Seinalambi ühendamine

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Triin82
külaline

Seinalambi ühendamine

Lugemata postitus Postitas Triin82 »

Sai ostetud seinalamp ja sellel polnud juhet kaasas (vaja on kahte voolujuhet + maandus), mõtlesime, et saaks kergemalt läbi võtsime teiselt lambilt juhtme küljest - kuid seal on kaks juhet. Kas nii tohib seinalambi ära ühendada, et maandust pole? Lambi seinaküljes olev osa on miski metall :D
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6165
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 76 korda
On tänatud: 138 korda

Re: Seinalambi ühendamine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Kas te tahate seda pistikupesasse ühendada? Kas seal on maandus? Kui seal on, siis muidugi osta õige juhe, kui seal ei ole, siis pole vahet.
Viimati muutis Küülaline, 21 Juul 2011, 17:14, muudetud 1 kord kokku.
Triin82
külaline

Re: Seinalambi ühendamine

Lugemata postitus Postitas Triin82 »

Mõtlesime, et ei ühendaks otse vooluvõrku vaid paneks tavalise lambijuhtme pistikuga, mis stepslisse käiks.
Lambil on muidu lüliti endal küljes kuid kui saaks kuidagi selle teise lambijuhtmega ära ühendada siis oleks üks pistik veel juhtme küljes ka.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6165
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 76 korda
On tänatud: 138 korda

Re: Seinalambi ühendamine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Kas stepslis, kuhu tahate lampi ühendada on maandus?
Triin82
külaline

Re: Seinalambi ühendamine

Lugemata postitus Postitas Triin82 »

Kuna poissi hetkel kodus pole siis seda ei tea :D Lahtikruvides vist ei ütle ka ära kas maandus on? Iseenest on tegu mingi 80ndate tüüpehituse 9 kordse paneelmajaga Tallinnas.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6165
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 76 korda
On tänatud: 138 korda

Re: Seinalambi ühendamine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Siis ei ole maandust. Ühendage lamp selle vana juhtmega ära.
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Seinalambi ühendamine

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Uskumatu, vtl-i närvitsused on Küülalise hinnanguid ikka tugevalt mõjutanud (kahjuks mitte paremuse poole). Ei hakka siinkohal vahutama juhistikust, el.seadme kaitseklassidest jne. Lihtsalt -....Triinukene, valgustist ("seinalamp") võid peale emotsionaalse laengu saada ka elektrilise laengu osaliseks. Selle vastu on antud valgustil kaitsekest (metallist), mille külge peab ühendama kaitsejuhi (mida Teie pistikupesas ei leidu). Lisaks on antud valgusti ilmselt tagant kaabli sisseviiguga/ühendusega (pinnapealse kaabliga sisenemise võimalus puudub)? Ehk tegemist ei ole teisaldatava valgustiga. Teile sobivaks kohandamine, tähendab praktiliselt valgusti ringiehitamist (mida võib teha ainult väljaõppinud inimene). Kas Teile seda ostes ei selgitatud?
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2811
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Seinalambi ühendamine

Lugemata postitus Postitas trebla »

Imelikul on muidugi jumala õigus.

Aga oleks naiivne arvata, et need sajad tuhanded nõukaaegste korterite elanikud, kelle elektrisüsteem on siiani ümber ehitamata, ei osta poest maanduskontaktiga kodumasinaid (seinavalgusti on veel suht süütu variant).

Kui autoga sõites päeval lähitulesid sisse ei lülita või turvavöö lahti on, tehakse trahvi ja kõik maksavad selle kobisemata ära.
Samas enamik juhte jõuaks ka lahtise turvavööga ja ka ilma tuledeta elusalt Tartust Tallinnasse. Kõrvalisematel teedel ka vasakul pool sõites....

Elektrisurmasid pidavat meil praegu aastas vist 15 tükki olema...või oli see 30 ?
Liikluses mullu saadi alla 100, varem kiskus ka 300 kanti..

