Uponor Siccus?

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Külaline
külaline

Uponor Siccus?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere

kas kellegil on kogeumusi Uponori Sicccus süsteemiga?
Olen hetkel valimas küttelahendust eramule, kuna plaan on panna parkettpõrandad ja radiaatoreid ei tahaks seinale toppida, siis jäi silma nimet süsteem.
Hetkel on olemas betoonpõrand. Ma saan aru, et võin lasta sinna peale panna penomati (25mm), see kaetakse fooliumkilega ja sellele võib juba peale panna parketikihi? Iseeensest mulle sobib sest usteavade kõrgus on mul 215cm - kui see küte + põrandakate jääb 5cm piiresse, ei teki probleeme ka usteavades.

https://www.uponor.ee/solutions/radiant ... floor.aspx
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2089
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Uponor Siccus?

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Mis kogemusi sa täpsemalt ootad? Kas tagasisidet töökindluse osas?
Torutööd Tartus 56 932 898
Külaline
külaline

Re: Uponor Siccus?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Tere

kas kellegil on kogeumusi Uponori Sicccus süsteemiga?
Olen hetkel valimas küttelahendust eramule, kuna plaan on panna parkettpõrandad ja radiaatoreid ei tahaks seinale toppida, siis jäi silma nimet süsteem.
Hetkel on olemas betoonpõrand. Ma saan aru, et võin lasta sinna peale panna penomati (25mm), see kaetakse fooliumkilega ja sellele võib juba peale panna parketikihi? Iseeensest mulle sobib sest usteavade kõrgus on mul 215cm - kui see küte + põrandakate jääb 5cm piiresse, ei teki probleeme ka usteavades.

https://www.uponor.ee/solutions/radiant ... floor.aspx
Maha pannakse õhuke küttkeabli jaoks lõigatud soontega peno, soontesse alumiiniumplekist hajutid ja väänatakse torud nende vahele, parkett peale. Enda kogemus on see, et see süsteem on poole kallim , kui betooni vms valuga põrandakttesüsteemid. Võid mõtelda ka sellele,kui su betoonpõrand on alt soojustatud, siis toru maha ja lihtsalt kiht peale valada, parkett eale. Alternatiivina veel Eestis http://www.begores.com/floore.html Floore süsteem, kindlasti on teisigi.
Külaline
külaline

Re: Uponor Siccus?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:....
Maha pannakse õhuke küttkeabli jaoks lõigatud soontega peno, soontesse alumiiniumplekist hajutid ja väänatakse torud nende vahele, parkett peale. Enda kogemus on see, et see süsteem on poole kallim , kui betooni vms valuga põrandakttesüsteemid. Võid mõtelda ka sellele,kui su betoonpõrand on alt soojustatud, siis toru maha ja lihtsalt kiht peale valada, parkett eale......
Ma küsiks nii, et kas/kes Tallinnas teeks sellise pealevalu korrektselt? kas jääb põrand ühtlane?
Kui palju minimaalselt tõuseb?

Mul all elektriküttega betoonpõrand, siis jääksid vajadusel mõlemad süsteemid paralleeli.
les
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 29 Dets 2014, 11:13
On tänatud: 1 kord

Re: Uponor Siccus?

Lugemata postitus Postitas les »

Konkreetselt Uponor Siccus lahendusega kogemus puudub, kuid kasutasin hiljuti Floore lahendust (Floorewa kit, 13 mm paksusega). Kogemus selline:
1. Aluspind peab olema väga tasane ja stabiilne. Olemasolev betoonpõrand oli veidi keskpäraselt lihvitud, seetõttu kasutasin enne Floore paigaldamist isevalguvat tasandussegu, millega sai pinna piisavalt heaks.
2. Kollektor ja segusõlm - kuna toru on peenike (12 mm, Siccusel küll 14 mm), siis tõenäoliselt kõige madalamast kiirusest ei piisa põranda ühtlaseks soojendamiseks ning tuleb kasutada pumba teist või isegi kolmandat kiirust. Sel puhul hakkab pump juba kuuldavat häält tegema, kui seinale jäigalt kinnitada. Mul on pump küll teiselpool seina mitte-eluruumis, kuid kinnitatuna silikaat-tellistest seinale on surinat siiski kergelt läbi seina kuulda-tunda.
3. Katsin Floore küttematid keraamilise plaadiga. Vaatamata keraamika heale soojusjuhtivusele ei ole põrand sama ühtlaselt soe kui kõrvalruumis olev klassikaline betoonivalu+20 mm põrandakütte toru. Floore puhul on küttetoru asukohad täpselt tunda, nende vahel on pind on mitte küll häirivalt, aga siiski tuntavalt jahedam (Floore toru samm oli 20 cm). Võibolla puitpõranda puhul see nii selgelt välja ei tule.
4. Üks veidi tehnilisem aspekt ka, kuna vett on Floore 12mm torus vähe, siis peab pealevoolu temperatuur olema sellevõrra kõrgem, et saada sarnane põrandapinna temperatuur. Võrdluseks siis kõrvalruumi betoonivalu+20 mm küttetoru pealevoolutemperatuuriga 28..30 kraadi ning Floore lahendus pealevooluga 35..40 kraadi, tagamaks ruumides sarnase temperatuuri.

