Maja laseb külma sisse.

kuidas soojustada oma elamist
markoff
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 12 Veebr 2016, 15:52

Maja laseb külma sisse.

Lugemata postitus Postitas markoff »

2005 ehitatud maja. Soojuspidavus on üleüldiselt kehv. Vaatasin termokaameraga ja mõned kohad panevad kukalt kratsima. Mis see tegevusplaan ja variandid mul võiks olla?

Väljas oli sel hetkel mingi -18.
1_1.jpg
1_2.JPEG
2_1.jpg
2_2.JPEG
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6425
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 117 korda
On tänatud: 301 korda

Re: Maja laseb külma sisse.

Lugemata postitus Postitas ping »

markoff kirjutas: 18 Veebr 2026, 23:02 2005 ehitatud maja. ....
Välimist akna alust veeplekki ei ole näha?
Pilt
"Ilu" nõuab ohvreid ja kui omanik soovis sellist paigaldust, siis ega füüsika vastu ei saa ning selle eest tuleb lõivu maksta.
Väga ilusti fassaadiga tasa paigaldatud aknad ja ei ole mingid koledad soojustuse tasapinda paigaldatud "koledad laskeavad" aga iluga kaasneb paratamatult külmasild.

Aknalengide külmsilla vähendamiseks tuleb aknad ehitusfüüsikaliselt, soojustuse suhtes õige koha peale panna.
:hello:
Õppefilosoofia paradoks - õpetamine on tühi töö ja vaimu närimine, sest lollile ei jää nagunii midagi külge, andekas õpilane saab aga kõik ise selgeks, kui on loodud tingimused arenemiseks.
vuuk
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2536
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 71 korda
On tänatud: 135 korda

Re: Maja laseb külma sisse.

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Üldiselt nõus. Ainult, et akna asukoht seinas akna või lengi soojapidavust küll ei muuda.
Küll aga muudab külmasilla teekonna pikkust lengi tagant. Ja see teekond on seal ilmselt üsna lühike. Kui lengi taga asub ka ühtlasi väga soojust juhtiv materjal, siis seda tõhusam on lengide tagant sisemiste avakülgedeni jõudev külmasild. See mõjutab mõnevõrra muidugi ka akende pinna temperatuuri, eriti avakülgede lähedal.
Aknad paistavad olema suhteliselt viletsate soojustehniliste näitajatega. Tollel ajal selliseid pandi. Ja kui protsesse juhib isik, kes matsu ei jaga, eks siis valikud tehakse peamiselt hinnast lähtuvalt. Muudele olulistele numbritele ei osata tähelepanu pöörata.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4453
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 48 korda
On tänatud: 148 korda

Re: Maja laseb külma sisse.

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Akende reguleeringut ja tihendite lekkimist vaja kõigepealt kontrollida. Tihti paigaldati lukuvastused lohakalt ja sulgurid korralikult ei sulgu.
Vasta