Välikamin L kujulisse nurka

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
janx4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 17 Juun 2010, 10:27
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 2 korda

Välikamin L kujulisse nurka

Lugemata postitus Postitas janx4 »

Tere,

Suvi on käes (just nii külm nagu ta õhtuti on) ja naine tuli välja avaldusega, et võiks grillimisvarjualusesse ehitada kamina, mis siis lisaks silmailule ka loodetavasti ka kergelt sooja kiirgaks.
Idee on hea aga teostusest ei tea ma eriti ööd ega mütsi. Lappasin ma interneti nii ja naapidi ja juhe jooksis kohe eriti kokku. Mõtlesin, et küsin targematelt siis nõu. Palun vastuseid stiilis, et telli töö mitte pakkuda, kuna finantsiliselt ei ole see kahjuks võimalik. Küll on aga käepärast märkimisväärne kogus vene aegset silikaati ja ka seda nn. punast tellist ja ilmselt vedeleb ka omajagu. Samuti on eeluuring näidanud, et ega see fibo plokk kah tapvalt kallis ei ole.
Okei. See siis sissejuhtatuseks.
Grillimaja on kahest küljest lahtine ja katusega (katuse kõrgus maast ca. 3m). Oletatavale küttekoldele otsest vihma nagu pähe ei saja aga küll võib kõva tuulega suruda vihma temani ja talvel võib ka lund peale tuisata.
Ühesõnaga olen planeerimise-mõtlemise faasis ja mul oleks paar küsimust.

1. Olemasolevast L kujulisest nurgast on hetkel üks külg laudsein ja teine külg lahtine. Kamina planeeriks sisse vaatama st. 45 nurga all. Kui nüüd ehitada puhtalt kamin sinna nurka, siis jääks ta visuaalselt vist natuke kohmakas. Siit tekkis mõte, et järsku peaks selle L nurga asemel ehitama a la fibost uue L nurga (oleks visuaalselt nagu olemasoleva puitseina jätk) ja sinna sisse siis omakorda kamina - siit ka küsimus, et kas eelpoolmainitud asjaolusid arvestades, on võimalik ehitada see L nurk ja sinna planeeritav kamin kuidagi ühes tükis? (unustasin, mainida, et selle L nurga tipus on hetkel üks lage kandev post). Või peaksin ma igal juhul ehitama vajadusel L nurga ja siis sinna nurga sisse kamina ilma nurgaga sidumata?

Või on üldse kellegil visata veel parem idee.. soovitavalt pildi näol :)
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Välikamin L kujulisse nurka

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

A sa viska esmalt pilt oma olemasolevast olukorrast....
vanaema on sul veteran...
janx4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 17 Juun 2010, 10:27
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Välikamin L kujulisse nurka

Lugemata postitus Postitas janx4 »

Jah. Õige mõte. Esimene katse, loodan, et õnnestub.
Eestvaade. Mõte oleks teha ette vasakusse nurka.
Taha vasakule ei sobi, kuna jääb puu võra alla. Taha paremale kah ei sobi samadel põhjustel.
Ette paremale ei sobi, kuna siis nullib ära vaate aeda.
Hetkel on kiviga kaetud põrandapinda ca. 5x4m.
Vasaku nurga konstruktsioon on peegelpilt paremast nurgast.
Lihtsalt vasaku külje keskele ja korstna võimalikult ette toomine käis ka mul peast läbi.. aga naine laitis maha, kuna siis kaduvat ära võimalus vasakul küljel istuda.

