Sosspottseppade õigustused praaktööle.

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Sosspottseppade õigustused praaktööle.

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Toon algatuseks näite, et üleni seguga mäkerdatud ahju õigustas staazikas meister väitega, et ahjutelliseid ei tohigi pesta ja sama meister oli rahul oma paigaldatud ahjuuksega, mis ei katnud ukseava ja vandus kurja, et nii ongi häst ja kui peremees pole rahul siis on ta lihtsalt loll kes ajab kiusu.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
t800
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 304
Liitunud: 28 Nov 2009, 08:32
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Sosspottseppade õigustused praaktööle.

Lugemata postitus Postitas t800 »

Mis tal muud üle ikka jäi.. :D
Muide,kas selline ladumine on ok ?
Manused
pl1.jpg
pl1.jpg (170.32 KiB) Vaadatud 3268 korda
Kasutaja avatar
maunoahjud
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 120
Liitunud: 27 Mär 2012, 20:25
On tänanud: 25 korda
On tänatud: 21 korda
Kontakt:

Re: Sosspottseppade õigustused praaktööle.

Lugemata postitus Postitas maunoahjud »

Seotises ladumisest ei ole see "meistrimees" midagi kuulnud :eek:
külavanem
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 29 Juun 2012, 21:05

Re: Sosspottseppade õigustused praaktööle.

Lugemata postitus Postitas külavanem »

Selline ladumine ei ole ok. Aga mida üldse on üritatud teha sellel pildil?
t800
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 304
Liitunud: 28 Nov 2009, 08:32
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Sosspottseppade õigustused praaktööle.

Lugemata postitus Postitas t800 »

"meistrimees" käratas peale seda kui ääri-veeri üritasin öelda et võiks nagu siduda ka kive ja loodi kasutada jne "ma olen 50 aastat selliseid ladunud nii et ära kobise" pehmelt öeldes selline jutt.
lMaxl
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 612
Liitunud: 14 Nov 2009, 10:22
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Sosspottseppade õigustused praaktööle.

Lugemata postitus Postitas lMaxl »

,
Viimati muutis lMaxl, 17 Jaan 2013, 10:59, muudetud 1 kord kokku.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Sosspottseppade õigustused praaktööle.

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

t800 kirjutas:"meistrimees" käratas peale seda kui ääri-veeri üritasin öelda et võiks nagu siduda ka kive ja loodi kasutada jne "ma olen 50 aastat selliseid ladunud nii et ära kobise" pehmelt öeldes selline jutt.
Koit siin kiitis oma Vene aegst koolitust, aga mina vana :glare: inimesena mäletan, et just siis kiitsid pottsepad oma Eesti aegset tarkust ja pidasid veneaegseid koolitamisi kuritegelikeks. Viimast on siis näha ka pildil.
Loodan, et sul jätkub julgust väärikalt seda üritust hinnat. Pehmelt öeldes :beee:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
meelisvaiksaar
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 10 Veebr 2011, 20:18
On tänanud: 71 korda
On tänatud: 70 korda

Re: Sosspottseppade õigustused praaktööle.

Lugemata postitus Postitas meelisvaiksaar »

Õhtust.
Minu väikesed paljunäinud silmad ei ole sellise pildiga veel kokku puutunud.
Olen küll ja veel näinud nn. Soft porri...aga see on juba hardcore. No, ju keegi saab ka niimoodi. :oops:
Mis seal ikka ,kuipalju siis küsiti ka "meistriteose" eest.See selleks,et ikka inimene teaks mille eest Ta missuguguse töö saab.
Selliste meistrite tööde pärast ei julgegi öelda,et ma meister olen. Mul sinnamaani veel õppida küll ja küll.
Kiisalt mul üks pilt ,seotis samasugune...aga peoga savi pläkerdatud oli vähem.Esi külg tahtis küll ülejäänud pliidist eralduda,aga muidu oli ka meistri teos.e. nn.softcore .
kahju inimestest.Kahju nn.meistrist ja kahju pottseppade mainest.
Meelis vaiksaar
Mõned teevad külma,mina teen sooja.(Koldevaim)
Tel. 53 966 469
Koit
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 158
Liitunud: 29 Mär 2010, 14:48
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 29 korda

Re: Sosspottseppade õigustused praaktööle.

