Väikemaja 65m2 kamin ühendada õhk-vesi süsteemiga?

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
soonic
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 28 Okt 2008, 21:36

Väikemaja 65m2 kamin ühendada õhk-vesi süsteemiga?

Lugemata postitus Postitas soonic »

Tere kõigile,

Sirvisin natuke neid kütteteemalisi postitusi ja minu teema natuke kattub ühe teise sarnase postitusega aga siiski otsustasin ka oma mure ära kirjutada..
Olen eramaja omanik Tallinnast ja hetkel käsil väikese elamu ehitus (kasuliku pinda 65m2). Tegemist on ühekorruselise hästi soojustatud lamekatusega majaga. Paigaldatud põrandaküttetorustik ning nüüd on tekkinud mõned küsimused ja ehk targemad oskavad vastata ja häid soovitusi jagada..

Plaanitud:
1. Soojustagastusega ventilatsioon
2. Põhiküte õhk-vesiküte
3. Kamin elutoas (kaalu ja hinnapoolest võimalikult madalad)
4. 1-2 korda nädalas köetav elektri saunakeris.

Minu mõte on ühendada kamin õhk-vesi süsteemiga ja kasutada kaminast tekkivat energiat tarbevee ning põrandakütte kütmiseks.
Kuna tehnosõlmedele ruumiga priisata ei ole, siis õhk-vesi süsteem peab olema võimalikult kompaktne (kõik ühes tsirk. pumbad, akupaak ja tarbeveeboiler sisseehitatud).

Kas seda saab teha kasutades ära õhk-vesi akupaaki või tuleb lisada eraldiseisev akupaak ja kas on üldse võimalik ühendada kamin õhk-vesi süsteemiga sellisel moel? Kui see on võimalik, siis kuidas ja mis õhk-vesi tootjaid/mudeleid ja kaminaid peaks vaatama ?

Ühes teises postituses on teema algataja rääkinud eraldiseisvast välisest akupaagist sellisel juhul..

Leidub minu visioonil ka mõttekaaslasi või on see 'hea' mõte ainult minu peas..:)
Lõpetuseks ühe foorumipostitaja mõttekäik: "Maksan nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik. Aga korralikku kvaliteeti on vaja".

küttesõbraliku sügis-talve
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Väikemaja 65m2 kamin ühendada õhk-vesi süsteemiga?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

soonic kirjutas: Olen eramaja omanik Tallinnast ja hetkel käsil väikese elamu ehitus (kasuliku pinda 65m2). Tegemist on ühekorruselise hästi soojustatud lamekatusega majaga.
Kui nii väike ja hästi soojustatud ... kaaluksin ka sellist võimalust http://www.fsk.ee/pages/et/ohksoojuspum ... udelid.php + soe tarbevesi boileriga + kamin(ahi) iluks/elektrikatkestuseks.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10956
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 319 korda
On tänatud: 384 korda

Re: Väikemaja 65m2 kamin ühendada õhk-vesi süsteemiga?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

soonic kirjutas:Lõpetuseks ühe foorumipostitaja mõttekäik: "Maksan nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik. Aga korralikku kvaliteeti on vaja".
Ei tasuks ära unustada ka minu mõttekäiku! :) Teema sisulises probleemis olen kahjuks tume junn ja ei soovita midagi.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Väikemaja 65m2 kamin ühendada õhk-vesi süsteemiga?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Antud juhtumil pole üldse vaja ühendada kaminat keskkütte süsteemiga sest kui kütad ruumi nagunii soojuspumbaga siis viimase automaatika hakkab kohe tootmist piirama kui ruumides temperatuur tõuseb (kütsid vahepeal kaminaga)
Muus osas tee kõik plaanitud teoks. Omal on samuti õhk-vesi soojuspump ja soojustsalvestav kamin abikütteks.
Sulla
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 01 Veebr 2011, 21:36

Re: Väikemaja 65m2 kamin ühendada õhk-vesi süsteemiga?

Lugemata postitus Postitas Sulla »

soonic kirjutas:Tere kõigile,

Sirvisin natuke neid kütteteemalisi postitusi ja minu teema natuke kattub ühe teise sarnase postitusega aga siiski otsustasin ka oma mure ära kirjutada..
Olen eramaja omanik Tallinnast ja hetkel käsil väikese elamu ehitus (kasuliku pinda 65m2). Tegemist on ühekorruselise hästi soojustatud lamekatusega majaga. Paigaldatud põrandaküttetorustik ning nüüd on tekkinud mõned küsimused ja ehk targemad oskavad vastata ja häid soovitusi jagada..

Plaanitud:
1. Soojustagastusega ventilatsioon
2. Põhiküte õhk-vesiküte
3. Kamin elutoas (kaalu ja hinnapoolest võimalikult madalad)
4. 1-2 korda nädalas köetav elektri saunakeris.

Minu mõte on ühendada kamin õhk-vesi süsteemiga ja kasutada kaminast tekkivat energiat tarbevee ning põrandakütte kütmiseks.
Kuna tehnosõlmedele ruumiga priisata ei ole, siis õhk-vesi süsteem peab olema võimalikult kompaktne (kõik ühes tsirk. pumbad, akupaak ja tarbeveeboiler sisseehitatud).

Kas seda saab teha kasutades ära õhk-vesi akupaaki või tuleb lisada eraldiseisev akupaak ja kas on üldse võimalik ühendada kamin õhk-vesi süsteemiga sellisel moel? Kui see on võimalik, siis kuidas ja mis õhk-vesi tootjaid/mudeleid ja kaminaid peaks vaatama ?

Ühes teises postituses on teema algataja rääkinud eraldiseisvast välisest akupaagist sellisel juhul..

Leidub minu visioonil ka mõttekaaslasi või on see 'hea' mõte ainult minu peas..:)
Lõpetuseks ühe foorumipostitaja mõttekäik: "Maksan nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik. Aga korralikku kvaliteeti on vaja".

küttesõbraliku sügis-talve
Tere
Asun ise Tallinnas,tegelen selliste töödega,kui veel selgitusi oleks vaja,võin läbi tulla,prooviks arutada. 53018605
Vasta