annab kokku toote, mis on oma investeeringu ja saavutatava mugavuse poolest äärmiselt konkurentsivõimeline.

Eriti suur rõõm oli kuulda muidugi võimsa elektriseadme lastesõbralikkusest :good: Ise arvan et oleneb mis maksab (kui mitte eriti palju siis ise prooviks kasutada sooja tarbevee jaoks ning teeks selle põhjal järeldused).
Hea võrdlus oleks tavalise elektriboileriga.
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas virgor »

tiit001 SKS müüb ka mingeid elektri katlaid.Kogu asja suurus on köögi kapi suurus.Isegi odavam kui ioonküte ja võtab vähem ruumi
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
SUBO
külaline

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas SUBO »

Tere
Oleks omalt poolt üks huvitav ettepanek.... seoses elekterküttega.
Soovika kontakti
t. 505 25 37
SUBO
külaline

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas SUBO »

SUBO kirjutas:Tere
Oleks omalt poolt üks huvitav ettepanek.... seoses elekterküttega.
Sooviks kontakti
t. 505 25 37
vabandan trükivea (sooviks)pärast
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas virgor »

Täpsusta mida öelda tahtsid.Kas ma sain õieti aru,et pakud midagi huvitavat
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
tiit001
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 596
Liitunud: 06 Veebr 2005, 11:16
On tänatud: 2 korda

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

seda mõtlesid ve? seal jah kõik pumbad,tarbevesi jms. värgid sees, ja arvad, et ioonist etem?
http://sks.planet.ee/juhendid/gialix_el ... el_est.pdf
Erimööbel koos projekteerimise ja paigaldusega 5149336 tiit.sassi@gmail.com
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas virgor »

Ma arvan küll,et päris asjalik asi ja kõige odavam soetada
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
tiit001
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 596
Liitunud: 06 Veebr 2005, 11:16
On tänatud: 2 korda

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

hinda tal nõks üle 20k+km, aga kas ta siis tarbevett kuidagi läbijooksupealt teeb? kui korralik asi siis tasuks äkki lisakütteks ju panna, tarbeveega ju kah jama, vahest ei kasuta paar päeva eriti vett, siis küta niisama seda paarisaja liitrist poilerit ja siis teinekord jälle terve armee tahab vanni ja duzzi alla, siis jälle otsas..?
Erimööbel koos projekteerimise ja paigaldusega 5149336 tiit.sassi@gmail.com
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas virgor »

Ma nii täpselt pole seda uurinud aga küsi müüja käest.Leidsin jälle iooni kohta HEA jutu.(Koduehitaja)ajakirjast.Väide=katsetustele tuginedes kulub 1m2 kütmiseks kuus 11,5 kuni 13,5 kwh energiat mille maksumus oleks öötariifi 0,42 eek kwh arvestades 4,83 kuni 5,67 eek 1m2 kohta kuus.See teeb näit. 200 m2 maja kätmiseks u.1120eek. kuus.JUBE ODAV MIS !!!Miks kõik eipane omale seda,isegi puudega tuleb ju kallim.
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
Külaline
külaline

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mitu olulist viga: öötariif ei ole 0,42 eek vaid sellise tarbimise korral küttepaketiga (ning öötariifi osaga 100%) ja 25A peakaitsega 0,85 eeki. See teeb juba vähemalt 2200 eek kuus. Soe vesi muidugi lisaks.
Imelik
külaline

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Nagu ma juba eespool mainisin annab neid katseid teha nii ja naa, oleneb lõpptulemusest mida näha tahetakse.
Kokkuhoiuga annab palju saavutada aga teinekord tuleb selleks teha lisainvesteeringuid mis ei pruugi olla sugugi odavad. Teiseks näidatakse vahest kokkuhoidu ka mugavuse arvelt (kas kõik seda nõus aktsepteerima oleks on iseasi). Huvitav on näiteks vaadata müügimehi kes kiidavad oma kaupa aga puudustest (uskuge neid on igal variandil) libisevad sujuvalt üle. Kui küsida sama kauba kohta konkurendilt, toob ta rõhutatult esile teise puudused
ja hakkab kiitma oma kaupa vaikides samas puudustest. Turumajandus. Fakt on see et energiaallikana on elekter
üks kallimaid ja odavamaks ta ei lähe kui just ei leiutata odavamat tootmisviisi. Küsimus on ainult selle otstarbekamas kasutamises. Hea näide on hõõglamp mille eesmärgiks on valguse tekitamine aga tegelikult läheb
suurem osa soojuseks.Nii et valik on teie. Kui suudate vastava arvu kilovattidega toime tulla, siis on tegemist hea
lahendusega.
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas virgor »

