Õhksoojuspumpade välisosa müra jäätumisel

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
põrr
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 75
Liitunud: 26 Mär 2009, 21:12
Asukoht: Tartu

Õhksoojuspumpade välisosa müra jäätumisel

Lugemata postitus Postitas põrr »

Huvitab, et kas üleüldse annaks miskit ette võtta õhksoojuspumba välisosa jäätumise vastu tugevas lörtsi või lumesajus sellise nulli ümber temperatuuriga? Sellist ilma on sel talvel olnud pidevalt ja tihtilugu on paar päeva kodunt eemal olles naastes pumba välisosa jääs ja pump lärmab kuna jää tõttu kandub vibratsioon välisosa kestale ja sealt majaseinale ning ka naabrid on vihased. Jäätuvad just külgmised õhutusribid ja tagakülg, mis on seina poole. Antud juhul mudeliks Fujitsu ASYA09LGC. Paikneb kortermaja seina peal II korrusel, et otseselt peale ei jookse kuna viilkatuse tuulekast varjab, aga külgedelt tuiskab kinni.
Sel talvel olen juba 5 korda pidanud kuumaõhufööniga välisosa jääst sulatama, varasematel talvedel on seda tulnud teha vaid ca 1 kord talve jooksul.
Ühel naabrimehel samas Mitsubishi Heavy seeria pump mille välisosal pole täheldanud jäätumisprobleemi ja pump töötab vaikselt. Teise naabri Mitsubishi Electric samuti lärmab külmaga, samas küll mitte niivõrd kõvasti kui minu oma.

Samuti tekkis küsimus, et kas pumba tarkvara on ka võimalik kuidagi uuendada või on see nii nagu tehasest tuli ja nii jääbki olles just nii parasjagu hea kui see kunagi luues oli. Mulle endale tundub, et see sulatustsüklite teema on Fujitsul veidi nadivõitu ja pump jääb sellega kohati hiljaks ja nii see jää kogunema hakkabki.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Õhksoojuspumpade välisosa müra jäätumisel

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Siin on mõned külmamehed targemad, kuid mul on jäänud mulje, et kui uuena pump ei jäätunud ja aastate jooksul hakkab jäätuma siis üks põhjus on vähene gaasileke. Kuulsin poole kõrvega, et gaasi vähenedes läheb välisosa kergemini vaakumi poole mistõttu külmetub paremini ja korjab paremini jääd. Paraku pumba tarkvara kas ei suuda või ei oska nimiparameetritest välja läinud pumbal sulatust täpsemalt doseerida ja nii kipub jääd kogunema.
Liigse jää sulatamiseks olen seni kasutanud jahutamise programmi, kuigi see ventilaator võiks mitte töötada. Paraku puudub puldil nupp, "tee üks täiendav sulatus". Küsijal soovitan fööni asemel sooja vett kasutada, tunduvalt kiirem kui föön.
Vasta