S.
Manused
20120720_194151.jpg
20120720_194151.jpg (47.01 KiB) Vaadatud 7125 korda
Toby
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 149
Liitunud: 29 Mai 2010, 22:40
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Välikamin L kujulisse nurka

Lugemata postitus Postitas Toby »

Inspiratsiooniks vöib vaadata mu kodulehte http://www.hot.ee/maakivikamin. Ja muidugi abiks interneedus oma Google piltidega. Edu!!!
meelisvaiksaar
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 10 Veebr 2011, 20:18
On tänanud: 71 korda
On tänatud: 70 korda

Re: Välikamin L kujulisse nurka

Lugemata postitus Postitas meelisvaiksaar »

Õhtust .
Tobi...mida aega edasi ..seda kenamad.Kõva mees kes selliseid asju teeb. :hello:
Endale küll meeldib lõhutud kivi rohkem aga see ei vähenda Sinu töö väärtust.
Lugupidamisega Meelis Vaiksaar
Mõned teevad külma,mina teen sooja.(Koldevaim)
Tel. 53 966 469
janx4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 17 Juun 2010, 10:27
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Välikamin L kujulisse nurka - (ei ole enam nurgas)

Lugemata postitus Postitas janx4 »

Tere üle mõne aja :)

Asjalood on vähekene muutunud. Pärast kerget diskussiooni naispooltega õnnestus vist jõuda rahuldava tulemuseni, kus kamin siiski ei tule nurka vaid vasakule seina ja enamvähem keskele.. õigenatukene ehk ettepoole keskkohast.
Olen jõudnud niikaugele, et vundament on valatud. Kui hästi või halvasti ei oska öelda. Kuna maapinnalt paeni on ca. 40cm siis valasin alla (paekivi peale, et saaks põhja sirgeks) Vetoniti S 100 kuivbetooniga ca. 7cm tasanduse, et saaks põhja enamvähem loodi (armatuur sees).
Selle peale ladusin 2 kihti fibot ja kahe fibokihi vahele panin samasuguse silmusarmatuuri nagu põhja (silm vist 15cm).
Tekkinud kasti valasin omakorda betooni täis (harku betoonisõlmest anti midagi..väga ei süvenenud).
Ühesõnaga on mul hetkel olemas enamvähem loodis kamina/korstnajalg mõõtudega ca. 110 (laius) x 80 (sügavus) eestvaates.
Härrad..kuidas edasi? Mul on mingi kogus punast tellist ja nõukaaegset shamotti.
Mis segudega ma peaksin ennast tänasel päeval varustama? Millele mõtlema?
Kahe kihi fibo ladumine näitas, et käsi on suht oskamatu hindamaks vuukide vahele pandavat segukogust?
Kivide sirgeks (loe enamvähem loodi) saamine oli minule kui algajale keeruline).
Mingi abivahend telliste ladumiseks (pulgad..kui laiad?).. mingi muu nõks?

Ette tänades :)
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Välikamin L kujulisse nurka

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Vundament sai kõva :good: , muus osas ei ole pädev...
vanaema on sul veteran...
raga
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 505
Liitunud: 22 Apr 2009, 23:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 22 korda

Re: Välikamin L kujulisse nurka

Lugemata postitus Postitas raga »

näiteks miskit sellist... kamin keskel ikka kõige mõistlikum. http://nagi.ee/photos/raga/17938433/in-set/145761/ kamin ava natu väikse võitu.
Aga Toby topistamm on küll vinge lahendus. :wave:
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Välikamin L kujulisse nurka

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Eesti komme on auk seinas. Seal maal, kus ei osatatud ehitada ahjusi , seal osati siiski kaminaehitust arendada ja selle pakun järjekordselt edasi...

http://www.rumford.com/outdoor.html

http://www.rumford.com/plans.html

http://www.rumford.com/spec.html

http://www.rumford.com/index.htm

Hr. Jim Buckley on MHA kaudu minu facebooki sõber ja kaminate huviline saab selle facebooki kaudu temaga kontakti. Ta vastab teie headele küsimustele.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
janx4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 17 Juun 2010, 10:27
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Välikamin L kujulisse nurka

Lugemata postitus Postitas janx4 »

Tere,

Tänan. Lingid on huvitavad. Rumfordi põhimõttel kamin on ahvatlev ainult koldesügavus tundub päris väike olevat. Nagu õues vahest kombeks on tore kui saaks oksi vms. kah kaminasse visata.. rumfordi puhul peab neid kõvasti ette valmistama, et nad sinna sobivalt mahuksid. Aga see selleks. Kindlasti mõtlen selle peale.
Aga kas keegi oleks nii hea ja valgustaks mind mu eelnevate küsimuste teemal, et mis segudega ma peaks ennast varustama. Välimakina puhul kus kolle läheb otse üle korstnaks - kas võib kasutada nt. tavalist vetoniti müürisegu? Tulekolle ise?
Ette tänades.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Välikamin L kujulisse nurka