Koos segusõlmega läks 18 m2 Flooret maksma ca 1300 eur. Siia juurde siis paigaldamise (mahaliimimise) ja kütteringi ühendamise kulud. Lahendus põhimõtteliselt toimib, kuid mõistlik siiski vaid juhul, kui muid alternatiive pole (ei saa põrandapinda rohkem tõsta vms).
Külaline
külaline

Re: Uponor Siccus?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Väga hea, sellist tagasisidet soovisingi. Mul esimene korrus ca 110m2, 60% sellest läheb puitpõranda ehk parketi alla, ülejäänud betoon+ keraamiline plaat
Hea, kui oskate tuua erinevate lahenduste maksumuse nii Uponori, Floore kui teiste lahendustega.
Külaline
külaline

Re: Uponor Siccus?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Väga hea, sellist tagasisidet soovisingi. Mul esimene korrus ca 110m2, 60% sellest läheb puitpõranda ehk parketi alla, ülejäänud betoon+ keraamiline plaat
Hea, kui oskate tuua erinevate lahenduste maksumuse nii Uponori, Floore kui teiste lahendustega.
kui sul betoon maas ei ole veel, siis vänta torud ikka betooni sisse, betooni valu hind jääb sinna 25 euro ringi m2 , kui paned seda kütet peno plaadiga betooni pärast siis on hind juba 25 + siccuse hind mis ongi juba pea 3x kallim . maksumuse pead küsima ikkagi konkreetsetelt sellidelt kes on sul valmis 110m2 ette võtma.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2797
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Uponor Siccus?

Lugemata postitus Postitas trebla »

Mul oleks vaja olemasolevale elektriküttega betoonpõrandale pealevalamisega panna vesiküttetoru u 60-70 ruutmeetrile. Suht avatud ja liigendatud ruum - st saab mitmeti mitmeks tükiks jagada.
Mitu erinevat kontuuri sellisele pinnale tuleks?
Külaline
külaline

Re: Uponor Siccus?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Floore 12m2 kit (plaadid, toru, 2 liitmikku, teip) maksab 461 euri. Tee npüüd vähe matemaatikat ja vaata, plaju 110m2 sul maksma läheb - nb sinna juurde lisaks pead sotama veel kollektorite komplekti ja liimi, millega plaadid põrandale panna (eelsusel et sul on tasane aluspõrand olemas). Ainuüksi floore alsmaterjal koos toruga maksab sul ca 4,5K eur, sinna lisaks paigaldus kui ise ei tee + muud tarvikud. Ja lisaks põrandakalte, mille iganes sa siis panna soovid.

Betoonis selle suurusega ruumi katad 2K euri eest (armatuur + toru + ühendused + kollektorid + betoon + töö).

Iseasi on parketi laotamine betoonile kuna see eeldab väga siledat aluspinda.
Külaline
külaline

Re: Uponor Siccus?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: Iseasi on parketi laotamine betoonile kuna see eeldab väga siledat aluspinda.
sellesuhtes, kui pappi on, siis on seda plaatidel varianti lihtsam kasutada ja ta on kiirema reageerimisajaga pmst nagu radiaator põranda all mille ei ole betooni soojusinertsi vaid saab kiiremini regullida jahtub/soojeneb kiiremini. betooniga saab kütma hakata vist 3 nädala pärast jne töö on üsna ropp ka, eraldub omajagu niiskust mis võib näiteks juba sisustatud ruumides tekitada palju niiskuskahjustusi mööblile, viimistlusmaterjalidele jne ja ruume ei saa kohe kasutusele võtta, parketti ei saa kohe paigaldada jne . Betooni saab kopteritega piisavalt siledaks, et parketti plaati vms panna.

betooni või kipsivalu vali igal juhul, kui sul põrandat veel üldse ei ole , saad majale termomassi ja tuleb odavam.
Vasta