Tselluvill + kivivill seina?

kuidas soojustada oma elamist
urmz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 06 Dets 2006, 15:37

Tselluvill + kivivill seina?

Lugemata postitus Postitas urmz »

Tere!
Küsimus asjatundjatele siis järgmine:
On puitsõrestikmaja. Peale pikka otsimis- ja mõttetööd olen lõpuks jõudnud järeldusele, et seina konstruktsiooni lahendaksin järgmisel moel:

välisvoodrilaud
õhuvahe
isoveri tuuletõkkeplaat RKL-EJ
diagonaallaudis vahega 100mm ehk üle ühe
tselluvill 150mm (sõrestiku vahel)
paber ?
kivivill 100mm
kips, vineer, puit vms

ja küsimus - nagu ka pealkirjas, et kuidas sobivad kokku need tsellu- ja kivivill? Ärgem laskugem siis sügavuti, et kallim või odavam või kuidas projektis on jne.
Tänan tähelepanu eest!
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas restauraator »

Ei tahaks laskuda kuhugi, aga huvitaks see mõttekäik: miks ja millest lähtuvalt tuldi just sihukesele soojustusmaterjalide valikule?
Iga ehitus on norm iseendale.
urmz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 06 Dets 2006, 15:37

Lugemata postitus Postitas urmz »

Mulle meeldib tselluvilla juures kõige rohkem see, et sellega saab kõik praod jms täis pritsida. Kavas siis see märgpritsimine tellida. Kuna väljas sammuga laudis, siis loodan, et ta jääb sinna ka püsima ja ära ei vaju. Peale selle veel teisedki tselluvilla head omadused - vaata linki Kui aga kogu soojustus (250mm) sellest pritsida, siis kardan küll, et vajub ära. Seepärast siis sissepoole kivivill - tuleb veits odavam ja kindluse mõttes, et juhul, kui see tselluvill ikka ära vajub, siis see ei vaju. Soojustust tuli nii palju, kuna ehituse käigus ilmnes üks viga. Nimelt on mul columbia plokist vundament seestpoolt soojustatud aga sõrestik on täpselt kivi keskele pandud, et siis külmasilla vältimiseks lisasin sissepoole 50mm soojustust.
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas restauraator »

Ei oska miskit kosta selle märgpuistega paigaldatud villa vajumise kohta.
Eks siis hakkan külmetama, mul kõik sellega soojustatud(seinas 20 cm,laes30 ja põrandas20) Kuivpuiste kipub küll, eriti puhuriga paigaldusel, kokku nati vajuma, aga märg ajaleht ära käkerdada ja kuivatada, siis see enamasti niisuguseks kujupüsivaks ka jääb.
Siin ka, kui sisse üldse midagi panna, siis penot, aga valik on igal inimesel ju vabatahtlik....
Iga ehitus on norm iseendale.
urmz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 06 Dets 2006, 15:37

Lugemata postitus Postitas urmz »

...et sinu soovitus ja julgustus oleks siis täies ulatuses tselluvill jah? Eks ma tegelikult sellepärast siia pöördusingi, et nats kahtlane tundus see miximine olevat.
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas restauraator »

Ei, ää minu pärast küll omi plaane muuda. 250mm tselluvilla soojustust märgpuistel ei saa ühekorraga paigaldada, siis muutub see vertikaalne paigaldus küll problemaatiliseks(raskusjõud murrab siduvuse piirid)

Mina soojustasin küll selle tselluvillaga, aga kas tegin õigesti, selle kohta ei tea veel vastuseid. Lihtsalt pidasin sellel eluhetkel seda parimaks( loe: teadmised olid seal maal) nüüd uuesti alustades pole küll päris kindel millise soojustuse valin? Pikk seletus, et seda üldse seletada ja võõral raske sellest aru saada, aga nagu ikka, et seda mõista pea seda isiklikult kogema... Tervislikul ehitada ei tähenda lihtsalt valida ainult üks toode mille peale loota... ehitus on tervik ja selle üks osa ei tee imet! (eriti veel siis, kui soklisse on külmasild sisse projekteeritud...) näed nüüd kohe oskan tuju rikkuda...
Iga ehitus on norm iseendale.
urmz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 06 Dets 2006, 15:37