Selle valgusti paigaldusjuhendis on vast kah öeldud, et elektritöid tohib teha vaid pädev isik...
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6165
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 76 korda
On tänatud: 138 korda

Re: Seinalambi ühendamine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

trebla kirjutas:Imelikul on muidugi jumala õigus.
...seinavalgusti on veel suht süütu variant...
Kas isand Imelik oskab seletada, kuidas Lasnamäe, Õismäe, Mustamäe, Annelinna jne. elanikud kohvi ja vett keedavad, triigivad, pesu pesevad, siia foorumisse postitavad? Seinavalgusti "süütust" pidasin minagi silmas.
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Seinalambi ühendamine

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Küülaline kirjutas:
trebla kirjutas:Imelikul on muidugi jumala õigus.
...seinavalgusti on veel suht süütu variant...
Kas isand Imelik oskab seletada, kuidas Lasnamäe, Õismäe, Mustamäe, Annelinna jne. elanikud kohvi ja vett keedavad, triigivad, pesu pesevad, siia foorumisse postitavad? Seinavalgusti "süütust" pidasin minagi silmas.
Mis asi on "suht süütu"? "Seinalamp"? Võrreldes millega? Mille poolest on seinavalgusti kasutamine ohutum veekeetjast, triikrauast,pesumasinast, pliidist/ahjust? Ma saaksin veel kuidagi aru, kui Te viitaksite sel puhul laevalgustile.
Mägedest ja linnadest- 0 klassi elektritarviteid ei müüda juba aegadest ammustest? Isegi paljukirutud ajal müüdi juba II kaitseklassi seadmeid. Lisaks on paljudel mägedel vähemalt köögis 2 pesa I kaitseklassi seadmetele.
30..40.. 50 aasta jooksul ei ole tehtud ühtegi remonti, mis võimaldaks korrastada /kohaldada ka elektrisüsteemi vajadustega? Isegi potentsiaaliühtlustusjuhtide vedamine on ületamatu ülesanne?
Tean isegi, millistesse elektripaigaldistesse on ühendatud sõnumisaatjate lõbumasinad; aga see ei anna alust rääkida paratamatusest ja selle olukorra kinnistamist soovitada (elektriseadmete väärkasutust).
Minu meelest on asi ikka prioriteetides ja käitumisnormides. Elektriohutus ja omanikutunne (käitutakse pigem üürnikuna edasi) on väljaspool nimekirja. Kõik purjus sõitjad ei saa ju ka surma ja nii saab. Nii lihtne see ongi.
Triin82
külaline

Re: Seinalambi ühendamine

Lugemata postitus Postitas Triin82 »

Leidsin netist A õpetuse ka üles, mis karbist puudu on ja seal ka kirjas, et maandus vajalik ja juhtmega ei tohi ühendada. Krt, nüüd on tsekk kadunud, ehk leian autost, muidu lootusetu :(

Pilt

Keegi sellist ei taha? :D
Triin82
külaline

Re: Seinalambi ühendamine

Lugemata postitus Postitas Triin82 »

Tsekk üles leitud :) Seega lähipäevil k-rautasse ja vast saab ikka ümber vahetada, eks nüüd tuleb natuke hoolikamalt valida ja teada, mida vaadata koha peal :)

Polnud endal ka kogemust, et seina lampe ühendatakse otse juhtmete külge, mitte ei käi juhtmega pesasse, eriti lambil endal küljesoleva lülitiga (lakke ei lähe ju seda sisse-välja lülitama!?).
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Seinalambi ühendamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Seni on päris paljudele seinalampidele pistik koos lülitiga juurde ostetud ja toimib. Võid ka ilma pistikuta ja kui tahad siis kolmesoonelise, kuigi antud juhtumil on see võimatu.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Seinalambi ühendamine

Lugemata postitus Postitas vtl »

Imelik kirjutas:Uskumatu, vtl-i närvitsused on Küülalise hinnanguid ikka tugevalt mõjutanud (kahjuks mitte paremuse poole)....
...Ehk tegemist ei ole teisaldatava valgustiga. Teile sobivaks kohandamine, tähendab praktiliselt valgusti ringiehitamist (mida võib teha ainult väljaõppinud inimene). Kas Teile seda ostes ei selgitatud?
Imelik sai ikka ära salvata. Eks see koer kiljatas, kes kiviga pihta sai.

