Õhk-vesi soojuspumbaga seoses arusaamatu probleem.

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
ewr
külaline

Õhk-vesi soojuspumbaga seoses arusaamatu probleem.

Lugemata postitus Postitas ewr »

On paigaldatud majale(160m2) õhk-vesi soojuspump. Pole öelda ühtegi halba sõna,töötavad radiaatorid,põrandaküte,soe vesi,mugav kasutada ja väike elektriarve,novembris 135.-eur.Samas on üks väike "aga",ca nädalaga langeb süsteemis surve ja seda tuleb täita.Kuskilt midagi ei leki.Seega, kas seda võib pidada igati normaalseks nähtuseks või tegu mingi imeliku anomaaliaga,millele seletust oskab anda ainult oma ala asjatundja :?:
betoonieri
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 23 Mai 2012, 06:39
Asukoht: Tallinn Nõmme
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Õhk-vesi soojuspumbaga seoses arusaamatu probleem.

Lugemata postitus Postitas betoonieri »

Kas süsteemi paisupaak on normaal suurusega ja töökorras? Vesi paisub ja laseb surve ülerõhuklapi kaudu välja. Endal oli selline probleem elektrikatlaga.
Betoon on meie sõber!
betoonieri@gmail.com
+37255670626
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Õhk-vesi soojuspumbaga seoses arusaamatu probleem.

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Kui paisupaak on uus siis aegajalt on see kummikott seal seina küljes kinni ja sisenev vesi ei suuda seda lahti lükata. Aitab kui suurema survega vesi sinna korraks sisse ajada. Tavaliselt on mingi 3 bar surve asja lahendanud.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Õhk-vesi soojuspumbaga seoses arusaamatu probleem.

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

See et nähtavalt ei leki ei tähenda et ei leki. Olen näinud piisavalt selliseid salalekkeid - tilk tunnis kukub liitmikust ja kuna vesi aurab ära siis sa ei näegi. Aga nädala pärast tuleb vett juurde lisada.
Sellist leket on raske otsida - põhimõtteliselt kogu süsteem seisma ja suuremad kontuuridele rõhumõõtjad külge (või kasutad süsteemi oma ja üks kontuur korraga laht) ja kontuurid mõlemast otsast kinni (eelduseks on, et kollektoril on igal harul mõlemas otsas kraanid). See kontuur kus rõhk langeb, ongi leke. Lõpuks leidsime visuaalvaatlusega vigase liitmiku ülesse (oli teibiga koonerdatud). Enamus inimesi ei viitsi ega saagi nii keerulist otsitööd lubada. Lihtsam on vett juurde lisada.
Vasta