Kas Osmo(Saico) või Timberex?

põrandad, põrandatööd
Puust pea
külaline

Kas Osmo(Saico) või Timberex?

Lugemata postitus Postitas Puust pea »

On 100m2 uut kuuse laudpõrandat. Kumba eelistada: kas Osmot(Saico) või Timberexi? Ruum on elutuba, käiakse sokiga. Kumb on kulumiskindlam, kumma lõpptulemus ühtlasem (paigaldajad väidavad, et üks neist variantidest jääb ebaühtlane), kuidas on hilisema hooldusega? Üks on õlivaha, teine ainult õli. Timberexil oleks üks kiht puiduleelist ja siis toonimisõli, Osmol üks kiht tooniga õlivaha ja teine kiht värvitud õlivaha. Seni on nii müüjad, kui paigaldajad rääkinud erinevat juttu. Mida arvata? Kumba eelistada?
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1113
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 41 korda

Re: Kas Osmo(Saico) või Timberex?

Lugemata postitus Postitas rein113 »

Õlivaha on suurema kuivainesisaldusega, seega ka tugevama ja nähtavama kattekihiga, eelista seda. Kas katad 1 või 2 kihina, on maitse asi, aga arvatavasti piisab ühest. Kui on näha, et toon ei ole ühtlane, või on vaja hoolduskatmist, kata teistkordselt.
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
lMaxl
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 612
Liitunud: 14 Nov 2009, 10:22
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Kas Osmo(Saico) või Timberex?

Lugemata postitus Postitas lMaxl »

Osmo teine/katte kiht on ikkagi kohustuslik kui tahad vastupidavamat tulemust.

Max
Puutööd
Puust pea
külaline

Re: Kas Osmo(Saico) või Timberex?

Lugemata postitus Postitas Puust pea »

Siin tulevad juba erinevad soovitused välja. Sellega olen arvestanud, et tuleb kaks korda katta.
Kui Timberexi puhul kasutada puiduleelist saab põrand Osmost(Saico) kulumiskindlam, kuna õli tungib sügavamale. Lisaks on Timberexil hooldus õli millega saab teha hiljem kohtparandusi. Mida nendest väidetest arvata?
madism
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 26 Nov 2011, 10:00

Re: Kas Osmo(Saico) või Timberex?

Lugemata postitus Postitas madism »

osmoga saab samamoodi kohtparandusi teha(nii vähemalt väideti mulle poes).
ise valisin osmo aga just seetõttu, et kokkuvõttes tuli odavam. kuivamisaeg oli selline et 1.kiht 8h, 2.kiht 24h ja edasi sai juba mööbli sisse viia. timberexi pidi kauem kuivama ja pidi veel paar nädalat määrima. lisaks oleks timberexi puhul tulnud rentida põrandapoleerimismasin ja osta viltkettad, mis tegid selle variandi oluliselt kallimaks.
isegi timberexi müügimees nõustus minuga poes, et kui mul on sissekolimisega kiire poleerimisega ei viitsi jännata ja kui ma ei soovi veeplekkidega tegeleda siis on osmo parem valik.
osmoga olid oma nüansid mida peab jälgima. kulunorm purgil on üsna opimistlik. ise kandsin peale rulliga ja läks kuskil 1,5korda seda kraami kui arvestatud. pintsliga kandes võib kulu julgelt 2 korrutada. võibolla oli asi selles et ei kasutanud nende poolt soovitatud rulli, oli teine mingi 140lai ja maksis kuskil 14eur)ilma käepidemeta. kasutasin paari eurost ehituspoe oma.
lMaxl
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 612
Liitunud: 14 Nov 2009, 10:22
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Kas Osmo(Saico) või Timberex?

Lugemata postitus Postitas lMaxl »

Puust pea kirjutas:Siin tulevad juba erinevad soovitused välja. Sellega olen arvestanud, et tuleb kaks korda katta.
Esimesed mõtted jäid vist napisõnaliseks.
Osmol on need erinevad tooted, aluskiht (toon) ja pelmine (transparent) see siis kinnitab, annab kulumiskindluse.
Kui saad tooni kihiga paikka pole vaja teist kihti tooni panna, pealmine kiht on vaja ikkagi heaks saada ja kihtide kordus sõltub laua kval. ja alusvaha töötlusest.
Saico sarjas kaetakse toonvaha tugevama pealiskihiga ja see teeb hilisema tooni paranduse kindlasti keerulisemaks, vist.
Osmo pole kunagi veel alt vedanud!

Max
Puutööd
Puust pea
külaline

Re: Kas Osmo(Saico) või Timberex?

Lugemata postitus Postitas Puust pea »

Tänud vastamast, aga kumb Osmo(Saico) või Timberex jääb kulumiskindlam ja suur see vahe pikas perspektiivis on?
lMaxl
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 612
Liitunud: 14 Nov 2009, 10:22
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Kas Osmo(Saico) või Timberex?

