Leiliruumi soojustus

kuidas soojustada oma elamist
Janno
külaline

Leiliruumi soojustus

Lugemata postitus Postitas Janno »

Elumajas asuval leiliruumil neli seina: 1. välissein 200mm aeroc ja 120 mm peno; 2. sisesein 200 mm aeroc; 3. sisesein katlamaja poole 100 mm aeroc ja 4. sisesein pesuruumi poole 100 mm aeroc. Laes topeltkips-50 mm villa-100 mm peno (pööning) Ja nüüd küsimus: kui palju/paksult miskisse seina soojustust panna.
Kasutaja avatar
Chef
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 530
Liitunud: 22 Juun 2006, 11:27
On tänatud: 7 korda

Lugemata postitus Postitas Chef »

oma peaga paneks igale poole 50mm min.villa, foolium, õhkvahe, sisevoodrilaud.
targad mehed isoverist pakuvad 50mm min.vill, 25mm min.vill kaetud aurutõkkega + ühenduskohad fooliumteibiga kinni, distantsliistud nii vert. kui hor. suunas, sisevoodrilaud.
Janno
külaline

Lugemata postitus Postitas Janno »

Tänan vastamast. Ma arvasin, et erinevate seinade erinevad paksused nõuavad erinevat soojustust, et siseseinad ehk paksemalt. No eks ma kuulan veel mida räägitasse.
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Sauna vast pole väga suurt soojustust mõtet, kui just pole plaanis ööpäev läbi saunapidusid pidada. Endal samuti plaanis Chefi toodud valemi järgi toimida.
Kasutaja avatar
Chef
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 530
Liitunud: 22 Juun 2006, 11:27
On tänatud: 7 korda

Lugemata postitus Postitas Chef »

Janno, mis eesmärgiga sa üritad kõikide seinte soojajuhtivused võrdseks ajada, kompenseerides õhemaid siseseinu paksema villa kihiga. mulle tundub see ehitusfüüsikalise nonsensina. või on sul mõni kindel eesmärk, miks leiliruumiga külgnevasse ruumi tahad mõningal määral vähem soojust lasta?
Janno
külaline

Lugemata postitus Postitas Janno »

Ega ma teagi miks. Äkitse seepärast, et pesuruumi poolel , kus plaadid seinas, need sealt kuumuse mõjul alla kukkuma ei hakkaks. Või on see asjatu kartus?
Kasutaja avatar
Chef
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 530
Liitunud: 22 Juun 2006, 11:27
On tänatud: 7 korda

Lugemata postitus Postitas Chef »

vot ei taha mina uskuda, et leilitamine seda seina niivõrd palju soojendab, et plaadisegust hakkab vesi välja aurustuma.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4250
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 87 korda
On tänatud: 76 korda

Lugemata postitus Postitas Hiid »

äial on poolekivisein mille ühel pool on keris ja teisel pool plaaditud dužžiruum.
paari aasta jooksul ei ole midagi juhtunud.
sein on ikka põletavalt kuum, kui käega kerise kohast katsuda 8)
Janno
külaline

Lugemata postitus Postitas Janno »

Tänan vastuste eest. nagu Metro Luminal laulab: Hingel hakkab(s) hea. :-)
Andrus
külaline

Lugemata postitus Postitas Andrus »

foolium saunas on suurim lollus yldse.
palun mõelda enne postitust.
Imre
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 246
Liitunud: 25 Okt 2005, 21:52
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Imre »

Ex see fooljum ,kui nimetus häiris andrest,kuid praegust selline fooljumpaber mis ei erita miskeid mürgiseid ühendeid
Päris ilma paberita ka ei saa leiliruumi ju ehitada
Väga harva saadaval.
foolium
külaline

Lugemata postitus Postitas foolium »

olen paljudega konsulteerinud ja jõudnud otsusele, et fooliumi ei pane, selle asemel aurutõkkepaber. Foolium peegeldab mingeid pahasid laineid. Õkk 70 kraadi aga juba kõrvetab. Keegi olla lausa laudise maha võtnud ja fooliumi aurupaberiga asendanud ja kiidab, et parem. Kas oskab keegi kogemuse või füüsikareeglitega seda seletada või ümber lükata?
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4250
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 87 korda
On tänatud: 76 korda

Lugemata postitus Postitas Hiid »

foolium kirjutas:olen paljudega konsulteerinud ja jõudnud otsusele, et fooliumi ei pane, selle asemel aurutõkkepaber. Foolium peegeldab mingeid pahasid laineid. Õkk 70 kraadi aga juba kõrvetab. Keegi olla lausa laudise maha võtnud ja fooliumi aurupaberiga asendanud ja kiidab, et parem. Kas oskab keegi kogemuse või füüsikareeglitega seda seletada või ümber lükata?
nojahh, üks peegeldab ja teine neelab, mis siin nii erilist? :roll:
fooliumi mõte see ongi, et kuum saunaruumi tagasi saaks, kus on tema koht :lol: :wink:
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

1. 70 kraadi "kõrvetab" siis, kui niiskus suur. voodri taga olev foolium ei puutu siin asjasse.
2. Foolium võib tõepoolest "pahasid laineid" peegeldada aga ütle palun, kuidas need "pahad lained" su leiliruumi saavad?
foolium
külaline

