sooviks infot Ariterm PX22 põleti kohta

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Riks49
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 02 Okt 2009, 09:48

sooviks infot Ariterm PX22 põleti kohta

Lugemata postitus Postitas Riks49 »

Tere.
Sooviks infot ARITERM PX22 graanulipõleti näitajate kohta.
Põleti on paigaldatud (sel suvel) VIADRUS U22/S (7 sektsiooni) katla külge. Süsteem toidab kolme korterit, üldpinnaga 190 m2. Akumulatsioonipaaki süsteemis ei ole. Kogu süsteem on uus. Kõigis korterites on radikatel termoregulaatorid.
Kaks korterit (90+38 m2) on regulaatorid seadnud asendisse 2,5-3,5 (MAX on 5). Mul hetkel toas temp näitab 23-24 C (mul ka kõige väiksem korter - avatud köögiga tuba).
Kolmas korter aga on oma regulaatorid MAX (5) peale keeranud.
Kütame Saugas toodetava tööstusliku, 8 mm graanuliga (alus 60 kotti - 960 kg).
Sel aastal pole veel külma olnud, kuid praegu on seis selline, et ühes kuus kulub peaaegu kaks alusetäit kütet. Kui peaks tõsisemad külmad tulema, siis....ei taha mitte mõeldagi.
Minu arust on midagi väga valesti.
Põleti on hetkel regullitud 45 C „Start“ ja 63 C „Stop“. Kas on see normaalne suhe?
Mõistatus on „Low Power“ ja „High Power“ tähendused.

On kellelgi õigeid soovitusi, mõtteid.
Graanulite vahetus "Premium" 6mm graanuli vastu ?
Seadistus?
või miskit muud, head ideed (mitte pakkuda süsteemi väljavahetust :) ).
Midagiteadja
külaline

Re: sooviks infot Ariterm PX22 põleti kohta

Lugemata postitus Postitas Midagiteadja »

Kas on nn majapoolel ka segamissõlm kui pole on üks põhjus teada kui on kas 3-T ventiilil on ka automaatika peal kui pole on teine põhjus.Teist süsteemi mina isiklikult küll ei soovita.Mugavus maksab ka midagi.Siis igaks juhuks küsin kas katlasse paigaldati ka ekraan? Kui nendele oskad vastata saaks edasi arutada.PX-22-st mina isiklikult lugu ei pea aga kohe ei tormaks ka uisa päisa reguleerima kui puudub kogemus.Iga mees jäägu ikka oma liistude juurde.
Siin foorumis on neid reguleerijaid jalaga segada.
Riks49
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 02 Okt 2009, 09:48

Re: sooviks infot Ariterm PX22 põleti kohta

Lugemata postitus Postitas Riks49 »

Katlasse on paigutatud ekraan. Torude pildid on sellised:
Pilt

Pilt
jaaniuss
külaline

Re: sooviks infot Ariterm PX22 põleti kohta

Lugemata postitus Postitas jaaniuss »

Riks49 kirjutas: Sel aastal pole veel külma olnud, kuid praegu on seis selline, et ühes kuus kulub peaaegu kaks alusetäit kütet.
Mõistatus on „Low Power“ ja „High Power“ tähendused.
Tuttav kütab umbes sama suurt maja sama põleti ja veneaegse isekeevitatud leektoru katlaga. Kulu on 5 tonni aastas.

High ja low power on võimsuse seadistused. Põleti hakkab esmalt tööle suure võimsusega ja teatud katlatemperatuuri saavutades lülitab ümber madalamale võimsusele, et vältida sagedast sisse-välja plõksimist. Px22 tundub olevat töökindel ja lihtne rootsiraud. Soovitav oleks mõlemad võimsusreziimid lasta katlale sobivalt ära seadistada ja tubades termostaadid ca 21 kraadi peale reageerida. Kui siis kulu normaalseks ei saa on maja see, mis soojustamist vajab...
Midagiteadja
külaline

Re: sooviks infot Ariterm PX22 põleti kohta

Lugemata postitus Postitas Midagiteadja »