Lugemata postitus Postitas urmz »

Tegelikult panid ehitajad puusse.
Aga kui ma sõrestikust sissepoole panen 50x100 prussid horisontaalselt. Kas nii saaks/sobiks?
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas restauraator »

No ei tea nüüd, kas just ehitajad? Nii ei saa ju kommenteerida, sest pole selget ülevaadet olukorrast. Seda võib aind aimata, et ehitatakse jätkuvalt nagu 100 aastat tagasi ehitati liivtäitega ja ilma põrandaaluseid. Oma kogemustest vanade ehitistega võin väita, et seal oli selgelt peamiselt kaks varianti, aga nüüd ei oska kunagi uneski aimata kuda see soklilahendus tehakse. Ühine joon on neil enamasti küll -- külmasild seina- sokli- ja põrandasõlmes. Muidu ta meid ju ei segaks, kui ta ainult sooja ja külma kokkupuutel niiskeks ei tõmbaks. Ventilatsioonile pööratakse küll tänapäeval rohkem tähelepanu, aga ei jõua seegi tavaliselt nurkadesse just mööbli vahele.
Kui lisada seina soojustust seestpoolt, siis loogiliselt võttes: kas see annab selles sõlmes mingit olulist efekti ei oska öelda, on see parem või halvem? Siis peaks see küll seal kohal aurutihedam soojustus olema. Aga kellegi targema käest võiks tõesti küsida, mille poolest vundament-sokkel erineb seinast, et seda kiputakse aina sagedamini seest poolt soojustama?
Iga ehitus on norm iseendale.
urmz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 06 Dets 2006, 15:37

Lugemata postitus Postitas urmz »

restauraator kirjutas:Aga kellegi targema käest võiks tõesti küsida, mille poolest vundament-sokkel erineb seinast, et seda kiputakse aina sagedamini seest poolt soojustama?
...aga võib-olla selle pärast, et hiljem on sealt seda väga raske teha. Vastupidiselt välimise poolega. Mina olen näiteks arvestanud, et sokli välise soojustuse vajadus võib kunagi tekkida aga esialgu jätaksin selle columbia ploki paistma.
Milline võiks sinu arvates aurutihedam soojustus olla?
Mida arvad sellisest variandist, kui paneksin alla serava, karkassist sissepoole siis, mingi 30-50cm 100st penot?
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas restauraator »

---Nimelt on mul columbia plokist vundament seestpoolt soojustatud aga sõrestik on täpselt kivi keskele pandud, et siis külmasilla vältimiseks lisasin sissepoole 50mm soojustust.----

Kas karkassi ja sokli soojustuse vahepealt paistab siis jupp columbia kivist soklit tuppa? Siis on põrandaplaat valatud soojustuse vahele? või midagi sarnast?
Iga ehitus on norm iseendale.
urmz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 06 Dets 2006, 15:37

Lugemata postitus Postitas urmz »

jah - nii ta on.
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas restauraator »

Siis on jama jah! Betoon juhib ju sama hästi soojust nagu polekski midagi ees... See märgab selle sisemise soklipeno siis samuti ära... Paned penoriba peale, siis nurk jääb ikka külmavõitu, mis tõmbab ka sinna kondensi vahele.... Tervele sellele soklinurgale tuleks hästi aurutihedat soojustusekihti peale kleepida (ntx polüuretaan) aga siiski ära unusta, et mina olen tavaline ehitaja ja selle lahenduse peaks ikka vastavalt koolitatud pea sulle andma.
Iga ehitus on norm iseendale.
Vasta