Lugemata postitus Postitas Koit »

No hakkab pihta. Pottsepp on heast tahtest üritanud äralagunenud kolde asemele üritanud midagi teha, kas just ehitustehniliselt kõige paremini, aga kindlasti parem, kui enne oli. See ju pliidi kolde tagumine sein, millele tuleb šamoti kiht veel peale. Kui šamotid normaalselt siduda, siis ei juhtu selle seinaga seal midagi. Nüüd tahaks t800 käest kuulda, mida selle pliidi juures tehti? Ja ärgu nüüd üritagu mulle selgeks teha, et see on uus soemüür. See on hea näide sellest, millest ma hommikul kirjutasin, tehakse mingist detailist pilt suht lähedalt ja siis hakkavad siin „spetsialistid“ materdama tegijat ilma täit informatsiooni omamata.
Niisiis t800 kirjuta kõigepealt ausalt mida seal tehti ja siis saab edasi mõtiskleda.

Lugupidamisega

Koit Koppel
meelisvaiksaar
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 10 Veebr 2011, 20:18
On tänanud: 71 korda
On tänatud: 70 korda

Re: Sosspottseppade õigustused praaktööle.

Lugemata postitus Postitas meelisvaiksaar »

Õhtust Lugupeetav Koit.
Langen põrmu.....Sul täiesi õigus :oops: Ei süvenenud piisavalt ja vaatasin nagu oleks see pliidi esi külg..Vabandan veelkord.Lihtsalt ma olen näinud ka tervet pliiti niimoodi laotult Kiisal ja koheselt tekkis emotsioon.
Ise oleksin selle eksitava lappi kivi rea pannud ka servi,nii nagu vasakul küljel näha.Ja ikka poleks midagi juhtunud.
Omapärane minu jaoks,et niimoodi käiakse pildistamas.Milleks?Kas omaniku tellimusel ? Kellegi peedistamise eesmärgil(Mis on näotu) või, mis on ajendiks?
Lugupidamisega meelis Vaiksaar
Mõned teevad külma,mina teen sooja.(Koldevaim)
Tel. 53 966 469
Koit
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 158
Liitunud: 29 Mär 2010, 14:48
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 29 korda

Re: Sosspottseppade õigustused praaktööle.

Lugemata postitus Postitas Koit »

Tere.

Meelis, võin Sulle suure saladuskatte all öelda, aga vaata, et Sa teistele ei räägi. See lihtsalt sellepärast, et pottsepale mitte maksta, näidata siin foorumis, mis temast arvatakse ja paremal juhul veel pottsepa käest raha nõuda „rikutud“ matrejaali eest.

Lugupidamisega

Koit Koppel
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Sosspottseppade õigustused praaktööle.

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

:oops:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
lMaxl
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 612
Liitunud: 14 Nov 2009, 10:22
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Sosspottseppade õigustused praaktööle.

Lugemata postitus Postitas lMaxl »

Kummaline, väga kummaline.
Max
t800
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 304
Liitunud: 28 Nov 2009, 08:32
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Sosspottseppade õigustused praaktööle.

Lugemata postitus Postitas t800 »

Ei ole küsimus "mitte maksmises" ega "põrmustamises" küsimus oli lihtne "kas selline ladumine on ok"?
Pliit on ammu valmis ja töötab ka,kuigi mite alati kõige paremini.
meelisvaiksaar
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 10 Veebr 2011, 20:18
On tänanud: 71 korda
On tänatud: 70 korda

Re: Sosspottseppade õigustused praaktööle.