Millegipärast midagi taolist ma ootasingi.Pole mingit reguleerseadet,mis annaks majale kindla vee temperatuuri välistemperatuuri järgi. Radiaatorite termopead seda ei tee.Radiaatoritele antakse ikkagi temperatuur ette mis sõltub välitingimustest.Praegu nagu ma aru sain annab katel kütte alustamisel 45C ja kütte lõppedes 65C radikatele.Nii kuuma vett antakse -35 ja rohkem külma puhul.Praeguste välitemperatuuride järgi ei oleks rohkem kui 47C-52C vaja olenevalt milline on küttegraafik.Nüüd sellest edasi on kütte pillamine juba.Sellest ka sellised küttekogused.Põleti režiim on õige pole vaja seda reguleerima minna.Viga on küttesõlmes mida antud majal pole.Viga saab selle väljaehitamisega parandada.Muidu põletate talvega selle sõlme raha maha ja olete järgmine aasta sama supi sees.
Riks49
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 02 Okt 2009, 09:48

Re: sooviks infot Ariterm PX22 põleti kohta

Lugemata postitus Postitas Riks49 »

Tänud Jaaniussile ja Midagitegijale!
Vaatame ja seedime seda asja. See talv midagi küll ette ei võta, kuid soojaajal siis juba kindlasti.
Vahetame prooviks ka praeguse - tööstusliku pelleti "Premium" pelleti vastu.
Enne kütsime puudega. Torustik ja radikad iidamast-aadamast ja ikka tublisti s*tta" täis ja kõik oli oki-toki.
Ju tahab harjutamist.
Uus ja võõras asi. Eks peab katsetama.
Riks.
Riks49
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 02 Okt 2009, 09:48

Re: sooviks infot Ariterm PX22 põleti kohta

Lugemata postitus Postitas Riks49 »

...Viga on küttesõlmes mida antud majal pole.Viga saab selle väljaehitamisega parandada.Muidu põletate talvega selle sõlme raha maha ja olete järgmine aasta sama supi sees.[/quote]

Veel üks küsimus:
Kas segamissõlme on võimalik paigaldada ka ilma akumulatsioonipaagita süsteemile ja kas on sellest kasu ilma paagita.
Paaki meil ei ole ja pole ka võimalik paigaldada - ruumi pole.
elvar13
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 16 Mär 2014, 15:00

Re: sooviks infot Ariterm PX22 põleti kohta

Lugemata postitus Postitas elvar13 »

Mõistlik oleks jah paigaldada küttesüsteemi automaatika. kyte.ee
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: sooviks infot Ariterm PX22 põleti kohta

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kas algses küsimuses nimetatud regulaatorid on termostaadid. Kui jah siis on kõik radikad termostaatidega?
Kui radiaatorid on termostaatidega siis midagi teha pole vaja (süsteem on isereguleeruv). Kui aga radiaatorid ei ole termostaatidega siis võib süsteemi paigutada tõesti segamissõlme et vältida korterite ülekütmist.
Riks49
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 02 Okt 2009, 09:48

Re: sooviks infot Ariterm PX22 põleti kohta

Lugemata postitus Postitas Riks49 »

Kalvis kirjutas:Kas algses küsimuses nimetatud regulaatorid on termostaadid. Kui jah siis on kõik radikad termostaatidega?
Kui radiaatorid on termostaatidega siis midagi teha pole vaja (süsteem on isereguleeruv). Kui aga radiaatorid ei ole termostaatidega siis võib süsteemi paigutada tõesti segamissõlme et vältida korterite ülekütmist.
Jah. Radikatel on küljes sissevoolu pool termostaadid, mis peaks avanema-sulguma vastavalt seatud temperatuuri hoidmiseks siseruumides.
Asi ei ole tegelikult ei ala-ega ka ülekütmises, sest hetkel on kõik termostaadid keeratud võimsusastmele "3" (max. on "5") ja toa temperatuur on hetkel +24 kraadi.
Asi on hetkel justnimelt pelleti kogustes, mida sööb katel. Kogust tahaks piirata.

Meil ei ole nn akupaaki süsteemil ja seda ka ei pane, sest pole kohta, kuhu panna.
Mind huvitabki, et kas segamissõlme paigaldamine süsteemi annab efekti või mitte?
Pole teha mõtet kulutust, kui sellest tegelikku kasu pole.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: sooviks infot Ariterm PX22 põleti kohta

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Pelleti koguseid saad piirata kui sead termostaadid asendile 2 või veel väiksem. See alandab korterite temperatuuri, sest 24 C on üsna palju kuigi naisterahvaste ja kasside lemmik.
Järgmine hea lahendus on kogu maja välispiirete soojustamine. Tegelikult see põhjustabki pelletite suurt kulu.
Katla sõlmes pole sul midagi vaja teha kuivõrd võid vaid tellida pelletipõleti kontrollhäälestuse et õhu kütuse suhe oleks ideaalne kuid seda ta tõenäoliselt on. Ja puhasta regulaarselt katelt tuhast.
Midagiteadja
külaline

