Puidust kast/raam

Fluffy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 12 Mai 2013, 17:51
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord

Puidust kast/raam

Lugemata postitus Postitas Fluffy »

Tere!

Plaan on ehitada üks korralik linnupuur, kuid sellega on üks mure. Nimelt, ma tahan, et töö tuleks ilus, aga pole ise varem midagi sellist teinud. Paluks abi, kas keegi oskab mulle seletada, kuidas ma saaksin ehitada sellise kasti (või midagi sarnast):

Pilt
Pilt

Ühesõnaga plaan on ette panna klaas ning külgedele ilmselt võrk või samuti klaas. Tagumine sein oleks puitplaat. Pealmine osa võrk. Ma ei suuda aind välja mõelda, mismoodi ma selle raami kokku panen. Mehed peaksid targemad olema, ehk oskab keegi aidata. :)

Kadri
Fluffy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 12 Mai 2013, 17:51
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord

Re: Puidust kast/raam

Lugemata postitus Postitas Fluffy »

Äkki siis keegi vähemalt oskab soovitada, millega raam kokku panna? Naelte, kruvide, liimiga? Klaasi pean vist niikuinii liimiga panema, kuigi olen kuulnud, et 100% silikooniga pannakse ka...
raske algus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 13 Sept 2012, 10:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Puidust kast/raam

Lugemata postitus Postitas raske algus »

Raami teeksin 2-kihilise, sest siis saad sinna vahele panna võrgu või klaasi (väga soovid, siis võid soonega teha) ja otsad teha pooltapiks. Silikoon on hea, sest see jääb elastne kuid seob väga tugevalt. Pind peab olema muidugi tolmuvaba. Ainuke häda, et silikoon ei tohiks olla kusagilt lindudele nokkimiseks kättesaadav.
Fluffy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 12 Mai 2013, 17:51
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord

Re: Puidust kast/raam

Lugemata postitus Postitas Fluffy »

raske algus kirjutas:Raami teeksin 2-kihilise, sest siis saad sinna vahele panna võrgu või klaasi (väga soovid, siis võid soonega teha)
Kuidas kahekihilise? Soonega oleks iseenesest hea, aga pole millega seda soont teha kahjuks. Aga eks kui ehitamiseks läheb, rendin Ramirendist tikk- või ketassae. Nende abil saan näiteks vineerplaadist klaasi või võrgu jaoks augu lõigata, aga siinkohal jäin ma mõtlema, et mismoodi ma selle klaasi või võrgu sinna kinni panen, et nii seest, kui ka väljas ilus vaadata oleks. Kas klaasi silikooniga "kleepides/kinnitades" jääb see silikoon läbipaistev või on tal mingi värvus ka?
raske algus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 13 Sept 2012, 10:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Puidust kast/raam

Lugemata postitus Postitas raske algus »

Mis on kasti mõõdud ja milliste lindude jaoks see tulema peab? Asukoht samuti Tartu ja võib-olla saan juppide tegemisel aidata, kui ulme mega-kiire asjaga pole. PS kui kontakti soovid.
Fluffy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 12 Mai 2013, 17:51
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord

Re: Puidust kast/raam

Lugemata postitus Postitas Fluffy »

Sain oma asja tehtud. Välja näeb selline:

Pilt
raske algus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 13 Sept 2012, 10:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Puidust kast/raam

Lugemata postitus Postitas raske algus »

Näeb juu täitsa puuri moodi välja. Ja lisaks veel omaenese kätega tehtud. Väga tubli!
Vasta