Elektriohutus on küll tõsine asi, aga ma siiski ei saa aru sellest pedereerimisest teemal "seinalambile ise pistikuga juhtme külge panemine" on "valgusti ringiehitamine", mida võib teha ainult paberitega tuumafüüsikust elektriteadlane.
Noh ja see, et maandusklemmiga lampi ei tohi vanasse majja/elektrisüsteemi ühendada, kuulub ka elektritööde tegijate ja inspektorite märja unenäo alla. Kuna tänasel päeval poes müüdavad juhtmed (nii maandusega kui ilma) on kõik topeltisolatsiooniga, siis tõenäosus, et see lambi metallist korpus iseeneslikult voolu alla satub, on samast suurusjärgust võimalusega, et kukud peaga vastu uksepiita ja saad surma.
Kui on suur hirm sellest lambist elektrilööki saada, siis võib selle ju rikkevoolukaitse taha panna. Pistikupesasse pandavaid rikkevoolukaitsmeid müüakse ehituspoes kümnekonna euroga.

Disklaimer - ülaltoodud soovitused kehtivad juhul, kui juhtmete ühendaja siiski aru saab, mida ta teeb ja kuhu juhtmed käivad. Jalga tulistada saab endale igas eluvaldkonnas.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Seinalambi ühendamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Minu arvates tohib just maandusklemmiga lampi vanasse võrku ühendada, kui tal on kahesooneline juhe, ehk maandusklemmi ei tohi kasutada. Ei hakka pedereerima, et kui on teostatud põranda isol. takistuse mõõtmine rohkem kui 500 kilooomi siis on juba kõik seaduslik. Samas kolmesoonelist ei tohtinud kasutada (selle jama jätaksin standarditöötajata nõrga mõtlemisvõime valdkonda, kuigi peatakistuseks saaks lubamatu puurimine pesa avade suuremaks tegemisel (tegelikult ei tea eestis ühtegi inimest kes seda pole teinud)).
Lisamärkus: enamus kuivi ruume on suurema kui 500 kiloomise takistusega
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Seinalambi ühendamine

Lugemata postitus Postitas madis64 »

trebla kirjutas:Elektrisurmasid pidavat meil praegu aastas vist 15 tükki olema...või oli see 30 ?
...
Selle valgusti paigaldusjuhendis on vast kah öeldud, et elektritöid tohib teha vaid pädev isik...
Igasuguse olulise ja tähtsa teema saab ülilihtsalt devalveerida hakates lahmima suvaliste argumentidega.

Elektriohutus on tähtis asi.

Samas näitab elu, et ainult selle tähtsusega ei ole võimalik tegelikkuses realiseerida "suvalisi" nõudeid:

- üheksakümnendatel nõutud eramajade elektripaigaldiste lauskontrolli;
- pistikupesa vahetust eramajas ainult pädeva elektiku poolt;
- maanduskontaktiga valgustite kasutamist ainult olukorras kui sinna on reaalselt toodud 3-sooneline toitejuhe;
- maandusklemmiga pistikutega kodumasinate kasutamine ainult maandusklemmiga pistikupesades

jne. - rahvas lihtsalt ei aktsepteeri ega järgi neid.

Kui aga nende põhjenduseks hakata esitama argumente stiili "elektrisurmasid oli vist 15, või äkki oli hoopis 30", siis sellise argumendi esitaja peaks olema võimeline ära tooma ka nende surmade struktuuri - mitu nendest on alajaamades surma saanud metallikratid ja mitu inimest sai surma puutudes seinale või lakke kohtkindlalt paigaldatud valgustit.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2811
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Seinalambi ühendamine

Lugemata postitus Postitas trebla »

No mina vähemalt olen selle üsna autoriteetsest allikast kuuldud numbri suurusjärgu ära toonud. Huvitav igal juhul teada. See, et vastavad organid statistikat ei avalda (või ei tee ?) pole minu viga.

