Vanale Talumajale uus ja soe pörand

põrandad, põrandatööd
MarkusW
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 18 Okt 2014, 13:54

Vanale Talumajale uus ja soe pörand

Lugemata postitus Postitas MarkusW »

Tere,

vaatasin siin foorumis erinevat teemat läbi, aga eriti targemaks sellega kahjuks ei saanud. Üritan nüüd siin ülevaade teha mida ma arvan et vöiks klappida ja loodan et oskate vastata kas nii vöib vöi mitte)
Olukord selline:
100 aastat vana palkmaja ja pörand hetkel valatud otse mulla peale. Tulemus on et pörand on eriti viltu, mönes kohas praod sees ja pörand on külm.
Esimine tuba kus oleks nüüd vaja pöranda teha on vannituba (endine sahver).
Segu mis seal on maha pandud on selline et lööd haamriga katki nii et selle eemaldamine pole probleem.
Plaan on nüüd selline et vöta köik seda vana segu välja ja ka pealmine kiht mulda mis seal on ja siis panna kiht kergkruus peale (siis ei tohiks niiskusega probleemid tekkida, kuna öhutusavad puuduvad - olen siin lugenud).
Mulla siise ma paneks veel FIBO plokkidest toetuspunktid (nii öelda vundament) kuhu siis hiljem tulevad puidust prussid peale. Prusside vahele ma paneks siis kivivilla (Kuna tegemist on vana majaga ei taha panna Peno) ja siis sellepeale tulevad OSB-plaadid, ja siina peale siis plaadid.
Kas nii saab pöranda üles ehitada ja ei tule siis ka probleemid niiskusega?
Vöi on möttekam OSB plaatidepeale kergbetooniga pöranda veel valada ja siis alles plaadid jne peale? Ja milline on köige parem variant seda ka enam vähem tihedaks saada, kanu pöranda töstmine üle vundamendi ääre vist läheb liiga körgeks.
Vöi oleks just see köige parem variant, ka et niiskusega toime tulla,et seeläheb siis vundamendi ja palgi vahelt "välja"?
Vöib olla saab ju siin korraliku ülevaade kuidas sellise asja köige paremini teha. Ma pigem panen ka natuke rohkem raha sellepeale, aga siis on korralikult tehtud, kui teen kiirelt ja odavalt ja siis möne aasta pärast uuesti :)
Suured tänud juba teie vastuste eest!

Markus
SirRichard
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 01 Veebr 2015, 23:16
On tänanud: 1 kord

Re: Vanale Talumajale uus ja soe pörand

Lugemata postitus Postitas SirRichard »

Hei,

endal oli möödunud suvel just sama käsil.

Tassisin muldpõranda välja, 20 cm kruusa (tihendasin korralikult) silumiseks liiv, kile, 2x50mm EPS 100 peno, 8cm betooni. Seejärel küttekile alusmatt, põrandaküttekile ja laminaat. Mõnus, soe ja säästlik.

Kaalusin tükk aega laagidega põranda ehitust aga rahaliselt tuli valamine odavam (lasin valada, posid tõmbasid nii ilusti siledaks et lihvida polnud vaja). Kuna tegu on mul 100aastat vana majaga siis ei tahtnud uut puidust konstruktsiooni. Tont seda teab, teen kuskil mingi vea, tekib vamm ja saab terve maja veel kannatada :)
Külaline
külaline

Re: Vanale Talumajale uus ja soe pörand

Lugemata postitus Postitas Külaline »

SirRichard kirjutas:Hei,

endal oli möödunud suvel just sama käsil.
Ei olnud sul suvel sama käsil. Vannituba(teemaalgataja) ja elutuba(sinul suvel tehtud) on täiesti erineva otstarbega ruumid!
Sama käsil on sul kõrvalteemas, kus palud abi kuna mõistus otsas. :)
Kommentaar sellepärast, et MarkusW ei hakkaks kohe Sir Richardi tehtut järele ahvima.

Urmas
SirRichard
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 01 Veebr 2015, 23:16
On tänanud: 1 kord

Re: Vanale Talumajale uus ja soe pörand

Lugemata postitus Postitas SirRichard »

Ok, see jäi kahe silma vahele et vannituba teed. Seal ongi mul mõistus otsas. Kõikide muude tubade puhul toimib. Punkt.
Külaline
külaline

Re: Vanale Talumajale uus ja soe pörand

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kirjelda, kui kõrge on vundament ja kuidas teistes tubades tehtud

kui sul hetkel oli valatud põrand, siis viska see välja, huumuskiht ka välja, tasanda liiva või kergkruusaga (kui tõsta on vaja) , see järel pane peno kahes kihis 150mm, ääretsse 50mm , kile ja vala pealt sirgeks, hüdriosio ja plaadid.

betooni sisse võid panna ka põrandaküttekaabli või torud jne.
Vasta