Lugemata postitus Postitas lMaxl »

Puust pea kirjutas:Seni on nii müüjad, kui paigaldajad rääkinud erinevat juttu. Mida arvata? Kumba eelistada?
Praktikute jutt on tavaliselt tõele natuke lähemal, kui nüüd keegi kellelegi midagi sokutada ei püüa.

Max
Puutööd
lMaxl
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 612
Liitunud: 14 Nov 2009, 10:22
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Kas Osmo(Saico) või Timberex?

Lugemata postitus Postitas lMaxl »

Puust pea kirjutas:Tänud vastamast, aga kumb Osmo(Saico) või Timberex jääb kulumiskindlam ja suur see vahe pikas perspektiivis on?
Teoreetiliselt kaitseb tugevama pinnakaitsega toode kuuse lauda paremini, nagu eelpool mainitud on see sellest valikust Saico. Männi laud mis on kulumisele oluliselt vastupidavam oleks sellel teisel sarjal ka võimalus. Kui võtta ajas, siis esimesed aastad kaitseb vaha kindlasti paremini (põrandat kergem hooldada jne.) hiljem tuleb õliviimistlus „järgi“, kuid selleks ajaks on juba kindlasti vaja värskendada. Aga see on teooria.

Max
Puutööd
togram
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 09 Mär 2012, 12:11
On tänatud: 1 kord

Re: Kas Osmo(Saico) või Timberex?

Lugemata postitus Postitas togram »

OSMO-ga pole alt läinud. Kulunorm 0,75l 20 m2 suhteliselt kindel, muidugi sõltuvalt puiduliigist ja lihvimisastmest. Olen 2,5L katnud ära isegi 80 m2 50 ruutmeetri asemel, iseasi kaua nii õhuke vaha kiht kestab.
Töötlemata puidu puhul kindlasti vajalki 2 kihti, sest esimene kiht imendub puitu ja teine jätab kaitsva kihi pinnale.

Rulle olen ka proovinud, Osmo rull on muidugi tunduvalt kallim kui ehituspoe rullid, aga oma hinda väärt, edaspidi enam teisi ei katseta. Head asja odavalt väga tihti ei saa.

Kulu kõige väiksem masinaga pannes, näiteks esimese kihi panen alati masinaga kui vaja toonida, saab ühtlase pinna, pintsliga kattes kulu suurem, rulliga väiksem. Teist kihti masinaga pannes peaks arvestama, et kihi paksus masinaga väga õhuke ja omale tehes võiks arvesatada sel juhul 2-3 korraga, mis on liigne ajakulu, aga vastasel juhul tuleb lihtsalt varem hooldama hakata.

100 m pinna puhul olen katsetanud, õlitust pintsliga kulus õlivaha 5L, rulliga kattes 3,5L
Kuivamine sõltub samuti kihi paksusest, olemas ka kiirkuivavad õlivahad, mille mõlemad kihid võimalik paigaldada ühe päevaga.
Hooldusõlituse vajalikkus sellisel juhul kui pealmine kõvavaha kiht hakkab ära kuluma, sokiga peal käies, pead nägema meeletut vaeva. Ise olen saabastega käidavas ruumis märganud, et 1 aastaga kulus käiguteelt vaha ära, tegin kohtparnduse, ehk hooldusõlituse ainult käiguteele.
Timberex tavaline õli, see imendub puitu.
Saicose tooteid ei ole kasutanud.
Osmo toodetega on kaetakse Karelia ja Timberwise õlitatud parketid....
carb
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 24 Okt 2006, 14:36
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kas Osmo(Saico) või Timberex?

Lugemata postitus Postitas carb »

Mina paneks näiteks ühe kihi Trip Trap-i toonitud põhiõli ja teise kihi hooldusõli ni nagu asjandused ette näevad ja lahendus lahendatud.
Siiani pole veel selle õliga alt läinud.
Jõudu valimisel.
Puit ja parkettpõrandatööd oma ala meistritelt :)
http://www.carb.ee
info@carb.ee
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: Kas Osmo(Saico) või Timberex?

Lugemata postitus Postitas fanatic »

Olin sama valiku ees. Võtsin põrandalaua jupi kaasa ja lasin poes erinevate tootjate õlide meelepärased toonid peale kanda. Peale seda oli otsus juba lihtsam, sest Timberexsiga jäi laud elutu, kadus ära puu struktuur, kuidagi tuim ja tuhm tulemus. Valisin Osmo konjaki tooni ja nüüd võin öelda, et põrandal on see kordi parem, kui väikese näidise peal.
t11t
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 04 Apr 2012, 12:35
On tänanud: 1 kord

Re: Kas Osmo(Saico) või Timberex?

Lugemata postitus Postitas t11t »

Praktiku seisukohast. Mina ei kasutaks kumbagi, kui ehk siis Timberexi. Trip Trap või Synteko põhiõli on väga ühtlane ning ka hea kvaliteedi-hinnaga. Kui tundub vajalik, siis veel ca nädala pärast hooldusõliga üle ning saab väga ilus.
http://303599.edicypages.com/hea-poranda-nouanne
Vasta