Suur mure Nocria 14-ga

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
brownnoserman
külaline

Suur mure Nocria 14-ga

Lugemata postitus Postitas brownnoserman »

Tere

Olen kahe Nocria 14-ne pettunud kasutaja. Nimelt on mu kaks pumpa pakist väljas olnud 2 aastat, sellest ajast on nad järjest töös olnud heal juhul aasta. Üks veakood ajab teist taga, küll on ühel välisosal toru lõhkenud ning gaas atmosfääri pagenud küll teisel üks sitt teise otsa. Pean tunnistama, et kui nad töötasid siis kahe korrulist 140m2 maja küttes oli kõik super.
Asi selles, et kõik see teadjate kogukond on selgeks saanud paigalduse aga kui oleks vaja kellegilt küsida nõu kuidas ühe või teise
veakoodiga toimida siis saad vastuseks enam vähem soovituse, et soeta uued. Äkki ma eksin ning on keegi asjatundja ning oskab soovitada, mida hakata pihta kahe samat veakoodi vilgutava põhjamaadesse mõeldud pumbaga ning kuidas likvideerida veakoodi 2 rohelist ning 7 punast välgatust (Refrigerant cycle error: Discharge Temperature abnormal). Olen siiani kuumaõhupuhuriga sulatanud välis osas olevat 4-lik klappi siit ja sealt nurgapealt mis pidavat teinekord kondentsi tõttu jäätuma aga ikkagi lõpeb asi sama koodiga. Ehk raatsib keegi juhendada kuidas ikkagi sellest koodist vabaneda, et saaks puhurid jälle tööle.

Ette tänades
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Suur mure Nocria 14-ga

Lugemata postitus Postitas madis64 »

brownnoserman kirjutas:Nimelt on mu kaks pumpa pakist väljas olnud 2 aastat, sellest ajast on nad järjest töös olnud heal juhul aasta. Üks veakood ajab teist taga, küll on ühel välisosal toru lõhkenud ning gaas atmosfääri pagenud küll teisel üks sitt teise otsa.
"pretensioonide esitamise aeg" on see termin, mis seda juttu lugedes nagu meelde tuleb. Kui jama on nii palju olnud, siis oleks olnud ehk ammu aeg asi ametlikuks keerata :scratch:
brownnoserman kirjutas:Asi selles, et kõik see teadjate kogukond on selgeks saanud paigalduse aga kui oleks vaja kellegilt küsida nõu kuidas ühe või teise veakoodiga toimida siis saad vastuseks enam vähem soovituse, et soeta uued.
Kas paigaldus oli pumbamüüja poolt või tegid seda kolmandad tegijad?
brownnoserman
külaline

Re: Suur mure Nocria 14-ga

Lugemata postitus Postitas brownnoserman »

Tänan vastuse eest
Asi ei ole paigalduses, ega ka pretensioonide esitamise ajas. Vaid mure on selles, et kes oskaks öelda kuidas teatud veakoode likvideerida, remontida, eemaldada. Ostsin need pumbad just sealt kust nad kõik eestisse tulevad, paigaldas sõber kes ka nendega tegeleb ja on neid paigaldanud kurat teab palju. Kui asi töötas siis on ju paigaldatud hästi, kui tekib lambist öösel seadmel viga ja vilguvad tulukesed vot siis on asi väga kusine. Vea koodid tekivad ka siis kui kõik see kuramuse MADE IN F##ing CHINA-s kosmoseteadus on seinale pandud ning on seda hõlpsalt mureta pikka aega kasutatud.
Lugu on selles et siin kuramuse riigis pole vist ühtegi tehase poolt koolitatud remondimeest, kes veakoodile masinalt lugedes oskaks reageerida. Vot selles on küsimus, mitte ei ole viga paigalduses või jumal teab milles.

