Tööstusliku korstna seisukorra parandamine

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
900
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 14 Aug 2012, 11:00

Tööstusliku korstna seisukorra parandamine

Lugemata postitus Postitas 900 »

Tere,

Tulen küsima teilt nõu tavalisest veidi spetsiifilisema iseloomuga tööde kohta. Lisasin postitusele ka mõned pildid, et olukord oleks selgem.
Pilt
Plaanis on rakendada esmased meetmed selleks, et peatada korstnapitsist 5m ulatuses olevad lahtiste kivide kukkumine. Lahendus peab olema selline, mis kestaks vähemalt 2 aastat. Kahe aasta pärast tehakse korstnale kapitaalremont.
Pilt
Endal esimeseks mõtteks oli vuukide taastamine, ehk lihtsalt kinnitada kivid seguga nagu nad seal ka varem olid. Selle töö miinuseks on suur ajakulu ja mahukate vuukide täitmisel võib üsna kiiresti see pudenema hakata mis on lubamatu. Teine lahendus näeb ette pitsi võrguga katmist, millel on jällegi miinus see, et korstnast tulenev väävlirikas koostis sööb selle võrgu üsna kiiresti ära. Nagu on näha ka järgneval pildil, kus 4mm paksusest terasest redelist pole midagi järgi. Kolmas lahendus on katta pits 4 kihis spets segudega millede maksusmus on 13 tuhat eurot ja on mõeldamatu.
Pilt
Minu praegusteks põhilisteks küsimusteks on- Kas metall on ära söödud ilmastiku või ikkagi väävli poolt? Kas vuukide täitmine on mõistlik, kas on parem kui võrk? Kas need lahendused peavad vähemalt 2a vastu? Kas olukorra lahendamisele on alternatiive?
Pilt
Kõik arvamused ja vastused on teretulnud, ootan ka arvamusi korstna kapitaalremondi lahendustest.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6141
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 72 korda
On tänatud: 137 korda

Re: Tööstusliku korstna seisukorra parandamine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

900 kirjutas:ootan ka arvamusi korstna kapitaalremondi lahendustest
Ma olen üsna usin konmmenteerija, aga selle "korstnapitsi" remondi tööprojektile foorumi kaudu küll vastutava spetsialistina alla ei taha kirjutada.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Tööstusliku korstna seisukorra parandamine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

900 kirjutas:Plaanis on rakendada esmased meetmed selleks, et peatada korstnapitsist 5m ulatuses olevad lahtiste kivide kukkumine. Lahendus peab olema selline, mis kestaks vähemalt 2 aastat. Kahe aasta pärast tehakse korstnale kapitaalremont.
Kui see "pisike" korstnapits just ümber ei hakka juba kukkuma siis kaaluksin võrk + müüri/krohvi segu.
Lapiksin suuremad kohad kivide ning müüriseguga. Keeraksin peenesilmalise võrgu ümber korstna, kinnitades korstnale kuhu saab ja paani otsad omavahel, ja läbi selle viskaks vuugid müürisegu täis + krohv peale.
900
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 14 Aug 2012, 11:00

Re: Tööstusliku korstna seisukorra parandamine

Lugemata postitus Postitas 900 »

rokikas kirjutas:
900 kirjutas:Plaanis on rakendada esmased meetmed selleks, et peatada korstnapitsist 5m ulatuses olevad lahtiste kivide kukkumine. Lahendus peab olema selline, mis kestaks vähemalt 2 aastat. Kahe aasta pärast tehakse korstnale kapitaalremont.
Kui see "pisike" korstnapits just ümber ei hakka juba kukkuma siis kaaluksin võrk + müüri/krohvi segu.
Lapiksin suuremad kohad kivide ning müüriseguga. Keeraksin peenesilmalise võrgu ümber korstna, kinnitades korstnale kuhu saab ja paani otsad omavahel, ja läbi selle viskaks vuugid müürisegu täis + krohv peale.
Tänud "Rokikas" arvamuse eest. Kas Teie meelest siis müüri ja võrgu lahendus peab kindlasti vastu? Isiklikult suhtun sellesse lahendusse veidi skeptiliselt, sellepärast eeldan, et see krohv pudeneb sealt peale esimest talve maha. "Küülaline" seda on näha, et olete usin kommenteerija. Paraku aga teie vastus ei vii mind aga mitte kusagile.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Tööstusliku korstna seisukorra parandamine