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Sodi ja oksakesi põleta aukudega raudvaadis. Sellest soovist oleks muidugi võinud alustada, poleks ka minul vaja aega viita olnud sulle kahtlaste õpetuste laadimiseks.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
janx4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 17 Juun 2010, 10:27
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Välikamin L kujulisse nurka

Lugemata postitus Postitas janx4 »

Tere,

Ei ole midagi raisatud. Ma vaatan kõik läbi ja proovin enda jaoks parima välja leida.
Aga ikkagi, on mul õhus küsimus, et mis seguga ma peaks selle kamina koos korstnaga laduma? Tavaline weberi müürisegu on sobilik?
Mul ju korsten tuleks kamina jätkuks. Või peaks kasutama mingit segu, kus on juba kergelt savi sees - nõrgaks ei jää arvestades, et kannab ka korstent?
Mis poes müüdavat segu soovitate tulekolde ladumiseks?
Kuidas koldeladumist alustatakse:
Kas shamotid laotakse kuivalt põhja peale kasutades segu ainult vuukides? Või pannakse kergelt seda segu kah põhja peale?
Praegu vist on mul veel vara küsida, et kuidas koldeladumist lõpetatakse.. st. kuidas ma sildan koldeava eest, et hakata seda korstnaks üle viima. Kas
minna lihtsama vastupanu teed ja kasutada nurkrauda, mis on siis kuidagi (mähituna klaasriidesse vms.) eraldatud muus müürist, et võimaldada talle paisumist vms..?

Ma lappasin seda "Ahjud, pliidid, kaminad" raamatut aga seal oli kaminate kohta suht vähe infot. Ilmselt ei olnud sellel ajajärgul eriti aktuaalne teema. Ammugi ei olnud
seal midagi kirjas välikaminate kohta.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Välikamin L kujulisse nurka

Lugemata postitus Postitas motamees »

janx4 kirjutas:...Aga ikkagi, on mul õhus küsimus, et mis seguga ma peaks selle kamina koos korstnaga laduma? ...
Vaene sina. Juba mitmendat korda küsid ühte ja sama, ja keegi ei taha sulle vastata. Justnimelt EI TAHA, sest polegi õiget vastust olemas. Lihtsalt välikamina jaoks pole veel segusid tehtud.
Ma omale välikaminat ei tee, kui aga teeksin, siis...
Kolde põhjakivid paneks savi/müüriseguga põhja külge loodi. Kolde lapiks Weberi segust, sest see ka kivistab lõpuks. Kolde ümber olevad punased kivid lapiks savisegu ja müürisegu pooleks. Ikka sellepärast, et ta kivistuks, mitte ainult ei kuivaks. Enne katusest läbiminekut läheks täitsa müürisegu peale üle. Korstna otsa paneks ilmtingimata vihmakatuse. Sillust ei teeks rauast, vaid valaks Weberi valumassast. Kaminas muidugi ei tohiks tulla niiiiii suurt kuumust, et raud punaseks läheks, aga ikkagi. Mine tea, tulevikus äkki tahad ust ette saada.
...ähh, ikka ei tee välikaminat. Ju ma seda kõike unes nägin :blush:
.
Tel 5o9279o
janx4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 17 Juun 2010, 10:27
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Välikamin L kujulisse nurka

Lugemata postitus Postitas janx4 »