Päikest
Külaline
külaline

Re: Suur mure Nocria 14-ga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kuumagaasi t ebaoige st korge. Pohjus tavaliselt ; freooni kogus on vaike. Voimalik pohjus leke; torul mutter pingutamata,jne..
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Suur mure Nocria 14-ga

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Sõber siis peale augupuurimise muud teha ei mõista selle kastiga ? Pigaldada saab hästi ja halvast. Halvasti on ka selline juhus kus seade töötab kuni paigaldaja on uksest välja läinud. Aga kuna sa ei suuda aru saada, et kui näiteks autole rehv alla kruvida aga velg on viltu ja seega rehv kulub ühest servast puruks siis milles see rehv süüdi on ? Ma tõesti ei tea mis seal hetkel on aga selle virisemise asemel otsi netist infot. Kui ei leia siis pane siia kõik mudelinunbrid, veakoodid jne. Võib juhtuda, et mõni isegi oskab miskit trka kosta. Enamasti on samasuguses olukorras need, kes küll tahavad ise teha aga ei tea kuidas mingi asi täpselt töötab.
Külaline
külaline

Re: Suur mure Nocria 14-ga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

See et toru lohkes, viitab et freooni oli taidetud palju. Aga, tegijal juhtub, kord on puudu, siis liialt palju.
juroku
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 339
Liitunud: 17 Dets 2008, 16:55
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Suur mure Nocria 14-ga

Lugemata postitus Postitas juroku »

Tere!
Veakood näitab et seadme gaas kumeneb üle
esimene asi on siseosa filtrid ja radikas kas nad ikka on puhtad et piisavalt õhku läbilasta.Kui see on ok siis jargmine on termo takisti mis asub siseosa radika küljes kui see on rikkis siis mõtleb automatika et gaas on ülekumenenud ja annab veakoodi arvan et see takisti on 50 kOm`i kontrolliks võib seda asendada tavalise takistiga.Jargmine on juhtimis blokk,see on juba keerulisem.
PS.Kurdad et pole teadjat meest aga kuidas oma säbraga asi kui ta paigaldab siis peaks kaa parandada oskama või kuidas?
Viimati muutis juroku, 22 Dets 2012, 15:44, muudetud 1 kord kokku.
Brownnoserman
külaline

Re: Suur mure Nocria 14-ga

Lugemata postitus Postitas Brownnoserman »

Täitsa autokooli tunne on
Toru lõhkemise põhjuseks oli sitt kvaliteet joote kohas ja neid paigaldades oli freooni seal sellises koguses nagu teda seal tehase poolt on pandud.
Peale toru korda tegemist sai lisatud täpselt 1300 midagi g R410A-d nagu seadmel märgitud. Jaa see paigaldus ja paigaldus, sai need otsad ära vaadatud, ümber valtsitud, vaakumisse tõmmatud ning siis 24 vaakumis ning asi oli korras, no mis kuramuse paigalduse viga ja rehvid kulunud :wave:
Ma ikkagi püüan leida pädevat inimest kes oskab lugeda manualist ette antud koode ning kes neist ka aru saab ning oskab seletada millest ja kuidas see ja too kood on tekkinud ning kuidas muret murda.

Tänud
Brownnoserman
külaline

Re: Suur mure Nocria 14-ga

Lugemata postitus Postitas Brownnoserman »

Oiii meees ma tänan, vot lõpuks on jõulumees foorumisse loginud :D jess.
Sõber saatis eest riigi piix ning on nüüd kusagil välisilma avastamas ning konditsioneere timmimas sooja päikese all.
Pole hetkel enam kontakte temaga. Aga paistab, et siit on võimalik leida uusi asjalike ning helge peaga sõpru :D
Ma kohe otsin testri ning hakkan asja uurima.
Aga lisage aga mõtteteri, varsti olen nõnda ka spetsialist keda pole ka tehas koolitanud :D

Suured tänud
Brownnoser
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 30 Jaan 2012, 15:08