Lugemata postitus Postitas meelisvaiksaar »

Õhtust.
Midagi kriminaalset selle veneaegse inimese tegevuses ei näe minagi. Pliit juba ammu valmis ja töötav..Mitte alati. :shock:Vbl oleks soojamüüri sisse pannud õhukese shamoti,et kaitsta otsese pliidist tuleva laksu eest.Aga tehti nii ja naamoodi asju.Kui kaua see soojamüür oli juba vastu pidanud ka ilma shamotita....Miks siis nüüd ei peaks.? See,et kivi ei ole seotises esiseinas..Kui shamott pannakse seotisse...Mis siin valesti siis on? :hello:
No minu kogemus (See ei ole dogma) Kui üks asi tõmbab..siis ta tõmbab. Ja kui ei tõmba siis ei tõmba algusest peale.
Kaks kogemust on olnud ka nii,et kord tõmbab ja siis ei tõmba.
1.Korstna külge oli pandus sattelliidi pann ja siis oli vastavalt tuule suunale,kas tõmbas..või ei tõmmanud.
2.Maja oli umbne ja õhu poos kinni(Aken lahti ja jälle tõmbas nagu miska.
Nüüd loomulikult saan meeletu sõimu ja vanainimeste raha röövli tiitli kaela .))))No mis siis ikka eks ma riskin siis sellega.))
Lugupidamisega meelis Vaiksaar
Mõned teevad külma,mina teen sooja.(Koldevaim)
Tel. 53 966 469
t800
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 304
Liitunud: 28 Nov 2009, 08:32
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Sosspottseppade õigustused praaktööle.

Lugemata postitus Postitas t800 »

Nüüd tahaks t800 käest kuulda, mida selle pliidi juures tehti? Ja ärgu nüüd üritagu mulle selgeks teha, et see on uus soemüür. See on hea näide sellest, millest ma hommikul kirjutasin, tehakse mingist detailist pilt suht lähedalt ja siis hakkavad siin „spetsialistid“ materdama tegijat ilma täit informatsiooni omamata.
Niisiis t800 kirjuta kõigepealt ausalt mida seal tehti ja siis saab edasi mõtiskleda.

Lugupidamisega

Koit Koppel
Tegelikult tahtsin lihtsalt huvi pärast teada saada kas niiviisi võib laduda küttekolde osi jne
Sul on õigus,teisele poole seina jäi vana soemüür(suht väsinud) ja pliidi poole tegi pottsepp uue soemüüri.
gamla
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 153
Liitunud: 09 Veebr 2011, 22:39
On tänatud: 3 korda

Re: Sosspottseppade õigustused praaktööle.

Lugemata postitus Postitas gamla »

ei saa nagu hästi aru,mis on pildil? :scratch: ,meenutab,kuskilt nagu pliiti aga ei ole ka,või ikka on.....
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Sosspottseppade õigustused praaktööle.

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Koit ja Meelis on siin leidnud pääsu shamottvoodris, aga kust see teada saadi, et kas see üldse tehakse? Ehk pole sedagi vaja ja veel seotises :P ? Julgen Meeliselt küsida, et kus ta näeb siin pildil pliidi esikülge :scratch: Mina ei oska näha.
Alles oli ka teema, kus otsiti abi praakpliidi teemal: viewtopic.php?f=1&t=35582#p194308
Aina samad probleemid :blush:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
t800
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 304
Liitunud: 28 Nov 2009, 08:32
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Sosspottseppade õigustused praaktööle.

Lugemata postitus Postitas t800 »

Mul siin probleeme ei ole :D mind lihtsalt huvitas töö teostus kuna tegemist ikkagi poolesajandi kogemusega .Aga tundub et poogen kuda need pliidid-ahjud seest tehtud,nagunii "midagi ei juhtu" vooderdame vms ja kõik korras.
Ma lisan kolde pildi ka.
Tervet pliiti ei julge panna siis,siis olen kurjategija .. :D

PS:HR Kaminahi,šamottvoodrit tõesti ei tulnud,jäi nii nagu on,huvitav,kauaks..
Manused
kolle.jpg
kolle.jpg (376.49 KiB) Vaadatud 2790 korda
Koit
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 158
Liitunud: 29 Mär 2010, 14:48
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 29 korda

Re: Sosspottseppade õigustused praaktööle.

