Puupliidi parandus või valmis poe puupliit?

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Kaari
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 02 Aug 2012, 09:43
On tänatud: 1 kord

Puupliidi parandus või valmis poe puupliit?

Lugemata postitus Postitas Kaari »

Tere,
meil on köögis vana puupliit. Kunagi osteti pliidi raam(korpus) ja siis on kivid sisse laotud või kuidagi nii! Nüüd on pliidiplaadi ääreraud kolde kohalt läbi põlenud, kolde ukse juba vahetasime välja, koldes on osad kivid lahti tulnud, praeahi vajaks välja vahetamist. Ja seisamegi küsimuse ees, kas lasta teadjamal pliidile uuenduskuur teha või tuleb mõtekam ja targem valmis puupliit poest osta!? Pean ära märkima ka selle, et äärerauad on pliita jalgade küljes, need nagu ühes tükis!
Ei kujuta, ette kalliks läheks remont, vaadates vajalikke osi, siis umbes sama kalliks kui valmis puupliit, aga eks juurde tuleb veel tööraha ja vist isegi kivid? Kuid kuidas äärerauda vahetada kui on jalgadega ühes tükis? Olemegi dilemma ees, mida teha? Ehk teadjamad inimesed oskavad soovitada/öelda kuidas ja mis oleks targeim ja parim lahendus aastateks!

Valmis puupliitidest on silma jäänud: http://www.svt.ee//index.php?...cts_id=181
Katsumas käisime ka: http://www.on24.ee/kodu/varia...inad/24296


Olen väga tänulik igasugu info eest!
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Puupliidi parandus või valmis poe puupliit?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Sellised " poepliiad" ei võimalda üldiselt soemüüri kasutamist ja tihtilugu ka kolle suht pisike. Praegu just töökohal selline teema juhtund, et peremees on lasknud poepliitale soeseina külge ehitada...ja pigivesi jookseb( lagunes ära ka korstna pits suht kiirelt).
Mõistlik oleks panna ka vanast pliitast pildid, siis keegi ehk oskab aidata. Kui ainult sisu ja rauad vaheteda, siis ühe päevaga valmis.
Kaari
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 02 Aug 2012, 09:43
On tänatud: 1 kord

Re: Puupliidi parandus või valmis poe puupliit?

Lugemata postitus Postitas Kaari »

Pildid sai ka tehtud nüüd!
P8021442.JPG
P8021442.JPG (55.58 KiB) Vaadatud 6425 korda
P8021437.JPG
P8021437.JPG (53.3 KiB) Vaadatud 6425 korda
Siin näha, seda kuidas pliidi rauaäär on jalgadega ühenduses
Siin näha, seda kuidas pliidi rauaäär on jalgadega ühenduses
P8021443.JPG (40.43 KiB) Vaadatud 6425 korda
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Puupliidi parandus või valmis poe puupliit?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Oleks ukse pealt ääreraud seest varjestatud olnud, siis poleks seda äärerauda vahetada vaja olnudki.Tegelikul saaks selle katkise osa ka välja vahetada, sedasi, et parandust ei jääks isegi näha ( väga võimalik, et sama kaarega ääreraudua polegi nii kerge leida).
Ei usu, et küljeplekid on külge keevitatud. Arvatavasti lihtsalt ääreraua all, nagu ikka.
Muidu tundub asjalik pliita igati!
gamla
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 153
Liitunud: 09 Veebr 2011, 22:39
On tänatud: 3 korda

Re: Puupliidi parandus või valmis poe puupliit?

Lugemata postitus Postitas gamla »

Poepliiti ei soovita,selle pliidi taastamine aga on minu arust sama,mis teha uus,on asju mida saab kasutada,aga ega see palju päästa.....
lihtsalt minu arvamus
Kaari
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 02 Aug 2012, 09:43
On tänatud: 1 kord

Re: Puupliidi parandus või valmis poe puupliit?

Lugemata postitus Postitas Kaari »

Robi 1 kirjutas:Oleks ukse pealt ääreraud seest varjestatud olnud, siis poleks seda äärerauda vahetada vaja olnudki.Tegelikul saaks selle katkise osa ka välja vahetada, sedasi, et parandust ei jääks isegi näha ( väga võimalik, et sama kaarega ääreraudua polegi nii kerge leida).
Ei usu, et küljeplekid on külge keevitatud. Arvatavasti lihtsalt ääreraua all, nagu ikka.
Muidu tundub asjalik pliita igati!
Jah "oleks", aga polnud kahjuks. Pliit on väga vana vanaisa nooruspõlves siia muretsetud. Ei tea miks polnud sellele mõeldud. EHk saaksite kirjeldada kuidas saaks nii seda välja vahetada, et poleks näha? Seda pliidirauda on tõesti peavõimatu leida, vähemalt meie otsingud pole vilja kandnud.
Küljeplekid mu teada ei ole tõesti külge keevitatud, vaid see must raam, s.h. pliidiraua äär ja jalada on ühes tükis kindlalt. Pliit ise on väga hea ja teeb oma tööd korralikult, aga aeg on omapoolse töö teinud. Praeahigi vajaks välja vahetamist.

