Probleem Husqvarna murutraktoriga

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
kasutaja222
külaline

Probleem Husqvarna murutraktoriga

Lugemata postitus Postitas kasutaja222 »

Tere!
Jutt järgmine: ostsin juunis 2012 endale Husqvarna murutraktori LTH 154. Sain umbes 4-5 paagitäit normaalselt niita, siis äkki ühel hetkel lendas lõikekorpuse rihm puruks. Viisin rihma kauplusesse, sealt anti uus ja öeldi, et ma niidan valesti. Liiga kiiresti, liiga kõrget muru, liiga madalalt. Okei, panin uue rihma jälle peale ja arvasin, et viga on minu niitmisstiilis. Proovisin siis uuesti, niitsin vähe kõrgemalt ning ei kiirustanud. Võrdluseks: jalgpalliväljakut niitsin ligi tund aega, aga omal ajal tegin ka väikese muruniidukiga umbes sama kiiresti. Ja mitmeid kordi niimoodi, et erilist ajavõitu mul ei olnudki. Ja nüüd viimasel nädalavahetusel läks ka järgmine rihm ribadeks. Helistasin kauplusesse, sealt vastati jälle, et ma niidan ikka valesti, et see rihm on kõige parema kvaliteediga rihm üldse, viga on minus jne. Naabrimehe Partneriga olen ka niitnud päris palju enda juures, tema omal ei ole minu tõttu ükski rihm purunenud.
Kui kellelgi on veel taolisi probleeme esinenud, siis oleksin väga tänulik, kui jagaksite neid. Iga kuu ei viitisiks endale uut rihma osta :)
Puravik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 112
Liitunud: 10 Mai 2011, 23:35
On tänatud: 2 korda

Re: Probleem Husqvarna murutraktoriga

Lugemata postitus Postitas Puravik »

Ummm. Üldiselt rihm peaks kestma 2-3 aastat isegi intensiivse töö juures. Ise kahtlustan seda,et kas mingi rullik ei käi normaalselt ringi või rihm käib kuskile vastu või mingil põhjusel libiseb töötamise ajal. Samuti võib decki reguleering olla vale,mistõttu rihm ei ole tööasendis piisavalt pingul ja libiseb. Sul peaks siis konkreetselt terad kinni jooksma heina ummistuse tõttu,et rihm libiseks. Samuti veendu,et rihma peale õli pole lekkinud.

Kui sul endal ei hakka mõistus peale siis pöördu teenindusse. Kindlasti pole see normaalne,mis toimub.
Väikemootorid(diisel ja bensiin) müük ja pinnasetihendajate remont Tallinnas .
KITO tõsteseadmed www.estmotor.ee
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Probleem Husqvarna murutraktoriga

Lugemata postitus Postitas motamees »

Umbes nädal tagasi niitsin muru. Polegi saanud palju niita, kui rihm lendas puruks. See rihm oli just hiljuti ostetud. Eelmine rihm pidas vastu mitu aastat ja lõpuks lihtsalt venis välja.
Ei usu mina müügimeeste juttu valest niitmisest ja kõrgest rohust. Eelmise rihmaga sai ju kõike neid tõid tehtud ja siis oli kõik õige. Ka meie rihma puhul öeldi, et sellel osal puudub garantii, kuna on kuluv osa.
Ilmselt on turule tulnud praakpartii rihmu. Mis veel hullem, võibolla see on jääv, nagu kõigi teiste asjadega. Kvaliteet ainult halveneb.
.
Tel 5o9279o
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Probleem Husqvarna murutraktoriga

Lugemata postitus Postitas maik »

Loobusin juba ammu originaal rihmade ostmisest, omalegi üllatuseks avastasin, et HPM -st ostetud rihm, peab vastu sama kaua kui originaal ja hinna-vahe on meeletu.
:jooma
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Probleem Husqvarna murutraktoriga

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

Põhimõtteliselt pole vahet kas ostad rihma HPM (Tartus) või Vitamiiini tn mõlemad müüvad Goodyear-i rihmu. Hinnaks suurusjärk 6.-€, võrdluseks originaal (hiinlane) ~32.-€.
Ise olen nüüd niitnud kaks suve Goodyear rihmaga st kaks hooaega 1 rihmaga, senini kestab :good:
Oma ala meister..
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4250
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 87 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Probleem Husqvarna murutraktoriga

Lugemata postitus Postitas Hiid »

mis koht see HPM on ja mida seal veel müüakse?
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Probleem Husqvarna murutraktoriga

Lugemata postitus Postitas maik »

GuidZ
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 310
Liitunud: 22 Aug 2008, 16:49
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Probleem Husqvarna murutraktoriga

Lugemata postitus Postitas GuidZ »

Mul just Stigaga tavarihm ei kesta - paar niitmist ja ribadeks. Plaan tugevdatud rihm tellida ebay kaudu USAst, tuleb poole odavam kui siin. Äkki asi selles, et originaal on tolli mõõdus aga odavad traktoririhmad millimeetris
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Probleem Husqvarna murutraktoriga

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

GuidZ kirjutas:Mul just Stigaga tavarihm ei kesta - paar niitmist ja ribadeks. Plaan tugevdatud rihm tellida ebay kaudu USAst, tuleb poole odavam kui siin. Äkki asi selles, et originaal on tolli mõõdus aga odavad traktoririhmad millimeetris
Selles asi olla ei saa, sest rihma pikkuse sammu vahe on nii võrd väike, et igaüks leiab sealt enda masinale sobiva rihma.
Mis tähendab tavarihm? Vene-, lääne toode
Oma ala meister..
Puravik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 112
Liitunud: 10 Mai 2011, 23:35
On tänatud: 2 korda

Re: Probleem Husqvarna murutraktoriga

Lugemata postitus Postitas Puravik »

Ise omalt poolt soovitaksin veel MTD grupi rihmasid. 3a töötamise jooksul ei tulnud kordagi ette rihmade katkiminemist või liiga kiiret enneaegset kulumist. Küsida Stokkerist. Kui profiil ja pikkus klapib siis on kõik hästi :D
Väikemootorid(diisel ja bensiin) müük ja pinnasetihendajate remont Tallinnas .
KITO tõsteseadmed www.estmotor.ee
Vasta