Küsimus peakaitsme kohta

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Volts
külaline

Küsimus peakaitsme kohta

Lugemata postitus Postitas Volts »

Mul sihuke mure, mul on kahe maja peale 1 sisend s.t alajaamast tuleb sisend I-sse majja, seal on peakaitse (3x20A) ja voolumõõtja, nii, samast kilbist läheb 3x16A kaitsme alt kaabel II-se majja kus on oma jaotuskilp koos igasuguste vajalike kaitsmete jms. II-ses majas on osaliselt el.küte, ja põrandaküte.
Nüüd probleem: aegajalt (tegelikult üsna tihti) peksab peakilbis peakaitsme välja, II-se maja jaotuskilbis aga ei midagi. Ma ise oma loogikaga mõtlen, et kui mingil grupil tekiks ülepinge siis peaks ju grupikaitsme välja lööma mitte aga peakaitsme.
Kas äkki oskab keegi nõu anda milles asi???
Tänud ette!
Joosu
külaline

Re: Küsimus peakaitsme kohta

Lugemata postitus Postitas Joosu »

No aga iga grupp eraldi jääb ilmselt lubatud piiridesse, nende summa on aga peakaitsme jaoks liig. Tegelikult tasub ampermeetriga faaside voolud ära mõõta, saad teada kas tarbimine on ikka enamvähem võrdselt faaside vahel jaotatud. Või äkki pole asi üldse liigkoormuses.
ketas
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 202
Liitunud: 11 Mär 2007, 18:28
Asukoht: Saue / Tallinn

Re: Küsimus peakaitsme kohta

Lugemata postitus Postitas ketas »

Kui selgub, et asi ikkagi on liigkoormuses siis on amprite juurde ostmise asemel võimalik paigaldada ka prioriteedirelee. See on selline asi, millega saab osa tarbijaid välja lülitada kui summaarne vool liiga suureks läheb. Näiteks (põranda)kütte.
Imelik
külaline

Re: Küsimus peakaitsme kohta

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Vabandust ,aga kas sama küsimus mitmes teemas.
ketas
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 202
Liitunud: 11 Mär 2007, 18:28
Asukoht: Saue / Tallinn

Re: Küsimus peakaitsme kohta

Lugemata postitus Postitas ketas »

Jah. Eks liidame siis:

viewtopic.php?f=8&t=8883#p38556
Vasta