Mida rahvas aktsepteerib... sõltub, kuidas teda sunnitakse. Liikluseeskirju enam-vähem aktsepteerib. Kas Energiamärgist juba kah? Makse ikka maksate?

PS
Mulle tundub, et olen näinud valgusti klemmliistu, kus L, N ja maanduse tähistusega klemmid kenasti kõrvuti reas. Maanduse klemmist aga valgusti (korpuse) suunas ühtki karva edasi ei lähe ja korpus plastikust...
;)
Külaline
külaline

Re: Seinalambi ühendamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

vtl kirjutas: Imelik sai ikka ära salvata. Eks see koer kiljatas, kes kiviga pihta sai.
Ma ei osanud aimatagi, kui "kibe käsi" on autor zooloogias (kahjuks ei julge ma sama väita elektrialal).
vtl kirjutas: Elektriohutus on küll tõsine asi, aga ma siiski ei saa aru sellest pedereerimisest teemal "seinalambile ise pistikuga juhtme külge panemine" on "valgusti ringiehitamine", mida võib teha ainult paberitega tuumafüüsikust elektriteadlane. Noh ja see, et maandusklemmiga lampi ei tohi vanasse majja/elektrisüsteemi ühendada, kuulub ka elektritööde tegijate ja inspektorite märja unenäo alla.
Seda ma nimetangi "närvitsemiseks". Kas ei oleks lihtsam/õigem väita:
ma siiski ei saa aru ?
???
Seda lõppu ma ei hakka tsiteerima- see näitab lihtsalt, et Sa tõesti ei saa aru- elektripaigaldisest kui kogumist, selle osade seotusest ja ohutuse tagamiseks rakendatavatest meetmetest. Narr oleks ka muidugi arvata, et ma seda kõike siin (vastu ööd) paari sõnaga selgitada suudan.
Küll võin ma panna siia lingi , mis suht "puust ja punaseks" selgitab. Peaks olema üsna lihtsalt loetav materjal.

Kalvis ..., tuleks värskenda mälu märksõnaga "maandamata potentsiaaliühtlustus"?
Viimasele postitajale-
..."suvalisi" nõudeid..... rahvas lihtsalt ei aktsepteeri ega järgi neid
Oled millestki valesti aru saanud. Inimestelt oodatakse, et nad käituksid õiguskuulekalt, ega kahjustaks/seaks ohtu ennast/teisi ega vara (Elektriohutusseadus)- kõik. Ülejäänud "kammajaa" (nagu siin korduvalt on väljendatud) on spetsialistidele ja elektriala inimestele (nagu näha,
loodab mõni saada selleks läbi foorumi).
Selles eluvaldkonnas käituvad inimesed paraku sarnaselt teiste eluvaldkondadega. Näed erinevusi?
Otsitud "statistika" on üleval TJA koduleheküljel,
selle pärast ei pea kasutaja treblale .... "nätaki".... panema. :D
Imelik.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Seinalambi ühendamine

Lugemata postitus Postitas vtl »

Imelik kirjutas: Mis asi on "suht süütu"? "Seinalamp"? Võrreldes millega? Mille poolest on seinavalgusti kasutamine ohutum veekeetjast, triikrauast,pesumasinast, pliidist/ahjust?...
Tean isegi, millistesse elektripaigaldistesse on ühendatud sõnumisaatjate lõbumasinad; aga see ei anna alust rääkida paratamatusest ja selle olukorra kinnistamist soovitada (elektriseadmete väärkasutust).
Minu meelest on asi ikka prioriteetides ja käitumisnormides. Elektriohutus ja omanikutunne (käitutakse pigem üürnikuna edasi) on väljaspool nimekirja. Kõik purjus sõitjad ei saa ju ka surma ja nii saab. Nii lihtne see ongi.
Ma jätsin esialgu oma alljärgneva kommentaari kirjutamata, kuna see on tegelikult teemaväline, aga nii otsese ründamise peale otsustasin siiski ümber. Tuletan meelde, et mina ei võtnud mitte esimesena siin teemas Imeliku nime suhu.