Tere,

Tänan info eest. Et Teile ei jääks mulje, et ma ei tegele asjaga siis lisaksin paar pilti olukorrast riigis :)
Esimesed 2 on üldvaade ja kolmas on üks esmastest ideedest kolde kuju ja sügavuse kohta.
20120730_183923_comp.jpg
20120730_183923_comp.jpg (37.26 KiB) Vaadatud 6681 korda
20120730_183947_comp.jpg
20120730_183947_comp.jpg (36.12 KiB) Vaadatud 6681 korda
20120730_220259_comp.jpg
20120730_220259_comp.jpg (27.15 KiB) Vaadatud 6681 korda
Andke palun tagasisidet.. kritiseerige, kommenteerige või andke häid nõuandeid.
Mul käis peast läbi mõte, et kolde tagumist seina (kuidas teda nimetatigi? keel? peegel?) peaks laduma alates mingist
kolmandast vms. kivist vist kerge kaldega ettepoole, et oleks võimalik üles moodustada tuulelukk.. aga lõigata rombi moodustavad külgseinad kokku kaldus tagaseinaga... no ma ei tea.. algaja hirmud vist..

terv.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Välikamin L kujulisse nurka

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Tervitus seltsimehed!

Kus kandis see asi asub( ei jäänud jutu seest silma)? Olen väikesel puhkusereisil ja pole ju võimatu, et jääb teele ette ja saaks veidike nõu ka anda ( ise peatun hetkel Võrus ja hakkan liikuma Pärnu poole millagi).
janx4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 17 Juun 2010, 10:27
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Välikamin L kujulisse nurka

Lugemata postitus Postitas janx4 »

Robi 1 kirjutas:Tervitus seltsimehed!

Kus kandis see asi asub( ei jäänud jutu seest silma)? Olen väikesel puhkusereisil ja pole ju võimatu, et jääb teele ette ja saaks veidike nõu ka anda ( ise peatun hetkel Võrus ja hakkan liikuma Pärnu poole millagi).
Tervist,

Tänan pakkumast. Ma pean kahjuks kurvastusega teatama, et planeeritav kamin resideerub Tallinna külje all Rannamõisas.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Välikamin L kujulisse nurka

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

janx4 kirjutas:
Robi 1 kirjutas:Tervitus seltsimehed!

Kus kandis see asi asub( ei jäänud jutu seest silma)? Olen väikesel puhkusereisil ja pole ju võimatu, et jääb teele ette ja saaks veidike nõu ka anda ( ise peatun hetkel Võrus ja hakkan liikuma Pärnu poole millagi).
Tervist,

Tänan pakkumast. Ma pean kahjuks kurvastusega teatama, et planeeritav kamin resideerub Tallinna külje all Rannamõisas.
Tere,
Helista, võin täna õhtul peale tööd, ca kell kuus Rannamõisas seltskonda pakkuda.

kena köik
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
janx4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 17 Juun 2010, 10:27
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Välikamin L kujulisse nurka

Lugemata postitus Postitas janx4 »

Tere,

Suurimad tänud. Seltskond on vastu võetud ja mõtlemisainet on jälle juures.
Unustasin küsida ühe tehnilise küsimuse... kuidas lõigata vajadusel serviti shamotti teravnurga all? Käepärast on küll 125 relakas.. aga kas nagu päriselus on mingeid kavalamaid nõkse veel? (lapiku kiviga saaks ehk hakkama - ma katsetada ei ole veel jõudnud aga kõhus on selline tunne)..

terv.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Välikamin L kujulisse nurka

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Kui kivilõikepinki ei osta või ei rendi, jääbki üle relakas aga soovitan siis juba 230-st. Kivi leota enne lõikamist märjaks.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
janx4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 17 Juun 2010, 10:27
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Välikamin L kujulisse nurka

Lugemata postitus Postitas janx4 »

Tere jälle,

Paar tegusat päeva on möödas ja olukord on siis järgmine:
Siin on siis laotud põhi. Seguks läks weberi ML TULI.
20120801_190712_comp.jpg
20120801_190712_comp.jpg (34.1 KiB) Vaadatud 6518 korda
Siin siis esimesed read shamotti:
20120802_213357_comp.jpg
20120802_213357_comp.jpg (33.69 KiB) Vaadatud 6518 korda
Kiitke heaks, või laitke mahaks. Üritasin niipalju kui võimalik järgida Hr. kaminahi soovitus laduda rumfordi
stiilis. Vaatasin jooniseid ja mõõtsin nii ja naa. Kõige lähemal oli 30" variant Rumfordist. Tegin siiski pisut modifikatsiooni. Kuna paratamatul jäi närima selline lihtne kahtlus, et 30" rumfordi plaani järgi jäi tulekolde sügavus nii väikseks, et ma hakkasin kartma, et lausa tukid kukuvad välja, siis võtsin kätte ja lisasin ette serviti püstitellise.
Sellel pildil veel seda küljes ei ole aga plaanis on.

