soojustus küsimus Alar Piirfeldile ja restauraatorile

kuidas soojustada oma elamist
jaanek
külaline

soojustus küsimus Alar Piirfeldile ja restauraatorile

Lugemata postitus Postitas jaanek »

Olen siin foorumis lugenud igasugu arvamusi penoga soojustamise kohta,
kuid täielikku vastust pole saanud. Nimelt on linaluu täidisega maja. Oleks soov katta maja väljastpoolt 100mm fassaadi penoga otse laudisele ja seejärel krohvida ,olen ka niipalju aru saanud ,et fassaadi peno(hingab)aga tekkis küsimus kui see peno katta nüüd krohviga(nii nagutänapäeval tehakse)kas siis need (hingamis ) omadused säilivad.
sooviks arvamusi saada restauraatorilt (ehitusguru) ja Alar Piirfeld võiks ka mõne sõna sekka öelda.
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas restauraator »

Peno hingab ikka ka õhekrohvi all, küsimus on ikka selles milline koormus talle langeb? Kui seespool on seinas paremini niiskust läbilaskvad kihid, siis võib peno sellest läbituleva õhuniiskusega hätta jääda.
Teil ongi niisugune kes-täpselt-teab- mismoodi ehitatud maja mille kohta ei oska keegi hoobilt väita, et seda teha võib. Selleks peate järgi uurima millistest kihtidest sein täpselt koosneb, need ehitusinsenerile esitama, kes siis täpselt välja arvutab milline lahendus probleemideta tööle hakkab.

Ps. See teie küsimuse viimane lause järjestus ei kõlba küll kuskile. Restauraator on tavaline ehitaja ja härra Piirfeld vist koguni loeb loenguid meie tulevastele inseneridele :wink:
Iga ehitus on norm iseendale.
jaanek
külaline

RESTAURAATOR

Lugemata postitus Postitas jaanek »

sein koosneb seest väljapoole vaadates
1.kips ( uus ) kuna siseviimistlus on juba tehtud
2.kips (vana vene aegne ) ei hakkanud maha kiskuma seinast kuna oli küllaltki kobe sai siis lihtsalt uus peale liimitud.
3.laudis ( punnlaud)
4.tõrvapapp
5.150mm linaluud
6.laudis (punnlaud)
7.tuulutus lipp (hetkel veel)
8.tõrvapapp
9.jälle laudis (punnlaud)
10.lippidest tehtud sõrestik ja krohv

olek siis plaan punktid 7- 10 maha võtta ja penoga asendada
sundehitaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 112
Liitunud: 29 Aug 2005, 15:49

Lugemata postitus Postitas sundehitaja »

Vabandan ,et segan vahele konkreetsetele isikutele esitatud küsimuse puhul,kuid mul omal oli sarnane probleem fassaadi tegemisega,ainult probleem oli kivi seinaga.Kui see seina konstruktsioon on selline nagu kirjeldatud,võtaks ma ise maha punktid 5-10.Asendaks 150mm linaluud talade vahel 150mm fassaadi penoga,lööks vertikaalis piki talasid 22x100 mm laua,ja selle peale välisvoodri laua.Muidugi kui Sa tahad tingimata krohvi säilitada,siis soovitaks vaadata niisugust saiti nagu 'tarmatrade'.
Seal on fassaadide kohta palju infot koos põhjendustega miks ja kuidas.
Endal oli vene aegne kivi sein:tellis-vene mineraalvatt(ca 10cm)-tellis.
Lõin seinale väljaspoole 5x10 talad peale(kivi ja tala vahele ruberoid),antiseptisin Lignoga talad,10 cm penot vahele,vertikaalis laud õhuvahe jaoks ja vooder peale.Seespool peab minu konsrtuktsioonil olema kindlasti niiskustõke,aga mul on seal vannituba ja saun, mis on seest niiskuse vastu tõkestatud.
Vasta