Üks tuttav täna arvas, et äkki sinna augu kohta mingi raud plaat panna ja kivi alla. Ei tea ma kas sellest ka abi on või kui otstarbekas see lahendus on`?
gamla kirjutas:Poepliiti ei soovita,selle pliidi taastamine aga on minu arust sama,mis teha uus,on asju mida saab kasutada,aga ega see palju päästa.....
lihtsalt minu arvamus
Vot kui mulle kinnitataks igalt poolt, et pole mõtet parandada siis mõtlekski uuele, aga uue pliita ehitamine oleks liiga kulukas hetkel. Seetõttu mõtlesimegi valmis poepliidile. Kuid nüüd netis ringi tuhnides pole väga positiivset vastukaja valmis pliitidele olnud. Ja hakkangi juba kahtlema, kas on mõtet oma pliit välja lammutada, kui teised just lasevad endale kalli raha eest ehitada sisse. Ehk targem enda oma just ära parandada. Siis tekib küsimus, kes selle töö enda kaela võtab. Pottseppade kontakte ei oska otsidagi, kes Ida-Virumaal tegutseks ja mõistliku hinna piires! Tuttavad pottsepad on juba siit ilmast lahkunud.

Ja infot/abi soovitatigi siit otsida! ;)
Koit
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 158
Liitunud: 29 Mär 2010, 14:48
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 29 korda

Re: Puupliidi parandus või valmis poe puupliit?

Lugemata postitus Postitas Koit »

Tere.

Selliseid pliidikesti tehakse jätkuvalt Rakveres, kui huvi, tutvu
http://www.aivarsekk.ee/est_korstna_teenused

Lugupidamisega

Koit Koppel
gamla
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 153
Liitunud: 09 Veebr 2011, 22:39
On tänatud: 3 korda

Re: Puupliidi parandus või valmis poe puupliit?

Lugemata postitus Postitas gamla »

hea meelega kirjutaks Teile meilile miks ja mis on minu arvamus.Minu oma on gamla.restaurering@gmail.com
Kaari
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 02 Aug 2012, 09:43
On tänatud: 1 kord

Re: Puupliidi parandus või valmis poe puupliit?

Lugemata postitus Postitas Kaari »

Koit kirjutas:Tere.

Selliseid pliidikesti tehakse jätkuvalt Rakveres, kui huvi, tutvu
http://www.aivarsekk.ee/est_korstna_teenused

Lugupidamisega

Koit Koppel
Suured Tänud, kindlasti tutvun!

Parimate soovidega,
Kaari

gamla kirjutas:hea meelega kirjutaks Teile meilile miks ja mis on minu arvamus.Minu oma on gamla.restaurering@gmail.com
Saatsin Teile meili :)
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Puupliidi parandus või valmis poe puupliit?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Kõigepealt tuleb soovitada leida üks normaalne rauatööonu, kes keevitab sinna uued osad nii, et parandusi hiljem nähagi ei saa, korrastab kogu pliidi metallosad ja siis leida pottsepp, kes restaureeritud kesta sisse uue ja kestva sisu seab.
Vene ajal ehitati uus auto kui oli vanast veel ämber ja number :blink:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Puupliidi parandus või valmis poe puupliit?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Jah...see pole midagi erilist korda teha. Ma ise olen väga palju keevitand elu jooksul ja ei näe põhjust uue ostmiseks. Kahjuks ei saa, aga seekord abiks olla, sest suveti on tööd niigi väga palju.
Edu ja kaunist suve jatku!!
Robi.
Kaari
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 02 Aug 2012, 09:43
On tänatud: 1 kord

Re: Puupliidi parandus või valmis poe puupliit?

Lugemata postitus Postitas Kaari »

Aitähh kõigile vastanutele :wave: Probleemile leidsime lahenduse ja nii palju võin öelda, et otsustasime siiski vana kalli pliidi kasuks ja teeme selle korda :good: Ja sellele otsusele aitasite teie.teadjamad mehed, kaasa ! :grin: Suured tänud teile veelkord :hello:
Kasutaja avatar
stupiduser
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 01 Juun 2009, 23:27
Asukoht: Keila
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 23 korda

Re: Puupliidi parandus või valmis poe puupliit?

Lugemata postitus Postitas stupiduser »

Lõpp hea, kõik hea! :thumbsup:
Algaja hobipottsepp
hobipottsepp@hot.ee 5043316
Vasta