Vana maja seina parandus (niiskuskahjustused)

Aaberkukk
külaline

Vana maja seina parandus (niiskuskahjustused)

Lugemata postitus Postitas Aaberkukk »

Tegu vanema majaga, kus kunagi on ehitatud sahvrisse dushiruum. Nüüd sailaiali lõhutud ja avastatud et osa seinast hallitanud ja osa niiskuse kahjustustega.
Õnneks (kahjuks) tegu karkass seinaga ja saepuru täidisega vahel.
Omal plaan sein seestpoolt puhtaks maha kiskuda (sisemised lauad+saepuru välja) kuni välislaudiseni (sellest väljapool veel tepplaat ja krohv, neid ma lahti kiskuma ei hakka.).

Kuidas parandada karkassi all otstes olevaid niiskuskahjustusi? (Karkassi otsad juba mustad ja pudedad umbes 10-20cm ulatuses. tegu nurgapostiga ja ühe vahepostiga. Ka vundamendi pealne tala on niiskusest mäda, kuidas seda parandada?)

Ja kuna ikka plaan ka tulevikus tekitada samasse nurka dushinurk, siis kuidas ja mida peks tegema et asi seekord oleks niiskuskindlam ja ei peaks taas mingi aja pärast seina maha kiskuma?
Omal oli plaan panna välislaudise vastu vill, siis kile ja lauad või kips?!?! on normaalne?

Ette tänud asjalike nõuannete eest.
lizard
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 30 Sept 2007, 14:17

Re: Vana maja seina parandus (niiskuskahjustused)

Lugemata postitus Postitas lizard »

Mul sama mure.puitsõrestik majas mõni post on alt mäda ja vundamendile toetuv pruss ka pehme. põrandaaluseid pehkind prusse ma kujutan ette kuidas vahetada aga neid välisseina omasid ei tea kuidas teha :scratch: kõik nõuanded on teretulnud.
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Vana maja seina parandus (niiskuskahjustused)

Lugemata postitus Postitas restauraator »

Eks kõige pealt tee pehkimise põhjus selgeks, et jälle sama reha otsa ei astu! Eks siis tuleb karkassi alumised otsad ära proteesida ja uus raamipuu panna. Toestad mingi osa seina ära ja asendad mäda uutega, siis järgmine osa jne. Raamipuud jätka ikka mingi tapiga. Edu!
Iga ehitus on norm iseendale.
lizard
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 30 Sept 2007, 14:17

Re: Vana maja seina parandus (niiskuskahjustused)

Lugemata postitus Postitas lizard »

kas oleks mõeldav asendada alumine palk Fibo-ga? kuid kuidas ühendada Püstiseid kandvaid prusse fibo külge?
Vasta