Lugemata postitus Postitas keemik »

Mind siiralt huvitab, kas olete selle korstna omanik või palgatud sinna tööliseks? Krohv võiks püsida siis, kui on elastne ja ilmastikukindel, ehk ka armeeritud. Iseasi, kui kaua see suudab väävelhappe aurudele vastu panna (mida seal põletatakse?). Minu arvamus on selline, et kui sellise objekti kohta tullakse foorumisse nõu küsima, on midagi valesti. See nõuab ikka pädevat insenertehnilist lahendust koos materjalide tootjate omapoolsete soovitustega, kus antakse kaasa süsteemi garantii.
tõhk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 25 Veebr 2010, 10:59
On tänatud: 2 korda

Re: Tööstusliku korstna seisukorra parandamine

Lugemata postitus Postitas tõhk »

Kui eesmärgiks on hetkel lahtiste kivide kukkumise peatamine, siis minu arust on kõige kiirem ja odavam võrgu paigaldamine. Segudega ei hakkaks üldse mässama, sest on suht kahtlane, kas väävli ja lämastiku ühenditega kaetud kivid niisama seda segu üldse külge võtavadki. See eeldaks vist liivapritsiga puhastamist. Aga 3mm paksune ja PVCga kaetud võrk võiks ju mõnda aega vastu pidada. Kui kaua aega selle redeli haihtumine aega võttis? Vaevalt, et see 2 aastaga toimus.
Näitekes selline aiavõrk http://pood.sungate.ee/keevisvork-forte-korgus-2m Sul läheks vaja 2 kuni 3 rulli, mis teeb materjali kuluks vähem kui tonn euri + paigaldus. Parem ikka kui 13 tonni.
900
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 14 Aug 2012, 11:00

Re: Tööstusliku korstna seisukorra parandamine

Lugemata postitus Postitas 900 »

Just! Olen isegi hakanud mõtlema võrgu lisatöötlemisele kuid pärast tuli endal samuti meelde, et on ju olemas aiavõrk mis on juba valmistoode ja selles olukorras on ta suurepärane lahendus. Lisaks ka selline idee, et pikendada käiguteed lisakonstruktsiooniga ja katta võrguga mis peaks püüdma allakukkuvaid kive. See lahendus oleks kui lisa mitte alternatiiv. Eelnevate küsimused mis siin esitati ma pikalt pühenduma ei hakka. Ma küsin kogemustega meistrite arvamusi, et jõuda kõige parema lahenduseni. Tänud kasutajale "Tõhk"
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Tööstusliku korstna seisukorra parandamine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

900 kirjutas: Kas Teie meelest siis müüri ja võrgu lahendus peab kindlasti vastu?
2 a. peab kindlasti vastu.
Kui tõesti ainus eesmärk on kivide alla kukkumise takistamine (et keegi/midagi all viga ei saaks) siis tõmba selle käiguplatvormi välispiirdele ~1m. kõrgune piisavalt tiheda silmaga võrk ning asi tahe. Ega need kivid ju sellest üle hüppa. Võid samuti ka "põrandale" panna.
Paljas võrk ümber korstna on minu arvates suht mõtetu. Kui kivi ikka lahti ja vaid võrgu najal seal püsib siis korstna püstipüsimisele ta kaasa ei aita. Kui seal vuugid müüriseguga täita, võrk ümber, krohv paele siis on lootust et kokku veel ei kuku.
Korstnast tulev "mürk" peab esmalt hävitama krohvi, seejärel võrk ja müürisegu ning alles siis on võimalus jälle kivide kukkumiseks/korstna nõrgenemiseks.
Kaua see aega võib võtta võrreldes vaid võrguga lahendusega?
keemik kirjutas: Minu arvamus on selline, et kui sellise objekti kohta tullakse foorumisse nõu küsima, on midagi valesti. See nõuab ikka pädevat insenertehnilist lahendust koos materjalide tootjate omapoolsete soovitustega, kus antakse kaasa süsteemi garantii.
:amen:
Vasta