Lugemata postitus Postitas Koit »

Õhtust.

t800 mis Su hinge kriibib? Ei paista see kolle sellist moodi, et ta oleks Sul puhvetis klaasi taga etaloniks olnud. Ise kirjutad, et töötab ja toimib, aga ikka kriibib midagi hinge. Katsu ise mingit vana räbalat paigata, peaksid pottsepale siiralt tänulik olema, et ültse töö ette võttis. Tänu Sinusugustele loevad pottsepad täna foorumist sinu "tänusõnu" ja kui kellekil vaja tõesti midagi natuke parandada, siis jooksevad minema, sest kunagi ei tea, kes siin foorumis "hädakisa" lahti laseb ja pottsepa oskustes kahtleb. Kui ei meeldi, lase uus pliit soemüüriga teha uuest matrejaalist, enne lihvi veel ise kõik kasutatavad kivid ideaalselt sirgeks ja mõõtu, alles siis tule siia kurtma.

Lugupidamisega

Koit Koppel
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Sosspottseppade õigustused praaktööle.

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Koit kirjutas:Õhtust.

t800 mis Su hinge kriibib? Ei paista see kolle sellist moodi, et ta oleks Sul puhvetis klaasi taga etaloniks olnud. Ise kirjutad, et töötab ja toimib, aga ikka kriibib midagi hinge. Katsu ise mingit vana räbalat paigata, peaksid pottsepale siiralt tänulik olema, et ültse töö ette võttis. Tänu Sinusugustele loevad pottsepad täna foorumist sinu "tänusõnu" ja kui kellekil vaja tõesti midagi natuke parandada, siis jooksevad minema, sest kunagi ei tea, kes siin foorumis "hädakisa" lahti laseb ja pottsepa oskustes kahtleb. Kui ei meeldi, lase uus pliit soemüüriga teha uuest matrejaalist, enne lihvi veel ise kõik kasutatavad kivid ideaalselt sirgeks ja mõõtu, alles siis tule siia kurtma.

Lugupidamisega

Koit Koppel
Ootasin seda "ekspertarvamust" aga midagi nii roppu ei osanud küll oodata.
Kes veel arvab?
Mida MTÜ liikmed arvavad oma kolleegi tarkusest?
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
lMaxl
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 612
Liitunud: 14 Nov 2009, 10:22
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Sosspottseppade õigustused praaktööle.

Lugemata postitus Postitas lMaxl »

.
Viimati muutis lMaxl, 17 Jaan 2013, 11:01, muudetud 1 kord kokku.
teadja
külaline

Re: Sosspottseppade õigustused praaktööle.

Lugemata postitus Postitas teadja »

Eks ta ole!Ei ole köige önnestunum ettevötmine nii piltniku,kui ka remondimehe poolt.Aga minumeelest
veel inetum on takkajärgi tegija maatasa tegemine.Andke ikka asjaosalistele köigile vöimalus ennast
tyhjaks rääkida.Midagi katastroofset ma asjas ei näe,midagi ilusat kah mitte.Selliseid pliite on kogu Eesti
vanemad maamajad täis,reeglina ikka samakyla meeste tööd.Kahjuks jah pole nad vastavat vajalikku öpet
saanud aga asja ajab ära.Minul on hoopis tunne,et keegi siin koondab vägesid ja otsib pöhjust,et nn.vanakestele ära teha.Ah-ah-aaa!Edu!
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Sosspottseppade õigustused praaktööle.

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

teadja kirjutas:Eks ta ole!Ei ole köige önnestunum ettevötmine nii piltniku,kui ka remondimehe poolt.Aga minumeelest
veel inetum on takkajärgi tegija maatasa tegemine.Andke ikka asjaosalistele köigile vöimalus ennast
tyhjaks rääkida.Midagi katastroofset ma asjas ei näe,midagi ilusat kah mitte.Selliseid pliite on kogu Eesti
vanemad maamajad täis,reeglina ikka samakyla meeste tööd.Kahjuks jah pole nad vastavat vajalikku öpet
saanud aga asja ajab ära.Minul on hoopis tunne,et keegi siin koondab vägesid ja otsib pöhjust,et nn.vanakestele ära teha.Ah-ah-aaa!Edu!
Kellele ära teha :shock:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Sosspottseppade õigustused praaktööle.

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Annes, mida sa kostad?
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Vasta