maakivist seintesse aknaavad??

Siia ei postita tööpakkumisi ega otsimisi!
sander
külaline

maakivist seintesse aknaavad??

Lugemata postitus Postitas sander »

hirmus tahtmine üks vana maakivist ait suvilaks kohendada, kuid loomulikku valgust oleks juurde vaja. seinad umbes 50-70cm paksud - kas on üldse mõeldav sellisesse seina aknaavasid teha?? tänud kõigile kes oskavad nõu anda.
Ints
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 452
Liitunud: 26 Veebr 2006, 19:43
On tänatud: 3 korda

Lugemata postitus Postitas Ints »

Võimalik see ilmselt on.Iseasi,kui palju see vaeva,aega ja raha nõuab? :?
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Relakas, sbs puur ja piikvasar. Jube töö on, kuid on võimalik.
Teed relakaga soone ette, soovitavalt kaks kuni 5cm vahega. Lööd piikvasaraga kahe soone vahelt heal juhul 5 cm välja. Teed uue juti relakaga jne.
Teine variant on puurid tihedalt sbs puuriga (või ka tavalisega) augud seinast läbi. Aukude vahelt tõmbad relakaga juti. Siis proovid piikvasaraga lüüa.

Veelkord, raudkivi on väga tugev. Ma olen pidanud lõhkuma sedasi raudkivi betooni ja uskumatult tugev asi on. Ma puurisin sbs läbi raudkivi ja vaevu kahe mehega suutsime puuri kinni hoida, paar korda lõi puur vastu hambaid.
Samas raudkivi vaheline segu on käkitegu. Seda lõhkudes võib õnnestuda kätte saada kogu kivi tervelt
rokipeer
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 01 Veebr 2007, 14:19
Asukoht: west coast
On tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas rokipeer »

Maakivi sein ju reeglina peris paks, rällakaga jäädki jamama, ehk hoopis mõtekam katuseakendele mõelda?
Mul kogemus vundamendiga millesse oli vaja sooni lasta. Vundamendis oli ka
raudkive sees ja bensarällakaga teemantkettaga oli ka paras k..pp.
Kasutaja avatar
numan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 383
Liitunud: 15 Mai 2006, 16:16
Asukoht: Soome
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas numan »

Kergem on seina ülemises osas lõhkuda avad vajaliku sügavusega ja seejärel vormistada paled ja sillused, kui lihtsalt keset seina vajaliku suuresega ava lõigata.
Alati on alternatiivlahendus!
pelx
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 133
Liitunud: 01 Okt 2007, 21:41

Lugemata postitus Postitas pelx »

telli deemantpuurijad kohale!! ära ise jama! lõhkujaga tulevad kindlasti pragud sisse ära riski! kuna hoone on vana segu suht tundlik!! ja ptava drelliga sa jääd kii puurima!! unusta parem kohe see variantt pärast kindlasti kahetsed!! parem lase spetsidel pakkumine teha!! kallis !! aga üldiselt tuleb sootsamalt ja süda rahul
põssa
külaline

ärge lõhkuge!

Lugemata postitus Postitas põssa »

Vanasti tublid mehed ehitasid seinu, mis kestsid igavesti kui katus peal. Või siis aastakümneid ilma katuseta. Nüüd tuleb linnamees ja tahab neisse seintesse auke lõhkuda.

Ole hea mees, ära lõhu! Tee katuseaknad. Las need seinad jäävad sellisteks nagu on ja rõõmustavad veel kedagi mitmesaja aasta pärast, kui sinu suvila on nende ümbert ammu ära kõdunenud.

Kurb on lugeda seda lõhkumise juttu.

Ära pahanda vana mehe peale, eks.
Vasta