Puitkarkassi soojustamine.

kuidas soojustada oma elamist
Kasutaja avatar
nigu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 07 Dets 2007, 18:52

Puitkarkassi soojustamine.

Lugemata postitus Postitas nigu »

Tervist seltsimehed!
Siit ka kysimus: Pruss 50x150(välis sein) sinna vahele 150 kivililla, tuuletõkkeplaat jne... sisse osb jne.? kas see on meie kliimas piisav soojustus? :roll: Ja köetakse põrandakytteda (veeringlus).

Ootan vastust.
:wink:
copper
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 193
Liitunud: 02 Dets 2006, 18:29
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas copper »

Kas tegu aastaringseks elamiseks mõeldus majaga?
aaste
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 76
Liitunud: 12 Sept 2007, 10:14
Asukoht: Võru-Tartu

Re: Puitkarkassi soojustamine.

Lugemata postitus Postitas aaste »

Kui sa ainult põrandaküttega kütad siis läheb jamaks külmadel kuudel. Kui tuuletõke ja kõik muu on pandud korrektselt, et tuul kuskilt läbi ei puhu siis peaks 150 kivivill sobima.
Alati on lahendus
ats
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 06 Nov 2007, 10:38
Asukoht: liikuv
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: Puitkarkassi soojustamine.

Lugemata postitus Postitas ats »

tere. 150 villa meie oludes ikka vähe .minim 200. 50x50 reika risti seinapostidele ja 50 vill vahele,nii ei jää külmasildu.netis infot piisavalt, näit. Isoveri lehel.
Siseviimistlus, Plaatimine. 5084218 +358465675729
Vaatamist http://fotoalbum.ee/photos/Transit/sets/689453
andero23
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 74
Liitunud: 13 Nov 2007, 15:40

Re: Puitkarkassi soojustamine.

Lugemata postitus Postitas andero23 »

Mine oma arhidektuurse projektiga konstruktori juurde, ta joonsestab sulle vajalikud sõlmed ja muud lõiked.
Sealt saad kõik vastused.

Paari aasta pärast on kõikidel majadele vaja energia märgistust. Nt maja ei saa müüa kui seda pole. Kui võtad panga laenu ehituseks ja maja on tagatiseks, võib pank nõuda märgistust majale, et määrata maja turuväärtus.
Ma olen kindel, et ilma vastavate teadmisteta, paljalt eh. materjalide tootja poolt antud soovitustega ja foorumi abiga korralikke lahendusi välja ei tööta.
Kasutaja avatar
zet
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 23 Okt 2006, 10:10
Asukoht: Tallinn

Re: Puitkarkassi soojustamine.

Lugemata postitus Postitas zet »

kui panna sinna 150 siis see annab ühe teguri 0,26666 (see aint soojustusel, seda parandavad ka tuuletõkke ja õhkvahed ja muud mis sa sinna seina paned kuid nende osakaal on väike) aga eesti normides peaks see olema 0,26 , ehk siis annab napilt välja aga kui paned 200mm soojustust oleks vastav tegur 0.2 mis oleks tunduvalt parem arvestates seda, et põhjamaades on vastav norm 0,22 ehk see oleks juba hea aga seda ma sulle hetkel öelda ei oska kui palju sa sellga soojakuldes kokku hoiad aga ma usun et piisavalt. Soovitav oleks horisontaalselt panna 50mm prussid ja nende vahele veel villa. Ja kui sul on üldse plaanis ka aurutõket panna siis on väga hea seda teha nende kahe soojustuse vahele, siis ei pea näiteks elektri harutopside seadmisel aurutõket lõhkuma.
Igast olukorrast on väljapääs, vahest isegi mitu!!
Kasutaja avatar
High-Q
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 12 Sept 2006, 13:29
Asukoht: Tallinn

Re: Puitkarkassi soojustamine.

Lugemata postitus Postitas High-Q »

ma lahendasin oma sauna "teise kihi" isoplaadi 25mm standardplaadiga. muidu välissein 15x5 pruss, vahel isover kl35 150mm vill, sellest väljaspool 12mm roheline tuuletõke, 30mm horisontaalne (vanadest põrandalaudadest, mida mul üle jäi :oops:) ja krunditud/värvitud püstlaudis 18mm.

http://www.isotex.ee/isoplaat.aspx/1/menu/133
odav (kliendikaardiga ESPAK-ist ~150 kr plaat, suur plaat 1,2x2,7m), kerge tassida, katab kiiresti suure pinna, silub hästi mõned seinakonstruktsiooni ebatasasused, st saab seina kergelt sirgeks ja päris loodi.
kui tehaselõiked kõrvuti panna, siis jääb väga tihedalt, mis aga oluline eelis villa juures: kõvasti vähem liiteid ja vuuke ja need ongi kõige suuremad külmakohad. villa "soojustegur" võib olla küll tore (nati parem kui sellel plaadil), aga kehv paigaldus ja vuugid-liitekohad nullivad eelise ära.

25mm tähendab, et pole väga paks ka, st ruumis eriti ei kaota.

puudused:
1) kui tavalist 12mm plaati lõikad ehitusnoaga, siis 25mm puhul pidin tikksae appi võtma ja saagimisel tekkis jõhkral hulgal sellist pruuni villataolist massi-tolmu, st väga puhas töö see lõikamine ei ole. mitu päeva pidin veel pühkima harjaga ja tolmuimejaga tegema, enne kui kogu üleskeerutatud tolmu kätte sain.
2) süvistavad pistukud/toosid jah kehva, peab auke lõikama. mul aga kõik pindmised lülitid-pesad, el.kaablid on seinaroovi küljes.

igatahes sooja pidas täitsa ok. kütsin saunamaja soojaks (22 kraadi, salvestavat kütet ei ole, ainult bursuika ahi, telliskorsten ja plekist sauhaahi), 2 päeva möödudes oli ruumis veel 14 kraadi sooja, kuigi väljas oli paar miinuskraadi ja mul vundament väljast soojustamata (see aasta ei jõudnud).
taastaja
külaline

Re: Puitkarkassi soojustamine.

Lugemata postitus Postitas taastaja »

Eelmisele... kui sa seal sees nüüd veega solistama ei hakka siis ehk kestab mõnda aega....sirge ja sile :|
Kasutaja avatar
High-Q
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 12 Sept 2006, 13:29
Asukoht: Tallinn

Re: Puitkarkassi soojustamine.

Lugemata postitus Postitas High-Q »

standardplaati kasutasin ainult on "puhkeruumis", leiliruum on loomulikult fooliumi, pesu ja eesruum aurutõketatud ja lisavillakihiga.
ats
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 06 Nov 2007, 10:38
Asukoht: liikuv
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: Puitkarkassi soojustamine.

Lugemata postitus Postitas ats »

ka sauna eesruum on isotexi jaoks niiske ja suure temp kõikumisega,kui just iga päev sauna ei tee :wink: põhimõtteliselt tegemist tuuletõkke plaadiga viimistletud kujul.varsti hakkab lokkima ja lainetama.
Siseviimistlus, Plaatimine. 5084218 +358465675729
Vaatamist http://fotoalbum.ee/photos/Transit/sets/689453
Vasta