põranda valamine vesipõrandakütte puhul

vanad postitused
Matti
külaline

põranda valamine vesipõrandakütte puhul

Lugemata postitus Postitas Matti »

ostuotsingutel on silma jäänud maja, millel vesipõrandaküte. minu arvates on põrand valatud valesti - või eksin??
Kirjeldan tehtut: majal on lintvundament, mis põrandast allpool on valmistatud fibost. Põranda tasapinnal on vundament õhem (betoonvalu). Põrand on valatud ühes tükis (ca 100 m2) nii, et välissein (fibo) toetub nii vundamendile kui põrandale. Kas see ei saa seinale tulevikus saatuslikuks?
Minu teada valatakse "ujuv" põrand ikka vundamendi sisse ja jäetakse paisumisvuugid, et põrand saaks "liikuda". Kas eksin?
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4250
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 87 korda
On tänatud: 76 korda

Re: põranda valamine vesipõrandakütte puhul

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Matti kirjutas:ostuotsingutel on silma jäänud maja, millel vesipõrandaküte. minu arvates on põrand valatud valesti - või eksin??
Kirjeldan tehtut: majal on lintvundament, mis põrandast allpool on valmistatud fibost. Põranda tasapinnal on vundament õhem (betoonvalu). Põrand on valatud ühes tükis (ca 100 m2) nii, et välissein (fibo) toetub nii vundamendile kui põrandale. Kas see ei saa seinale tulevikus saatuslikuks?
Minu teada valatakse "ujuv" põrand ikka vundamendi sisse ja jäetakse paisumisvuugid, et põrand saaks "liikuda". Kas eksin?
Ei eksi.
Sul on kõik täiesti perses! :o
Kui maastik piisavalt stabiilne, siis ei pruugi midagi juhtuda, aga ...
Vasta