Re: sooviks infot Ariterm PX22 põleti kohta

Lugemata postitus Postitas Midagiteadja »

Sa ära kuula neid,nad ei tea vaid ainult arvavad,et teavad.Iga segamissõlm on kütuse kokkuhoid muidu ta polekski välja mõeldud ja iga automaatika on ka kokkuhoid muidu ka neid ei tehtaks.Olen paljudele salvestitega majadele pelleti põletid kateldele ette pannud ja jätnud 1/3 salvestist ainult tööle,et pikendada põlemis intervalli.Hea oleks kui oleks mingi 150-200l mahtu+katla enda maht ja ongi ideaal.Mõtle loogiliselt nüüd kui väljas on sula ilm pead katla ühtmoodi reguleerima läheb öösel järsku -15 siis hakkad jälle katelt ja radikaid häälestama jäädki kodu katlameheks teeb sama välja mis puudega absurd kas pole.Kui majas on väikesed lapsed lähevad vastu radikat võivad ära põletada kui segamissõlme pole nii,et mõtteainet on.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: sooviks infot Ariterm PX22 põleti kohta

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Midagiteada ajab puhast jama. Ta vist ei teagi segamissõlme tööpõhimõtet või miks neid pannakse. Loodetavasti enne uute vaimukuste väljatulekut kirjeldab üksikasjalikult kuidas segamissõlm töötab ja kust tuleb see imeline kütuse kokkuhoid (perpetum mobile jutt jäta foorumiväliseks).
Midagiteadja
külaline

Re: sooviks infot Ariterm PX22 põleti kohta

Lugemata postitus Postitas Midagiteadja »

Kalvis! Minul on asi selge aga kuidas sinu teooriaga jääb,et katel ja radikaid reguleerime termopeaga ja asi korras ning ülejäänud kes kasutavad segamissõlmesi need on puht raharaiskajad.Nii,et sinu"uuema" süsteemi järgi kõik kes kasutavad segamissõlmesi ja automaatikat on sinu teooria kohaselt lihtsalt lollid.
Ära suru oma "teadmisi" teistele peale need ei ole igakord lihtsalt õiged.Ärapanemis või tahapanemis foorumid on naistekad sa oled lihtsalt vales kohas see on tõsiste teemadega meeste foorum.Ise oled nii kaua foorumis olnud ma oleks selle aja jooksul küll ameti selgeks saanud või sa õpid kirjutama?
Mulle ei ole vaja selgitusi kirjutada mul tekkis sinust oma arvamus ja ma arvan,et nii mõnelgi veel.Rõhutan foorumid on õpetamiseks ja arutamiseks.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: sooviks infot Ariterm PX22 põleti kohta

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Soovimatus oma seisukohti põhjendada ja ärritatus näitab su udujutu taset. Kuna oled külaline siis paraku rohkem ei vaidle mittemidagiteadjaga.
Riks49
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 02 Okt 2009, 09:48

Re: sooviks infot Ariterm PX22 põleti kohta

Lugemata postitus Postitas Riks49 »

Midagiteadja kirjutas:...Olen paljudele salvestitega majadele pelleti põletid kateldele ette pannud ja jätnud 1/3 salvestist ainult tööle,et pikendada põlemis intervalli.Hea oleks kui oleks mingi 150-200l mahtu+katla enda maht ja ongi ideaal.....
Kas selline salvestipaak (150-200 liitrit) + segistisõlm tõesti on piisav, et hoida enam-vähem stabiilsena vee temperatuuri süsteemis, mis kütab u.190 m2 majapinda?
Oleks hea, kui saan selle selgeks enne, kui hakkame kevadel ümberehitust ette võtma.
Midagiteadja
külaline

Re: sooviks infot Ariterm PX22 põleti kohta

Lugemata postitus Postitas Midagiteadja »

Jah loomulikult piisab kui 150l lisada katla enda maht veel torustik radiaatorite veekogus siis sellest piisab täielikult.Kui nüüd maja väga hõre pole õue las kütab ikka päike.Hea oleks teada ka,mis tüübi radikatega on tegu ja palju on põrandakütet kui seda üldse on ja kas katel ka sooja vett peab kütma.Graanuli vahetamisega tahab põleti seadistamist.Iga maja on erinev seega igale majale tehakse eraldi seadistus.Hea kui seda teeks ikkagi spetsialist.
Riks49
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 02 Okt 2009, 09:48