Imelik, Sinust oleks saanud nõukaajal hea partorg (kui Sa seda juhuslikult polnudki). Ustav parteisõdur, kes kaitseb ettekirjutatut, kelle jaoks on autoriteetide poolt kirjapandu vastuvaidlematu autoriteet, mille üle oma peaga ei arutleta ja mis kuulub vastuvaidlematult täitmisele. Teistelt tuleb nõuda sama seaduskuulekust ja isemõtlejaid karmilt kritiseerida.
Imelik kirjutas:
vtl kirjutas: Imelik sai ikka ära salvata. Eks see koer kiljatas, kes kiviga pihta sai.
Ma ei osanud aimatagi, kui "kibe kä :scratch: si" on autor zooloogias (kahjuks ei julge ma sama väita elektrialal).
"eks see koer kiljatas" ei ole mitte zooloogia, vaid rahvasuus levinud metafoor. Kas peaksin Sulle lahti seletama, mis on "metafoor"?
vtl kirjutas: Elektriohutus on küll tõsine asi, aga ma siiski ei saa aru sellest pedereerimisest teemal "seinalambile ise pistikuga juhtme külge panemine" on "valgusti ringiehitamine", mida võib teha ainult paberitega tuumafüüsikust elektriteadlane. Noh ja see, et maandusklemmiga lampi ei tohi vanasse majja/elektrisüsteemi ühendada, kuulub ka elektritööde tegijate ja inspektorite märja unenäo alla.
Seda ma nimetangi "närvitsemiseks". Kas ei oleks lihtsam/õigem väita:
ma siiski ei saa aru ?
???

Ma saan elektriasjandusest suurepäraselt aru ning nagu Sa varasemast tead, olen elektroonika ja automaatika alal praktiseerinud sisuliselt terve elu. Muuhulgas ka elektritöödega kokku puutunud, kuid jah, ma ei oma elektrikupabereid. Elektrik on tõsiste automaatikute jaoks sõimusõna, elektrivaldkonna toitumisahela madalaim lüli, arengutasemelt midagi amööbisarnast :)
Siinkohal ei ole mõeldud solvata oma eriala tublisid ametimehi, vaid mõttelaadi,
kes muuks ei ole võimeline, kui eeskirju ette lugeda stiilis "ei tohi sellepärast, et ei tohi".
imelik kirjutas: Oled millestki valesti aru saanud. Inimestelt oodatakse, et nad käituksid õiguskuulekalt, ega kahjustaks/seaks ohtu ennast/teisi ega vara (Elektriohutusseadus)- kõik.
Kui seadus on nii koostatud, et enamus inimesi seda rikub, siis ei ole viga ainult inimestes endis, vaid lollis seaduses. Eestlased on ammu tuntud sellega, et nad täitsid lolle vene seadusi saksa täpsusega ja sina Imelik kuulud täpselt sinna kategooriasse. Selle vahega, et vene seadused on asendunud euroseadustega.

Müte maha siinkohal Kalvise ees, kes suutis näiteks oma peaga mõelda ning tõi ülalpool sisse nt. põranda takistuse. Sinu jaoks on tegu ju ainult ühe elektripaigaldiste (eeskirjade?) "kogumiga", oma peaga mõtlemine on asi, mida pole koolis õpetatud.
Vaene teemaalgataja läks aga ilmselt Sinu pärast oma kena seinalampi ringi vahetama, kuna "targad onud elektrifoorumis" ei lubanud sellele juhet külge panna. Ennekuulmatu jaburdus.
imelik kirjutas: Ülejäänud "kammajaa" (nagu siin korduvalt on väljendatud) on spetsialistidele ja elektriala inimestele (nagu näha,
loodab mõni saada selleks läbi foorumi).
Imelik.
Foorumi haldajatele peaks ettepaneku tegema see alamfoorum sulgeda, kuna enamus siinalgatatud teemasid lõppevad niikuinii mõne isehakanud korravalvuri manitsustega, et "sa ei tohi seda ise teha" ning erialaspetsialistide omavahelise suhtlemise jaoks on teised kohad.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Seinalambi ühendamine