terv.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Välikamin L kujulisse nurka

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Lase julgelt edasi ja ikka oma tahtmisi ka arvestades :good:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
janx4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 17 Juun 2010, 10:27
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Välikamin L kujulisse nurka

Lugemata postitus Postitas janx4 »

Tervist härrad,

Paar päeva on läinud ja olukord idarindel on siis järgmine:
20120805_204159_comp.jpg
20120805_204159_comp.jpg (33.99 KiB) Vaadatud 6434 korda
20120805_204208_comp.jpg
20120805_204208_comp.jpg (31.83 KiB) Vaadatud 6434 korda
Kuidas nüüd edasi. Hetkeolukord on selline, kus shamotid on ca. 1cm punastest väljapoole toodud.
Mis variante mul oleks saada üles serva kivid samamoodi nagu allaserva... sümmeetria on ju üldjuhul silmale kena vaadata.
Ühesõnaga mõte oli laias plaanis selline, et valumassist valan silla üle aga valumassi esimene serv "võiks" alata umbes sealt kus eesseisev püstikivi lõppeb. Valumassi ei tohi siduda kaminaga? On see aamen kirikus?
Küsitavaks jääb ikka esiserv.. kuidas seda lahendada.. kusagilt siit foorumist lugesin, et võiks töötada selline trikk, kus laod kivid kõrvuti, puurid igast kivist augu läbi, sideaine vahele (seesama weber ML TULI ????) ja tõmmad siis selle nn. kihilise koogi keermelatiga kokku? Tea kas töötab? Miinused? Kuumenemisel keermelatt pikeneb ja lubab sellisel koogil läbi vajuda? Panna valumassi ette ikka vana hea nurkraud, mille peale siis serv ehitada? Kui valumassist on sild valatud, kas siis valumassi peale võib toetada shamotte, et hakata tulekollet üle viima korstnaks (korsten oleks võimaluse korras plaanis tekitada tagant vasakust nurgast üles minnes... kui vasakule viimine käib üle minu mõistuse siis jään tsentrisse aga ikkagi mitte otse vaid tagumisse serva.
Ühesõnaga palun lahkelt Teie nõu ja soovitusi.

terv.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Välikamin L kujulisse nurka

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Lahtise välikamina korral ei ole kõrged temperatuurid üheski kaminaosas kindlastimitte kergelt saavutatavad ja seetõttu on sul ka tõesti mitmed valikud kaminasuu sildamisel.
Valumassist sillusele saad kivid toetada, aga ära püüa neid sillusega siduda. Välimise silluse võid teha lihtsalt omale meeldivamal moel.
Ilus puhas töö :good:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Välikamin L kujulisse nurka

Lugemata postitus Postitas motamees »

Mismoodu sul need esimese ääre kivid on korpusega seotud?
.
Tel 5o9279o
janx4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 17 Juun 2010, 10:27
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Välikamin L kujulisse nurka

Lugemata postitus Postitas janx4 »

Tervist,

Jah. Esimesed kivid on probleemsed. St. ei ole seotises. Küll ma vahtisin seda asja nii ja naapidi aga jäid nii nagu nad jäid. Mul tegelikuses käis peast läbi mõte, et kuna esimesed kivid seisavad püsti ilusti ka ilma seguta, siis ehk nad ei hakka kuhugi minema. Pluss mõte oli veel selline, et puurin kivide väliskülgedesse väikesed augud ja keeran kivisse ca. 4mm roostevabad kruvid (a la 2tk. per kivi) mille teised otsad jäävad siis välismüüri seguvuugi sisse. Kas võiks olla sellel ideel jumet?

terv
Vasta