akna paigaldus aeroc 375 seinale

ise
külaline

akna paigaldus aeroc 375 seinale

Lugemata postitus Postitas ise »

AEROC 375 sein, millele tuleb 5 cm tuuletõkkevill , õhuvahe ja kivivooder. Kuhu paigaldada plastikaken (3-kordne pakett), kas välisseinaga tasa, või paar cm sissepoole, et lengi saaks lisaks soojustada ja kuidas akna lengid topelt soojustada, kas teipida ka saaks? Kas kasutada villa- või eps-i ribasid?
juhe2
külaline

Re: akna paigaldus aeroc 375 seinale

Lugemata postitus Postitas juhe2 »

Milleks aerocile tuuletõkkevill?
fgh
külaline

Re: akna paigaldus aeroc 375 seinale

Lugemata postitus Postitas fgh »

Vastavalt projektile on vastus. Ilmselt soojustusega tasa või seinakeskele ilma voodrita.
Arvestades tänapäeva energiatõhususe nõudmisi, siis tasuks tõsiselt mõelda 100mm soojustuse peale. Kui muidugi tingimused lubavad. Töö jääb samaks, maksate natuke materjali eest rohkem.
mkt
külaline

Re: akna paigaldus aeroc 375 seinale

Lugemata postitus Postitas mkt »

Endal oli kunagi samalaadse seinaga sama mure. Sai suheldud ses osas aerocki konsultantidega ja vastus oli järgnev: Kui soojustust poleks, peaks aeroc 375-l akna paigaldama seina suhtes keskele. Kui aga on teatav kiht soojustust, tuleb sein+soojustus jagada mõtteliselt kolmeks ja aken paigaldada viimase kolmandiku peale.
Endal said aknad paigaldatud väljasseinaga (ehk 375-ga) tasa.

Ise ei oska väidet ümber lükata, aga vähemalt minu projekti puhul väitis projekteerija, et 375-le pole üle 5 cm soojustuse mõtet peale panna. See ei andvat enam midagi olulist juurde.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: akna paigaldus aeroc 375 seinale

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Minu puhul väideti, et üle 20 cm villa karkassseina vahele ei ole mõtet(15 tasuvat kõige paremini ära). Nüüd vaatab enamus juba nii vähesele viltu.
vanaema on sul veteran...
Külaline
külaline

Re: akna paigaldus aeroc 375 seinale

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Põhiküsimus oli akna lengide lisasoojustamises, mida ka aeroc oma kodulehel nõuab. Ilma soojustamiseta võib külmaks jääda , eriti akna ümbrused.
juhe2
külaline

Re: akna paigaldus aeroc 375 seinale

Lugemata postitus Postitas juhe2 »

>>Vastavalt projektile on vastus.
Ma ei kahtlegi, et kui projektis on ette nähtud keset seina suur nael lüüa, siis ehitaja põhjendabki ->Vastavalt projektile.
Pigem oli küsimus projekteerijale, et milleks selline asi on vajalik?
Lisasoojustuseks tundub vähe, tuuletõkkefunktsiooniks peaks aeroc kehvalt laotud olema.
Klassikalisel majal on esteetiliselt on minu arust kõige kenam ca 5-10 cm välisseinast seespool olev aken.
Kui lengi soojustamiseks katta aknaava küljed näit eps i ribadega, võiks akna sügavus aerocis olla 2*eps-riba paksus
(aeroci soojusjuhtivus on ca 2* parem eps-ist).
Külaline
külaline

Re: akna paigaldus aeroc 375 seinale

Lugemata postitus Postitas Külaline »

juhe2 kirjutas:... Kui lengi soojustamiseks katta aknaava küljed näit eps i ribadega, võiks akna sügavus aerocis olla 2*eps-riba paksus ....
Kas ma eksin väga kui väidan, et viimaste kuulduste valguses on keelatud välisseinas kasutada akna- ja uksepalede soojustamiseks EPS-i, vaid peab kasutama villaplaati ja seda tuleohutuse pärast.