Lugemata postitus Postitas vtl »

Et leevendada mõnevõrra tekkinud "pingeid" elektrifoorumis, viitaksin ühele toredale loole, mille lisasin teemakohaselt foorumi naljanurka. Ehk milleni võib viia liigne agarus ohtutustehnilise instruktaaži andmisel

Lugu ise on siin viewtopic.php?f=31&t=29912
Kivitorris
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 64
Liitunud: 29 Apr 2010, 10:05

Re: Seinalambi ühendamine

Lugemata postitus Postitas Kivitorris »

Väga hea lugu
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Seinalambi ühendamine

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Nagu näen, süüdistab kasutaja vtl mind enda ründamises ja proovib analüüsida minu isikuomadusi :D ?
Rahu lgp. kaasvestleja, ma ei ründa Sind. Vastupidi, pean enamusi Sinu nõuandeid igati mõistlikuks (näha et oled
elektriala õppinud ja sellel töötad). Lihtsalt, ära närvitse (on paraku ka asju, mida Sinagi ei tea- kuna kokkupuude puudub?). Mefafoore ja muid arutlusi "maast ja ilmast" ning automaatikute "käibetõdesid" toitumisest, ei pea vajalikuks kommenteerida.
Asjast. Viidet ilmselt ei analüüsinud/lugenud? Terves ilmas (vähemalt arenenud osas) ei ole (minu teada) riiki, kus lubataks elektriseadmeid kasutada ilma rikkekaitseta. Seda ka riikides, kus "paljukirutud" EN standardid ei kehti. Sina soovitad seda teha, ehk "toota" I kaitseklassi seadmest, 0 k.klassi seade (seondub pigem sõjakommunismiga kui üksikisendist on poogen)), lisaks muuta seadme konstruktsiooni. Kõik on rumalad ja kaotanud "isemõtlemisvõime"?
Puitpõranda rakendamisest kaitsemeetmena- andsin juba Kalvisele vihje, mis nõuded on I kaitseklassi seadmete kasutamisel elekltriliselt isoleeritud ruumis (vastust pole?). Inimesel piisab teadmisest, et puitu ei kasutata isolatsioonimaterjalina (ja seda põhjusega).
Seaduste kohta.
Kui seadus on nii koostatud, et enamus inimesi seda rikub, siis ei ole viga ainult inimestes endis, vaid lollis seaduses.
Kui enamus inimesi tegeleb joomarluse, sellises seisundis rallimise ja töökohal ebaadekvaatse tegevusega, siis ei tohiks mingil juhul võtta vastu selliseid tegevusi piiravaid seadusi?
Minu soovituse kohta. Kui teemaalgataja ostis minu soovituse peale (loodan et "ilusama" ja sobivama kui pildil olev ..made in Poland ) II k. klassi seinalambi ühenduskaabliga, siis tegi ta lolli otsuse ( võrreldes siis eelsoovitatud ning ise teostatud ratsimisega)? Muuseas täiesti võimalik, et väliselt seadmetel erinevusi ei olegi.
Foorumi kohta.
Foorumi haldajatele peaks ettepaneku tegema see alamfoorum sulgeda, kuna enamus siinalgatatud teemasid lõppevad niikuinii mõne isehakanud korravalvuri manitsustega, et "sa ei tohi seda ise teha" ning erialaspetsialistide omavahelise suhtlemise jaoks on teised kohad.
Ma naiivselt mõtlesin, et inimesed hakkavad arutama siin sisuliste probleemide üle (e.olmest tulenevate elektriprobleemide). Paraku on tõesti enamus küsimusi stiilis- raha vähe,süüvida ei viitsi, tehke minust elektrik, a kui paks juhe peab olema (ehk ehituslikud ja sotsiaalsed probleemid).
Muuseas on jäänud kõlama ka arvamus- "paljusid teist ma sellega rikkaks teen"? Nii küsides võib tõesti osta järgmise lõbumasina 5-10-ks aastaks ning lülitada selle vanaemalt päritud elektrivõrku.