Nagu ma siis aru sain on ajakirjas jälle mingit jama inimestele pähe aetud.Kahju nendest kes selle õnge lähevad.Vale reklaam on ju minu arust keelatud.
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
Imelik
külaline

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Ei ma ei väida et tegemist on vale reklaamiga (kui ainult kW hind). On lihtsalt jäetud täpsustamatta milline maja
(kui suured on olnud investeeringud), kui palju inimesi ja milliste harjumustega, kui kõrgel hoitakse ruumide temperatuure,kuidas on lahendatud soojaülekanne ja juhtimine ning ventilatsioon jne. Lisaks ei saanud aru kas
sees on ka kulu tarbeveele (oleneb ju tarbimisest). Tihtipeale räägitakse ainult majasoojustusest aga vähemalt
sama suur tähtsus on kõigel muul.
Külaline
külaline

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kes vaja ioonkatla + avtomatika, hind 9300 eek.
B
külaline

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas B »

Tere,

mulle tundub, et selle foorumi käigus "A" oma küsimusele vastust küll ei saanud. Minul omakorda sama küsimus päevakorral. Valmimas maja millel köetavat pinda 280m2. Esimesel korrusel vesikandjal põrandaküte ja teisel korrusel vesiradikad. Pereliikmeid 4, maja (fibo, kivivill, vikingi pakettaknad) vastavalt normidele soojustatud. Armastan mugavust mistõttu igasugu mehkeldamine katlamajas peaks olema minimaalne.

Olen poole aasta jooksul saanud pakkumised üsna mitmetelt lugupeetud firmadelt maakütte ja õhk-vesi lahendustele.
Nn. maakütte paigaldamine minu majja maksaks koos käibega ca 220 000krooni (parim pakkumine 4 pakkuja seast). Energiasäästu lubati kõige julgemalt. Olgugi, et krunt 5000m2 ei osutunud pinnas soosivaks.

Õhk-vesi samuti mitmelt pakkujalt. Parim hind ca200 000. Energiasäästu pisut vähem. Väga kallis kraam. Hetkel veel "sõelal".

Tekkis huvi ka ioonkatla vastu. Kas sellisele küttepinnale on piisavalt võimsaid katlaid, milline on nende hind ja milline energiasääst?

Kas on veel alternatiive? Selliseid ise tehtud asju kardan. Kuigi võivad head olla vajavad kasutamisel väheke targema inimese tähelepanu.

Müügimeeste juttu olen hästi palju kuulnud. Palun seega abi oma küsimustele vastuse saamiseks vastavate küttesüsteemide kasutajatelt.
tiit001
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 596
Liitunud: 06 Veebr 2005, 11:16
On tänatud: 2 korda

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

vaata mr või ms B, mul kah umbes samad mõtted, kuid kas oled vaadand sks.ee-d, seal selline elkatel müügis, kus kütja, pumbad, automaatika, paisupaak jpmuud kõik ühes kompaktses kastis ja maksab miskit 20k+km..
Erimööbel koos projekteerimise ja paigaldusega 5149336 tiit.sassi@gmail.com
linni
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 216
Liitunud: 07 Sept 2006, 14:41
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas linni »

Kunagi olen seda teemat puudutanud, aga kordamine on tarkuse ema :)
Eelmisel talvel elasime ühetariifse ajutise elektri peal, kWh maksumus 1.30 krooni. Kuna väikearendaja oli naabritele oma liini rajanud, siis voolu võtsin tema postist ning maksin ka talle. Veebruar oli suht külm kuu ning märtsis järjekordset arvet tasudes tundsin huvi, palju naabrid maksavad. Tulemused:
1. Mina ise, 140 ruutu köetavat pinda, 3 inimest, maa- heitõhkküte, arve ligikaudu 1500 krooni.
2. Naaber 1, 140 ruutu köetavat pinda, 4 inimest, ioonküte, arve 5500 krooni
3. Naaber 2, paarismaja, 100 ruutu köetavat pinda, 3 inimest, ioonküte, arve 4000 krooni.

Arved kogu kasutatud elektri eest.
Mitte et ma ioonkütet maha teeks, aga mõtlema paneb küll.
Külaline
külaline

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Nn. maakütte paigaldamine minu majja maksaks koos käibega ca 220 000krooni (parim pakkumine 4 pakkuja seast). Energiasäästu lubati kõige julgemalt. Olgugi, et krunt 5000m2 ei osutunud pinnas soosivaks.

Õhk-vesi samuti mitmelt pakkujalt. Parim hind ca200 000. Energiasäästu pisut vähem. Väga kallis kraam. Hetkel veel "sõelal".


Tere
Meil õhk-vesi soojuspump (25kw) , 120K -koos paigaldusega.
Maasoojuspump (26kw) 116K,+ maakollektor (ei paigalda ise).
Raff
Vasta