Re: Suur mure Nocria 14-ga

Lugemata postitus Postitas Brownnoser »

Kas sa mõtled seda radika küljes olevat musta karpi :)
Manused
IMG_0085.JPG
IMG_0085.JPG (137.44 KiB) Vaadatud 3843 korda
Külaline
külaline

Re: Suur mure Nocria 14-ga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Brownnoserman kirjutas:... varsti olen nõnda ka spetsialist keda pole ka tehas koolitanud :D
Kui pumbavärgis end välja koolitanud, võid foorumitest saadud nõuannete järgi ka oma hambaid ravima või pimesoolt opereerima hakata! :jooma
Brownnoser
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 30 Jaan 2012, 15:08

Re: Suur mure Nocria 14-ga

Lugemata postitus Postitas Brownnoser »

mis on sinu postitusel pistmist õhksoojuspumbaga?
Külaline
külaline

Re: Suur mure Nocria 14-ga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Brownnoser kirjutas:mis on sinu postitusel pistmist õhksoojuspumbaga?
täpselt sama palju, kui sinu osundatud mustal kastil Refrigerant cycle erroriga. Võiks ikkagi mõne tunnustatud kliimafirma spetsi kohale kutsuda, mitte ise hakata masinat lammutama.
Brownnoser
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 30 Jaan 2012, 15:08

Re: Suur mure Nocria 14-ga

Lugemata postitus Postitas Brownnoser »

Äkki ütled mis sind minu mure juures vaevab, minu teada on siin muredele vastuste otsimine suht tavaline tegevus?
Kui sa hetkel pole kalendrit näinud siis paraku pean sulle teavitama, et tegu on pühade ajaga ja ühtegi spetsi hetkel võtta ei ole!
Aga kuna meie peres valmis ahi suht alles ning ainukeseks hetkeliseks küttekehaks on pliit mis ei suuda maja ära kütta!!!
Siis jahh otsin ma hetkelist abi just siit, et saaks need kaks sitta Nocriat kuidagi pidi tööle ning kuna need vigade vilkumised tekkisid üle öö siis peaks see asi olema lahendatav ka läbi foorumis antud vihjete ja soovituste. Ja kui sina ei oska aidata siis palun ära raiska oma pühade aega siin kommenteerimisele. Ja kui sa tead midagi mis võiks meid aidata siis oleks see igati super ning ma saaks ehk need käkerdised jälle tööle.

Päikest
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Suur mure Nocria 14-ga

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

Kiirelt otsides, ehk aitab see teema sind edasi. Teemas on ära toodud veakoodide asi.

viewtopic.php?p=175175
Oma ala meister..
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Suur mure Nocria 14-ga

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Brownnoser kirjutas:ning kuna need vigade vilkumised tekkisid üle öö
Kas mõlemad pumbad hakkasid vigu andma samaaegselt?
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Suur mure Nocria 14-ga

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Brownnoser kirjutas:Aga kuna meie peres valmis ahi suht alles ning ainukeseks hetkeliseks küttekehaks on pliit mis ei suuda maja ära kütta!!!
Kui palju sisetemepratuuri selliselt hoida õnnestub?

Võta rendist ahju kuivatamise ajaks võimsam konvektor ja küta sellega.
Brownnoser
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 30 Jaan 2012, 15:08

Re: Suur mure Nocria 14-ga

Lugemata postitus Postitas Brownnoser »

Ei ülemine ehk siis esimene pump hakkas algselt viskama veakoodi nädal enne teist. Esimesel korral vilgutas ülemine (esimene) 2 rohelist ja 8 punast (Optional function error: Active filter abnormal (first time) ) ning siis sai kilbist asi välja tõmmatud. Järgmisel päeval sai töösse pandud, hakkaski tööle, töötas päeva ning siis hakkas järgmine kala 2 rohelist ja 7 punast (Refrigerant cycle error: Discharge Temperature abnormal)
ning siis nädala pärast hakkas ka alumisel öösel lambist vilgutama 2 rohelist ja 7 punast (Refrigerant cycle error: Discharge Temperature abnormal) Täitsa kosmos :)
Viimati muutis Brownnoser, 23 Dets 2012, 10:45, muudetud 1 kord kokku.
Brownnoser
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 30 Jaan 2012, 15:08

