Täispunn põrandalaud (täispikkus või mitte)?

põrandad, põrandatööd
KPuusepp
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 36
Liitunud: 26 Aug 2014, 15:38

Täispunn põrandalaud (täispikkus või mitte)?

Lugemata postitus Postitas KPuusepp »

Toa pikkus 5,7m. Kas panna täispikkuses üks laud või ikkagi kuskilt jupitada (näiteks 4,2)? Eelised/miinused?
Külaline
külaline

Re: Täispunn põrandalaud (täispikkus või mitte)?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

KPuusepp kirjutas:Toa pikkus 5,7m. Kas panna täispikkuses üks laud või ikkagi kuskilt jupitada (näiteks 4,2)? Eelised/miinused?
vahet ei ole, pane kuidas meeldib, ühel juhul vähem saagimist.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Täispunn põrandalaud (täispikkus või mitte)?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Kui võimalik siis pane ikka ühes tükis. Milleks vabatahtlikult tekitada lisavuuke?
Ära siis unusta otstesse paisuvuuki jätmast!
madism
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 26 Nov 2011, 10:00

Re: Täispunn põrandalaud (täispikkus või mitte)?

Lugemata postitus Postitas madism »

minul on jätkamisel nii juhtunud et laua ots on kuskil 0,5-1mm kitsam kui laua keskkoht. nii tekkis palju lisa nikerdamist. ja ei olnud mingid nurgatagused soodsad lauad vaid ikka firma toode. mõistlik oleks kui võimalik ikka täispikkuses laud panna.
KPuusepp
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 36
Liitunud: 26 Aug 2014, 15:38

Re: Täispunn põrandalaud (täispikkus või mitte)?

Lugemata postitus Postitas KPuusepp »

Selged pildid. Ja hetkel selline plaan, et laud lihtsalt põrandale panna ilma kruvideta ning ääred kiiludega kinni. Paari kuu pärast, kui järelkuivamine toimunud, siis kinnitada kruvidega. Kas on mõistlik?

Lisaks kuidas selliselt toimimisel tuleks laud kaitsta välismõjude eest? Kas kohe ära ka lihvida ja lakkida või proovida seda ikka siis teha, kui kruvidega kinni lasta?
Külaline
külaline

Re: Täispunn põrandalaud (täispikkus või mitte)?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

KPuusepp kirjutas:Selged pildid. Ja hetkel selline plaan, et laud lihtsalt põrandale panna ilma kruvideta ning ääred kiiludega kinni. Paari kuu pärast, kui järelkuivamine toimunud, siis kinnitada kruvidega. Kas on mõistlik?

Lisaks kuidas selliselt toimimisel tuleks laud kaitsta välismõjude eest? Kas kohe ära ka lihvida ja lakkida või proovida seda ikka siis teha, kui kruvidega kinni lasta?
paar kuud on vähe aega, kui nii teha, siis võiks olla vähemalt aasta kuniks saab ühe kütteperioodi ja ühe paisumisperioodi. tee suurem lihvimine kohe ära ja pärast võid kergelt üle lihvida ennem lõpliku viimistlemist . Sõltuvalt ruumi laiusest ei pruugi kiilud piisavalt kokku suruda seda pulli ja võid üle 5 laua kruvid maha lasta.
KPuusepp
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 36
Liitunud: 26 Aug 2014, 15:38

Re: Täispunn põrandalaud (täispikkus või mitte)?

Lugemata postitus Postitas KPuusepp »

Ruumi laiust 3 meetrit ja laud ise 140mm (130mm katvusega)
Külaline
külaline

Re: Täispunn põrandalaud (täispikkus või mitte)?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Olen näinud, et umbes sama laiad lauad kui sul, olid aastaga sellised jubedad vahed sisse tõmmanud, et omanik pidi põranda uuesti lahti võtma ja ühe laua juurde lisama. Samas näinud ka sellist talvel paigaldatud põrandat, et paar aastat hiljem mõned korrad seda objekti külastades andis pragusid otsida. No mida ei olnud, seda ei olnud.

Urmas
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Täispunn põrandalaud (täispikkus või mitte)?

Lugemata postitus Postitas keemik »

Talvel on õige aeg põrandalaud kinni panna, sest siis on toas õhuniiskus kõige väiksem. Samas on oht, et suvel, kui on niiske, siis lauad paisudes ei mahu enam ära...Töökaaslase isaga läks nii. Suviti on lauad servadest üleval.

Mina ostsin puidu niiskuse mõõtja ja panin siis maha, kui niiskus oli 8% või vähem.

Ja täispikk laud jääb kenam. Kui ikkagi jätkad, siis üle ühe (1. rida lühike ja pikk ja 2. rida pikk ja lühike). Ilus, kui vahekohad jooksevad ühel joonel.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4250
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 87 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Täispunn põrandalaud (täispikkus või mitte)?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

keemik kirjutas:Ilus, kui vahekohad jooksevad ühel joonel.
Ma arvasin, et vaid halturssik teeb nii.
Ma olen kõik ühenduskohad ikka võimalikult ära hajutanud.
Pmst alustad esimese laagi pealt ja lõpetad viimase peal.
Kui tuba väga suur, siis mingil kahekümnendal real tuleb esimene jätk ehk uuesti samale laagile....
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Täispunn põrandalaud (täispikkus või mitte)?

Lugemata postitus Postitas keemik »

Ok, ilmselt maitseasi. Mulle endale meeldib nii, et kui tuleb åks jätkukoht, siis jookseb joonel, kui tuleb rohkem, siis hajuvad suvaliselt (laudparketi puhul näiteks). Märgin, et olen teinud vaid endale, ei tegele ehitusega raha teenimiseks.
Vasta