Palju maksab?

Stemugram
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 03 Mär 2013, 01:01
On tänatud: 2 korda

Palju maksab?

Lugemata postitus Postitas Stemugram »

Mind lihtsalt huvitaks palju oleks õiglane hind tavalise puidust 7x21 siseukse (ilma lengiteta), mis on eelnevalt lihvitud ning ukse piirdeliistu (kokku ~12meetrit) püstoliga Pinotexiga toonimise ning siis lakkimise eest. Kaua ja mida ta täpselt tegi, ma ei tea aga 24 tunni pärast kui ma järgi läksin siis oli valmis. Igatahes hinnaks küsis 50€
Minu arvates on seda natuke palju aga tema arvas, et mitte.
Külaline
külaline

Re: Palju maksab?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Stemugram kirjutas:Mind lihtsalt huvitaks palju oleks õiglane hind tavalise puidust 7x21 siseukse (ilma lengiteta), mis on eelnevalt lihvitud ning ukse piirdeliistu (kokku ~12meetrit) püstoliga Pinotexiga toonimise ning siis lakkimise eest. Kaua ja mida ta täpselt tegi, ma ei tea aga 24 tunni pärast kui ma järgi läksin siis oli valmis. Igatahes hinnaks küsis 50€
Minu arvates on seda natuke palju aga tema arvas, et mitte.
Väga odav tegija.Ilmselt kasutati ka odavat viimistlus materjali. :hello:
Külaline
külaline

Re: Palju maksab?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Stemugram kirjutas: Igatahes hinnaks küsis 50€
Minu arvates on seda natuke palju aga tema arvas, et mitte.
Aga miks sa ise ei läinud poodi, ostnud värvipüstoli, Pinotexi, laotanud tuppa ajalehed maha ja hakanud püstoliga värvima. 50€ oleks sul puhtalt tasku jäänud.
Stemugram
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 03 Mär 2013, 01:01
On tänatud: 2 korda

Re: Palju maksab?

Lugemata postitus Postitas Stemugram »

Külaline kirjutas: Aga miks sa ise ei läinud poodi, ostnud värvipüstoli, Pinotexi, laotanud tuppa ajalehed maha ja hakanud püstoliga värvima. 50€ oleks sul puhtalt tasku jäänud.
Kui ma oleks enne teadnud, et see 50€ maksma läheb siis ma olekski ise teinud, sest ukse ja lengid ma lihvisin ära ning lengid ka lakkisin toonitud lakiga aga kuna see jäi väheke laiguline siis ei tahtnud ust hakata selle toonitud lakiga tegema.

Mõtlesin, et peitsin ukse ära ja siis lakin. Kuna aga siin kus ma elan peitsi ei müüda siis läksin uurima kuidas seal firmas tehakse. Võtsin ka ühe näidistüki kaasa, et kas tal sellist tooni on nagu minu toonitudlakk. Ja oligi ainult, et Pinotex. Kuna ta lasi mu näidise selle Pinotexiga üle ja see toon sobis siis mõtlesin et toon kohe ka selle ukse ning laseb selle ka korraga üle.
Arvasin et ehk maksimaalselt 25€ küsib aga et kohe 50€ ... ei tulnud ise selle pealegi (see on üle poole ukse maksumusest).

Aga jah, minu viga oli et ma kohe ei küsinud palju ta selle eest raha tahab.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10946
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: Palju maksab?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Stemugram kirjutas:Kui ma oleks enne teadnud, et see 50€ maksma läheb siis ma olekski ise teinud, sest ukse ja lengid ma lihvisin ära ning lengid ka lakkisin toonitud lakiga aga kuna see jäi väheke laiguline siis ei tahtnud ust hakata selle toonitud lakiga tegema.
Vot sellepärast küsivadki oskajad raha, et nad teevad asja nii, et ei jää laiguline. Oskus on see, mis maksab!
Stemugram kirjutas:Arvasin et ehk maksimaalselt 25€ küsib aga et kohe 50€ ... ei tulnud ise selle pealegi (see on üle poole ukse maksumusest).
Kus kohast on sul pärit teadmine, et odavat asja viimistledes, peab viimistluse hind olema ka odav? Miks sa eeldad, et näiteks 25€-st sapakat autoremonditöökotta viies ja järgmine päev sõidukorras kättesaaduna, läheb see sulle ka maksma ainult 25€-t? Kas sa ise oleksid nõus sellise hinnaga päev otsa seda remontima?
Stemugram kirjutas: Kaua ja mida ta täpselt tegi, ma ei tea aga 24 tunni pärast kui ma järgi läksin siis oli valmis.
Kas siis, kui sa oleksid läinud järgi nädala pärast, oleks see hind (50€) sind rahuldanud?

PS! Loe mu motot!
Külaline
külaline

Re:

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Lugesin ja ei vaidlusta ega analüüsi hinda.

Ütleks ehk, et üks kvaliteedi osa on teeninduskultuur ja enne teostamist kliendile töö orienteeruva aja ja hinna teada andmine võiks ka hinna sees olla.
Kui ma muidugi tellin kelleltki korduvalt töid ja juba tean, et tegija on niivõrd hea, et ma lihtsalt ei hooli, kui asjalikku juttu too ajada oskab...
Vasta