Re: Suur mure Nocria 14-ga

Lugemata postitus Postitas Brownnoser »

Kui kodus olles kütta suht terve päeva siis on ilusti 21-23 kraadi. Hommikuks on mõnusalt oleneb tuultest ja miinustest 12-14 kraadi.
Midagi peab tegema jahh.

Tänud
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Suur mure Nocria 14-ga

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Brownnoser kirjutas:Kui kodus olles kütta suht terve päeva siis on ilusti 21-23 kraadi. Hommikuks on mõnusalt oleneb tuultest ja miinustest 12-14 kraadi.
Mingist teemast on meelde jäänud, et õspi (normaalrežiimil) kasutamisel peab toatemperatuur olema vähemalt 18 kraadi - kui sa lülitad pumbad sisse alles siis, kui toas on üle 20 kraadi, kas ka siis hakkavad veakoodid kohe vilkuma?
Brownnoser
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 30 Jaan 2012, 15:08

Re: Suur mure Nocria 14-ga

Lugemata postitus Postitas Brownnoser »

jaa ikka, eelmisel aastal polnud sellest mingit probleemi, ja väsisid nad ära ju siis kui väljas oli umbes -6 kuni -10
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Suur mure Nocria 14-ga

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Brownnoser kirjutas:väsisid nad ära ju siis kui väljas oli umbes -6 kuni -10
Kui kaks seadet analoogsetes oludes "ära väsivad", siis Nocria puhul (mllest tüübina küll keegi pole foorumites kurtnud, et need miinus 10-ga hakkama ei saa) ma küll kaldun panustama paigaldusveale :hello:
Brownnoser
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 30 Jaan 2012, 15:08

Re: Suur mure Nocria 14-ga

Lugemata postitus Postitas Brownnoser »

sa siis mõtled paigaldus vea all seda, et gaasi lekib v
ohhh me tegime profülaktika mõttes üle kõik valtsitud otsad, timmisime mutreid jne.
aga ehk pakud ravi :)

tänud
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Suur mure Nocria 14-ga

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Brownnoser kirjutas:sa siis mõtled paigaldus vea all seda, et gaasi lekib v
Ma ei ole kliimaseadmete paigaldaja ning seetõttu ei oska sulle ka pakkuda, mis konkreetselt võib sinu paigaldise juures olla nihu läinud - kas külmaaine kogus pole õige, torustiku sisekeskkond on saastunud, torustik mõlki painutatud vms. - igal juhul tunduvad tekkivat probleemid seadme koormuse suurenemisel.
Brownnoser kirjutas:aga ehk pakud ravi :)
Olles ise elu jooksul piisavalt (omal täielikul teadmisel ja vastutusel) "kulibini mänginud ja ka "peedist pesumasinat ehitanud", tean, et ükskord saabub hetk, kui tuleb käed üles tõsta ja professionaalid kohale kutsuda.

Sellist "ravi" ma ka sulle soovitaksin, seni aga kütaksin elektriga ja kuivataksin ahju ära (sellega peaksid loetud nädalatega hakkama saama).
Brownnoser
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 30 Jaan 2012, 15:08

Re: Suur mure Nocria 14-ga

Lugemata postitus Postitas Brownnoser »

Jahh eks peab veel külma eest paguluses olema vanemate juures.
Ehk peale pühi hakkab elu jälle normilt toimima ning kättesaadavaks muutuvad ka erialaspetsid :D

Suured tänud ja ilusaid pühi :)
Vasta