Re: sooviks infot Ariterm PX22 põleti kohta

Lugemata postitus Postitas Riks49 »

Midagiteadja kirjutas:Jah loomulikult piisab kui 150l lisada katla enda maht veel torustik radiaatorite veekogus siis sellest piisab täielikult.Kui nüüd maja väga hõre pole õue las kütab ikka päike.Hea oleks teada ka,mis tüübi radikatega on tegu ja palju on põrandakütet kui seda üldse on ja kas katel ka sooja vett peab kütma.Graanuli vahetamisega tahab põleti seadistamist.Iga maja on erinev seega igale majale tehakse eraldi seadistus.Hea kui seda teeks ikkagi spetsialist.
Radikad sellised:
Pilt

Põrandakütet pole ja sooja tarbevett ei tooda.
Kas on näidata ka reaalset skeemi selle 150-200 liitrise akupaagiga süsteemist?
Midagiteadja
külaline

Re: sooviks infot Ariterm PX22 põleti kohta

Lugemata postitus Postitas Midagiteadja »

Kas see radikas mis pildil kuskilt altpoolt pärit ma näen,et mõlemad torud lähevad ülesse või on laealuse jagamisega.Kaugelt kandi mees kui lõuna eestist võib ju ninapidi kokku saada.Oma lahendusi ei avalikusta.
Riks49
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 02 Okt 2009, 09:48

Re: sooviks infot Ariterm PX22 põleti kohta

Lugemata postitus Postitas Riks49 »

Midagiteadja kirjutas:Kas see radikas mis pildil kuskilt altpoolt pärit ma näen,et mõlemad torud lähevad ülesse või on laealuse jagamisega.Kaugelt kandi mees kui lõuna eestist võib ju ninapidi kokku saada.Oma lahendusi ei avalikusta.
peamagistraal on lae all ja sealt igasse radikasse jagatakse eraldi toide. Üles korrusele ei lähe midagi.
Meie majal on keskküte ainult alumistel, kolmel korteril. Teise korruse elanikud kütavad ahjudega.
Ma Pärnu mees.
Ja avalikustada polegi vaja. Võib ju mu meilile saata: temor46@gmail.com
Teoreetik
külaline

Re: sooviks infot Ariterm PX22 põleti kohta

Lugemata postitus Postitas Teoreetik »

Midagiteadja kirjutas:Sa ära kuula neid,nad ei tea vaid ainult arvavad,et teavad.Iga segamissõlm on kütuse kokkuhoid muidu ta polekski välja mõeldud ja iga automaatika on ka kokkuhoid muidu ka neid ei tehtaks.Olen paljudele salvestitega majadele pelleti põletid kateldele ette pannud ja jätnud 1/3 salvestist ainult tööle,et pikendada põlemis intervalli.Hea oleks kui oleks mingi 150-200l mahtu+katla enda maht ja ongi ideaal.Mõtle loogiliselt nüüd kui väljas on sula ilm pead katla ühtmoodi reguleerima läheb öösel järsku -15 siis hakkad jälle katelt ja radikaid häälestama jäädki kodu katlameheks teeb sama välja mis puudega absurd kas pole.Kui majas on väikesed lapsed lähevad vastu radikat võivad ära põletada kui segamissõlme pole nii,et mõtteainet on.
Oh mu jumal...
jaaniuss
külaline

Re: sooviks infot Ariterm PX22 põleti kohta

Lugemata postitus Postitas jaaniuss »

Riks49 kirjutas:
Midagiteadja kirjutas:Kas see radikas mis pildil kuskilt altpoolt pärit ma näen,et mõlemad torud lähevad ülesse või on laealuse jagamisega.Kaugelt kandi mees kui lõuna eestist võib ju ninapidi kokku saada.Oma lahendusi ei avalikusta.
peamagistraal on lae all ja sealt igasse radikasse jagatakse eraldi toide. Üles korrusele ei lähe midagi.
Meie majal on keskküte ainult alumistel, kolmel korteril. Teise korruse elanikud kütavad ahjudega.
Ma Pärnu mees.
Ja avalikustada polegi vaja. Võib ju mu meilile saata: temor46@gmail.com
Siis on hea et sa naabreid kütad, vaevalt, et nad eriti puid alla viitsivad visata:)
Vasta