Lgp. vtl, asjaliku vastuse korral võime vestlust vabalt jätkata, "maast ja ilmast" ei näe asjal mõtet. Loodan, et Said aru (mul ei ole Sinu isikuga midagi "klaarida").
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Seinalambi ühendamine

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Külaline kirjutas:Otsitud "statistika" on üleval TJA koduleheküljel,
...
selle pärast ei pea kasutaja treblale .... "nätaki".... panema. :D
Imelik.
Hea küll, peamine asi kõigepealt - Trebla ei saanud mitte "nätaki", vaid "vastukarva pai" :wave:

Aga loeme siis TJA poolt väljastatavat teavet (niipaljukest nagu seda sealt leida on):

"Artikkel: Elektriga seotud õnnetuste peamiseks põhjuseks on ohutusnõuete eiramine

2009. aastal toimus Tehnilise Järelevalve Ameti andmetel 7 elektriga seotud õnnetusjuhtumit, milles sai kergemalt vigastada 2 ja raskemalt 3 inimest ning hukkus 2 inimest. Neljal juhul oli tegemist tööõnnetusega, kolm õnnetust juhtus olmeoludes. Elektrist põhjustatud õnnetusi oli 2009. aastal sama palju kui 2008. aastal. Kui 2008.aastal polnud ühtegi surmaga lõppenud õnnetust, siis möödunud aastal sai surma kaks inimest. Kõik viimase kolme aasta surmajuhtumid on aset leidnud olmeoludes. Möödunud aastal ei toimunud ühtegi õnnetust kaitsevööndi nõuete rikkumise tõttu. Õnnetuste peamiseks põhjuseks on viimasel ajal olnud elektriohutusnõuete eiramine ja ebaõige tegutsemine.
...
Enamus viimase aja õnnetusi on toimunud jaoturites- alajaamades ning liitumiskilpides. Suhteliselt palju õnnetusi juhtus õhuliini- ja kaevetööde tegemisel.
..
2009. aastal toimunud elektrist põhjustatud õnnetustest lähemalt:

Aprillis:
Tööõnnetus Tartus, kus kauglugemismodemi ja arvesti paigaldamisel alajaama tarbijale kuuluvasse jaotusseadmesse sai pinge kontrollimisel tekkinud lühisest kannatada võrguettevõtte elektrik.
Õnnetuse põhjuseks ettevaatamatus.

Õnnetus Tartumaal, kus kõrgepingeliinilt elektrit varastada üritanud isik viskas elektriliinile konksuga juhtme ning hukkus saadud elektrilöögist.
Õnnetuse põhjuseks omavoli ja ohutusnõuete rikkumine.

Mais:
Õnnetus Raplamaal, kus inimene sai veepumbalt surmava elektrilöögi.
Õnnetuse põhjuseks niiskesse väliskeskkonda mittesobivate elektriseadmete kasutamine ning vajaliku kaitseaparatuuri puudumine.

Juunis:
Tööõnnetus Põlvamaal, kus alajaamas kõrgepinge sulavkaitsmeid vahetanud elektrik sai elektrilöögi ja kukkumise tagajärjel raskeid kehavigastusi.
Õnnetuse põhjuseks ohutusnõuete rikkumine ja liini lahklüliti mittetoimimine.

Augustis:
Tööõnnetus Läänemaal, kus alajaamas toimunud remonditööde käigus sai elektrik elektrilöögi ja kaarleegi tagajärjel raskeid kehavigastusi.
Õnnetuse põhjuseks tööprotseduuride ja ohutusnõuete rikkumine.

