appi

kuidas soojustada oma elamist
ylari
külaline

appi

Lugemata postitus Postitas ylari »

tere mul selline suur mure. oleks vaja soojustada katusealune aga ruumi soojustuseks on ainult 75 mm oskab äkki keegi soovitada mida sinna panna et talvel ära ei külmuks :shock: ette tänades
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Selleks et talvel ära ei külmuks piisab ka 75 mmist. Kuid kestvaks soojustuseks pikemas perspektiivis on seda vähe ja rahakott kõhnub
Kasutaja avatar
numan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 383
Liitunud: 15 Mai 2006, 16:16
Asukoht: Soome
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas numan »

http://www.vennad.ee/asn/viewtopic.php?t=4386

vaata >konstruktsioonid, seinad >pööningutuba...

kui 75mm olemas siis võib prusskarkass risti peale lüüa.
Alati on alternatiivlahendus!
Garu
külaline

katusealuse soojustamine

Lugemata postitus Postitas Garu »

Ise panin sissepoole 5x5 cm prussid kahes kihis, põiki ja püsitipidi. Katuseatalade vahele jäi mul 10 cm soojustust ja prussidega lisandus veel 10 cm. Püstiste prusside külge läheb siis kips juba.

Konstruktsioon ise on kihiti siis nii:

Katuseplekk
Õhuvahe
Katuse aluskate
Õhuvahe
Tuuletõke 1,2 cm Isover.
10 cm kivivilla
5 cm kivivilla horsontaalsete prusside vahel
5 cm kivivilla vertikaalsete prusside vahel
Isover Vario aurutõke
Kaks kihti 1,3 cm kipsplaati.

Ära siis õhuvahesid, tuuletõket ja aurutõket unusta. Kuna mul oli katus juba enne soojustamist paigaldatud siis pidin tuuletõkkeplaadid liistudega sarikate vahele kinnitama.

20 cm soojustust on katuslae puhul absoluutne miinimum. Soovitatakse 25 - 30 cm. Kui minu konstruktsiooni kasutad siis võib veel ühe 5 cm kihi soojustust lisada aurutõkkest sissepoole. Paned aurutõkke püstprusside vahele ära ja siis lisad nende peale veel ühed püstprussid koos 5 cm villaga. Teeks ka nii aga ruumi kipub siis väheks jääma.

Garu
ylari1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 29 Dets 2006, 14:23

Lugemata postitus Postitas ylari1 »

vabandust ei seletanud vist piisavalt oma mure :oops:tegemist vana palk majaga suvel kavas vahetada katus ja 2 korrus majal välja ehitada aga suur soov oleks vanad sarikad osaliselt välja jätta umbes siis 75 mm sest tegemist ilusa ümar sarikaga.aga soojustuseks jääb sel juhul ainult 75 mm aga seda kindlasti vähe samas ei sooviks ka sarikaid kasvatama hakata kas keegi oskab mulle nõu anda? uued materjalid?
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas restauraator »

Kui sarikatele paksust ei taha lisada, siis pead tõesti nati ootama, kuni uued materjalid e. kosmosetehnoloogia ka ükskord ehitusse jõuab... :D
Iga ehitus on norm iseendale.
Kasutaja avatar
Fog
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 121
Liitunud: 27 Mär 2006, 10:05
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Fog »

ylari1 kirjutas:vabandust ei seletanud vist piisavalt oma mure :oops:tegemist vana palk majaga suvel kavas vahetada katus ja 2 korrus majal välja ehitada aga suur soov oleks vanad sarikad osaliselt välja jätta umbes siis 75 mm sest tegemist ilusa ümar sarikaga.aga soojustuseks jääb sel juhul ainult 75 mm aga seda kindlasti vähe samas ei sooviks ka sarikaid kasvatama hakata kas keegi oskab mulle nõu anda? uued materjalid?
Katus vahetada?, seljuhul pole probleemi ju. Täna soojustad kuidas tahad, aga siis kui katuse vahetuseks läheb, "kasvata" sarikatele 10cm peale(selga). kokkuvõttes saad näiteks 15cm soojustust panna, ja ka kile vms sinna veel peab minema, ning pool vana sarikat jääb näha.
Vasta