Kaaluviht vana maja seinas, kas see on mõni tavand?

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
orgaanik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 106
Liitunud: 11 Sept 2015, 14:49

Kaaluviht vana maja seinas, kas see on mõni tavand?

Lugemata postitus Postitas orgaanik »

Remondi käigus tuli kusagilt maja kostruktsioonidest välja väike ca 50-100 grammi kaaluviht. Arvatavasti pliidi lähedusest, võimalik et isegi pliidi lõõrist. Ilmselt on tegemist mõne vana kombega.
Kas keegi teab enamat?
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Kaaluviht vana maja seinas, kas see on mõni tavand?

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Kinnisilmi tehti seal remonti ?
orgaanik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 106
Liitunud: 11 Sept 2015, 14:49

Re: Kaaluviht vana maja seinas, kas see on mõni tavand?

Lugemata postitus Postitas orgaanik »

Küsimus arusaamatu dumbuser.
Lammutustöödele protokollijat palgatud ei olnud ning pool aastat hiljem enam ei mäleta, mis hetekel see väike ca. 4cm länimõõduga kaalupomm minu kätte jõudis.
Külaline
külaline

Tavanditeadlased võivad muud teada

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui korstnast, siis levis kunagi komme, et raskustega kontrollitakse ja aetakse ajast aega vaime välja. Kui peaks alla kukkuma, saab mõnikord jälle vaim rohkem. Kellel midagi käepärast on.

viewtopic.php?f=1&t=52375

Ehitamisel on vist üldse tava, et mis kuhugi käest pannakse või pudeneb, selle keegi teine sinnasamma sisse ehitab. Miks muidu juba ehituskooli omadelt kuuleb lugusid küll tööriistadest, küll isiklikest asjadest, mida viija objektilt kord lahkudes kaasaviimiseks kunagi enam ei leiagi. Siinkohal ei räägiks ringlusse sattunust vaid ikka sellistest asjadest, mis kunagi lammutustel välja tulevad.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Kaaluviht vana maja seinas, kas see on mõni tavand?

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

No kui pool aastat vahet pidada siis võib tõesti unustada kus täpselt mingi nublak välja ujus. Aga korstnateema oli selline, et vahele laoti klaas. Kui tellija kõik ära maksis siis lasti mingi jurakas klaasi peale kukkuda ja lõõr oli avatud. Ma olen vaid kuulnud sellist juttu.
orgaanik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 106
Liitunud: 11 Sept 2015, 14:49

Re: Kaaluviht vana maja seinas, kas see on mõni tavand?

Lugemata postitus Postitas orgaanik »

Tegelt tagantjärgi mõeldes, siis leiti see vist lammutuse käigus mingi hetk põrandalt ja minu silma alla sattus alles paar päeva hiljem.
Kaldun arvama,et see võis olla pärit vanast lõõrist ja tõepoolest ehk miski korstnapühkijate komme.
Külaline
külaline

Re: Kaaluviht vana maja seinas, kas see on mõni tavand?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

orgaanik kirjutas:Kaldun arvama,et see võis olla pärit vanast lõõrist ja tõepoolest ehk miski korstnapühkijate komme.
See on korstnapühkimisel kadaka või mõne muu korstnsluua raskuseks olnud,mis puhastamise käigus otsast tulnud.
orgaanik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 106
Liitunud: 11 Sept 2015, 14:49

Re: Kaaluviht vana maja seinas, kas see on mõni tavand?

Lugemata postitus Postitas orgaanik »

Külaline kirjutas:
orgaanik kirjutas:Kaldun arvama,et see võis olla pärit vanast lõõrist ja tõepoolest ehk miski korstnapühkijate komme.
See on korstnapühkimisel kadaka või mõne muu korstnsluua raskuseks olnud,mis puhastamise käigus otsast tulnud.

Kaalupommi läbimõõt on 4 cm ja kaal 190 grammi (kaalusin nüüd ära), näeb välja nagu sangaga võimlemis pomm - kuid ilmselt korstna vms luuast kordades kergem.
teadmamees
külaline

Re: Kaaluviht vana maja seinas, kas see on mõni tavand?

Lugemata postitus Postitas teadmamees »

Ma olen järgmist lugu kuulnud, vist oli Lüganuse kandis. Mehed olid teab kust saanud kange ja kalli Inglise pangakontori turvaklaasi, mille siis korstnasse ladusid rahamakse kindlustamiseks.
Saanud siis raha kätte, hakanud kallupomme korstnasse pilduma. Ei midagi, klaas terve, kaalupommid katki. Lõpuks olnud korsten rauda täis.
Tellija jäänud ilma rahast ja saanud asemele umbes korstna. Hiljem muidugi ladunud korstna uuesti ja teinud rauast omale vankri ja pojale kaks sangpommi jõuharjutuse tarvis.
Ehitajad muidugi kadunud nelja tuule poole. Peale seda kadunud see komme ära ja hakati lepinguid tegema.
Vasta