Lugemata postitus Postitas foolium »

"nojahh, üks peegeldab ja teine neelab, mis siin nii erilist?
fooliumi mõte see ongi, et kuum saunaruumi tagasi saaks, kus on tema koht "
ärge mehed tormake, et soomlased teevad nii ja ainult nii ongi õige :)
et selles pole midagi erilist, et peegel peegeldab, asi selles mida peegeldab! kuumaks saab sauna ka ilma peegeldamata. küll loomulikult suurema energiakuluga. Et kust pahad lained sauna saavad - eks ikka kiirgavast ahjust, mis ei kiirga ainult häid soojalaineid vaid hoopis enam ! selles asja iva ongi! tunnistan, et pole asjas just väga kompententne ja seepärast tehakski kuulda päris spetsialistilt (mitte "kogemustega ehitajalt" vaid pigem kelleltki, kes füüsikat tunneb)
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4250
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 87 korda
On tänatud: 76 korda

Lugemata postitus Postitas Hiid »

ahjus elavad kurjad lained M.O.T.T :lol:
wimms
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 54
Liitunud: 08 Nov 2006, 21:33

Lugemata postitus Postitas wimms »

huvitav, pole enne kuulnud, et foolium paha oleks. Kahtlaselt vitsameeste maiguline..

Foolium on soojuskiirguse peegel, seina soojustusse mineva soojuse varjuks, ning aurutõke. Kuum pressib niiskust mõnuga soojustusse. Ma ei tea, kas paber leili kuumuse juures ka mingi aurutõke on? Mulle tundub, et hea vent peab siis olema, mis kogu niiskuse sealt soojustusest peale saunatamist välja saab.

Kui saunas liha küpseb, siis on leili seinad liiga kuumaks köetud ahju kiirgusega. Vene ahi abiks - seinad mõistliku kuumusega, ja kui vett viskad, siis niutsud.
"Alati valmis" kerised on ka head ses mõttes, et nende keriste seinad on soojustatud - nad ei kiirga nii palju ning ei aja leili seinu kuumaks. Saab väga niisket leili teha ja ka 50C õhu juures on mehi lavalt maha aetud.

Foolium otse kehale mõjuda ei saa, sest on voodri varjus. Vooder on see mis "pahasid laineid" saadab kehale. Vooder läheb ise kuumaks ning kiirgab ka soojustuse poole. Kui seal on foolium, läheb ka vooder kuumemaks kui ilma fooliumita - soojust peegeldub ja ta jahtub vähem. Ja fooliumist peegelduv kiirgus voodrist läbi ei lähe - see kiirgus on infrapunane valgus. Ei maksa sõna "kiirgus" kohe seostada tuumaseenega.
foolium
külaline

Lugemata postitus Postitas foolium »

- Ma ei tea, kas paber leili kuumuse juures ka mingi aurutõke on?-
mitte lihtsalt mingi suva paber vaid AURUTÕKKEPABER (kihiline või immutatud jõupaberi väljanägemisega poes fooliumidega samas riiulis tavaliselt)
- Ei maksa sõna "kiirgus" kohe seostada tuumaseenega.-
justnimelt ! samad sõnad, peale tuumaseenekiirguse levib meie ümber igasugu elmag laineid. ega ma seda fooliumi nii kardagi aga teada tahaks ikkagi, et kust need jutud ja kas asjal ka mingigi seletus.
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Ma tegelikult aiman, kust see jutt võis tekkida. Nimelt võib sauna kütta ka elektriga. Sellisel juhul ehk isegi midagi kuidagi.....

Muide, tegelikult tekib käsi laiali ajades ja kiiresti joostes ka vastaskäe sõrmede vahel laeng. Iseasi, kas sellepärast jooksmine ära keelata.
Vova
külaline

Lugemata postitus Postitas Vova »

Öelge parem, kas selle tsementkiudplaadi võib otse puust reikadele kinnitada? Või on ka see reikadele liiga kuum? Ja vaja alla metallkarkassi?
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ärge seda fooliumi kiirguspeegeldust üle tähtsustage. See on üsna tühine, kuigi arvutustes ta koma kohta mõjutab. Foolium on leiliruumis ikka sellepärast, et ta on kuumusele vastupidav aurutõke. Aurutõkkepaberit ma leiliruumi ei paneks, sest ta sisaldab keemiat ja tema temperatuuri vastupidavus on vägagi küsitav
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas restauraator »

Kuda fooliumi kiirguspeegeldus saab olla tühine? Tema ju peegeldab edukalt soojuskiiri tagasi erinevalt tuhmidest, soojust neelavatest, pindadest. Minu mälu järgi olla see tagasikiirguse protsent fooliumil 95, seega 5% neelab ainult ää!
Iga ehitus on norm iseendale.
Vova
külaline

Lugemata postitus Postitas Vova »

Vova kirjutas:Öelge parem, kas selle tsementkiudplaadi võib otse puust reikadele kinnitada? Või on ka see reikadele liiga kuum? Ja vaja alla metallkarkassi?
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Esitad arvutused ka? Või on see "väljamõeldud protsent"?
wimms
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 54
Liitunud: 08 Nov 2006, 21:33

Lugemata postitus Postitas wimms »

Ja kas esitad oma arvutused ka? Või on see tühisus ka väljamõeldud?
Vasta