Urmas
fgh
külaline

Re: akna paigaldus aeroc 375 seinale

Lugemata postitus Postitas fgh »

Võid ka väga edukalt eksida. Jätan ka endale eksimise ruumi. Mõningad aastad tagasi oli selline nõue vahtplast soojustusega fassaadidel kortermajades. Idee järgi ei levi aknast välja lööv tulelont vahtplasti sisse. Samas eramajadel seda nõuet ei olnud, seega eramajas esimeselt teisele korrusele tulelevikut tõkestama ei pidanud. Head grillimist nagu venelastest fassaadimehed objektil ütlesid kui omanik ei tahtnud villast akna ümber kuulda ja kõik vahtplasti alla läks .
juhe2
külaline

Re: akna paigaldus aeroc 375 seinale

Lugemata postitus Postitas juhe2 »

Antud näites ju maja fassaadis eps-i ei kasutatud. Jutt käis ainult palede soojustamisest.
Külaline
külaline

Re: akna paigaldus aeroc 375 seinale

Lugemata postitus Postitas Külaline »

juhe2 kirjutas:Antud näites ju maja fassaadis eps-i ei kasutatud. Jutt käis ainult palede soojustamisest.
Aga, kes rääkis maja soojustamisest? Minu jutt ja minu kõhklused käisidki palede soojustamise kohta, et, kas ikka sobib tuleohutuse mõttes soojustada palesid EPS-ga nagu soovitasid sina või tuleks ikkagi kohe villaga soojustada. Arvestades EU-s ja EV-s pidevalt muutuvaid tingimusi-nõudmisi, kasvõi majade ja sealsete elanike küttevajaduste normeerimiste osas, siis eelistaks vist veidi kaugemale vaadata ja vaadata asjadele ka kindlustusmaaklerite mätta otsast.

Urmas
KõikOnRahul
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 396
Liitunud: 11 Jaan 2008, 19:48
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 3 korda

Re: akna paigaldus aeroc 375 seinale

Lugemata postitus Postitas KõikOnRahul »

EPS- fassaadides horisontaalsete ja vertikaalsete tuletõkketsoonide eesmärk on tule levikut viivitada. Praktikas võidetakse ajaliselt 6-8 minutit. Väidetavalt.
Aknapalede täiendav soojustamine sellises sõlmes on ebavajalik. Akna U väärtus ca 1W/m2k, seinal eeldatavasti 0,17-0,25 W/m2k.
Vanakooli järgi peab lengi osa jääma välispiirdes soojema osa sisse. Täna, paigaldatakse teatud juhtudel leng tuuletõkkega tasa. Arvesse tuleks võtta seina paksust- et paigaldusel ei jääks sissepoole nn. laskeava.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: akna paigaldus aeroc 375 seinale

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Mõistlik inimene paneb siit vist kokku et: "Jah, soojustan paled. Jah, soojustan villaplaadiga."
vanaema on sul veteran...
juhe2
külaline

Re: akna paigaldus aeroc 375 seinale

Lugemata postitus Postitas juhe2 »

>>>Aga, kes rääkis maja soojustamisest? Minu jutt ja minu kõhklused käisidki palede soojustamise kohta, et, kas ikka sobib tuleohutuse mõttes soojustada palesid EPS-ga nagu soovitasid sina

Näites maja on aerocist kivivooderiga. Millisest tuletõkkest käib jutt?? Akna ja kivi vahel?
Kui on näiteks fibost maja eps soojustusega, siis aknad pannakse EPSi tasapinda. Kuidas sinna tuletõke lisatakse?
Külaline
külaline

Re: akna paigaldus aeroc 375 seinale

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Leng on kõige külmem koht majal ja selle peab loomulikult soojustama nii palju kui võimalik ja nii ka aknad seestpoolt teipida.
Mujal ilmas on see norm, meil siis vee arvatakse.
mõmm
külaline

Re: akna paigaldus aeroc 375 seinale

Lugemata postitus Postitas mõmm »

Ehitusmessil oli näidis kus oli Aerocist lõigatud kolmnurksed ribad - aknalengide soojustamiseks.
aerocsummer
külaline

Re: akna paigaldus aeroc 375 seinale

Lugemata postitus Postitas aerocsummer »

Ma ei viitsi kogu tööd teie eest ära teha, aga nägin tuntud eesti aknatootja kodulehel lõiget, kuidas paigaldada aken ja soojustus. Oli vist 3 erinevat varianti, halb, normaalne ja hea. Ma lihtsalt ei mäleta kus, aga kui otsida, siis leiab...
Vasta