Õnnetus Jõgevamaal, kus omavoliliselt alajaama sisenenud isik sai kokkupuutes pingestatud osadega elektrilöögi ja kaarleegi tagajärjel raskeid kehavigastusi.
Õnnetuse põhjuseks omavoli ja ohutusnõuete rikkumine.

Detsembris:
Tööõnnetus Tartus, kus elektrik kontrollis tarbija juures peakaitset ning tekitas selle käigus lühise ja sai elektrikaare tagajärjel kätele põletushaavu.
Õnnetuse põhjuseks ettevaatamatus.

Meelis Kärt
Tehnilise Järelevalve Ameti ehitus- ja elektriosakonna peaspetsialist"

Mida me siin kodukasutaja lakke/seinale püsivalt kinnitatud lambist seoses elektriõnnetusega üldse jahume? :banghead:

Kui seost ei ole, siis seda lihtsalt ei ole.

(vabandan, kuid 2010 aasta kohta nii põhjalikku eritlust ei suutnud leida).

Seaduskuulekusest veel:

- mitte ühegi riigi seadusandlust ei ole võimalik 100%-liselt täita - s.t. paratamatult inimesed/kodanikud prioretiseerivad - mis on elutähtis ja mis on kirjatud seadusetähte kellegi kukru täitmiseks;

- kui EV seadusandja oleks hetkekski mõelnud, et kogu seadusandlus on kodanikele täitmiseks, siis ei oleks Uno Mereste seaduseelnõu seaduskeele kodanikule arusaadavuse kohustuslikuks tegemise kohta suure solinaga potist alla lastud;

- kui EV seadusandja oleks hetkekski mõelnud, et mitmesugused standardid (kaasa arvatud elektriohutuse omad) on kodanikele täitmiseks, siis oleks ta kohustuslikus korras lülitanud nad vallaraamatukogus kodanikele tasuta kättesaadava kirjanduse loetelu hulka (autoritasude arvestust standardite osas on võimalik ka laenutuste arvu pealt pidada).

Kuna EV seadusandja ei ole pidanud vajalikuks teha EV seadusandlust EV kodanikule ei arusaadavaks ega täies mahus(reaalsetes oludes) kättesaadavaks, siis on järeldus ainult üks - EV seadusandlus tervikuna ei ole mõeldudki EV kodanikule 100%-liseks täitmiseks.

m.o.t.t.

Lisaks veel - täna kurtis abikaasa. et "väljalülitatud laualamp annab surinat peopessa". Pöörasin siis pistiku (selle 2-otsalise ja lapiku) pesas teistpidi (et lüliti faasijuhti katkestaks) ja surinat enam ei olnud.

Kõik vastab ilmselt nõuetele (lamp ja juhe on terved, ühendus on vastavalt nõuetele), kuid midagi on ilmselt ikka valesti (ei ole tegemist poolakate lambiga).
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Seinalambi ühendamine

Lugemata postitus Postitas vtl »

Imelik kirjutas:Sina soovitad seda teha, ehk "toota" I kaitseklassi seadmest, 0 k.klassi seade (seondub pigem sõjakommunismiga kui üksikisendist on poogen)), lisaks muuta seadme konstruktsiooni. Kõik on rumalad ja kaotanud "isemõtlemisvõime"?
Ülalviidatud lambid on reeglina alati sisemiselt kaabeldatud topeltisolatsiooniga juhtmetega (MSO, MSOY) või on juhtmetele täiendav rüüz peale tõmmatud , mistõttu minu tagasihoidliku hinnangu kohaselt ilma maanduseta on tegu mitte 0 klassi vaid pigem II klassi seadmega ("põhiisolatsioonile lisandub täiendav isolatsioon või on põhiisolatsiooni tugevdatud").
amp
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 190
Liitunud: 30 Jaan 2010, 11:13
On tänatud: 2 korda

Re: Seinalambi ühendamine

Lugemata postitus Postitas amp »

Üldiselt on kasutusjuhendis kirjas, millisesse klassi (elektriohutust silmas pidades) toode kuulub.
Vasta